Замітаємо сліди. Як змусити Windows видалити історію, логи, кеши і все забути

  1. Зміст статті Списки відкритих файлів і підключених по USB пристроїв, історія браузера, кеш DNS -...
  2. 2. Очищення списку USB-накопичувачів
  3. 3. Очищення кеша та історії браузерів
  4. Продовження доступно тільки передплатникам
  5. Варіант 2. Купи один матеріал

Зміст статті

Списки відкритих файлів і підключених по USB пристроїв, історія браузера, кеш DNS - все це допомагає дізнатися, що робив користувач. Ми склали покрокову інструкцію, як прибрати сліди своєї діяльності в різних версіях Windows, Office і популярних браузерах. В кінці статті ти знайдеш кілька скриптів, які допоможуть тобі автоматично підтримувати чистоту на своїй машині.

1. Очищення списків недавніх місць і програм

Почнемо прибирання з списків недавніх місць і програм. Список недавніх (в Windows 10 - часто використовуваних) програм знаходиться в головному меню, а список недавніх місць - в провіднику.

Список недавніх (в Windows 10 - часто використовуваних) програм знаходиться в головному меню, а список недавніх місць - в провіднику

Список часто використовуваних програм в Windows 7 і 10 Список часто використовуваних програм в Windows 7 і 10   Список часто використовуваних папок і останніх файлів Список часто використовуваних папок і останніх файлів

Як відключити це неподобство? У Windows 7 - натиснути правою кнопкою миші на кнопці «Пуск», вибрати «Властивості» і у вікні зняти обидві галочки в розділі "Конфіденційність".

Відключаємо зберігання списку останніх програм в Windows 7

Щоб очистити список останніх місць і документів, потрібно видалити вміст каталогу% appdata% \ Microsoft \ Windows \ Recent. Для цього відкрий командний рядок і виконай дві команди:

cd% appdata% \ Microsoft \ Windows \ Recent echo y | del *. *

Також не завадить видалити вміст каталогу% appdata% \ microsoft \ windows \ recent \ automaticdestinations \. У ньому зберігаються останні файли, які відображаються в списку переходу:

cd% appdata% \ microsoft \ windows \ recent \ automaticdestinations \ echo y | del *. *

Далі ці рядки стануть в нагоді нам, коли будемо писати власний скрипт для очищення системи від слідів нашого перебування в ній.

Щоб останні файли очищалися автоматично при виході, потрібно включити політику «Очищати журнал недавно відкритих документів при виході», яка знаходиться в розділі «Конфігурація користувача \ Адміністративні шаблони \ Меню« Пуск »і панель завдань».

Тепер переходимо до Windows 10. Відключити список недавно доданих і часто використовуваних додатків можна через вікно «Параметри». Відкрий його і перейди в розділ «Персоналізація», пункт «Пуск». Відключи все, що там є.

Відключення зберігання списку програм в Windows 10

Здається, що проблема вирішена, але це, на жаль, не зовсім так. Якщо включити ці параметри знову, то все списки в такому ж складі з'являться знову. Тому доведеться відключати цю фічу через групову політику. Відкрий gpedit.msc і перейди в розділ «Конфігурація користувача \ Адміністративні шаблони \ Меню« Пуск »і панель завдань». Включи наступні політики:

  • «Очищення списку недавно використовувалися програм для нових користувачів»;
  • «Очистити журнал недавно відкритих документів при виході»;
  • «Очистити журнал повідомлень на плитці при виході»;
  • «Видал.спис.відт програм, закріплених в меню" Пуск "».

групова політика

Очистити недавні місця в Windows 10 простіше, ніж в «сімці». Відкрий провідник, перейди на вкладку «Вид» і натисни кнопку «Параметри». У вікні відключи параметри «Показувати недавно використовувалися файли на панелі швидкого доступу» і «Показувати часто використовувані папки на панелі швидкого доступу». Не забудь натиснути кнопку «Очистити».

Параметри папок Windows 10

Як бачиш, у такого простого завдання, як очищення останніх об'єктів, досить непросте рішення. Без редагування групових політик - нікуди.

2. Очищення списку USB-накопичувачів

На деяких режимних об'єктах до комп'ютера дозволено підключати тільки флешки, зареєстровані в журналі. Причому, як водиться, журнал самий що ні на є звичайний - паперовий. Тобто сам комп'ютер ніяк не обмежує підключення незареєстрованих накопичувачів. Чи не обмежує, зате веде протокол! І якщо при перевірці виявлять, що користувач підключав незареєстровані накопичувачі, у нього будуть проблеми.

Ми ні в якому разі не радимо тобі намагатися вкрасти військові секрети, але вміння очищати список недавно підключати накопичувачів може стати в нагоді і в інших життєвих ситуаціях. Щоб зробити це, зазирни в наступні розділи реєстру:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Enum \ USBSTOR \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Enum \ USB \

Ось вони - всі накопичувачі, які ти підключав до свого комп'ютера.

Розділ реєстру з історією підключення накопичувачів

Здавалося б, треба просто взяти і все почистити. Але не тут-то було! По-перше, дозволу на ці гілки реєстру встановлені таким чином, що ти нічого не відкинеш навіть в «сімці», не кажучи вже про «десятці».

Упс ...

По-друге, призначати права та дозволи вручну довго, особливо якщо накопичувачів багато. По-третє, права адміністратора не допоможуть. Скріншот вище був створений, коли я виконував операцію видалення якраз з правами адміністратора. По-четверте, крім цих двох розділів, потрібно почистити ще довгий список розділів. Причому їх потрібно не просто видаляти, а грамотно редагувати.

Якщо тобі з якихось причин знадобиться зробити все вручну, то шукай за ключовими словами MountPoints, MountedDevices DeviceClasses і RemovableMedia. Але куди простіше використовувати готову програму, яка зробить все за тебе. На деяких форумах для цього рекомендують USBDeview. Однак я її протестував і заявляю, що вона вичищає інформацію далеко не з усіх потрібних розділів. USBSTOR і USB продовжують утримувати інформацію про підключається носіях.

Можу порекомендувати програму USB Oblivion . Запусти її, постав галочку «Провести реальну очищення». Параметр «Зберегти .reg-файл скасування» можеш включити чи ні, але якщо мета не перевірити програму, а підготуватися до майбутньої інспекції комп'ютера, то краще вимкнути.

USB Oblivion

Програма не тільки чистить реєстр, але і виводить докладний лог своїх дій (див. Нижче). Коли вона завершить роботу, не залишиться ніяких згадок про підключення накопичувачів до комп'ютера.

USB Oblivion в дії

3. Очищення кеша та історії браузерів

Третій пункт в нашому туду - очищення кеша і журналу браузерів. Тут складнощів ніяких - кожен браузер дозволяє скинути список недавно відвіданих сайтів.

Продовження доступно тільки передплатникам

Варіант 1. Оформи передплату на «Хакер», щоб читати всі матеріали на сайті

Підписка дозволить тобі протягом зазначеного терміну читати ВСЕ платні матеріали сайту. Ми приймаємо оплату банківськими картами, електронними грошима і перекладами з рахунків мобільних операторів. Детальніше про підписку

Варіант 2. Купи один матеріал

Зацікавила інформація, але немає можливості оплатити підписку? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб покупки доступний тільки для матеріалів, опублікованих більше двох місяців тому.


Дополнительная информация

rss
Карта