Високий показник інтелекту батька може стати причиною аутизму у дітей

Нове дослідження підтвердило висунуту раніше вченими гіпотезу про те, що діти з синдромом аутизму найчастіше з'являються у «технарів»
Нове дослідження підтвердило висунуту раніше вченими гіпотезу про те, що діти з синдромом аутизму найчастіше з'являються у «технарів»    Про це йдеться в дослідженні вчених з Каролінського інституту, яке було опубліковано у виданні   Scientific American

Про це йдеться в дослідженні вчених з Каролінського інституту, яке було опубліковано у виданні Scientific American .

До такого висновку фахівці прийшли після проведеного експерименту, в ході якого були зібрані і проаналізовані медичні дані про більш ніж 250 тис. Дітей, тата яких проходили тест на інтелект, будучи покликаними на службу в шведську армію. При цьому дослідники приділяли більше уваги на результати проходження тієї частини тесту, яка визначає рівень знань в технічних науках.

З'ясувалося, що у дитини, батько якого набрав в цій частині тесту більш 100 балів, ймовірність розвитку аутизму на третину підвищується, на відміну від дітей, батьки яких продемонстрували найгірші результати.

Однак автори цієї роботи просять батьків не сприймати їх слова буквально, так як виявлені ризики порівняно невеликі. Більш того, проведене дослідження все ж не дає відповіді на головне питання - звідки береться аутизм.

До слова, у 2012 році в Нідерландах було проведено подібне дослідження, за результатами якого були зроблені аналогічні висновки.

Автор: Олена Плахтій