Зразок наказу про роботу в святкові дні в 2018 році

  1. Зразок наказу про роботу у вихідні та святкові дні
  2. Які дні вважаються святковими в 2018 році
  3. Чи можна відмовитися від роботи в святкові дні?
  4. Кого можна залучати до роботи в святкові дні?

Для того щоб залучити співробітників до роботи в святкові дні, необхідно оформити наказ і ознайомити з його змістом всіх тих, хто в ньому вказано

Для того щоб залучити співробітників до роботи в святкові дні, необхідно оформити наказ і ознайомити з його змістом всіх тих, хто в ньому вказано. Як оформити наказ без помилок в 2018 році покажемо на зразку.

Зразок наказу про роботу у вихідні та святкові дні

Наказ про роботу у святкові дні (зразок) Наказ про роботу у святкові дні (зразок)

Наказ про роботу у святкові дні (безкоштовно бланк в word) Наказ про роботу у святкові дні (безкоштовно бланк в word)

Наказ про роботу у святкові дні (безкоштовно бланк в word)

Які дні вважаються святковими в 2018 році

Неробочі святкові дні встановлені ст. 112 ТК РФ. Порядок перенесення днів визначає Уряд РФ.

Неробочими святковими днями в 2018 році є:

  • 1, 2, 3, 4, 5, 6 і 8 січня - Новий рік
  • 7 січня - Різдво Христове
  • 23 лютого - День захисника Вітчизни
  • 8 березня - Міжнародний жіночий день
  • 1 травня - Свято Весни і Праці
  • 9 травня День Перемоги
  • 12 червня - День Росії
  • 4 листопада - День народної єдності

Скачайте календар свят:

завантажити EXCEL завантажити WORD завантажити PDF

Чи можна відмовитися від роботи в святкові дні?

Співробітника можна залучити до роботи в святкові дні в разі необхідності виконання непередбачених робіт, від виконання яких залежить подальша нормальна діяльність компанії або її окремих структурних підрозділів. Дане правило поширюється також на індивідуальних підприємців.

Від роботи в святкові дні можна відмовитися, адже ТК РФ забороняє роботу у вихідні, святкові та неробочі дні (ст. 113 ТК РФ). Перш за все, роботодавець повинен отримати письмову згоду працівника про те, що він згоден на роботу в неробочий святковий день. Але, є і виняткові випадки, які передбачені всі тієї ж ст. 113 ТК РФ.

Вихід на роботу в святкові дні не суперечить трудовому законодавству РФ у випадках, коли це необхідно для того, щоб:

  • запобігти або усунути наслідки катастрофи або виробничої аварії
  • усунути наслідки стихійного лиха
  • запобігти нещасним випадкам, знищення або псування майна роботодавця, державного або муніципального майна
  • виконати роботи в режимі НС або воєнного часу
  • виконати невідкладні роботи в умовах НС чи інших випадках (пожежі, повені, голод, землетруси, епідемії та інше)

Чи не є порушенням вихід на роботу в неробочі святкові дні, якщо це передбачено колективним договором, локальним нормативним актом, трудовим договором. Йдеться про творчих працівників ЗМІ, кінематографії, театрів, цирків та ін.

Кого можна залучати до роботи в святкові дні?

ТК РФ забороняє залучати до роботи в неробочі святкові дні вагітних жінок і співробітників у віці до 18 років. Виняток - творчі працівники, професійні спортсмени та ін.

Що стосується інвалідів і жінок, у яких є діти, які не досягли 3-ох років, то робота у святкові дні для них можлива в разі, якщо це не заборонено їм за станом здоров'я відповідно до медичного висновку.

Кого можна залучати до роботи в святкові дні?
Кого можна залучати до роботи в святкові дні?