Zillya! - Хто і навіщо пише віруси?

  1. міфічна версія
  2. хуліганська версія
  3. Комерційна версія
  4. Розсилка спаму
  5. Мережеві атаки

Те, що велика частина проблем з сучасним програмним забезпеченням викликана вірусами - сумнівів ні у кого не викликає. Але виникає закономірне питання - хто і навіщо створює комп'ютерні віруси, та ще в таких кількостях? Адже вірусні аналітики щодня поповнюють бази антивірусних програм тисячами нових записів.

Нудьга і допитливість - це найперші причини, через які люди починають писати різноманітні вірусні програми . З самого початку історії появи вірусів, ці причини змінилися.

міфічна версія

Існує поширена серед багатьох оману, що компанії, що випускають антивірусний захист, щоб без роботи не залишитися, самі ж віруси і пишуть. Але ця версія не має жодного достовірного підтвердження. Більш того, жодна антивірусна компанія не пішла б на подібний ризик. Тому що все таємне стає, рано чи пізно, явним і розкриття інформації про недобросовісність будь-якої антивірусної компанії призвело б її до неминучого краху.

хуліганська версія

Юні програмісти, нудьгуючі студенти і школярі пишуть нові віруси з тих же мотивів, з яких хулігани б'ють ліхтарі і обписують написами стіни (з нудьги і допитливості, тобто).

Такі віруси зазвичай не несуть в собі явну загрозу, оскільки містять безліч помилок і взагалі рідко бувають працездатними. Як правило, з цими дилетантськими вірусами може з легкістю впорається будь-яка антивірусна програма.

До речі, саме ці «нудьгуючі» хлопці доставляють найбільшу кількість роботи вірусними аналітикам антивірусних лабораторій, так як щодня випускають десятки тисяч нових вірусів по всьому світу.

Комерційна версія

В даному випадку віруси створюються грамотними і досвідченими програмістами, відмінно розбираються в захисті сучасного програмного забезпечення. Плюс - ці програмісти відмінно знають механізми роботи правоохоронних органів, що займаються розслідуванням комп'ютерних злочинів.

Їх головна мета - дохід. Саме такого, спрямованого на заробіток, шкідливого ПО в Мережі найбільше.

Розсилка спаму

Існуючі інтернет-ресурси зв'язку мають захист від спаму і швидко блокують акаунти або окремі локальні мережі та ПК.

Тому вирусописатели пишуть такі троянські програми, які будуть красти акаунти користувача (для того, щоб розсилати з них спам) або використовувати IP-адреси заражених комп'ютерів для автоматичної реєстрації потрібної кількості спам-акаунтів.

Тому вирусописатели пишуть такі троянські програми, які будуть красти акаунти користувача (для того, щоб розсилати з них спам) або використовувати IP-адреси заражених комп'ютерів для автоматичної реєстрації потрібної кількості спам-акаунтів

Також створюються так звані рекламні віруси, які показують рекламу користувачеві під час роботи за комп'ютером. Або ж вірус може «сидіти» таємно в системі, щоб збирати інформацію про користувача і відправляти статистику замовнику.

Мережеві атаки

Нерідко безчесні компанії і підприємці оплачують мережеві атаки, спрямовані на сайти конкурентів. Існує багато різновидів мережевих атак, але найпопулярнішим є DDos-атака (від англ. Distributed Denial of Service - розподілена відмова від обслуговування).

Якщо одночасно на сайт намагається зайти велику кількість користувачів, сервера, на яких знаходяться сайти, просто відмовляються працювати і «відключаються». Так як вони не в силах обробити більше норми одночасних запитів.

Наприклад, щорічно під новорічні свята великим інтернет-магазинах доводиться боротися з численними атаками з боку конкурентів.

Щоб організувати подібну атаку, пишеться спеціальна троянська програма, мета якої - заразити максимально велику кількість комп'ютерів. Тому спочатку такий вірус ніяких дій не робить і ніяк себе не проявляє. Коли таких заражених комп'ютерів набирається багато, власник інфікованої мережі може таємно використовувати ресурси зомбі-комп'ютерів користувачів і безперервно атакувати запитами певний ресурс, який «лягає» і стає недоступний для відвідування. Таку інфіковану мережу комп'ютерів називають ботнетом (від англійських слів roBOT і NET).

Таку інфіковану мережу комп'ютерів називають ботнетом (від англійських слів roBOT і NET)

Наведені в статті версії використання вірусів говорять про те, що сьогодні більшість дійсно шкідливих вірусів створюють аж ніяк не ентузіасти, а висококваліфіковані фахівці і їх мета - заробіток грошей. А головне, що сучасні хакери пишуть віруси зовсім не для злому Пентагону, а зовсім навпаки, мета сучасних авторів вірусів - рядові користувачі.

І пам'ятайте, хто б не писав шкідливе ПО, з ними борються антивіруси , Не нехтуйте їх захистом.

Але виникає закономірне питання - хто і навіщо створює комп'ютерні віруси, та ще в таких кількостях?

Дополнительная информация

rss
Карта