Windows 10 не розпізнає зовнішній жорсткий диск, як виправити?

  1. Зовнішній жорсткий диск і дані користувача?
  2. Чи відображається диск в додатку "Керування дисками"?
  3. Можливі причини та способи вирішення проблеми не розпізнавання диска
  4. Розмітка і форматування диска

Читайте як виправити зовнішній жорсткий диск, що не розпізнається Windows. Причини і способи вирішення проблеми нераспознавание диска. У цьому керівництві ми постараємося описати проблеми не розпізнавання зовнішнього диска в операційній системі «Windows 10» і представимо можливі способи її усунення. Читайте як виправити зовнішній жорсткий диск, що не розпізнається Windowsзміст:

  1. Зовнішній жорсткий диск і дані користувача.
  2. Чи відображається диск в додатку "Керування дисками"?
  3. Можливі причини та способи вирішення проблеми не розпізнавання диска.
  4. Розмітка і форматування диска.

Зовнішній жорсткий диск і дані користувача?

Персональні комп'ютери відіграють велику роль в повсякденному житті кожної людини. Вони використовуються нами для роботи і розваг, спілкування з друзями і комунікації. Крім персональних комп'ютерів розроблені додатково інші комп'ютерні пристрої, що доповнюють і розширюють можливості застосування комп'ютерних технологій для кожного. Вони значно спрощують будь-який виробничий процес, дозволяють створювати, управляти, редагувати і обмінюватися будь-якими проектами, документами, таблицями, презентаціями тощо Також комп'ютери дозволяють отримувати і відправляти кореспонденцію за допомогою електронної пошти; обробляти, переглядати або прослуховувати різноманітні зображення, відео потоки або музику; завантажувати, завантажувати або обмінюватися будь-якою інформацією через мережу; отримувати свіжі новини і спілкуватися з друзями в соціальних мережах і багато іншого.

Величезний обсяг інформації постійно зберігається на персональних комп'ютерах і використовується нами постійно при необхідності. Для збереження даних використовуються різні пристрої, що запам'ятовують: жорсткі диски і твердотільні накопичувачі, зовнішні диски, карти пам'яті і т.д. Додатково, користувачі комп'ютерів можуть зберігати свою інформацію віддалено в мережі Інтернет на різних хмарних сховищах, завантажувати, завантажувати і обмінюватися їй за бажанням в будь-який час. Так само для обміну можна використовувати різні онлайн-сервіси та додатки.

Однак, як би не були доступні такі способи зберігання та обміну інформацією, користувачі продовжують використовувати зовнішні диски і накопичувачі. Завдяки їм користувач завжди має у себе потрібну йому інформацію і може скористатися їй в будь-який час.

Зовнішні диски - «USB-накопичувачі» або зовнішні жорсткі диски - дуже зручні і досить прості у використанні. Але, як це часто буває, в певний момент, може статися непередбачене. У деяких випадках ви можете підключити свій диск до персонального комп'ютера з операційною системою «Windows» або іншого пристрою за допомогою «USB-порту» і виявити, що жорсткий диск не розпізнається. Ця проблема може бути викликана проблемами розділів на вашому зовнішньому диску, неправильної файлової системою, зіпсованими портами «USB», проблемами з драйверами в «Windows» або іншими варіантами неполадок. У гіршому випадку сам диск може просто бути остаточно зіпсований.

Наступні описані кроки будуть однаковими для обох флеш-накопичувачів «USB» і великих зовнішніх жорстких дисків, які працюють аналогічним чином.

Додатково, ви можете переглянути наше відео: «Windows 10, 8, 7 не бачить жорсткий диск або SSD - Як підключити!» . Воно допоможе вам, якщо після переустановлення «Windows» один з розділів жорсткого диска перестав відображатися в «Провіднику», або новий жорсткий диск, встановлений в ваш комп'ютер, також не відображається, хоча при цьому видно в настройках «BIOS».

Чи відображається диск в додатку "Керування дисками"?

По-перше, вам необхідно перевірити, виявляє чи операційна система «Windows» ваш диск при його підключенні. Підключіть ваш знімний диск до комп'ютера. Якщо це зовнішній жорсткий диск, вам може знадобитися перевести перемикач живлення на жорсткому диску в положення «Вкл.», Щоб активувати його. Деякі надпотужні знімні жорсткі диски, можливо, навіть доведеться підключати за допомогою окремого силового кабелю, перш ніж вони будуть працювати.

