Вправа "16 асоціацій"

Асоціативний тест Юнга:

Асоціативний тест Юнга:


Карл Юнг використовував метод вільних асоціацій в якості детектора брехні, так як він допомагав встановити мотивацію особистості. Завдяки цій техніці людина може прийти до усвідомлення того, що його гризе і приступити до усунення своїх психологічних проблем. Вправа "16 асоціацій" діє подібно асоціативному тесту Юнга, його виконання не займе більше 15 хвилин. Якщо Ви хочете краще розібратися у власних почуттях і зрозуміти, що Вам насправді потрібно - асоціативний тест Юнга - неперевершений помічник в цій справі.
Людський мозок влаштований таким чином, що при необхідності запам'ятати що-небудь це кодується набором візуальних образів, інформацією від органів почуттів і пов'язаними з усім цим відчуттями в тілі і емоціями.
Що Ви отримаєте завдяки вправі "16 асоціацій"?
Усвідомлення того, що впливає на Ваше сприйняття і підсвідоме ставлення до ситуації / явищу / фактом. Навіть якщо Ви не зробите жодних спроб попрацювати над тією сферою, з якої було вибрано слово, через 3-6 місяців Ви отримаєте абсолютно інший результат при повторному проходженні тесту. Це все робота підсвідомості - коли думки і асоціації викладаються на папері, людина в будь-якому випадку починає їх аналізувати.
Трансформаційний ефект. Завдяки усвідомленого сприйняття походите зміна ставлення і цьому є розумне наукове пояснення. Людина згадує не саме подія, а останній спогад, пов'язаний з ним. Чим більше нових асоціацій ми докладаємо до ключового слова, тим сильніше зміниться ланцюг, яка активується цим словом. Залежно від того, які емоції виникають при асоціаціях, залежить зміна майбутнього емоційного забарвлення ланцюга і почуття, які будуть виникати при наступному згадуванні цього слова. Таким чином, чим яскравіше емоція, тим сильніше ефект перезапису.
Ви отримуєте готову карту для подальшої роботи над собою - стає ясно, що можна використовувати як ресурс, а що слід поміняти. Чим вище усвідомленість, тим рішучіше людина налаштована на зміни - це допоможе досягти максимального результату після проходження асоціативного тесту Юнга.
Асоціативний тест Юнга: вправа "16 асоціацій"
Щоб вправа була результативною, його слід виконувати в абсолютному спокої і самоті.
Подумайте, з яким словом Ви хотіли б попрацювати. Наприклад, якщо Ви вважаєте, що на даний момент зазнаєте фінансових труднощів - нехай це буде слово "гроші", а якщо Ви вважаєте себе самотнім - напишіть слово "любов". Намалюйте на аркуші папір таку табличку:
Досліджуване слово ____________.
Якнайшвидше, не замислюючись, вписуйте в лівий стовпчик всі асоціації, які у Вас виникають з цим словом - будь-які словосполучення, крилаті вирази, слова.
Далі заповнюємо другий стовпець - потрібно об'єднати слова в пари - 1 і 2, 3 і 4, 5 і 6 і т.д. У другій стовпчик потрібно вписати асоціації, що виникають при об'єднанні слів в пари.
Щоб заповнити третій стовпець потрібно проробити те ж саме - об'єднати по парам 8 отриманих слів і вивести асоціації, так само чинимо і з 4 стовпцем.
Завдяки цьому можна робити ключове слово - то, завдяки чому можна розплутати клубок проблем і позбутися від негативних установок.
Карл   Юнг   використовував метод вільних асоціацій в якості детектора брехні, так як він допомагав встановити мотивацію особистості Ключ до тесту:
1 стовпець - рівень Реальності. Те що на поверхні.
2 стовпець - рівень Розуму. Що я про це думаю насправді.
3 стовпець - рівень Почуттів. Те, що я відчуваю у зв'язку з цим насправді.
4 стовпець - корінь проблеми або найбільш значущі питання.
5 стовпець - ключ Непритомного
Якщо в наступні кілька днів Ви не будете випускати з голови ключове слово, намагаючись прикладати його до різних сфер свого життя, то може з'явитися про багато думок, які допоможуть Вам краще розібратися в собі і своїй підсвідомості.
Це ж вправу можна робити за допомогою МАК.

Що Ви отримаєте завдяки вправі "16 асоціацій"?

Дополнительная информация

rss
Карта