15 обов'язкових кроків після установки Drupal

  1. 1. Збільшуємо ліміт пам'яті на сервері
  2. 2. Включаємо і відключаємо модулі ядра
  3. 3. Встановіть тему
  4. 4. Налаштуйте систему посилань
  5. 5. Налагодження SEO
  6. 6. Налаштуйте крон
  7. 7. Приготуйтеся до перебудови реєстру
  8. 8. Встановіть всі інші модулі, відібрані вами
  9. 9. Перевірте таксономию і категорії
  10. 10. Налаштуйте типи контенту
  11. 11. Вкажіть Drupal, як поступати з URL
  12. 12. Налаштовуємо поиск
  13. 13. Налаштуйте меню і починайте писати контент
  14. 14. Підготуйтеся в бекапіть
  15. 15. Стартуємо із зменшеною кількістю HTTP запитів
  16. Сайт запущений!

Пропонуємо вашій увазі цікаву статтю Дані Уінслоу, фахівця з команди DWUser

Пропонуємо вашій увазі цікаву статтю Дані Уінслоу, фахівця з команди DWUser.com. Це не ще один мануал по установці популярної сьогодні CMS. Це практичні поради з докладним покроковим описом того, що необхідно зробити в обов'язковому порядку на будь-якому сайті після установки Drupal. Впевнена, поради Дано Уінслоу, викладача курсу навчання DWUser.com, будуть корисні і початківцям користувачам Drupal, і тим, хто часто використовує цю систему.

Я використовую Drupal на безлічі різних сайтів, кожен з яких має свій дизайн і свої особености. На одних потрібен розрахований на багато користувачів блог, інші орієнтовані під онлайн-продажу. Сайти-портфоліо, ділові адміністративні сайти, сайти соціальних мереж, персональні блоги ... Одні в світлих тонах, інші темні ... в одну, дві, три колонки ... включають в себе відеоролики і сторінки-заставки. Словом, ну дуже різні сайти.

І незважаючи на всі відмінності, я виробила певну послідовність дій, яку виконую завжди, незалежно від того, що за сайт роблю. Є деякі модулі, які я використовую постійно, і настройки конфігурації, які я встановлюю в усіх випадках, без різниці, якого типу це буде сайт, і які завдання поклав на нього клієнт. Перед вами стаття, що описує цю послідовність.

Я не стану розбирати зараз з вами, як встановити сам Drupal, або які модулі більше підходять під певні цілі. Навпаки, будемо вважати, що ви вже:

  • Склали план, враховуючи функціонал, необхідний для вашого сайту
  • Вибрали модулі, які вам потрібно завантажити, щоб створити цей функціонал
  • Вибрали або вже встановили тему
  • Успішно встановили останню версію Drupal (ну, або останню з вам доступних, враховуючи підтримку обраних вами модулів)

Отже, якщо ви зараз дивіться на свіжовстановленому на ваш сервер версію Drupal, але не впевнені в тому, що робити далі, ця стаття - для вас.

1. Збільшуємо ліміт пам'яті на сервері

Перевіривши звіт про стан вашого сайту, ви побачите, який у вас встановлений ліміт PHP пам'яті. Можна створити файл test.php і написати код: «<? Php phpinfo ();". Відкривши в браузері my_site / test.php, через Ctrl + F знайти рядок: memory_limit. Швидше за все, він дорівнює 64 Мб. Це значення визначає, скільки пам'яті виділяє Ващ сервер для PHP-скриптів, керуючих вашим сайтом. 64 Мб буде досить для простого сайту на Drupal з найпростішими установками. якщо ви збираєтеся зробити щось складніше, вам слід підняти ліміт. Найкраще зробити це в файлі php.ini. Дізнайтеся у свого хостера, як додати або відредагувати файл php.ini. Одні вимагають завантажити його з сервера, щоб робити якісь зміни, інші дозволяють просто створити свій і закачати на сервер. Так чи інакше, в своєму файлі php.ini знайдіть следуюшие рядки, що відповідають за обмеження ресурсу пам'яті:

Якщо ви плануєте використовувати будь-які інстраменти для роботи з зображеннями і превью, вам потрібно, як мінімум, 96 Мб, так як зміна розміру одного зображення вже зажадає до 46 Мб. Уявіть, як класно буде, коли у вас пам'яті не вистачить тільки через те, що потрібно було створити превью! Я зазвичай виставляю на своїх сайтах 128 Мб, просто про всяк випадок. На сьогоднішній день я лише одного разу зіткнулася з хостером, який відмовився дозволити мені підняти обмеження PHP пам'яті для мого клієнта. Я порадила клієнту змінити хостинг. Якщо ви звернетеся з цим питанням до свого хостера, і він відмовиться дозволити підняти ліміт, я вам раджу абсолютно те саме.

