Вклади в дорогоцінні метали.

  1. Операції і вклади в дорогоцінні метали Одним з поширених способів інвестування є дорогоцінні метали....
  2. срібло
  3. платина
  4. паладій
  5. Як використовувати дорогоцінні метали як засіб інвестування?
  6. 1. Купівля інвестиційних монет.
  7. 2. Купівля дорогоцінних виробів.
  8. 3. Купівля зливків.
  9. 4. Відкриття знеособленого металевого рахунку.

Операції і вклади в дорогоцінні метали

Одним з поширених способів інвестування є дорогоцінні метали. Ми вирішили розповісти трохи про основні з них. На сьогоднішній день, існує чотири основних види металу, на які звертають свої погляди інвестори:

  1. золото;
  2. срібло;
  3. паладій;
  4. Платина.

Тепер коротко про кожну з них.

золото

Золото, протягом всієї людської історії було предметом жадання. Зберігати багатство в золоті було вигідно завжди. Світ міг змінитися кардинально: знецінювалися кошти обміну, війни, руйнувалися імперії і т.д. і т.п., а золото як і раніше цінується і збільшується в ціні.

Існує таке визначення золота:

"Золото - це біржовий товар, який купується в ситуації глибокої невизначеності економічних прогнозів, в очікуванні кризового зростання інфляції з метою диверсифікації інвестиційного портфеля і зниження загального ризику вкладень."
І, дійсно, золото вважається у інвесторів тихою гаванню, в якій можна перечекати турбулентності в світовій економіці. Вкладення в золото в такі періоди допоможуть зберегти ваші заощадження, а в ряді випадків, ще й примножити. Крім того, золото є барометром подій, що відбуваються у світовій економіці.

Як змінювалася вартість золота за останні 10 років:

Як змінювалася вартість золота за останні 10 років:

Ринок золота і його вартість, незважаючи на всі свої якості і переваги, залишаються дуже залежними від безлічі зовнішніх факторів:

  • динаміки цін на сировину і об'єкти торгівлі міжнародних бірж;
  • політичних конфліктів;
  • законодавчих обмежень на покупку / продаж дорогоцінних металів;
  • стрибків валютного ринку;
  • економічних криз різних країн;
  • рівня золотих резервів центральних банків держав;
  • поведінкових факторів споживачів.

срібло

Срібло набагато частіше знаходить практичне застосування в житті суспільства, ніж, наприклад, золото. Срібло активно використовують в промисловості, медицині. Більше половини видобутого срібла використовується в сучасних технологіях, менше 30% необхідно для виробництва ювелірних прикрас, близько 20% використовується для прояву фотознімків і близько 5% використовується для виготовлення монет.

При цьому, експерти відзначають, що запасів срібла на планеті залишилося приблизно на 10 років, якщо темпи його використання збережуться на нинішньому рівні. Це означає, що варто очікувати зростання вартості срібла.

Як змінювалася вартість срібла за останні 10 років:


платина

Цей метал, при всій його м'якості і пластичності, має дуже високу температуру плавлення - 1768.3 ° C, це майже на 700 градусів вище ніж у золота. Цей факт перешкоджає широкому використанню цього металу у виробах. При цьому, у платини відсутня здатність окислюватися, вона стійка до корозії. Процес отримання металу досить складний і трудомісткий. Чистий платина в природі зустрічається рідко, саме цим вона і цінна.
Платина застосовується в автомобілебудуванні (автомобільні каталізатори) - 40%, ювелірних виробах - 35%, електроніка, скляна промисловість, медицина, біомедицина - 13%, хімічна промисловість - 6% і нарешті в якості інвестицій, цей метал використовують в 6% випадків.

Як змінювалася вартість платини за останні 10 років:

Як змінювалася вартість платини за останні 10 років:

паладій

За своїм зовнішнім виглядом паладій нагадує срібло, однак набагато пластичнее останнього. У чистому вигляді його можна зустріти в банківських злитках. У ювелірних виробах використовується суміш паладій з сріблом, платиною або родієм.

