З чого почати вивчення веб-дизайну

  1. Пролог
  2. З чого почати вивчення веб-дизайну?
  3. Чи варто йти на курси?
  4. Що вчити після Фотошопа?

28.02.09

09

Пролог

Хотів би розповісти невелику історію, яка підійде як епіграф до цієї статті. Років зо два тому я шукав DVD диск на розкладках. Це мала бути збірник дизайнерських програм, в якому, крім Adobe Photoshop, Adobe Flash, Adobe Dreamweaver і Adobe Illustrator, були б і CorelDraw, і кілька програм для створення іконок і скріншотів ... Лінь було шукати і скачувати все окремо з інтернету, а потім записувати на диск.

Пояснивши продавцеві, що мені потрібен диск для веб-дизайнера, я отримав кілька збірок DVD. Списки програм в описі дисків повторювали один одного, наклейки тільки були різні. Становили збірники далекі від веб-дизайну люди, тому нічого підходящого не було. Віддавши продавцеві диски і сказавши «спасибі», я збирався йти, але хлопець мене зупинив. Ймовірно, він подумав, що я просто компостую йому мізки і вирішив вивести мене на чисту воду. Він запитав, що саме мене не влаштовує в усіх його дисках. На що я йому терпляче пояснив, що на кожному диску є тільки частина потрібних мені програм, а «на цьому немає навіть Фотошопа».

І тут хлопець засяяв. З почуттям власної гідності і з висоти свого дизайнерського досвіду, він мені пояснив, що професіонали сайти роблять в Дрімвівере. А решта програми потрібні для понторезов на зразок мене. Він був такий щасливий від почуттів його знань, що мені навіть шкода було його переривати і повідомляти, що HTML-верстка сайту в Dreamweaver'е - це всього лише один з етапів розробки сайту, далеко не перший і не останній.

Мене ще пару днів мучили докори сумління, що я хлопцеві настрій зіпсував. Втім, може це підштовхне його зайнятися самоосвітою, а не продажем дисків на розкладці. По крайней мере, я свій внесок в його кар'єру зробив, далі вже йому вирішувати.

Але повернемося до теми статті. Отже, з чого почати вивчення дизайну для веб, які програми повинен знати веб-дизайнер, що краще вчити поглиблено, чи варто йти на курси. Про все по порядку.


З чого почати вивчення веб-дизайну?

З установки програми Adobe Photoshop і покупки самовчителя Фотошопа. Знання Фотошопа обов'язково для будь-якого дизайнера, це стандарт. Навіть якщо ви плануєте в майбутньому займатися flash-анімацією або 3D-графікою, без Фотошопа вам не обійтися. Не буває дизайнерів, які не можуть прибрати червоні очі на фотографії або зменшити її розмір .

Тільки читання книги або тільки експерименти з пензликами і фільтрами результатів не дадуть. Без хорошої теоретичної бази, яку дасть читання книг, ви приречені винайти купу велосипедів. В основному, з квадратними колесами.

Але тільки читання самовчителя, без закріплення на практиці теоретичної інформації, теж нічого не дасть. Через тиждень прочитане забувається.

Не потрібно купувати товсту книгу більше 1000 сторінок - ви її ніколи не дочитаєте до кінця. Те, що «Біблія Photoshop» буде стояти на полиці, практичних знань вам не додасть. Зайдіть в книгарню, погортайте все книги, які там є. Виберіть саму зрозумілу для вас і не найтоншу.

Головне - зрозуміти всі можливості Фотошопа, що взагалі можна зробити за допомогою цієї потужної програми. Більш докладні знання по потрібній темі можна без проблем знайти в інтернеті, в блогах практикуючих дизайнерів. Але одні он-лайн уроки Фотошопа не замінять читання книги - залишаться прогалини в знаннях, які будуть постійно спливати і заважати вам працювати.

Але одні он-лайн уроки Фотошопа не замінять читання книги - залишаться прогалини в знаннях, які будуть постійно спливати і заважати вам працювати

Чи варто йти на курси?

Однозначної відповіді немає, як кому подобається. Курси - це економія часу і зусиль, але зате вони коштують грошей. Вивчити будь-яку технологію, в т.ч. і Photoshop, можна самому по самовчителях і статей в інтернеті, але часу на це піде набагато більше. У книги складно запитати, як зробити «щоб ось тут ось так було і щоб ось цього не було». А запитати хочеться. Тому особисто я раджу трохи почитати тонку книгу по Фотошопу, а коли розберетеся, у чому різниця між пензлем і штампом, коли накопичаться питання і з'являться творчі ідеї - йти на курси. Вкладені в освіту гроші завжди окупаються. Крім того, час - гроші, і чим швидше ви станете професійним веб-дизайнером, тим швидше зможете заробляти гроші.

Що вчити після Фотошопа?

Для веб-дизайнера важливо знати хоча б основи HTML і бажано CSS. Це не означає, що веб-дизайнер повинен вміти верстати сайти. Але він повинен представляти, наскільки складно реалізувати його творчі ідеї в коді. Для більшості сайтів важлива вартість і терміни їх розробки, тому прості ідеї прискорять створення макета сайту, його верстку і установку системи управління контентом. Але якщо сил вистачить навчитися якісно верстати сайти, це буде тільки плюсом як при складанні резюме, так і при роботі фрілансером.

Веб-дизайнеру не обійтися без уміння робити анімацію. Способів її створення досить багато: від традиційної GIF-анімації і Flash, до нової розробки Microsoft Silverlight 2.0 , Яка в найближчому майбутньому повинна стати серйозним конкурентом для Adobe Flash. Анімувати зображення можна навіть за допомогою скриптів і CSS.

якщо навчитися створювати анімовані банери у форматі GIF можна за пару днів, прочитавши одну-дві статті, то вивчення технологій Flash і Silverlight займе кілька місяців і навіть років. Але результат того вартий. Флеш-аніматори давно і надовго затребувані на ринку праці, а фахівців, які знаються на динамічно розвивається технології Silverlight, майже немає. Так що без хліба з маслом вони не залишаться.

Не менш перспективною і грошової є область 3D-анімації. Моделювання тривимірних об'єктів за допомогою програм Autodesk 3ds Max і Maya все частіше застосовується при створенні серйозних сайтів. Хороші фахівці в 3D-моделюванні і анімації вчаться роками, так що на високооплачувану роботу після прочитання пари уроків або навіть цілої книги розраховувати не варто.

Але якщо не намагатися нічого робити і не ставити перед собою серйозні цілі, можна все життя продавати диски.

Читайте також:

Чи варто йти на курси?
Що вчити після Фотошопа?
З чого почати вивчення веб-дизайну?
Чи варто йти на курси?
Що вчити після Фотошопа?