Збивається час і дата на комп'ютері - Комп'ютерний Доктор Київ

В один прекрасний ранок вмикаю комп'ютер, і під час завантаження, мені випадає напис англійською мовою, що то в стилі: «Ваші настройки дати та часу збилися, що б завантажити стандартні настройки і продовжити завантаження системи натисніть F1, або ж натисніть F2 що б задати налаштування дати і часу в Bios самостійно ».

Кілька разів я ставив час, але кожен раз як я вимикав ПК, знову висвічувалося це ж повідомлення, і час на пк збивалося.

Крім цього, коли Windows завантажувався і я намагався заходити на сайти, мені постійно видавало повідомлення, про НЕ довірчих сертифікатах або що час дії сертифіката даного сайту минув.

Тоді я зрозумів у чому проблема.

На материнській платі є маленька батареечка, яка мінімально живить ПК, навіть коли він вимкнений, що б кожен раз адміністратор ПК, не вносив заново дані в Біос про дату, час та інших настройках системи, іноді ця батареечка виходить з ладу, банально сідає, і тоді ПК починає працювати за вищеописаною схемою.

Ось такий вигляд має ця батарейка:

Витягується вона досить просто, її варто зачепити маленької, плоско образної викруткою, і вона сама випаде з осередку на материнській платі.

Купити її можна в звичайному магазині батарейок, або в магазині годин. Ніякої особливої ​​конфігурації і особливих властивостей вона не має, це проста батарейка, як в наручних годинниках, тільки розмір її більше.

Після заміни батарейки, ми знову ставимо налаштування дати і часу в Bios, і у нас стабільно і добре працює наш Windows .

Дякую за увагу! 🙂