2. Включаємо і відключаємо модулі ядра

Певна кількість модулів ядра встановлюється і включається при установці Drupal. Існує два типи модулів ядра: обов'язкові та додаткові. Якщо ви використовуєте версію Drupal старше 7-ий, ваш розділ управління модулями (Administer> Site Building> Modules) покаже їх все. Drupal 7 відобразить тільки додаткові модулі в цьому розділі:

Велика частина модулів ядра корисна, але це не означає, що вам неодмінно потрібно все з використовувати. Прочитайте опису всіх додаткових модулів ядра і переконайтеся, що у вас включені тільки ті модулі, які вам дійсно потрібні. Наприклад, модуль кольору (Color Module) сам по собі корисний, але перестає бути необхідним, якщо ви використовуєте власну тему.

Вам також варто пройтися по всьому списку і включити деякі модулі ядра, які вам знадобляться. Якщо такі модулі, як Blog або Forum, ви будете включати тільки на певних сайтах, то модулі Toolbar і Path я настійно рекомендую включити, так само як і модулі Field, File, і Taxonomy, незалежно від того, який сайт ви робите.

3. Встановіть тему

Незалежно від того, розробили ви свою власну тему, купили готову або взяли одну з безкоштовних тим з drupal.org, вам слід задіяти її та налаштувати на самих ранніх стадіях всього процесу.

Головною причиною того, що я наполягаю на початковій установці теми, є те, що вам буде набагато легше і швидше вносити зміни в тему і знаходити проблемні місця, коли ви станете додавати нові розділи або модулі.

Зазвичай я з цим стикаюся, коли використовую одну з безкоштовних тем: вони на перший погляд виглядають відмінно, але після установки якогось модуля, задіє новий тип контенту, я виявляю, що цей тип не стикується з темою. Це легко вирішується додаванням нового стилю в CSS, якщо відразу помітити проблему.

4. Налаштуйте систему посилань

Зараз, ймовірно, ваші посилання виглядають десь так, вкрай непривабливо, важко для читання і ще важче для запам'ятовування:

http://www.yoursite.com/?q=node/4

Модуль Path, який ви включили незадовго до цього, дасть вам гарні акуратні посилання. Безумовно, це не обов'язково - ваш сайт буде працювати, незалежно від того, гарні ваші посилання чи ні. Але красиві URL легше читаються і запам'ятовуються, як людьми, так і пошуковими системами.

Як тільки ви включите Человекопонятние URL, ваші посилання перетворяться в такі: http://www.yoursite.com/node/4

Добре, це все ще не ідеал, але прагне до нього. Ще одна можливість, яку дає нам модуль Path, це ввести власний псевдонім, який буде відображатися замість невизначеного node / 4.
Добре, це все ще не ідеал, але прагне до нього

Таким чином, посилання в нашому прикладі в кінці-кінців досягне такого рівня: http://www.yoursite.com/ten-most-important-steps. Так легше запам'ятати, ніж node / 4, правда? Залишається ще пара моментів, які дозволять нам використовувати псевдоніми посилань в повну силу, але це був найважливіший крок.

5. Налагодження SEO

Хоч я і не фахівець в SEO, я багато чого знаю про основні моменти просування сайтів. Це дає моїм клієнтам хороші позиції для старту, а коли вони звертаються до експерта з SEO, мені не доводиться переробляти, перейменовувати, перенастроювати майже нічого. Я взагалі не люблю все, що починається з «пере-».

Налаштування системи посилань, назв файлів, і загального дизайну теми для кращого сприйняття пошуковими системами - це гарний початок, але для вашого клієнта не менш важливо налаштувати ключові слова, описи та інші мета-теги.

Якщо дивитися правді в очі, додавання мета-тегів аж ніяк не гарантує вашому клієнтові потрапляння на першу сторінку Google. У кращому випадку його сайт виявиться на перших чотирьох сторінках, якщо тільки він або вона не використовує зовсім вже унікальну комбінацію ключових слів му не найме тлумачного SEO-експерта, замість того, щоб сподіватися, що дизайнер сайту виконає всю роботу по розкрутці його в мережі.