Потім відкрийте інструмент управління дисками, представлений в стандартному наборі додатків операційної системи «Windows». Даний інструмент дозволяє вам здійснювати повне керування усіма дисками і розділами, розташованими на вашому комп'ютері, внутрішніми і зовнішніми, підключеними зараз. "Керування дисками" можна відкрити різними способами, але ми покажемо вам тільки деякі з них. Виберіть будь-який спосіб на свій розсуд для подальшого застосування.

Спосіб перший: Натисніть разом поєднання клавіш «Windows + R» і відкрийте діалогове вікно «Виконати». В поле запиту «Відкрити» введіть команду «diskmgmt.msc», потім натисніть кнопку «ОК» або клавішу «Enter» на клавіатурі. Додаток "Керування дисками" буде відкрито.

Додаток Керування дисками буде відкрито

Спосіб другий: На робочому столі знайдіть ярлик провідника файлів «Цей комп'ютер» і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У меню, виберіть зі списку доступних дій розділ «Управління».

У меню, виберіть зі списку доступних дій розділ «Управління»

Відкриється програма «Управління комп'ютером», в якому представлені всі головні елементи контролю і настройки параметрів комп'ютера. У лівій панелі вікна виберіть розділ "Керування дисками", розташований за адресою: «Керування комп'ютером (локальним)» - «Сховище» - «Управління дисками».

У лівій панелі вікна виберіть розділ Керування дисками, розташований за адресою: «Керування комп'ютером (локальним)» - «Сховище» - «Управління дисками»

Спосіб третій: Клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», розташованої на «Панелі задач» в нижньому лівому куті робочого столу, або натисніть разом поєднання клавіш «Windows + X», і відкрийте контекстне меню. У списку доступних додатків виберіть розділ "Керування дисками".

У списку доступних додатків виберіть розділ Керування дисками

Ви повинні побачити свій зовнішній диск у вікні "Керування дисками". І навіть якщо він не відображається в провіднику файлів вашого комп'ютера, тому що не містить будь-яких розділів, він повинен відображатися тут.

І навіть якщо він не відображається в провіднику файлів вашого комп'ютера, тому що не містить будь-яких розділів, він повинен відображатися тут

Якщо ви бачите тут свій диск, то ви можете відразу перейти до останнього розділу нашого керівництва, в якому ми покажемо, як правильно його відформатувати, щоб операційна система «Windows» або дозволити іншим пристроям отримати до нього доступ і розпізнати його.

Якщо в додатку "Керування дисками" ваш диск не відображається, то перейдіть до наступного розділу керівництва, де ми спробуємо визначити причину, чому ваш диск не розпізнає.

Можливі причини та способи вирішення проблеми не розпізнавання диска

Якщо система «Windows» взагалі не бачить ваш диск, то можливо, виникла проблема з апаратним забезпеченням «USB-порту» вашого комп'ютера, проблема з драйвером або у вас може бути просто зіпсований диск.

Спочатку вимкніть диск від «USB-порту» і спробуйте підключити його до іншого «USB-порту» вашого комп'ютера. Якщо він працює в одному «USB-порту», але не працює в іншому, то, ймовірно, ваш «USB-порт» зіпсований. Якщо ви підключили накопичувач через «USB-концентратор» (пристрій, що дозволяє збільшувати кількість «USB-портів» і надає можливість їх одночасного використання), то спробуйте підключити накопичувач до комп'ютера напряму. Деякі «USB- концентратори» можуть не забезпечувати достатню потужність для роботи зовнішнього накопичувача.

Якщо диск не відображається у вікні "Керування дисками" навіть після того, як ви прибрали «USB- концентратор» і підключили диск до іншого «USB-порту» на своєму комп'ютері, важко точно визначити, чи поганий ваш накопичувач або, можливо, сам комп'ютер відчуває певні проблеми. Якщо у вас є інший комп'ютер поблизу, спробуйте підключити диск туди, щоб перевірити, чи буде він виявлений там. Якщо диск не працює на будь-якому комп'ютері, до якого ви його підключаєте, то, ймовірно, він повністю зіпсований і його необхідно буде замінити.

Якщо диск визначається і працює на інших комп'ютерах, то є велика ймовірність, що в операційній системі «Windows» виникли проблеми з драйверами для вашого диска. Ви можете це перевірити, використовуючи додаток «Диспетчер пристроїв», яке можна відкрити різними способами. Список способів отримати доступ до програми досить великий, але ми опишемо тільки три з них.

Спосіб перший: Клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», розташованої на «Панелі задач» або натисніть разом поєднання клавіш «Windows + X» і відкрийте контекстне меню. Виберіть зі списку доступних додатків розділ «Диспетчер пристроїв».

