Залучає контент в соціальних мережах: керівництво для «чайників»

  1. Чому SMM не працює
  2. Які формати контенту «розходяться» в соцмережах?
  3. інфографіка
  4. Відео
  5. інтерактивний контент
  6. списки
  7. Призначений для користувача контент
  8. підводимо підсумки

Напевно вам знайома ситуація, коли пости у ВКонтакте ніхто не репоста, а фото в Instagram не збирають лайки Напевно вам знайома ситуація, коли пости у ВКонтакте ніхто не репоста, а фото в Instagram не збирають лайки. Начебто і контент в соцмережах публікуєте регулярно, і картинки кумедні підбираєте, а віддача нульова ... У підсумку зусилля і гроші йдуть в нікуди. Як бути?

Чому SMM не працює

згідно з дослідженням Buzzsumo , 50% публікацій отримують не більше 8 репоста. Причина може критися в неправильному контенті. Багато хто використовує соціальні медіа для публікації рекламної інформації. Тобто SMM сприймається виключно як канал реклами. Уявіть себе на місці користувача: підписалися б ви на групу, яка щодня публікує рекламу? Люди інстинктивно біжать від реклами, тому такі групи приречені на провал.

Розглянемо простий приклад. У групі магазину техніки Ельдорадо на Facebook 88 тис. Передплатників. Якщо відкрити стрічку, ви не побачите нічого окрім реклами, акцій, знижок, розпродажів. Пости збирають в середньому по 5-10 лайків, а часто і зовсім по 3-4. У магазину Евросеть теж є група на Facebook, але тут всього 7,5 тис. Передплатників. Пости збирають 20-30, а то і більше 40 лайків. Все завдяки втягується контенту і мінімальною кількістю реклами:

Все завдяки втягується контенту і мінімальною кількістю реклами:

Проблеми виникають не тільки через контенту, але і через неправильне місця його розміщення. Контент для ВКонтакте не підходить для Twitter, а відео для Instagram не підходить для YouTube. Якщо постити один і той же контент у всіх соцмережах, то ефект в кращому випадку буде в одній або двох. Для кожної соцмережі потрібні свої формати. Звичайно, іноді публікації перетинаються, але загальний підхід відрізняється.

Які формати контенту «розходяться» в соцмережах?

Креативи і меми

Це класика соцмереж Це класика соцмереж. Користувачі люблять такі пости за їх стислість і розважальний характер. Грамотний підхід до їх створення в поєднанні з брендингом дасть результат. Відмінний приклад - група Бургер Кінг ВКонтакте. Вся стрічка рясніє креативними постами, вони збирають тисячі лайків і десятки коментарів.

Бургер Кінг вдало інтегрує рекламу в пости, і вона не відкидає, а навпаки, залучає передплатників. На такі стрічки хочеться підписуватися і їх хочеться читати.

інфографіка

Такий формат контенту подобається людям. Інфографіка допомагає швидко охопити великий масив інформації одним махом. Користувачеві не потрібно читати довгий текст, а потім «вичавлювати» з нього суть. Не дарма інфографіка отримує найбільше репоста.

Адаптація інфографіки CoSchedule Адаптація інфографіки CoSchedule

Зверніть увагу, скільки лайків і репоста зібрала інфографіка про відмінності чоловіків і жінок (за даними Buzzsumo):

Інфографіка коштує дорого, тому особливу увагу приділіть її просуванню. Переконайтеся, що вона дійшла до агентів впливу у вашій сфері, опублікуйте її в соцмережах, у себе в блозі, отримаєте посилання з інших джерел.

Відео

На відміну від YouTube, для соцмереж підходять короткі ролики тривалістю до 3-5 хвилин. У деяких соцмережах тривалість роликів істотно обмежена: Instagram - 1 хвилина, Twitter - 2 хвилини 20 секунд. У Facebook ліміт вище - 2 години. У ВКонтакте обмежень за часом немає, але максимальний розмір ролика не повинен перевищувати 2 Гб.

У соцмережах краще не викладати довгі вебінари, ґрунтовні огляди і навчальні ролики. Їх місце - в YouTube. Для соцмереж підійдуть тизери, превью, відеозапрошення, короткі звернення і Відеопоради, невеликі майстер-класи, вірусні ролики, відеозамальовки і т. П.

інтерактивний контент

До інтерактивного контенту відносять опитування, тести, ігри, головоломки, конкурси та інший контент, який вимагає активних дій від користувачів. У соцмережах важливі не слова, а залучення, і саме інтерактивний контент справляється з цим завданням найкраще.

Ось приклад конкурсу від Gelateria «Plombir» ВКонтакте, який зібрав понад 1200 лайків, 705 репоста і 588 коментарів:

Ось приклад конкурсу від Gelateria «Plombir» ВКонтакте, який зібрав понад 1200 лайків, 705 репоста і 588 коментарів:

інтерактивний контент хороший тим, що люди їм охоче діляться: багатьом хочеться порадити друзям кумедний тест або опитування або показати результати своєї. Конкурси - теж відмінний варіант, особливо якщо врахувати, що їх «підхоплюють» групи-агрегатори конкурсів і дають додатковий трафік.

списки

Найпопулярніший тип контенту після інфографіки - списки. Обов'язкова умова - кінцеве кількість пунктів. Варіантів змісту маса:

  • 10 способів зробити щось;
  • 20 кращих сервісів;
  • 15 місць, які варто відвідати;
  • 5 ознак ... чого завгодно.

Чому такий контент популярний? Фішка в силі заголовків і «магії» цифр. Тема як би говорить: «У вас є проблема? Ми її вирішили - ось 10 відповідей, і не треба копатися в мегабайтах інформації і сотнях слів ».

Призначений для користувача контент

До цього типу відноситься весь контент, згенерований користувачами:

  • коментарі;
  • відгуки;
  • огляди;
  • фотографії;
  • відео і т. п.

Подібний контент рідко з'являється сам по собі - потрібна цілеспрямована кампанія зі стимулювання користувачів. Найпростіше розсилати листи після продажу товарів з проханням залишити коментар. Деякі магазини практикують оплату за відео розпакування товарів. Часто проводяться конкурси дизайну, логотипів, ідей - організатор отримує «в пакеті» не тільки масу контенту, але і часом непогані ідеї.

Є й унікальні рішення. Так, компанія Coca-Cola персоналізовані пляшки, і клієнти викладають фото з хештегом #shareacoke:

Так, компанія Coca-Cola персоналізовані пляшки, і клієнти викладають фото з хештегом #shareacoke:

Ініціативу підхопили в різних країнах, і буквально кожну хвилину з'являється новий пост.

підводимо підсумки

Мета створення контенту для соцмереж - залучення аудиторії та встановлення контакту. Не варто тут займатися навчанням, пропонувати складну для сприйняття інформацію, довгі відео і пости. Соцмережі люблять компактність, візуалізацію, емоції і користь. Якщо контент відповідає цим критеріям, то лайки і репости забезпечені.

Не забувайте про регулярність публікацій - обов'язково складіть контент-план і дотримуйтесь його. Не знаєте, як скласти його? В цієї статті ви знайдете не тільки рекомендації, а й робочий шаблон контент-плану. Успішного вам просування!

Як бути?
Уявіть себе на місці користувача: підписалися б ви на групу, яка щодня публікує рекламу?
Які формати контенту «розходяться» в соцмережах?
Чому такий контент популярний?
Не знаєте, як скласти його?

Дополнительная информация

rss
Карта