Влада Нью-Йорка повернуть Пакистану викрадену стародавню буддійську статую

18:07, 28 квітня 2016 світ

259

259

На скульптурі II століття зображені сліди стоп Будди і релігійні символи

як повідомляє Російська служба Бі-бі-сі , Буддійський пам'ятник був переданий владою Нью-Йорка заступнику глави пакистанської дипломатичної місії Різваном Сайеду Шейху.

На скульптурі зображені сліди стоп Будди і релігійні символи. Кам'яну статую датується II століттям нашої ери, воно знаходилося в долині Сват, звідки контрабандисти переправили його в США.

Японські торговці антикваріатом, які привезли скульптуру з Токіо в США, раніше визнали себе винними у володінні вкраденим майном.

Вартість античної скульптури організаторами аукціону в Нью-Йорку оцінювалася в 1 млн доларів, але незадовго до початку торгів вона була вилучена на вимогу міської прокуратури.

За словами Ризваном Сайеда Шейха, скульптура є "важливим пам'ятником історії культури Пакистану". Планується, що до того як артефакт повернеться до Пакистану, він буде виставлений на експозиції в Нью-Йорку.

Читайте також У буддійському храмі в Пекіні з'явився робот-монах (фото)

Як повідомляв УНІАН, Естонія поверне Україні древній меч . В ході огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні з Росією митники виявили раритет. У водія, громадянина Білорусі не було дозволу на його транспортування. Як з'ясувалося, під меч близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менше 17 тисяч євро. В Естонію прилетить делегація з Міністерства культури України, яка 13 травня відвезе історичну знахідку до Києва. Спочатку Естонія збиралася віддати знахідку Росії, але пізніше було встановлено українське походження меча.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter