Звіт про акумулятор ноутбука в Windows 10

  1. Створення звіту про стан акумулятора
  2. Перегляд звіту про батарею ноутбука або планшета з Windows 10 і 8

У Windows 10 (втім, в 8-ке ця можливість теж є) є спосіб отримати звіт з інформацією про стан і використання акумулятора ноутбука або планшета - тип акумулятора, проектна та фактична ємність при повній зарядці, кількість циклів зарядки, а також подивитися графіки і таблиці використання пристрою від батареї і від мережі, зміна ємності протягом останнього місяця У Windows 10 (втім, в 8-ке ця можливість теж є) є спосіб отримати звіт з інформацією про стан і використання акумулятора ноутбука або планшета - тип акумулятора, проектна та фактична ємність при повній зарядці, кількість циклів зарядки, а також подивитися графіки і таблиці використання пристрою від батареї і від мережі, зміна ємності протягом останнього місяця.

У цій короткій інструкції - про те, як це зробити, і про те, що являють собою дані в звіті про батарею (так як навіть в російськомовній версії Windows 10 інформація представлена ​​англійською). Див. також: Що робити, якщо ноутбук не заряджається .

Варто врахувати, що повноцінну інформацію вдасться побачити тільки на ноутбуках і планшетах з підтримуваним обладнанням і встановленими оригінальними драйверами чіпсета. Для пристроїв, спочатку випущених з Windows 7, а також без необхідних драйверів, спосіб може не спрацювати або видати неповну інформацію (як і сталося у мене - неповна інформація на одному і відсутність інформації на другому старому ноутбуці).

Створення звіту про стан акумулятора

Для того, щоб створити звіт про акумулятор комп'ютера або ноутбука, запустіть командний рядок від імені адміністратора (В Windows 10 для цього найпростіше використовувати меню правого кліка по кнопці «Пуск»).

Після цього введіть команду powercfg -batteryreport (можливе написання powercfg / batteryreport) і натисніть Enter. Для Windows 7 можна використовувати команду powercfg / energy (більш того, її ж можна використовувати і в Windows 10, 8, якщо battery report не дає потрібної інформації).

Для Windows 7 можна використовувати команду powercfg / energy (більш того, її ж можна використовувати і в Windows 10, 8, якщо battery report не дає потрібної інформації)

Якщо все пройшло успішно, то ви побачите повідомлення про те, що «Звіт про час роботи батареї збережений в папці C: \ Windows \ system32 \ battery-report.html».

Перейдіть в папку C: \ Windows \ system32 \ і відкрийте файл battery-report.html будь-яким браузером (правда, у мене на одному з комп'ютерів файл з якоїсь причини відмовився відкриватися в Chrome, довелося використовувати Microsoft Edge , А на іншому - без проблем).

Перегляд звіту про батарею ноутбука або планшета з Windows 10 і 8

Примітка: як було зазначено вище, на моєму ноутбуці інформація неповна. Якщо у вас більш нове «залізо» і є всі драйвера, ви побачите і ті відомості, які відсутні на наведених скріншотах.

У верхній частині звіту, після інформації про ноутбуці або планшеті, встановленою системою та версії БІОС, в розділі Installed Battery, ви побачите наступну важливу інформацію:

  • Manufacturer - виробник батареї.
  • Chemistry - тип акумулятора.
  • Design Capacity - вихідна ємність.
  • Full Charge Capacity - поточна ємність при повному заряді.
  • Cycle Count - кількість циклів перезарядки.

Розділи Recent Usage і Battery Usage представляють дані про використання батареї протягом останніх трьох днів, включаючи залишкову ємність і графік витрати.

Розділ Usage History в табличному вигляді відображає дані за часом використання пристрою від батареї (Battery Duration) і електромережі (AC Duration).

У розділі Battery Capacity History представлена інформація про зміну ємності батареї за останній місяць. Дані можуть бути не зовсім точними (наприклад, в деякі дні, поточна ємність може «збільшуватися»).

Дані можуть бути не зовсім точними (наприклад, в деякі дні, поточна ємність може «збільшуватися»)

Розділ Battery Life Estimates відображає інформацію про передбачуваний час роботи пристрою при повній зарядці в активному стані і в режимі connected standby (а також інформацію про такий часу при початковій ємності батареї в колонці At Design Capacity).

Останній пункт в звіті - Since OS Install відображає інформацію про очікуваний час роботи системи від акумулятора, обчислений на підставі використання ноутбука або планшета з моменту установки Windows 10 або 8 (а не за останні 30 днів).

Для чого це може знадобитися? Наприклад, для аналізу ситуації і ємності, якщо ноутбук раптом став швидко розряджатися. Або ж для того, щоб дізнатися, наскільки «заїжджений» акумулятор при покупці б / у ноутбука або планшета (або пристрою з вітрини). Сподіваюся, для кого-то з читачів інформація виявиться корисною.

А раптом і це буде цікаво:

Для чого це може знадобитися?