10 помилок, які ви можете виправити на сайті самостійно

  1. 1. Налаштуйте регіональність
  2. У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
  3. 2. Оформіть картку сайту
  4. 3. Підключіть «Товари і ціни»
  5. 4. Прокачайте сніпети
  6. 5. Налаштуйте мікророзмітки schema.org
  7. 6. Додайте перелинковку
  8. 7. Додайте кнопки соціальних мереж
  9. 8. Публікуйте на головній посилання на важливі сторінки
  10. 9. Оптимізуйте сайт під мобільні
  11. 10. Покращуйте комерційні чинники

У навчальному центрі «SEO Інтелект» зробили підбірку десяти базових речей, які можна перевірити і поправити самостійно, не чекаючи перитоніту (Читай: втрати позицій і трафіку на сайт).

1. Налаштуйте регіональність

Набираючи в пошуковому рядку геозалежний питання, користувач розраховує отримати відповіді зі свого регіону, а не з інших міст. Потрібно дати йому цю можливість. На жаль, в Google Webmaster Tools налаштувати прив'язку до міста не можна, можна тільки до країни . А ось Яндекс настійно рекомендує приділяти увагу налаштуванню регіональності.

Важливо: якщо у сайту немає геоприв'язки, його не буде видно в своєму регіоні з комерційних запитам.

Щоб налаштувати регіон сайту, зайдіть в Яндекс Вебмастер і заповніть дані в полях «Довідник» і «Веб-майстер».

Вкажіть повні контактні дані: телефони, адресу, години роботи і схему проїзду. Будь ласка, повідомте пошуковику і клієнтам, що у вас кілька регіональних представництв. Також рекомендуємо додати організацію в Google Мій бізнес .

У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?

Опановуй гнучкі методології в управлінні проектами під керівництвом затребуваних Agile-коучів всього за 18 днів, пройшовши онлайн-курс по Agile від бізнес-школи City Business School. Як виглядають результати компанії після курсу:

  • Команда згуртована, все відчувають відповідальність за кінцевий результат.
  • Виставлені вірні пріоритети в процесі роботи над продуктом.
  • Дедлайни завжди дотримуються.
Дізнатися більше

Реклама


2. Оформіть картку сайту

Карта sitemap.xml - це перелік всіх сторінок сайту. Вона виконує функції навігатора і допомагає пошуковим роботам Яндекса і Google провести повну і швидку індексацію. Список URL-адрес сторінок повинен бути оформлений в таблицю формату .xml і опублікований на сайті.

Як правило, карту розміщують за адресою домен.ру / sitemap.xml, а в файлі robots.txt вказують шлях до неї:

Якщо сайт невеликий, а сторінки не змінюються, sitemap можна зробити вручну в Excel. Наступний варіант - створити карту сайту за допомогою плагіна або засобами CMS так, щоб вона оновлювалася і завжди була актуальною. Нарешті, скористайтеся безкоштовними сервісами, які генерують карту автоматично на основі даних сайту, наприклад, Sitemap Generator Online .

3. Підключіть «Товари і ціни»

Програма поліпшення сніпетів «Товари і ціни» покликана полегшити користувачам пошук товарів в Яндексі. Розширені сніпети помітніше і інформативніше, містять інформацію про роботу магазину, товари, послуги, ціни та вартості доставки:

Щоб підключити «Товари і ціни», заповніть дані про компанію в однойменному розділі Яндекс.Вебмайстер:

Сформуйте фид (yml-вивантаження товарів з цінами) і вставте на нього посилання:

4. Прокачайте сніпети

Чим привабливіший і інформативніше сниппет, тим вище CTR (клікабельність). Що, в свою чергу, позитивно впливає на зростання позицій у видачі пошукових систем.

Як вплинути на CTR сниппета:

  • Використовуйте привабливий favicon.
  • UTF-8 символи, смайлики і емодзі в title і description.
  • Description з УТП або закликом до дії.
  • Адреса і телефон (з'являться, якщо додати компанію в Яндекс.Довідник).
  • Налаштуйте «Регістр імені сайту» в Яндекс.Вебмайстер.

Вебмайстер

5. Налаштуйте мікророзмітки schema.org

Мікророзмітки допомагає роботам Яндекса і Google структурувати дані на сайті, а також отримувати, обробляти і видавати користувачам повну інформацію.

Дотримуючись інструкції Яндекса , Просунуті користувачі можуть налаштувати розмітку schema.org на категорію, товар і його рейтинг, відгуки і хлібні крихти. Тоді сторінки категорій і товарів у видачі Яндекса будуть виглядати так:

Тоді сторінки категорій і товарів у видачі Яндекса будуть виглядати так:

І ще краще в Google:

І ще краще в Google:

Плюси очевидні.

