10 символів, чиє справжнє значення навіть в голову б не прийшло

  1. 1. Галочка
  2. 2. Символ переробки
  3. 3. Знак радіації
  4. 4. Символ ⌘ Command
  5. 5. Знак параграфа
  6. 6. Знак копірайту
  7. 7. Знак @
  8. 8. Точка
  9. 9. Значок USB
  10. 10. Знак решітки

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Кожен день нас оточують символи: в листі, на дорогах, оголошеннях, чи ми робимо покупки, відпочиваємо або працюємо. Не варто зусиль дізнатися навіть ті знаки, якими в повсякденному житті ми не користуємося, так міцно вони ввійшли в наше життя. А звідки вони до нас прийшли - це вже питання складніше.

AdMe.ru пропонує переконатися: історія звичних нам символів часто йде корінням в далеке минуле.

1. Галочка

Галочкою ми відзначаємо щось правильне, підтверджене або виконане. Зараз цей знак використовують щодня в багатьох країнах, а почалося все ще за часів Римської імперії. Тоді «V» використовували в якості скорочення для veritas, тобто «правда». Права сторона згодом змінилася через чорнильних пір'я: коли ними починали писати, чорнило не відразу з'являлися, через що ліва сторона виходила коротше.

2. Символ переробки

Цей символ з'явився в найперший День Землі в квітні 1970-го. Три стрілки позначають невідновлювані ресурси і необхідність зберігати і оновлювати їх для майбутніх поколінь. Зелений колір обраний не випадково - це колір природи.

3. Знак радіації

Цей символ був створений в 1946 році для позначення радіоактивних матеріалів, джерел і зон. Такий вид знака пояснюється досить просто: це атом і 3 види його випромінювання - бета, альфа і гамма.

4. Символ ⌘ Command

На будь-якому ноутбуці Apple ви знайдете клавішу з таким символом - ⌘, але ні на якому пристрої іншої фірми ви її не побачите. Він називається Apple Command Symbol і заснований на знаку, яким в Швеції на дорожніх покажчиках позначають пам'ятки.

5. Знак параграфа

Цей знак часто зустрічається в підручниках і різного роду документах, позначаючи параграфи. Імовірно, символ з'явився від стилізованої пари букв S - скорочення німецького слова Satz, яке означає «фраза, пропозиція». За іншою версією, це комбінація двох букв S, що позначають скорочення від латинського signum sectiōnis - «мітка розділу».

6. Знак копірайту

Перші символи, що підтверджують авторство, з'явилися ще в 1670-х. У 1802 році в США для цих цілей використовувалася довга текстова формулювання. Пізніше вона скоротилася до «Copyright, 18__, by AB», а до 1909 му від неї залишилася тільки буква «с», укладена в гурток: ©.

7. Знак @

Походження цього знака точно не встановлено, традиційна гіпотеза припускає, що це середньовічне скорочення латинського прийменника ad ( «до», «на», «до»). Але відомо, що символ широко використовувався вже дуже давно: наприклад, в XV-XVI століттях їм позначалася одиниця виміру обсягу - 1 амфора, а також міра ваги - arroba. У комп'ютер ж він перекочував з англійських друкарських машинок, де на клавіатурі заміняв привід at ( «по», «за»).

Ворожите, чому ми кличемо цей символ «собакою»? Все просто: на ПК 1980-х хвостик знака був коротким, що надавало схожість зі схематично намальованою собачкою.

8. Точка

Точка

Цей знак прийшов до нас з грецької пунктуації, де використовувалися різні точки в залежності від значення: верхня, середня і нижня. Спочатку закінчена думка завершувалася високою точкою (˙), але з плином часу з усіх точок залишилася лише одна, нижня, яка і стала позначати кінець пропозиції.

9. Значок USB

Знак USB був натхненний тризубом Нептуна, що символізує силу. Так, символ USB позначає «силу» одного кабелю, який працює з різними пристроями. А різні значки на кінцях тризуба вказують на його універсальність.

10. Знак решітки

Знак решітки

Сьогодні ми бачимо цей знак часто, особливо в інтернеті, але його історія набагато ширше хештегів. У середньовічній літературі, написаної на латині, він мав значення хреста і читався як Cum Deo ( «З Богом!»). Символ також використовувався (і зараз може використовуватися) в рецептурних бланках і для позначення торгового фунта як заміна скорочення lb.

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Ворожите, чому ми кличемо цей символ «собакою»?

Дополнительная информация

rss
Карта