10 причин, щоб змінити свою робочу ОС на Windows 10

  1. Три, два, один ... «ПУСК!»
  2. Нові «кватирки»
  3. «Залізна вісь»

29 липня 2015 року всі, хто оформив попередню заявку, отримають можливість завантажити на свій комп'ютер операційну систему Windows 10. Згідно з першими заявами Microsoft і оглядам користувачів, які брали участь в тестуванні нової ОС, нас чекає мало не світова сенсація і «найкраща операційка минулого і майбутнього».

Втім, вже зараз пробну версію Windows 10 можна легально завантажити прямо з сайту Microsoft. У ній присутній і російська локалізація. Більшість користувачів без проблем запустили операційну систему навіть на обладнанні, випущеному 5 і більше років тому. Висока вимогливість до системи, до слова, свого часу відвернула користувачів від Windows 8.

Якийсь час «наступної хорошою» ОС в Microsoft називали, м'яко кажучи, не популярну у користувачів Windows 8, яка вийшла восени 2012 року. Користувачі лаялися на незручний Metro-інтерфейс, дратівливий стартовий екран з «плитками», відсутність класичного робочого столу і меню «Пуск».

У 2013 році Microsoft випустила Windows 8.1, в ній врахували критику користувачів - розробники збагатили інтерфейс, ввели нові жести і розміри «плиток», і навіть повернули можливість запуску «Робочого столу» в обхід «плиткового» «Пуск». Проте, момент був упущений - навіть користувачі, що випробували «вісімку», вирішили повернутися до звичної «сімці» і почекати.

Три, два, один ... «ПУСК!»

У Microsoft позиціонують Windows 10 як «спробу повернутися до витоків». Вважається, що «десятка» - це масштабне переосмислення досвіду останніх років, який мав би викликати негативних асоціацій з «вісімкою». Чим же нова операційна система може виявитися краще спірною восьмої версії, і вже звичної «сімки»?

Почнемо з усіма улюбленого «Пуск». У Windows 10 це меню може перемикатися в один з двох видів. Перший з них досить компактний і нагадує про Windows 7. Друга версія розгортається на весь екран, як в Windows 8.1. Є і гібридний варіант - в лівій його частині розташований список додатків (Провідник, Документи, Налаштування і так далі). У правій частині меню можна клікати по «живим плитках» з поштою, браузером і ярликами Office. Внизу, на панелі завдань, знаходиться кнопка для виклику помічниці Cortana. Абсолютно всі пункти меню можна налаштовувати вручну - перетягувати з місця на місце, видаляти, змінювати розміри.

Інша важлива відмінність «десятки» - відкриваються в ній додатки більше не заповнюють екран цілком, як це буває на планшетах. Після запуску вікно програми приймає класичний вид. Користувач може переміщати його по всьому екрану, згортати, розтягувати і закривати, натискаючи на хрестик в кутку. Само собою, при бажанні його можна розкрити на весь екран.

Нові «кватирки»

Полюбився функція Snap піддалася оптимізації і була переформатована під звичний робочий стіл. Функціональні можливості Windows 10 дозволяють розмістити на екрані до чотирьох додатків за раз. При цьому система тепер сама буде підлаштовувати розміри вікон під вільне місце.

Крім того, в Microsoft вирішили догодити просунутим користувачам, додавши поліпшену функцію «кріплення вікон» на кількох моніторах. У свою чергу, режим Task View і віртуальні робочі столи позбавлять користувачів від необхідності перегортати десятки вікон, як це було реалізовано в Windows 8. Task View дозволяє швидко перемикатися між усіма запущеними додатками і файлами, а віртуальні столи - створювати відразу кілька робочих столів для різних видів діяльності. На один можна «покласти» розваги та ігри, на другий - Photoshop, на третьому запустити Word.

«Десятка» позбулася настирливої панелі Charms, яка з'явилася в Windows 8. Вона відображалася зліва на екрані і дозволяла отримати доступ до самих затребуваних функцій - пошуку, стартовому екрану, пристроїв і налаштувань. Меню було моторошно незручним для експлуатації на стаціонарному комп'ютері, і в «десятці» замість нього з'явився «центр управління». Ця панель дозволяє здійснювати швидкі дії - відключати Wi-Fi, блокувати орієнтацію екрану. Крім того, він грає роль центру повідомлень, дозволяючи приймати або відхиляти оповіщення, дзвонити по Skype і відповідати на повідомлення з соціальних мереж.

У Windows 10 вперше з'явиться очікувана багатьма електронна помічниця Cortana - раніше вона була доступна тільки на Windows-смартфони. Система її запуску і пошуковий рядок розташовані на панелі завдань, поруч з кнопкою «Пуск». Звертатися до Cortana можна мало не з будь-яким запитом - починаючи з запуску перегляду фотографій на жорсткому диску, маркованих певною датою, і закінчуючи наказом включити «улюблену музику». Крім того, електронний секретар вміє запускати додатки, писати листи під диктовку, заносити події в календар, шукати файли на жорсткому диску і так далі. Є, правда, одне «але» - ні по-російськи, ні по-українськи Cortana поки не «говорить».

Є, правда, одне «але» - ні по-російськи, ні по-українськи Cortana поки не «говорить»

«Залізна вісь»

Що стосується технічної сторони і швидкодії «десятки», то вона залишає далеко позаду і Windows 8, і улюблену багатьма «сімку». Запуск нової версії операційної системи здійснюється значно швидше минулих. При виключенні комп'ютера «десятка» вивантажує з пам'яті інформацію про сесії, зберігаючи її на жорсткий диск - при цьому ядро ​​системи не вимикається повністю, а призупиняється (як в «сплячому» режимі). Відзначимо, що Windows 7 вимагає, щоб система цілком завантажувалася з диска, файл за файлом.

Windows 10 виглядає симпатичніше на екранах з високою роздільною здатністю: 2560х1440 або 3200х1800 пікселів. Крім того, в «десятці» присутній ширший набір драйверів, ніж в Windows 7 - в тому числі драйвера для підтримки USB 3.0, різних видів датчиків руху, шини I2C і так далі. Змінився і диспетчер задач - його «прокачали», додавши монітор ресурсів і інструменти для діагностики і настройки системи. Таким чином, переглядати і вивантажувати з пам'яті вимогливі процеси стало зручніше.

Нарешті, в Windows 10 вбудовані дві нових функції для переустановлення системи - ні в одній з попередніх версій ОС їх просто немає. Функція Refresh зберігає дані, приводячи всі програми і «вісь» в початковий вигляд. Більш радикальне рішення Reset форматує диск, стираючи з комп'ютера всю інформацію.

Наостанок нагадаємо, що користувачі старих версій операційної системи Microsoft вже зараз можуть залишити заявку, і абсолютно безкоштовно оновити їх поточну систему до «десятки». Зрозуміло, за умови, що їх нинішня версія була офіційно придбана, а не завантажена з інтернету. Такий ось атракціон небаченої щедрості.

Дополнительная информация

rss
Карта