Життя студента в чеських кронах

  1. проживання
  2. Пільги на проїзд
  3. Інтернет, витрати на навчальні матеріали
  4. Не тільки навчанням єдиної
Фото: Pixabay

Багато чеських видання та деякі вузи прагнуть надати основну інформацію, пов'язану з передбачуваними студентськими витратами. Перше, що необхідно враховувати тим, хто ще остаточно не визначився з вибором житла - ціни на нерухомість і проживання в Чехії на початку поточного року зросли. Найбільш гостро це відчули жителі столиці і Брно. В даний час вартість оренди однокімнатної квартири в Празі коливається вже в районі 15 тисяч крон - раніше за двокімнатну вимагали до 12 тисяч. Тому багато студентів знімають одну квартиру вдвох чи втрьох. До суми необхідно додати витрати на посередника і окремо заставу на квартиру, зазвичай в розмірі суми місячної орендної плати.

проживання

- У той же час у кожного студента є можливість скоротити витрати, проживаючи в гуртожитку, чи не так?

Так, і оренда кімнати, якщо судити по перегляду оголошень, обходиться близько 3500 крон. Згідно з інформацією інтернет-журналу IFORUM Карлова університету, один день проживання в студентському гуртожитку коштує від 59 до 179 крон (до 7 євро). Тобто студент, готовий змиритися з проживанням в кімнаті без особливих претензій, може вкластися і в 2 тисячі крон (78 євро). За більш комфортний варіант доведеться заплатити дорожче. Наприклад, в гуртожитку Sazava в районі Ходов в 30 хвилинах від центру міста окрема кімната на одну людину коштує близько 4 тис. Крон на місяць (157 євро).

Пільги на проїзд

Ілюстративне фото: Празька мерія   - Однак послуги в сфері транспорту для студентів подешевшали Ілюстративне фото: Празька мерія - Однак послуги в сфері транспорту для студентів подешевшали?

Подешевшали, і ця новина особливо порадувала тих студентів, які приїжджають в Прагу з інших міст. Адже їм доводиться додати до витрат на всі види міського транспорту і витрати на заміські перевезення. Це тим більш актуально в світлі подорожчання житла, так як в передмістях селяться вже не тільки корінні пражани, а й студенти столичних вузів. З 1 вересня нинішнього року студенти віком до 26 років, як, до речі, і пенсіонери старше 65 років можуть скористатися новими пільгами, заплативши за проїзд на ж / д дорозі (місця другого класу), в міжміських і приміських автобусах лише 75% вартості квитка. Нововведення було схвалено навесні.

Місячний проїзний (Lítačka) на послуги громадського транспорту в Празі коштує всього 260 крон (10 євро). Для придбання пільгового проїзного необхідно надати студентське посвідчення ISIC. Можна придбати проїзний на весь навчальний рік. Десять місяців проїзду - 2400 крон (приблизно 95 євро).

- Не дивлячись на те що ряд вчених стверджує, що мозок працює на голодний шлунок краще, голодувати нікого, тим більше студентський народ, не змусиш. Окрема стаття бюджету - харчування. Яких витрат вона зажадає?

Не будемо заглиблюватися в індивідуальні запити тих, хто гризе граніт науки. Oбед в студентській їдальні коштує близько 60 крон (понад 2 євро). У більшості столових Карлова університету в щоденне меню включені чотири страви. Тут же можна придбати і інші продукти за пільговою вартістю. Приготувати просту їжу можна і в гуртожитку, як і організувати студентські вечері в рамках гуртожитку, на які учасники спільної трапези приносять свої запаси або маленькі страви для невеликих бюджетів. За інформацією студентського журналу, в ряді ресторанів також можна пообідати зі знижкою, показавши студентське посвідчення.

Інтернет, витрати на навчальні матеріали

Ілюстративне фото: Ева Туречкова   У студентів чеських університетів, які проживають в гуртожитках, завжди є доступ до безкоштовного інтернету Ілюстративне фото: Ева Туречкова У студентів чеських університетів, які проживають в гуртожитках, завжди є доступ до безкоштовного інтернету. Студентські тарифи на мобільний зв'язок коштують близько 400-500 крон. У пакет входять безлімітні дзвінки, смс і інші послуги, що стосуються інтернет-трафіку.

На початку навчального семестру потрібно подбати про необхідні книгах та підручниках. Зовсім необов'язково відразу ж спрямовуватися до книгарень. Чеські студенти знають, що в першу чергу треба впоратися про наявність необхідної літератури в бібліотеці, а також скористатися ярмарками підручників (burza učebnic). Такі організовують майже всі факультети. Багато матеріалів також викладаються в Інтернеті. Неоціненну допомогу здатні надати друзі і знайомі з числа студентів старших курсів.

Не тільки навчанням єдиної

Що стосується розваг, нестачі в безкоштовних заходах у великих містах Чехії немає. В рамках днів відкритих дверей в державних музеях і галереях, Музейній ночі, Ночі костьолів та інших ініціатив можна безкоштовно познайомитися з безліччю визначних пам'яток і побувати на цікавих концертах, бесідах, виставках.

Яких витрат вона зажадає?