Висота кухонного гарнітура від підлоги до стільниці

  1. 1. Стандартна висота кухонного гарнітура
  2. А чи є він стандарт?
  3. 2. Висота кухонного гарнітура від підлоги до стільниці у багаторівневому варіанті

Приготування їжі це щоденний, чи не переривчастий процес. Тому робочі відділення кухні повинні бути ретельно сплановані і відповідати вимогам функціональності. Висота кухонного гарнітура від підлоги до стільниці - це основний параметр, який визначає зручність всіх процесів пов'язаних з приготуванням їжі. Це попередня і теплова обробка продуктів, а також миття використаного посуду і предметів сервіровки.

1. Стандартна висота кухонного гарнітура

Зміни звичок і способу життя постійно впливають на форму, інтер'єр і загальний вигляд кухні. Часто кухню поєднують із вітальнею і це спільнота має більш представницький характер.

Все більше ми надаємо значення, висвітлення, додаткових аксесуарів. У багатьох будинках кухня розглядається як місце для спілкування та приємного спільного проведення часу.

Приготування їжі це щоденний, чи не переривчастий процес

Стандартний гарнітур в один рівень на кухні з однорядною конфігурацією простору

Однак все це не змінює основного завдання цього приміщення - служити місцем приготування їжі. А цим людство займається не одне століття. І за весь час цього процесу сформувалися певні стандартні розміри елементів кухонного гарнітура, відстаней між ними і конструктивними елементами приміщення. Саме ці вивірені стандарти допоможуть виконувати всю роботу, пов'язану з приготуванням їжі, найбільш комфортно і продуктивно.

Сам питання про висоту кухонного гарнітура від підлоги до стільниці не зовсім коректний. Правильним буде сказати: зі стільницею від статі. Адже товщина стільниці величина не абсолютна. Вона залежить від матеріалу з якого вона виготовлена ​​і бажання замовника. При цьому її товщина може варіюватися від одного сантиметра при виборі кварцового агломерату високотемпературної обробки до 10 сантиметрів, при виборі натурального або штучного каменю.

Якщо ви ще не до кінця визначилися з вибором стільниці і не вирішили яку стільницю вибрати для кухні, зверніть увагу на статтю про вибір стільниць, їх видах, переваги та недоліки

А чи є він стандарт?

Якщо говорити про кухонному гарнітурі з робочою зоною в одній площині, то існуючий стандарт передбачає відстань від підлоги до поверхні стільниці в 86 сантиметрів. І тут відразу маленьке зауваження: таку відстань буде найбільш комфортним для людини ростом в 155 сантиметрів. Якщо ж взяти людину на зріст близько 180 сантиметрів, то комфортною висотою робочої поверхні буде вже відстань мінімум в 96 сантиметрів.

Взагалі вибір розмірів меблів це індивідуальне рішення, яке залежить від того хто і як часто буде користуватися їй за прямим призначенням. Якщо це будуть дві людини різного зросту, візьміть середню величину, яка влаштує обох. При підборі розміру можна орієнтуватися на відстань від поверхні стільниці до ліктя, яке при правильному підборі, становитиме близько 11 сантиметрів.

І не турбуйтеся про підбір нового комплекту меблів. Висота шаф гарнітура і стільниці, які ви вже, можливо, вибрали не зміняться. Загальна висота від підлоги регулюється шириною цоколя, тим його елементом, що розташовується в самому низу меблів, під дверцятами шаф.

2. Висота кухонного гарнітура від підлоги до стільниці у багаторівневому варіанті

Різна діяльність під час приготування їжі, вимагає постійної зміни нахилу тіла і, отже, різних рівнів окремих функціональних зон кухні. Саме тому хорошим рішенням буде відхід від класичного варіанта в одну площину і створення своєї оптимальної висоти для кожного функціонального відділення.

Саме тому хорошим рішенням буде відхід від класичного варіанта в одну площину і створення своєї оптимальної висоти для кожного функціонального відділення

Стандартний багаторівневий гарнітур на кухні з L-образної конфігурацією простору

Нижче наведені орієнтовні розміри висоти функціональних відділень кухні для людини ростом близько 180 см. Конкретні розміри повинні підбиратися індивідуально, нижче дано оптимізоване співвідношення різних поверхонь.

Плиту найкраще розмістити нижче всіх інших поверхонь, а поверхня підготовки трохи вище. З іншого боку, рівень розміщення посудомийної машини і раковини повинен бути додатково збільшений в порівнянні з стандартними розмірами.

З іншого боку, рівень розміщення посудомийної машини і раковини повинен бути додатково збільшений в порівнянні з стандартними розмірами

Рекомендована відстань від підлоги для розташування різних робочих зон на кухні

Рекомендовані відстані від підлоги для різних функціональних зон:

  1. Раковина (зона мийки) повинна знаходиться на найвищому рівні, на висоті близько 105 см від підлоги;
  2. Висота стільниці кухонних меблів (зона підготовки) трохи нижче - на 5 см рівня раковини і становить 100 см від підлоги;
  3. Плита (зона приготування) нижче раковини на 10 см і нижче стільниці на 5 см і становить 95 см;
  4. Посудомийна машина (зона мийки) розташовується на рівні 40-60 см від підлоги;
  5. Мікрохвильова піч або духовку розташовується на 5 см нижче кухонної плити, на рівні 90 см від підлоги.

Детальніше про функціональні зонах кухні, організації кухонного простору з дотриманням зонування ви можете дізнатися в статті про те з чого і як почати самостійний ремонт кухні

Що маємо в результаті?

Якщо ви ще не оформили замовлення на новий гарнітур або хочете не просто замінити в ній окремі елементи, розгляньте питання про багаторівневої організації функціонального зонування або, при виборі одного рівня, орієнтуйтеся на конкретного користувача. Такий підхід серйозно полегшить щоденну діяльність і додасть задоволення в сам процес приготування їжі.

Дополнительная информация

rss
Карта