Вставка і підсвічування коду в Joomla

В одній з попередніх статей ( «Текстові редактори в Joomla» ) Я коротко описував використання текстових редакторів. Можливості цих редакторів на 99% покривають потреби користувачів Joomla . Але іноді їх можливостей не вистачає або краще скористатися спеціальними розширеннями. Припустимо, що до статті потрібно вставити код одного з конфігураційних файлів Linux-сервера або фрагменти коду на PHP, наприклад зміни в одному з файлів Joomla. І не просто вставити, а зробити так, щоб він вдало вписався в матеріал, щоб був підсвічений код. Про те, як це зробити ми і поговоримо в цій статті.
Спеціальні розширення добрі не тільки тим, що легко дозволяють вставити код, але і тим, що дозволяють його підсвітити. Давайте, як приклад, вставимо до статті фрагменти: одного з файлів Joomla і настроечного файлу pptp.

Щоб реалізувати це скористаємося спеціальним розширенням - HS Highlighter. Воно складається з двох модулів: один відповідає за підсвічування коду, інший додає кнопку вставки коду в матеріал. HS Highlighter підтримує величезну кількість мов програмування і розмітки, а завдяки його інтеграції в Joomla вставляти код зможе навіть дитина.
Викачуємо пакет розширення: або з сайту АйтішнікРу , або з сайту розробника (Потрібна реєстрація). На момент написання статті була доступна версія 1.0.7. Встановлюємо HS Highlighter стандартним способом, через «Менеджер розширень». Після установки перейдемо в менеджер плагінів і знайдемо в списку плагін «Content - Hs Syntax Highlighter» - це плагін підсвічування коду. Плагін вимкнений, включимо його і відкриємо для редагування налаштувань.

У блоці «Основні параметри» можна вибрати стиль відображення фрагментів коду і їх підсвічування. Мені подобається «Midnight» - його і вибираю.

У блоці додаткових налаштувань ( «Advance Setting») можна налаштувати додаткові параметри такі як: додавання після коду порожнього рядка, підключення своєї таблиці стилів і т. Д. Новачкові краще залишити параметри за замовчуванням. Зберігаємо зміни, переконуємося, що плагін включений і знаходимо в списку плагінів ще один рядок «Button - Hs Highlighter Button» - це та сама кнопка. Включаємо цей плагін і відкриваємо його для редагування.

В налаштуваннях плагіна можна вказати чи ставити будь-якої тег після вставки коду чи ні. Я вказав нічого не ставити. Зберігаємося і переходимо безпосередньо до вставки коду.
Відкриємо статтю, в яку будемо вставляти код.

У нижній частині вікна редактора бачимо, що з'явилася кнопка для вставки коду - «Highlight Code». Тепер зовсім все просто: натискаємо цю кнопку і вставляємо потрібний код.

Вставимо в першому абзаці фрагмент коду з індексного файлу шаблону «Beez5», при цьому виділимо чотирнадцяту рядок і встановимо початок нумерації рядки з 9.

У другому абзаці вставимо фрагмент лінуксового конфігураційного файлу з нумерацією за замовчуванням. Дивимося, що вийшло.

Про автора:

Мене звати   Андрій Золкін Мене звати Андрій Золкін . З більш, ніж п'ятнадцяти років роботи в сфері інформаційних технологій, десять років працюю з системами, що базуються на відкритому вихідному коді. На сторінках сайту Aitishnik.Ru веду блоги по CMC Joomla і Debian GNU / Linux.

Ще статті про Joomla 2.5

Дополнительная информация

rss
Карта