Вірус: поняття, види, захист.

Всі користувачі рано чи пізно стикаються з проблемою комп'ютерних вірусів

Всі користувачі рано чи пізно стикаються з проблемою комп'ютерних вірусів. Що ж таке вірус? Розповім коротенько.

Комп'ютерний вірус - програмний код, виконання якого Вашим електронним другом, заподіює йому самому шкода. Вірус - це загальна назва будь-яких шкідливих програм.

Види вірусів і шкідливих програм.

Умовно віруси можна розділити на групи:
1. За способом розповсюдження:
- через зовнішні носії (флешки, диски, інші пристрої зберігання даних, в тому числі і через підключення «комп'ютер-комп'ютер» або «комп'ютер-смартфон» і т.д);
- через мережу інтернет і локальну мережу.
2. За формою життя. Деякі віруси являють собою окремі виконувані файли, іноді маскуються під корисні програми, інші ж, формуються за рахунок вбудовування свого «тіла» (шкідливого програмного коду) в операційну систему або наявні на комп'ютері файли і «живуть» в них.
3. По виду активності: «активні» - запускаються і шкодять незалежно від користувача, і «пасивні» або «дрімаючі» - для початку шкідливої ​​діяльності від користувача потрібно будь яку дію, наприклад - відкрити текстовий документ або відео-файл, відправити лист по електронній пошті, скачати що-небудь з інтернету або просто спробувати поміняти настройки Windows і т.п.
4. За наслідками вірусної активності віруси можуть бути самими різними. Все залежить від кінцевої мети творця. А наслідки можуть бути самими різними, починаючи від невинного появи на екрані жартівливих або лякають повідомлень, до крадіжки з вашого комп'ютера паролів, грошей з електронних рахунків, відправки спаму з вашої електронної пошти або акаунтів в соц.сетях, закінчуючи серйозними програмними і системними збоями, аж до повного виходу електроніки з ладу.

Ходять чутки, що одного разу вірусна програма вбила «свого» користувача, змусивши електроніку подати високу напругу на корпус системного блоку Ходять чутки, що одного разу вірусна програма вбила «свого» користувача, змусивши електроніку подати високу напругу на корпус системного блоку. Хоча, можливо, це міф. А ось випадок, коли під дією шкідливої ​​програми, CD / DVD-привід починав шалено розкручувати компакт-диск, в результаті диск не витримував і розлітався на шматки і осколком, пробивши стінку приводу, завдавав травму людині, мав місце бути. Крім перерахованих вище умовних категорій вірусних програм, до них можна ще віднести і такі, як банери-блокувальники / вимагачі. Коли Ви, по необережності або неуважності натискаєте що-небудь на незнайомих інтернет-сайтах або завантажуєте програми і файли з сумнівних джерел, на ваш робочий стіл встановлюється рекламний або лякаючий банер, який блокує Вашу роботу за комп'ютером. При цьому він «пропонує» виправити ситуацію і «піти» взамін за відправку смс на платний номер.

При цьому він «пропонує» виправити ситуацію і «піти» взамін за відправку смс на платний номер

Як правило, відправкою смс-ки проблема не вирішується. Блокувальник говорить Вам спасибі, за відправку смс, зникає на деякий час і «дрімає», а через тиждень знову може проявитися. У зв'язку з цим, кращий спосіб вирішення проблеми - це «вилікуватися» від нього, тобто видалити. Як це зробити самостійно - читайте цю статтю. Однак, якщо Ви боїтеся напортачить або просто боїтеся самостійно лізти «невідомо куди», то доведеться викликати майстра. Спеціаліст, природно не безкоштовно, вирішить Вашу проблему, а заодно і дасть рекомендації як уникнути її в майбутньому. Приблизну вартість таких послуг можна дізнатися за посиланням .
Варто відзначити, що часто вид шкідливої ​​програми часто буває гібридним. Тобто, наприклад, він може одночасно «жити» в окремому файлі і в цей же час «заражати» інші файли і програми своїм шкідливим кодом, може запускатися разом з Віндовс і тихенько шпигувати за Вами і одночасно пакостити по дрібниці, відволікаючи Вашу увагу.
Самое вірний засіб боротьби з вірусами - використання антивірусних програм (антивірусів).

Самое вірний засіб боротьби з вірусами - використання   антивірусних програм (антивірусів)

Ці програми автоматично запускаються при старті комп'ютера і стежать за Вашою системою. Таким чином ми як би заздалегідь «підвищуємо імунітет» Вашої системи. У разі виявлення вірусної загрози, антивірус відразу попередить Вас про небезпеку і вживе необхідних заходів для недопущення «зараження» Вашого комп'ютера. З метою правильного вибору антивіруса, пропоную Вам ознайомитися з коротким оглядом антивірусних програм . Ну, і в будь-якому випадку, підозри про зараження Вашого комп'ютера вірусом, раджу звертатися до фахівців.

Удачі Вам і безпечного польоту!

Що ж таке вірус?

Дополнительная информация

rss
Карта