Виберіть зі списку доступних додатків розділ «Диспетчер пристроїв»

Спосіб другий: Відкрийте діалогове вікно «Виконати», наприклад, натиснувши разом поєднання клавіш «Windows + R». В поле запиту «Відкрити» введіть команду «devmgmt.msc» і натисніть клавішу «Введення» або кнопку «ОК».

msc» і натисніть клавішу «Введення» або кнопку «ОК»

Спосіб третій: Відкрийте вікно програми «Управління комп'ютером» способом, описаним нами раніше в цьому керівництві. У лівій панелі вікна перейдіть на наступну адресу: «Керування комп'ютером (локальним)» - «Службові програми» - «Диспетчер пристроїв».

У лівій панелі вікна перейдіть на наступну адресу: «Керування комп'ютером (локальним)» - «Службові програми» - «Диспетчер пристроїв»

Знайдіть розділ "Дискові пристрої" і перевірте наявність в ньому будь-якого пристрою з жовтим знаком оклику, розташованого поруч з ним. Таке маркування дискового пристрою означає, що в операційній системі «Windows» виникли певні проблеми з драйвером цього пристрою. Клацніть правою кнопкою миші пристрій з жовтим знаком оклику, виберіть розділ «Властивості» і подивіться повідомлення про помилку. Це повідомлення може допомогти вам усунути проблему - ви можете виконати пошук рішення для зазначеної помилки в мережі Інтернет, і усунути неполадку.

Це повідомлення може допомогти вам усунути проблему - ви можете виконати пошук рішення для зазначеної помилки в мережі Інтернет, і усунути неполадку

Однак не всі проблеми легко усунути, і вони можуть бути досить складними для виправлення. Якщо проблема виникла нещодавно, можливо, ви захочете запустити процес відновлення системи в початковий стан, використовуючи внутрішні інструменти операційної системи «Windows». Або у вікні властивостей проблемного диска перейдіть на вкладку «Драйвер». Потім ви можете використовувати кнопку «Оновити драйвер» для установки нової оновленої версії драйвера для вашого пристрою. Або використовувати кнопку «Відкинути», щоб скасувати будь-які зміни і повернути колишній драйвер. Або використовувати кнопку «Видалити пристрій», щоб видалити його з вашої системи, і дати можливість операційній системі «Windows» самостійно перевстановити драйвер, і правильно його налаштувати під час наступного з'єднання накопичувача.

Або використовувати кнопку «Видалити пристрій», щоб видалити його з вашої системи, і дати можливість операційній системі «Windows» самостійно перевстановити драйвер, і правильно його налаштувати під час наступного з'єднання накопичувача

Не забудьте натиснути кнопку «ОК» або клавішу «Enter» на клавіатурі для збереження внесених змін.

Розмітка і форматування диска

Ви можете використовувати стандартний додаток «Windows» «Управління дисками» для виправлення проблем розділу і файлової системи накопичувача. Якщо ви бачите, що обраний диск не поділений на розділи і відзначений позначкою «Не розподілена», то вам доведеться створити на ньому новий розділ. Це дозволить пристроям, на базі «Windows» або інших операційних систем, використовувати його.

Скористайтеся будь-яким описаним вище способом і відкрийте програму "Керування дисками". Потім правою кнопкою миші всередині нерозподіленого простору підключеного пристрою і виберіть «Створити простий том».

Буде запущений «Майстер створення простого тому», в якому вам буде запропоновано допомогу по створенню томи на диску. Натисніть кнопку «Далі» для продовження.

Натисніть кнопку «Далі» для продовження

Потім виберіть розмір тому в межах мінімального і максимального значень. Зазвичай, майстер встановлює значення розміру простого томи за замовчуванням, виходячи з характеристик вашого диска. Натисніть кнопку «Далі» для переходу на наступну сторінку помічника.

Натисніть кнопку «Далі» для переходу на наступну сторінку помічника

Призначте букву для диска і натисніть кнопку «Далі».

Призначте букву для диска і натисніть кнопку «Далі»

Виберіть, чи бажаєте ви форматувати цей том і які параметри форматування при цьому потрібно використовувати, або НЕ форматувати його, встановивши позначку у відповідній клітинці. За замовчуванням, вам буде запропоновано форматувати тому, тільки необхідно вибрати, яку файлову систему ви будете використовувати. Натисніть кнопку «Далі» і перейдіть на останню сторінку.