Де використовую паладій:

  • 70% - виробництво автомобільних каталізаторів;
  • 10% - електронна промисловість;
  • 5% - хімічна промисловість;
  • 5% - медицина;
  • 5% - інвестиції;
  • 5% - ювелірна справа і інші сфери використання.

Як можна помітити, паладій активно використовується в автомобільній промисловості, в зв'язку з цим, можна відзначити його високу залежність від динаміки розвитку автомобільної галузі.

Як змінювалася вартість паладію за останні 10 років:

Як змінювалася вартість паладію за останні 10 років:

Як використовувати дорогоцінні метали як засіб інвестування?

Ключовим моментом в питанні дорогоцінних металів є те, як саме інвестувати в них?
Ми виділили 4 способи інвестування:

1. Купівля інвестиційних монет.

Такі монети часто випускаються до будь-яких пам'ятних дат чи подій. Для роботи з таким способом інвестування не вимагається будь-яких певних знань або навичок, ви просто купуєте фізичну монету (це важливе зауваження, далі ви зрозумієте чому) і зберігайте її до того моменту, поки не вирішите продати. Будь-який банк зможе запропонувати вам такого роду монети з золота або срібла.

При уявній простоті цього варіанту, є ряд складнощів. У разі, якщо ви вирішили продати такі монети, то зможете це зробити тільки при наявності заводської упаковки і відсутності на поверхні подряпин. Чи готові ви до виключно бережливого поводження з такою монетою? Питання зберігання таких монет встає досить гостро, оскільки вимагає високого рівня безпеки: сейф будинку, осередок в банку і т.п. Все це вимагає додаткових витрат. Обов'язково враховуйте цей момент при плануванні своїх вкладень.

Інвестиційні монети не обкладаються ПДВ:
"Відповідно до п.п.11 п. 2 статті 149 Податкового Кодексу РФ не підлягає оподаткуванню (звільняється від оподаткування) реалізація на території РФ монет з дорогоцінних металів (за винятком колекційних монет), які є валютою Російської Федерації або валютою іноземних держав."

При покупці такої монети, обов'язково уточнюйте інформацію у співробітників банку, оскільки були випадки, коли при покупці таких монет, в вартість включався ПДВ. Будьте уважні.

2. Купівля дорогоцінних виробів.

Варіант для естетів і цінителів. Ви купуєте різні вироби, а через якийсь час продаєте їх. Цей варіант вимагає певних знань в області дорогоцінних металів, вміння розбиратися в тому, з чим ви працюєте. Для багатьох це може стати перешкодою до досягнення інвестиційних цілей. Крім того, цей варіант має істотних мінус - низька ліквідність ювелірних прикрас без дорогоцінних каменів. Не кожен готовий буде купити такий виріб, а працювати з прикрасами інкрустованими коштовним камінням, цінність яких набагато вище, зможе тільки інвестор, що володіє значним капіталом.

3. Купівля зливків.

Так, тих самих, що іноді показують у фільмах і новинах. Ці мірні злитки є в різних вагових виконаннях: від 1 до 1000 грамів. Цей спосіб має недолік в тому, що ви берете на себе додаткові витрати пов'язані з здійсненням операції: в деяких випадках це виготовлення злитків, їх зберігання, банківські послуги, пов'язані з здійсненням операції. Крім того, в разі, якщо ви вирішили продати такий злиток назад банку, вони неохоче приймають його назад. При цьому, ви змушені будете заплатити ПДВ 18% самостійно. Цей варіант не підходить для короткочасних інвестицій, але відмінно підходить для довготривалої (5, 7 і більше років).

4. Відкриття знеособленого металевого рахунку.