6. Додайте перелинковку

Посилання або блоки посилань на сайті допомагають користувачам знайти потрібний товар або послугу, а пошуковим роботам - індексувати сторінки, правильно розподіляючи між ними статичну вагу.

У перелинковки товарів маса переваг: покращує юзабіліті, поведінкові фактори, зростання конверсії і продажів. Простий приклад: розмістіть в картці кожного товару блок «Супутнє» і «Товари з цієї категорії».

Простий приклад: розмістіть в картці кожного товару блок «Супутнє» і «Товари з цієї категорії»

На сайтах з послугами перелинковка не менш важлива. Самостійно її роблять вручну прямо в тексті.

7. Додайте кнопки соціальних мереж

Додайте кнопки соціальних мереж на сайт, щоб відвідувачі ділилися вашої сторінкою. Так пошукові системи отримають важливий сигнал про те, що ресурс цікавий користувачам.

8. Публікуйте на головній посилання на важливі сторінки

Якщо на сайті є товари і послуги, пріоритетні для просування, опублікуйте посилання на головній сторінці. Наприклад, якщо на ринку пройшов запуск нового товару, а ваше завдання - якомога швидше потрапити з ним в топ, сміливо посилайтеся на нього з головної сторінки.

9. Оптимізуйте сайт під мобільні

У 2015 році Google став враховувати мобільність інтернет-ресурсів. А ще через рік Яндекс запустив алгоритм «Владивосток», який остаточно вирішив питання про необхідність адаптації сайтів під різні гаджети. І ось нова інформація - Google поступово вводить mobile-first індексацію , І з липня 2018 го швидкість мобільних сайтів стане офіційним чинником ранжирування. Це означає, що сьогодні адаптивна версія повинна бути у будь-якого сайту, навіть якщо він з b2b-сегмента.

Перевірити, як ваш сайт виглядає на мобільних, можна за допомогою Google Mobile Friendly і Google PageSpeed .

Перевірити, як ваш сайт виглядає на мобільних, можна за допомогою   Google Mobile Friendly   і   Google PageSpeed

10. Покращуйте комерційні чинники

Комерційні фактори ранжирування - це сукупність всіх характеристик сайту, орієнтуючись на які користувач робить цільові дії. Наприклад, зробити покупку, заповнити заявку на послуги, зателефонувати і замовити.

Аналіз комерційних чинників ранжирування включає:

  • контактну інформацію в шапці сайту (назва компанії, телефон, email, час роботи);
  • актуальний асортимент і ціни;
  • зручне розташування і видимість кошика;
  • інформацію про компанію;
  • інформацію про послуги;
  • зрозумілу і просту організацію карток товару, доступність (в кліки) важливих сторінок від головної сторінки;
  • актуальні знижки та акції;
  • активність компанії в соціальних мережах.

Найпростіша порада - будьте максимально інформативні та корисні, орієнтуючись на кращих у вашій сфері. Наприклад, на сторінці «Контакти» буде корисно розмістити телефони, адресу компанії та інші засоби зв'язку, такі як Telegram, WhatsApp.

Дотримуйтесь загальноприйнятим трендам взаємодії з користувачами: оформите схему проїзду на вбудованої карті від Яндекса або Google, додайте реквізити компанії.

Дотримуйтесь загальноприйнятим трендам взаємодії з користувачами: оформите схему проїзду на вбудованої карті від Яндекса або Google, додайте реквізити компанії

Переконайтеся, що в картках товарів вказані всі характеристики, є великі якісні фото та відео, плюс відгуки покупців. У категоріях товарів вибудувана зручна система фільтрації, працює функція швидкого перегляду товарів. Додана можливість скористатися онлайн-чатом або замовити зворотний дзвінок.

Додана можливість скористатися онлайн-чатом або замовити зворотний дзвінок

Наявність сторінок «Акції», «Розпродаж» і «Товари зі знижкою» - теж комерційний фактор.

Принцип «хочеш зробити добре - зроби сам» працює не завжди. Але часто. А що завжди йде на користь, так це обізнаність про бізнес і інструментах просування. Хочете прокачати свої знання? Записуйтеся на наш SEO-курс . За промокодом Cossa15 - знижка 15%.

Читайте також:

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

У твоїй компанії не дотримуються дедлайни?
Хочете прокачати свої знання?

Дополнительная информация

rss
Карта