10 легендарних телефонів, які варто воскресити

У нинішньому році життєрадісні Nokia і Motorola спробували ввести моду на відродження культових мобільних телефонів минулого. НВ вирішило помріяти про моделях, які цікаво було б побачити в сучасному втіленні.

У спробі вибудувати нову легенду на старому місці, компанія HMD Global початку повернення бренду Nokia на ринок з реінкарнації колись популярних мобільних телефонів. В результаті з'явилися Nokia 3110, а також «банановий» Nokia 8110 Reloaded з культової Матриці.

Слідом на Nokia подібною ідеєю блиснула і Motorola. Правда з поправкою на нинішні технології і смаки. Компанія дражнить натяками на відродження чи бренду RAZR, то чи розкладачки RAZR V3, але вже з використанням сучасних технологій і ОС.

Але для 20-річної історії мобільних телефонів, які так сильно змінили наш спосіб життя, цього мало. НВ зібрало 10 легендарних моделей мобільних пристроїв, які гідні реінкарнації сьогодні.

Motorola StarTac

Motorola StarTac

Motorola StarTac з'явився в далекому 1996 році. Свого часу це був один з перших телефонів з літій-іонним акумулятором, можливістю відправки SMS (тільки в GSM-версії), вібродзвінком, індикатором мережею та таким скромним вагою (88 г).

Через 9 років свого існування Motorola StarTac потрапив в топ-50 великих гаджетів останніх 50 років за версією видання PC World. Модель стала однією з перших масових на ринку - за час існування було продано близько 60 млн примірників (це приблизно рази в три менше, ніж зараз продається айфонів за рік при тому, що 20 років тому проникнення мобільного зв'язку було на порядок менше), продавалася в GSM і CDMA-версіях.

Модель пережила кілька втілень (останнє - в 2007 році). З урахуванням біографії цієї бабусі, ми б не здивувалися, якби ностальгії заради Motorola подарувала їй нове життя.

Ericsson T28

Ericsson T28 з'явився в 1999 році і став найлегшим і найтоншим телефоном на момент виходу, хоча дивлячись на його фото зараз, це складно собі уявити. Модель оснащувалася великий фіксованою антеною (у деяких пристроїв, які виходили на ринок в той час, її можна було заховати) і літій-полімерним акумулятором, і ставилася до бізнес-серії. Для свого часу це була легенда.

Siemens SL45

Siemens SL45

За збігом обставин, ця модель теж важила всього 88 г, правда за часів, коли компактність вже стала мейнстрімом. Siemens SL45 також привніс на ринок інновації. Це був перший телефон в MP3-плеєром і підтримкою карт пам'яті (стандарт MMC) на 32 МБ, чого було достатньо для зберігання 5 ч музики, внутрішня пам'ять пристрою дозволяла зберегти до 500 контактів з 14 полями введення. Крім цього, телефон був цікавий наявністю зручного органайзера (а на 2000 роки це було щось), стереогарнітури Sennheiser в комплекті. Модель була орієнтована на бізнес-користувачів і коштувала пристойно, що робило її невід'ємним атрибутом для «нових росіян» свого часу.

Nokia 7110

Мобільний телефон в форм-факторі слайдер, який з'явився після 8110. З цікавих інженерних рішень модель запам'яталася, по-перше, тим, що при відкритті слайдера автоматично відбувався відповідь на дзвінок, по-друге, колесом NaviRoller, призначеним для переміщення по меню. Шкода, що такого рішення зараз ніде не зустріти і дуже хотілося б знову побачити подібний продукт.

Nokia 8910

Nokia 8910

Nokia 8910 - зразок шляхетності і розкоші. Телефон, орієнтований на бізнес-користувачів, з корпусом з титану, ефектно «відстрілювати» кришкою і максимальним набором комунікацій на момент свого виходу (Bluetooth, GPRS, ІК-порт). Звичайно, в сучасній версії придалася б зв'язок останнього покоління, кольоровий дисплей і багато інших принад. Але Nokia, якщо ти все-таки читаєш нас і подумуєш про рімейку цієї класики, будь ласка, зверни, що «титан» - ключове в даному випадку.

Nokia 8800

Nokia 8800 змінив на посту преміальної моделі Nokia 8910i (такий же, як і попередній слайдер, тільки з кольоровим екраном). Нержавіюча сталь, загартоване скло, кольоровий дисплей і така ж «стріляючий» конструкція слайдера - моделі просто на роду було написано, стати мрією будь-якого любителя розкішної електроніки. До речі, було у Nokia 8800 і ще більш пафосне продовження - Sirocco Edition з великим акумулятором, об'ємом пам'яті і в інших кольорах. Згодом лінійка розрослася до декількох моделей Arte Edition, які відрізнялися один від одного переважно благородними матеріалами корпусу.

Nokia 8 Sirocco, серйозно?

Nokia E90

У Nokia була лінійка комунікаторів на Symbian S60 у форм-факторі розкладачка з QWERTY-клавіатурою, і E90 - одне з таких пристроїв, яке відноситься до пізнього періоду існування компанії. До слова, з терміном Communicator в назві, який помер разом з колишньою Nokia і Symbian. Завдяки повноцінній клавіатурі і доступу в інтернет модель була цікава для бізнес-аудиторії. У 2007 році, коли пристрій вийшов на ринок, видання Ferra написало в його огляді, що пристрій оснащений буквально під зав'язку. Малося на увазі, що в смартфоні є GPS, камера 3,2 МП з автофокусом і FM-радіо. Зараз було б цікаво побачити щось подібне. Можливо, з камерою краще і вже абсолютно точно на Android і з такою ж якістю матеріалів.

Sony Ericsson T610

Sony Ericsson T610

Модель T610 в портфоліо Sony Ericsson по легендарності можна порівняти з Nokia 3310 фінського виробника. Масовість моделі приніс відмінний баланс ціни і можливостей. Це один з перших камерофонів (дивно згадати, але він робив знімки з роздільною здатністю до 288 х 352 пікселів), оснащувався Bluetooth, WAP 2.0, GPRS, вмів програвати поліфонічні MIDI-мелодії. Модель була доступна в трьох кольорах і однією з її візитних карток став джойстик для навігації по меню, який компанія ще довго і успішно експлуатувала в наступних моделях.

Sony Ericsson K750i

Телефон Sony Ericsson K750i також став суперхітом компанії. Зручний плеєр, якісна 2-мегапіксельна камера, приголомшлива ергономіка, проблиски багатозадачності і збалансована ціна сприяли тому, щоб пристрій став масовим. Ще кілька років тому телефон частенько можна було зустріти в київській підземці, що красномовно вказує на якість моделі. А чого тільки варта дизайн блоку з камерою! До речі, ви ще пам'ятаєте часи, коли виробники закривали вічко камери шторкою? Сумуєте за ним?

перший iPhone

перший iPhone

Хоча з точки зору дизайну і матеріалів пристрій не представляє з себе сьогодні нічого цікавого, саме з нього почалися найбільші зміни в сегменті мобільних телефонів і тільки за це модель гідна реінкарнації.

джерело: nv.ua

Nokia 8 Sirocco, серйозно?
До речі, ви ще пам'ятаєте часи, коли виробники закривали вічко камери шторкою?
Сумуєте за ним?

Дополнительная информация

rss
Карта