Це найпопулярніший і просунутий спосіб, на неї ми зупинимося трохи докладніше. Якщо в попередніх способах йшлося в основному про золото і срібло, то металевий рахунок (ОМС) відкритий в банку дозволить вам управляти інвестиціями з будь-яким з перерахованих вище дорогоцінних металів. Спосіб полягає в тому, що ви приходите в банк, просите відкрити на ваше ім'я металевий рахунок і купуєте будь-яку кількість, будь-якого з 4-х металів. На рахунок вони зараховуються у вигляді грамів. При правильному підході і веденні справи, можна за кілька років отримати прибуток до 200%. Прибутковість залежить від динаміки цін на той метал, в якому відкрито рахунок.

Зазвичай, відкриття рахунку та його обслуговування безкоштовно. Але при закритті рахунків, клієнти несуть невеликі витрати, так як отримують суму, встановлену банком, виходячи з курсу покупки того чи іншого металу. Різниця меду покупкоой і продажем металу називається спред. Спред між ціною купівлі та ціною продажу у кожного банку становить, як правило, кілька відсотків. В цей спред, власне, і закладається прибуток банку від відкриття і ведення металевих рахунків.

Цей варіант має кілька ключових переваг:

  1. По-перше, якщо куплений вами метал пробув у вашій власності більше 3-х років, ви можете не платити податки після його продажу;
  2. По-друге, вам не потрібно вирішувати задачу по зберіганню купленого металу, оскільки він не залишає банк (а за великим рахунком, не існує і фізично);
  3. По-третє, ви можете почати інвестувати з 1 грама металу;
  4. По-четверте, покупка і продаж металу купленого в такому вигляді відбувається практично миттєво. Багато банків вже мають розвинені системи швидкого доступу до ваших рахунках, за рахунок впровадження онлайн-банкінгу, мобільних додатків. Тим самим, ви можете реагувати миттєво на зміну курсу металу.
  5. По-п'яте, ви можете відкрити такий рахунок на своїх неповнолітніх дітей, тим самим, до того моменту, коли вони виростуть, у них буде власний капітал для розвитку.

У цього способу інвестування є також і свої недоліки:

  1. Дорогоцінний метал, куплений таким чином не має фізичного вираження, ви купуєте зобов'язання банку;
  2. У разі його продажу раніше 3-х річного періоду власності по ньому, ви зобов'язані сплатити ПДВ 18% самостійно. При меншому терміні володіння, можна зменшити підлягає ПДВ дохід на суму:
    - майнового відрахування - до 250 тисяч рублів;
    - мають документальне підтвердження фактичних зроблених витрат на придбання дорогоцінних металів.
  3. Банки не нараховують відсотків, за такими вкладами. Однак, варто зазначити, що на ринку є банки, які дають від 0,5% до 1% прибутковості в рік за такими вкладами, але при інвестуванні в дорогоцінні метали ви заробляєте виключно на коливаннях їх курсів;
  4. Найголовніший мінус - такий вид вкладів не входить в систему страхування внесків. Отже, якщо банк, в якому ви тримали такий внесок розорився, то вважайте, що ви втратили свої інвестиції. З огляду на цей факт, для вкладів в дорогоцінні метали варто вибирати надійні банки. Раніше ми вже публікували Рейтинг надійності банків за даними ЦБ РФ . Обов'язково ознайомтеся з цією інформацією.

Для відкриття знеособлених металевих рахунків досить:

  • уявити, що засвідчує особу;
  • вибрати вид придбаного металу;
  • укласти банківський договір ОМС;
  • оплатити придбане кількість обраного металу.

Отже, що можна сказати в підсумку. Інвестування в дорогоцінні метали може вирішити інвестиційні завдання і досягти бажаного результату, але тільки в тому випадку, якщо ви розраховуєте на тривалий термін - 5, 7 і більше років.
Найбільш підходящим способом інвестування в дорогоцінні метали є відкриття рахунку ОМС. Однак, при цьому варіанті слід проявити уважність і обережність у виборі банку для вкладу.

Ключовим моментом в питанні дорогоцінних металів є те, як саме інвестувати в них?
Чи готові ви до виключно бережливого поводження з такою монетою?

Дополнительная информация

rss
Карта