10 цікавих і не дуже клонів браузера Google Chrome

  1. Учасники огляду:
  2. 1. Vivaldi
  3. 2. яндекс.браузер
  4. 3. Рамблер.Браузер
  5. 4. Аміго
  6. 5. Orbitum
  7. 6. Супутник
  8. 7. Chromodo
  9. 8. Torch
  10. 9. Epic Privacy Browser
  11. 10. Sleipnir

Незважаючи на свою першість на ринку браузерів, Google Chrome по суті сам є клоном - клоном браузера Chromium, він же проект Chromium з відкритому вихідним кодом

Незважаючи на свою першість на ринку браузерів, Google Chrome по суті сам є клоном - клоном браузера Chromium, він же проект Chromium з відкритому вихідним кодом. Але оскільки обидва - і проект Chromium, і Google Chrome - є дітищами компанії Google, другий більше сприймається як якесь продовження першого, більш адаптоване під тип продукту з готовністю «з коробки». Платформу Chromium абсолютно безкоштовно може використовувати будь-який розробник з метою створення свого браузера. Браузери на базі Chromium в більшості випадків мають схожу з Google Chrome внутрішню організацію, настройки, часто підтримують установку розширень з магазину Chrome, а відрізняються дизайном інтерфейсу або якимось доданим функціоналом. Хоча є й такі браузери, про причетність до платформи Chromium яких навряд чи здогадаєшся, не знаючи про цей факт явно. Але як би зовні або навіть внутрішньо не відрізнялися клони Chrome, всі вони отримують у спадок від платформи Chromium її швидкодію.

У цій статті мова піде про браузерах на базі Chromium. Але розглянемо не всі з них, бо їх на ринку софта дуже багато. Наведемо огляд лише десятки браузерів, що підтримують російськомовний інтерфейс, що працюють, зокрема, в операційній системі Windows і пропонованих в рамках живих, підтримуваних розробниками проектів. Отже, 10 цікавих і не дуже клонів Google Chrome.

Учасники огляду:

  1. Vivaldi;
  2. яндекс.браузер;
  3. Рамблер.Браузер;
  4. Аміго;
  5. Orbitum;
  6. супутник;
  7. Chromodo;
  8. Torch;
  9. Epic Privacy Browser;
  10. Sleipnir.

1. Vivaldi

Офіційний сайт:

Браузер Opera, який ось уже кілька років експлуатує платформу Chromium, навмисно не будемо зараховувати до клонам Chrome через самостійного минулого проекту Опери. А ось щодо новий на ринку софта норвезький браузер Vivaldi на базі Chromium, який його творці позиціонують як сучасне продовження старої Opera 12 (на движку Presto), звання клону, нехай і досить своєрідного, все ж отримає. Завдяки зусиллям розробників (а це, до речі, хлопці не тільки з Норвегії, але з усього світу) Vivaldi зовні не виглядає як типовий клон Chrome: у браузера свій оригінальний дизайн, розвинена система закладок, гнучкий та зручний інтерфейс. У браузер Vivaldi впроваджені як запозичені у Opera ідеї, так і ідеї абсолютно нові, як наприклад, веб-панель з відображенням мобільного формату сайтів в невеликий бічний панелі або ефекти веб-сторінок. Vivaldi передбачає установку розширень з магазину Google Chrome, імпорт даних з інших браузерів, але не має власного сервісу синхронізації закладок і налаштувань браузера, а також не дозволяє це робити за допомогою облікового запису Google. Не вміє Vivaldi, як Chrome, працювати і декількома профілями користувачів.

Не вміє Vivaldi, як Chrome, працювати і декількома профілями користувачів

2. яндекс.браузер

Офіційний сайт:

Яндекс.браузер не варто сприймати лише як клон Chrome, що рекламує сервіси першого пошукача Рунета - Яндекса. Насправді це зручний, обивательський браузер зі своїми особливостями. І головна особливість полягає в тому, що найбільший асортимент розширень існує не для Google Chrome, не для Mozilla Firefox, як багато хто вважає, а саме для яндекс.браузер. Адже цей браузер адаптований під роботу розширень і з магазину Google Chrome, і з магазину Opera. Інша особливість яндекс.браузер - власний сервіс синхронізації закладок і налаштувань за допомогою єдиного для сервісів Яндекса аккаунта. Але на третій особливості - власному дизайні оформлення та експрес-панелі візуальних закладок (табло) - цікавість яндекс.браузер, на жаль, закінчується.

браузер, на жаль, закінчується

3. Рамблер.Браузер

Офіційний сайт:

Рамблер.Браузер є браузером, покликаним популяризувати сервіси іншого російського пошукача - як бачимо з назви, Рамблера. Це самий що ні на є клон Chrome, та ще й з запозиченою у Яндекса ідеєю просування пошукової системи шляхом створення власного тематичного браузера. Рамблер.Браузер поставляється з системою Рамблер як пошукач за умовчанням, з вбудованими розширеннями Рамблер.Погода і Рамблер.Почта, а на панелі швидкого доступу і в закладках зі старту запуску браузера побачимо сервіси Рамблера і авторитетні російські інтернет-ресурси. Веб-оглядач працює з розширеннями з магазину Chrome, але не підтримує синхронізацію закладок і налаштувань за допомогою облікового запису Google, а також не передбачає таку допомогою власного сервісу. Це один з нецікавих і неоригінальних браузерів.

