Водіям не дозволять знімати спілкування зі співробітниками ДАІ на камеру «БНК

У новому наказі про роботу Дорожньо-патрульної служби зник пункт, який дозволяв громадянам проводити фото- і відеозйомку спілкування зі співробітником Державтоінспекції. У новому наказі про роботу Дорожньо-патрульної служби зник пункт, який дозволяв громадянам проводити фото- і відеозйомку спілкування зі співробітником Державтоінспекції

Фото Сергія Паршукова

Як повідомила « російська газета », Така можливість відеозйомки передбачена для самих співробітників ГИБДД, але зникла для тих, хто зіткнувся з необхідністю спілкуватися з ДПС. При цьому самим співробітникам Державтоінспекції відеозйомка навіть зобов'язали, якщо оформлення будь-якого дії, яке повинно відбуватися в присутності понятих, відбувається без них.

Однак треба розуміти, що наказ МВС поширюється тільки на співробітників МВС і не може вказувати громадянам їх дії. У всьому світі для водія головний закон - це правила дорожнього руху. Інших він знати не зобов'язаний. І тільки у нас в країні водій повинен знати не тільки свої права і обов'язки, а й контролюючих органів. Щоб не виникало на дорозі неприємних ситуацій.

У законі про поліцію обов'язок знімати все на відео є. Але у громадян точно такі ж права передбачені тим же законом про поліцію. Зрозуміло, що права громадян у вимогах, які приписані для співробітників поліції, не повинні бути включені.

Головне, щоб самі співробітники ГИБДД не зловживали цією прогалиною. Адже навіть зараз, коли діє старий 185-й наказ, співробітники ГИБДД раз у раз забороняють водіям або їх пасажирам проводити зйомку адміністративних дій.

На це в Державтоінспекції відповідають, що якщо таке відбувається, то водій має право подати скаргу на інспектора. Тоді останнього притягнуть до відповідальності за перевищення повноважень.