10 порад з безпеки в Інтернеті від експертів AV-Test

  1. 1. Використовуйте новітню версію антивірусної програми
  2. 2. Своєчасно встановлюйте оновлення
  3. 3. Використовуйте безпечні паролі
  4. 4. Зашифровані підключення для безпечної передачі даних
  5. 5. Будьте обережні при використанні громадських мереж Wi-Fi
  6. 6. Обережно поводьтеся з особистими даними
  7. 7. Остерігайтеся безкоштовного
  8. 8. Використовуйте надійні джерела
  9. 9. Не забувайте створювати резервні копії
  10. 10. Правильно видаляйте дані

Дотримуючись 10 порад від експертів лабораторії AV-Test, ви зможете гарантувати безпечний серфінг в Інтернеті

При використанні комп'ютера, планшета або смартфона, захищене з'єднання з Інтернетом є необхідною умовою безпеки. Наступні 10 порад від експертів лабораторії AV-Test допоможуть легко уникати онлайн-загрози, які чекають в мережі, а також дозволять використовувати інтернет-сервіси і пристрої без будь-яких проблем безпеки.

Лабораторія AV-Test

надає інформацію про те, які антивірусні продукти найкраще захищають комп'ютери, смартфони та планшети від загроз в Інтернеті.

1. Використовуйте новітню версію антивірусної програми

багато комплексні антивіруси пропонують ефективний захист від троянів, вірусів і інших шкідливих програм. Поєднання антивірусного захисту, фаєрвола, спам-фільтра та інших інструментів дозволить захистити комп'ютери, смартфони та планшети від додаткових загроз з Інтернету, наприклад, від хакерських атак. Ознайомитися з найефективнішими продуктами за результатами останніх тестів можна на нашому сайті в розділі Огляди і тести антивірусів .

2. Своєчасно встановлюйте оновлення

Онлайн атаки зазвичай націлені на проломи в безпеці операційної системи, браузерів і популярних додатків. За допомогою оновлень розробники постійно усувають уразливості в своїх продуктах. Саме тому важливо регулярно оновлювати програми, в тому числі і антивіруси. Захисні продукти постійно отримують інформацію про виявлення шкідливих програм в Інтернеті. Оновлення для Android, MacOS і Windows повинні виконуватися регулярно і своєчасно.

3. Використовуйте безпечні паролі

При виборі паролів, користувачі повинні проявити свої творчі здібності і повинні створювати різні паролі для кожного облікового запису! Надійні пароль повинен складатися мінімум з 8 символів. Найбільш безпечна комбінація включає великі і малі літери, цифри і спеціальні символи. Легко запам'ятати паролі, що складаються з рядка пісні з додаванням року виходу композиції. Безкоштовні менеджери паролів також дуже корисні при управлінні великою колекцією паролів. Природно, ніхто не повинен знати ваші паролі.

4. Зашифровані підключення для безпечної передачі даних

По можливості використовуйте зашифровані підключення кожного разу при відвідуванні інтернет-магазинів, інтернет-банкінгу або поштового сервісу. Адреса зашифрованих підключень починається з "https" замість "http". Крім того, браузери показують іконку замка при безпечних підключених.

5. Будьте обережні при використанні громадських мереж Wi-Fi

Громадські мережі Wi-Fi є дуже практичними, коли потрібно зайти на сайт на короткий час або визначити поточне місце розташування за допомогою смартфона. Тим не менш, вони не підходять для інтернет-банкінгу або передачі конфіденційної інформації. Користувач не може знати, хто адмініструє мережу і які заходи захисту робляться. Саме тому рекомендується здійснювати фінансові транзакції в захищеній домашньої мережі і по можливості уникати доступу до важливих акаунтів, якщо пристрій підключено до публічної точки доступу. Якщо це зробити необхідно, то використовуйте віртуальні приватні мережі (VPN) . В цьому випадку всі передані дані будуть надійно зашифровані.

6. Обережно поводьтеся з особистими даними

Особиста інформація, яка надається веб-сайтів і додатків часто розкривається і навіть продається третім особам. Саме тому користувачі повинні вказувати якнайменше особистих даних, заповнюючи тільки необхідні поля. Зазвичай політика обробки даних вказується в загальних умовах використання або в правилах дотримання конфіденційності онлайн сервісів, програм і додатків.

7. Остерігайтеся безкоштовного

При використанні безкоштовних додатків і веб-сервісів користувач повинен завжди ставити собі питання, яку користь вказана ним інформація може принести розробникам. Дуже часто користувачі "платять" за використання безкоштовних додатків і сервісів своїми особистими даними, які монетизуються постачальниками послуг. Наприклад, користувач може отримувати небажану рекламу на зазначені номери телефонів та адреси електронної пошти.

8. Використовуйте надійні джерела

Файли, програми та додатки повинні відкриватися або встановлюватися тільки якщо вони завантажені з достовірних джерел. Новітні версії браузерів і антивірусів попереджають користувача про відвідування потенційно небезпечних ресурсів. Додатки краще встановлювати з офіційних магазинів додатків Google Play, App Store або з Магазину додатків Windows.

9. Не забувайте створювати резервні копії

Завжди існує ризик втрати даних, навіть якщо пристрій не втрачено, що не вкрадено або не знищене. У випадку з троянами-вимагачами, резервні копії можуть знизити ризик вимагання з боку зловмисників. Потрібно регулярно створювати резервні копії важливих даних на зовнішні диски за допомогою спеціалізованих програм. деякі програми для резервного копіювання поширюються безкоштовно.

10. Правильно видаляйте дані

Перш ніж викинути комп'ютер, телефон, жорсткий диск або флешку, потрібно належним чином видалити всі дані. Видалення даних за допомогою власних засобів Windows, iOS і Android не є ефективним заходом, тому що в цьому випадку можна відновити інформацію. Безпечно видалити дані допоможуть спеціалізовані програми, які виконують багаторазову перезапис випадковим набором даних, що робить безуспішними спроби відновлення. Багато файлові шредери поширюються безкоштовно.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?

Дополнительная информация

rss
Карта