Це один з нецікавих і неоригінальних браузерів

4. Аміго

Офіційний сайт:

Аміго - браузер з інтегрованими веб-додатками соцмереж, розкриваються в мобільному форматі на бічній панелі праворуч. А створений Аміго для просування веб-сервісів ще однієї великої російської компанії - Mail.Ru Group. Останньою з числа сервісів, для яких передбачаються вбудовані в браузер веб-додатки, належать пошта Mail.Ru, соцмережі Однокласники і Мій світ. Два інших веб-додатки - це ВКонтакте і Twitter. Підключення веб-додатки на бічній панелі праворуч надають зручний доступ до новинних стрічках і особистому листуванні в соцмережах, а також постійно показують онлайн-статус користувача, поки той навмисно не включить оффлайн-режим. Аміго поставляється зі своєю експрес-панеллю візуальних закладок, яка передбачає змінювані теми оформлення. Браузер підтримує установку розширень з магазину Google Chrome, але обмежує користувача у виборі пошукач за умовчанням. Таким може бути тільки пошук Mail.Ru. Синхронізації закладок і налаштувань браузера немає.

Синхронізації закладок і налаштувань браузера немає

5. Orbitum

Офіційний сайт:

Orbitum - ще один браузер на базі Chromium з тематичним і функціональним ухилом на соцмережі від російських розробників з Санкт-Петербурга. Цей браузер, як і попередній учасник огляду, передбачає швидкий доступ до соцмереж в мобільному форматі на бічній панелі праворуч. У браузер вбудовані веб-додатки соцмереж ВКонтакте і Однокласники. Раніше в списку була присутня ще й Facebook. Підключивши веб-додатки цих двох соцмереж, користувач отримає швидкий доступ до особистої листуванні, а у випадку з ВКонтакте - ще і доступ до плеєра аудіозаписів. Інший примітною особливістю Orbitum є вбудований торрент-клієнт, який не тільки завантажить файл з торрент-трекера, але і відтворить медіа-вміст торрент-роздачі в онлайні. У браузер встановлена ​​простенька експрес-панель візуальних закладок. Orbitum має власний сервіс синхронізації закладок і налаштувань браузера.

Orbitum має власний сервіс синхронізації закладок і налаштувань браузера

6. Супутник

Офіційний сайт:

Уже п'ятий поспіль вітчизняний продукт на базі платформи Chromium - російський браузер Супутник. Причому, продукт не просто вітчизняний, але ще і державний, адже творець браузера - дочірня компанія Ростелекома. Держресурсів, як бачимо, не був спрямований на створення унікального програмного продукту. В основу проекту Супутник лягла давно накатана схема: своя пошукова система, свої веб-сервіси, свій Chromium-браузер, в який вбудована парочка примітних функцій. У браузер впроваджений інтерфейс з віджетами веб-сервісів проекту Супутник, встановлена ​​за замовчуванням однойменна пошукова система. Правда, її в налаштуваннях можна змінити на іншу. У браузері немає синхронізації закладок і налаштувань, та й з установкою розширень з магазину Chrome не все гладко. Опціонально розширення як би можна встановити, але більша частина з них просто не пройде перевірку безпеки. А щоб така перевірка була пройдена для кожного окремого розширення, про це потрібно попросити розробників Супутника через форму зворотного зв'язку. У браузер вбудований додатковий функціонал. Це інструмент фільтрації результатів пошуку з метою захисту користувача від небезпечних сайтів, так званий рекламоотвод - блокувальник реклами на веб-сторінках, а також дитячий режим для контролю батьками веб-серфінгом своїх чад.

Це інструмент фільтрації результатів пошуку з метою захисту користувача від небезпечних сайтів, так званий рекламоотвод - блокувальник реклами на веб-сторінках, а також дитячий режим для контролю батьками веб-серфінгом своїх чад

7. Chromodo

Посилання для скачування з офіційного сайту:

Chromodo, він же Comodo Chromium Secure Browser - браузер на базі Chromium від американської компанії-розробника Comodo, відомої на ринку софта завдяки своїм продуктам для захисту комп'ютера, зокрема, антивірусу і файерволу. Новий Chromodo прийшов на зміну іншому клону Chrome - Comodo Dragon. Обидва браузера створені в доважок до захисного програмного забезпечення від Comodo. І обидва вони несуть ідею, запропонувати користувальницької аудиторії швидкий веб-оглядач, але з технологіями безпеки, переважаючими такі в складі платформи Chromium - з посиленим захистом і високим рівнем конфіденційності. Chromodo, в порівнянні з попередником Comodo Dragon, отримав поліпшену технологію захисту даних користувачів. Крім звичайної версії, що встановлюється в систему Windows, Chromodo може бути розпакований в версію портативну. У Chromodo немає власного інтерфейсу. Запустивши браузер, побачимо звичайний Google Chrome з чотирма встановленими розширеннями. Два з них - це розширення для розшарювання контенту в соцмережах, а третє - завантажувач медіафайлів. І тільки четверте розширення - Comodo Web Inspector - хоч якось стосується питання безпеки. Comodo Web Inspector - це сканер, який виявляє шкідливі коди на веб-сторінках і попереджає про погану репутацію сайтів. Chromodo підтримує установку розширень з магазину Chrome і синхронізацію даних браузера за допомогою облікового запису Google.