Натисніть кнопку «Далі» і перейдіть на останню сторінку

Тут в головному вікні ви побачите всі ваші вибрані параметри, натисніть кнопку «Готово» і завершите процес створення простого томи. Якщо ви хочете що-небудь змінити, то використовуйте кнопку «Назад» для переходу на потрібну сторінку «Майстра створення простого томи» і внесення необхідних змін.

Якщо ви хочете що-небудь змінити, то використовуйте кнопку «Назад» для переходу на потрібну сторінку «Майстра створення простого томи» і внесення необхідних змін

Якщо ваш диск розділений на розділи, але ви все ще не бачите його в провіднику файлів, то переконаєтеся, що ви присвоїли йому букву диска, щоб отримати доступ до нього в операційній системі «Windows». Як ми описали вище, це відбувається автоматично, але якщо ви вручну скасували букву диска, то диск може не відображатися і бути недоступним у системі «Windows».

Для присвоєння літери диску клацніть правою кнопкою миші розділ знімного диска, виберіть «Змінити букву диска або шлях до диска ...».

Натисніть кнопку «Додати», а потім призначте нову букву диска, вибравши свій варіант або використовуючи варіант за замовчуванням. Наприклад, надайте диску букву «D» і він буде відображений в провіднику файлів під зазначеної буквою. Потім натисніть кнопки «ОК» для збереження змін.

Потім натисніть кнопки «ОК» для збереження змін

В окремих випадках, диск може бути розділений на розділи, однак може мати неправильну файлову систему. Наприклад, ви можете відформатувати диск під файлову систему «ext4» з «Linux» або файлову систему «HFS Plus» з «Mac». Операційна система «Windows» не може прочитати такі файлові системи. Тому Форматуйте диск на більш нову файлову систему «NTFS» або старішу версію файлової системи «FAT32», щоб «Windows» змогла її розпізнати.

Щоб переформатувати розділ, клацніть на ньому правою кнопкою миші, виберіть розділ «Форматувати ...» і вкажіть потрібну файлову систему.

Зверніть увагу, що процес форматування призведе до стирання всіх файлів на вашому диску. Тому, якщо ви хочете зберегти всі важливі файли, то підключіть диск до тієї файлової системи, на якій ви виробляли форматування диска раніше (наприклад, якщо ви форматировали диск на комп'ютері з «Linux» або «Mac», то підключіть його на комп'ютер з відповідним управлінням), і скопіюйте свої важливі файли, перш ніж продовжити.

Тому, якщо ви хочете зберегти всі важливі файли, то підключіть диск до тієї файлової системи, на якій ви виробляли форматування диска раніше (наприклад, якщо ви форматировали диск на комп'ютері з «Linux» або «Mac», то підключіть його на комп'ютер з відповідним управлінням), і скопіюйте свої важливі файли, перш ніж продовжити

Якщо ви не можете отримати доступ до диска з іншого пристрою, наприклад, «DVD-плеєра», «SMART» телевізора, ігрової консолі або медіацентру, то можливо, диск відформатований під файлову систему «NTFS». Багато пристроїв, навіть власні «Xbox 360» від корпорації «Microsoft», не можуть читати «NTFS» від «Windows». Вони можуть звертатися тільки до дисків, відформатованим в старій файлової системи «FAT32». Щоб усунути цю проблему, просто Форматуйте розділ «NTFS» заново в систему «FAT32». Тепер диск буде розпізнаватися при підключенні до таких пристроїв.

Зверніть увагу, що цей процес видалить файли на вашому зовнішньому диску. Тому, в разі необхідності, потрібно перенести файли з диска на інший пристрій.

Натисніть кнопку «ОК» або клавішу «Enter» для запуску процесу переформатування.

Слідуючи цим діям, ви зможете вирішити більшість проблем з розпізнаванням дисків, з якими ви можете зіткнутися. Якщо диск не розпізнає будь-яким комп'ютером, до якого він підключений, і ніколи не з'являється у вікні програми «Управління дисками», то, можливо, він остаточно зіпсований, і вам необхідно просто його замінити.

Чи доводилося вам коли-небудь виконувати будь-які дії, покликані виправити неполадки з розпізнаванням дисків? Повідомте нам про це або залиште під статтею свої коментарі, які способи допомогли саме вам.

Зовнішній жорсткий диск і дані користувача?
Чи відображається диск в додатку "Керування дисками"?
Чи відображається диск в додатку "Керування дисками"?
Зовнішній жорсткий диск і дані користувача?
Чи відображається диск в додатку "Керування дисками"?
Чи доводилося вам коли-небудь виконувати будь-які дії, покликані виправити неполадки з розпізнаванням дисків?

Дополнительная информация

rss
Карта