Забув пароль від архіву: що робити в такому випадку

  1. Особливості відновлення доступу до архіву за допомогою спеціальних програм
  2. Популярні утиліти для злому пароля
  3. Основні типи атак

Пароль - найпоширеніший метод захисту документів і фотографій в архіві від злому і поширення. Однак, не завжди користувач може згадати певну послідовність символів і букв. Для відновлення пароля використовуються спеціальні програми і утиліти, що знаходяться в загальному доступі в мережі Інтернет.

Особливості відновлення доступу до архіву за допомогою спеціальних програм

Архів з забутим паролем зламати цілком реально, особливо якщо користувач має будь-які уявлення про кількість символів. Програм для відновлення зашифрованого ідентифікатора досить багато. В їх основі лежить єдиний принцип підбору пароля - послідовний перебір варіантів з урахуванням заданих параметрів в автоматичному режимі. Зі збільшенням кількості знаків в паролі час злому збільшується. Наприклад: при збільшенні ідентифікатора на 1 символ час розблокування архіву зростає в 10 - 100 разів.

Для злому пароля буде потрібно сучасний процесор і відеокарта (кілька відеокарт істотно прискорять процес).

Популярні утиліти для злому пароля

Популярні утиліти для злому пароля

Єдиних рекомендацій, як відкрити RAR -архів, якщо забув пароль, немає. Користувач може скористатися як платними, так і безкоштовними програмами для його відновлення. Безкоштовні утиліти по потужності нічим не поступаються своїм платним аналогам, а іноді і обходять їх по швидкості скидання пароля.

На особливу увагу заслуговує утиліта «Advanced Archive Password Recovery». Програма дозволяє зняти захист з архіву за мінімальний час. Вона підтримує будь-які операційні системи Віндовс. Останнє оновлення утиліти було проведено в 2012 році.

Завантажити програму можна на офіційному сайті за посиланням: https://www.elcomsoft.ru/index.html . Безкоштовна версія діє протягом 30 днів, але вона наділена обмеженим функціоналом.

При наявності хоча б одного файлу з архіву провести розблокування можна протягом 1 хвилини. Цей метод отримав назву «Атака при відомих даних».

Для злому пароля від архіву необхідно виконати кілька послідовних дій.

Спочатку потрібно завантажити програму з офіційного сайту, встановити і після відкриття перейди в розділ «Тип Атаки», активувавши опцію «Перебір».

Потім потрібно поставити умови атаки в розділі «Набір» (довжину пароля, наявність великих і малих літер, цифр і т.д.).

Насамкінець варто активувати опцію «Відкрити», вибрати захищений паролем файл і чекати, коли процедура буде закінчена.

Основні типи атак

Серед основних типів атак можна виділити наступні:

  1. Атака по словнику. Цей метод підходить в тому випадку, якщо пароль від архіву RAR, який забув користувач, складався з коротких осмислених паролів (наприклад: істотного слова або персональної інформації про себе або близьких). У 80% випадках пароль може бути вгаданий словником, що містить до 1000 слів. Утиліта за замовчуванням містить 3 словника російською, німецькою та англійською мовами. Можливе підключення інших словників через розділ «Налаштування».
  2. Plaintext. Це варіант криптоанализа, при якому користувачеві доступні уривки шифротекста або файли з зашифрованого архіву. Він дозволяє гарантовано розшифрувати пароль незалежно від його рівня складності.
  3. Атака «Пароль з ключів». Це ефективний метод відновлення пароля довжиною більше 10 символів при наявності ключа шифрування до початку атаки. Саме його найчастіше можна зустріти в рекомендаціях, як відкрити архів, якщо користувач забув від нього пароль.
  4. Перебір по масці. Цей спосіб підходить лише в тому випадку, якщо відома довжина коду або його окрема частина.

Підбір коду від архіву займе певний час. Утиліта «Advanced Archive Password Recovery» є ефективним програмним забезпеченням, що дозволяє відновити найскладніші паролі або зняти захист.