Chromodo підтримує установку розширень з магазину Chrome і синхронізацію даних браузера за допомогою облікового запису Google

8. Torch

Офіційний сайт:

Torch - обивательський Chromium-браузер з медійними функціями і вбудованим торрент-клієнтом. Простенький, приємно оформлений торрент-клієнт у складі браузера дозволить без додаткового ПЗ, що встановлюється на комп'ютер, завантажувати роздачі на торрент-трекерах за допомогою їх торрент-файлів або magnet-посилань. У браузер вбудований завантажувач медіафайлів з різних веб-ресурсів, зокрема, з YouTube. На панелі інструментів, крім кнопок завантажувача і торрент-клієнта, виявимо також кнопки швидкого доступу до сервісів Torch - до веб-порталу з флеш-іграми і музичної веб-майданчику. В Torch можна встановлювати розширення з магазину Chrome і користуватися сервісом синхронізації даних браузера за допомогою облікового запису Google.

В Torch можна встановлювати розширення з магазину Chrome і користуватися сервісом синхронізації даних браузера за допомогою облікового запису Google

9. Epic Privacy Browser

Офіційний сайт:

Epic Privacy Browser - це Chromium-браузер з Індії, головною особливістю якого є захист даних користувачів. Цей браузер не зберігає кеш, блокує сторонні куки, не веде історію відвідувань і видаляє всі дані по завершенні сесії. У Epic Privacy Browser вбудована функція запуску анонімного проксі-сервера. І є ще один інструмент - Umbrella Button, також призначений, зокрема, для підтримки конфіденційності. Umbrella Button може включати і відключати плагіни, шифрувати дані, блокувати рекламу і т.п. Epic Privacy Browser не оновлюється, не підтримує синхронізацію закладок і налаштувань браузера, не передбачає створення декількох профілів, працює тільки з власним пошукачем Epic. Браузер також не дозволяє встановлювати розширення з магазину Chrome і інші теми оформлення натомість непоказною встановленою. Можна встановлювати лише розширення з вузького переліку передбачених для Epic Privacy Browser, в число яких входять, наприклад, веб-Кліппер і режим читання від Evernote, синхронізатор закладок Xmarks, менеджери паролів LastPass і RoboForm.

Можна встановлювати лише розширення з вузького переліку передбачених для Epic Privacy Browser, в число яких входять, наприклад, веб-Кліппер і режим читання від Evernote, синхронізатор закладок Xmarks, менеджери паролів LastPass і RoboForm

10. Sleipnir

Офіційний сайт:

Sleipnir - мабуть, найцікавіший Chromium-браузер, причому навіть не з розглянутої в цій статті десятки клонів Chrome, але з числа всіх їх, наявних на ринку софта. Браузер Sleipnir від японського розробника Ясуюкі Кашівагі, засновника IT-компанії Fenrir назвати клоном Хрома ще важче, ніж у випадку з першим учасником огляду - Vivaldi. Внутрішнє базуючись на платформі Chromium, зовні дизайном Sleipnir нагадує браузер Safari, організація меню кілька схожа з тією, що була у старих версій Mozilla Firefox, а розділ з настройками і зовсім виконаний в стилі ОС Linux.

Внутрішнє базуючись на платформі Chromium, зовні дизайном Sleipnir нагадує браузер Safari, організація меню кілька схожа з тією, що була у старих версій Mozilla Firefox, а розділ з настройками і зовсім виконаний в стилі ОС Linux

Більш-менш оригінальна у Sleipnir панель активних вкладок зі слайдами відкритих веб-сторінок і ефектом їх перестроювання при наведенні курсору, а також експрес-панель з візуальними закладками, що включає можливість їх тематичної угруповання. Відображення веб-адрес сайтів (нетрадиційно для Chrome і його клонів) винесено в правий верхній кут, трохи нижче у вигляді пошукового рядка розташувався універсальне вікно пошуку.

Відображення веб-адрес сайтів (нетрадиційно для Chrome і його клонів) винесено в правий верхній кут, трохи нижче у вигляді пошукового рядка розташувався універсальне вікно пошуку

Синхронізація закладок Sleipnir здійснюється за допомогою власного хмарного веб-сервісу Fenrir Pass, який за сумісництвом пропонує ще расшаріваніє контенту в соцмережах і відправку зацікавили веб-публікацій в сервіс відкладеного читання Pocket. Браузер Sleipnir підтримує установку розширень з магазину Chrome.

Дополнительная информация

rss
Карта