За півтора року в республіці шість разів підвищувалася зарплата бюджетників - глава регіону «БНК

Глава Комі В'ячеслав Гайзер сьогодні прокоментував рішення щодо підтримки сімей, які обговорювалися напередодні на засіданні під керівництвом Володимир Путіна.

Глава Комі В'ячеслав Гайзер сьогодні прокоментував рішення щодо підтримки сімей, які обговорювалися напередодні на засіданні під керівництвом Володимир Путіна

фото rkomi.ru

- Республіка Комі завжди йшла по соціально-відповідального шляху, - процитувала В'ячеслава Гайзера його прес-служба. - Додаткові програми, які приймалися на рівні регіону, були орієнтовані на підтримку багатодітних сімей, молодих сімей, працівників бюджетної сфери. До цього відноситься і поетапне підвищення заробітної плати бюджетникам, і введення регіонального сімейного капіталу, і створення власних механізмів щодо поліпшення житлових умов, таких як «європейська іпотека». І цей курс, визначений урядом республіки повністю співвідноситься з тими соціально спрямованими указами президента Росії, про які йшла мова на засіданні щодо реалізації державної соціальної політики яке провів Володимир Путін.

Губернатор також підкреслив, що прийняті урядом республіки заходи вже призвели до позитивних демографічних результатами. Один з яскравих прикладів, це те, що в першому півріччі 2012 року в сім'ях жителів республіки народилося більше третє і наступних дітей, ніж за аналогічний період 2011 року. Ще одним результатом стало активне залучення молодих фахівців на село, в тому числі в охорону здоров'я, з виплатою додаткових «підйомних» з республіканського бюджету.

- Президент заявив про необхідність підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, в тому числі соцпрацівникам. Наш Мінфін і профільні міністерства вже визначили обсяги фінансування майбутніх збільшень. Тепер необхідно позначити джерела доходу, в якості яких можуть виступити і федеральний бюджет, і програми, і позабюджетні джерела. Але при цьому необхідно переглянути і систему оплати праці, яка повинна враховувати досягнення ефективних результатів і показників і стимулювання працівників за якісну працю, - додав В'ячеслав Гайзер.

Інформація про підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери Республіки Комі в 2010 - 2012 роки.

Протягом останніх півтора років Урядом Республіки Комі рішення про підвищення заробітної плати працівників державних і муніципальних установ приймалися 6 разів.

З 1 жовтня 2010 року і з 1 січня 2011 року було змінено схему окладів всіх працівників. Зміна посадових окладів здійснювалося диференційовано, найбільше збільшення окладів було передбачено категоріям працівників з найменшими розмірами окладів.

З 1 червня 2011 року і з 1 жовтня 2011 року збільшено оклади всіх працівників бюджетних установ республіки на 6,5% з відповідним збільшенням фондів оплати праці державних і муніципальних установ Республіки Комі.

В результаті, загальне зростання заробітної плати працівників державних і муніципальних установ в жовтні 2011 року до рівня травня 2011 року склав 13,4%.

Крім того, вирішуючи проблему істотної диференціації в рівні оплати праці працівників бюджетних установ та організацій позабюджетного сектора економіки, Урядом Республіки Комі з урахуванням доручень федеральних органів влади, вживаються заходи щодо «точкового» підвищенню заробітної плати окремих категорій працівників.

В рамках проекту модернізації системи загальної освіти республіки оплата праці вчителів була збільшена з вересня 2011 року в середньому на 22%.

Загальне зростання зарплати вчителів до рівня 1 кварталу 2011 року склав 30%.

З 1 квітня 2012 року в середньому на 30% підвищено рівень оплати праці вихователів, старших вихователів, помічників вихователів та молодших вихователів дитячих дошкільних освітніх установ.

На 30% збільшено заробітну плату медичних працівників дитячих садів і шкіл.

У 2010 році на збільшення витрат з оплати праці в цілому з республіканського бюджету Республіки Комі виділено додатково 452 млн. Рублів.

У 2011 році з бюджету Республіки Комі на заходи з підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери Республіки Комі було направлено 2,5 млрд. Рублів;

Пріоритетом державної політики Уряду Республіки Комі на перспективу стане безумовне досягнення показників в частині рівня оплати праці працівників установ соціальної сфери, визначених Указом Президента Російської Федерації від 7 травня 2012 року №597 «Про заходи щодо реалізації державної соціальної політики».

З метою забезпечення доведення в 2012 році середньої заробітної плати педагогічних працівників освітніх установ загальної освіти до середньої заробітної плати по регіону прийнято постанову Уряду Республіки Комі «Про внесення змін до постанови Уряду Республіки Комі від 22 жовтня 2007 року №241« Про оплату праці працівників державних установ освіти Республіки Комі », відповідно до якого з 1 вересня 2012 року буде збільшено заробітна плата педагогічних працівників установ освіти еспубліка Комі в середньому на 25% (за винятком вихователів, заробітна плата яких була збільшена з 1 квітня 2012 року).

З 1 жовтня 2012 року будуть проіндексовані посадові оклади працівників державних і муніципальних установ Республіки Комі на 6% (за винятком педагогічних працівників, за якими відбулося підвищення з 1 вересня 2012 року).

Зазначені заходи дозволять:

довести рівень оплати праці педагогічних працівників освітніх установ загальної освіти, в тому числі вчителів, в IV кварталі 2012 року до середньої заробітної плати по республіці;

збільшити рівень оплати праці викладачів і майстрів виробничого навчання установ початкової та середньої професійної освіти і довести її до рівня средньореспубліканський заробітної плати;

довести рівень оплати праці працівників дошкільних освітніх установ в IV кварталі 2012 року до 100% середньої заробітної плати в сфері загальної освіти.

Дополнительная информация

rss
Карта