Існує парочка дійсно непоганих модулів, які допоможуть вам налагодити основу SEO, на кшталт мета-тегів і ключових слів. І, точно як у випадку з модулем Pathauto, чим раніше ви це зробите, тим краще.

В Drupal 6 найкращим модулем для додавання мета-тегів був Nodewords, а для Drupal 7 це Metatags. На жаль, на сьогоднішній момент Metatags не до кінця готовий до комерційного використання, його все ще тестують і допрацьовують деякі компоненти. Для тих, хто хоче полегшити перехід з Drupal 6 на Drupal 7 існує новий модуль Metatags Quick, який вже створений і використовується. І, як запевняють розробники, перехід з нього на Metatags по завершенню роботи над останнім буде дуже легким і безболісним.

Metatags Quick дозволяє призначити певні мета-теги для певного компонента сайту, наприклад, для різних типів контенту, шляхів, таксономії або користувача. Згодом ви зможете додавати ці поля до контенту так само, як будь-яке інше поле CCK (модуля набору створення контенту). А так як ці поля підтримують модуль міток (який ви збираєтеся встановити), ви також можете створити деякі шаблони, щоб полегшити свідомість мета-тегів.

6. Налаштуйте крон

В Drupal 6 настройка крона, крім іншого, включала в себе процедуру створення команди, яка відповідає за пінг cron.php через певні інтервали, в залежності від ваших потреб. Зазвичай це робилося поза сайтом і, як правило, на рівні сервера. На деяких хостингах навіть доводилося звертатися в саппорт і просити їх налаштувати вам роботу крона.

В Drupal 7 настройка крона легко здійснюється через адміністративну панель сайту. Просто вкажіть, як часто ви хочете запускати крон і збережіть налаштування.

Просто вкажіть, як часто ви хочете запускати крон і збережіть налаштування

Частота його запуску залежить від призначення вашого сайту. Якщо сайт, в основному, містить статичні дані, і контент оновлюється раз в пару днів, від одноразовий щоденний запуск крона цілком забезпечить ваші потреби. Ну а якщо на вашому сайті будуть публікуватися матеріали, оновлювані частіше, як, наприклад, стрічки новин, або розсилки, або різні інші сервіси типу поновлення Твіттера, вам потрібно буде запускати крон частіше.

7. Приготуйтеся до перебудови реєстру

Налаштування нового сайту на Drupal може перетворитися на суцільне розчарування, якщо трапиться щось, що зім'яло ваш реєстр. В процесі установки теми, модулів і всього іншого будуть моменти, коли сайт спробує перебудувати свій реєстр. Біда в тому, що іноді щось дає збої під час перестроювання реєстру, і перед вами виникає білий екран смерті з фатальною помилкою типу:

PHP Fatal error: Class 'EntityAPIControllerExportable' not found in ... sites / all / modules / rules / includes / rules.core.inc on line 11

Cо мною таке було всього пару раз ... і обидва рази я була дуже рада, що знайшла Registry Rebuild Module. Як всі інші модулі, ви довантажувати його вашу папку sites / all / modules. І все, вам навіть не треба його запускати або налаштовувати.

Власне кажучи, якщо ви можете зайти і запустити цей модуль, то він вам, ймовірно, не потрібен.

А якщо ж виникає проблема, що вимагає перебудови реєстру, просто вкажіть браузеру адресу http://www.yoursite.com/sites/all/modules/registry_rebuild/registry_rebuild.phpи модуль сам зробить всю іншу роботу.

Варто відзначити, що це не універсальні ліки для поламаних сайтів і він не вирішить будь-яку помилку. Це тільки засіб для розчищення затору, що перешкоджає перебудові реєстру, коли вона необхідна, як, наприклад, при установці нової версії якогось модуля.

8. Встановіть всі інші модулі, відібрані вами

Залежно від того, що саме ви хочете від сайту, ви складете невеликий перелік модулів, які будуть вам потрібні. Існують тисячі модулів
для Drupal під всілякі цілі: онлайн-навчання, благодійність, управління проектами, онлайн-магазини і всілякі інші, які тільки можна собі уявити.

Зараз, коли пам'ять, шаблони URL, SEO та cron налаштовані, саме час встановлювати модулі, які вам потрібні. Не забудьте переглянути README.txt для кожного модуля на предмет нестандартних пунктів установки і настройки. Але зазвичай (приблизно в 85% випадків) модулі встановлюються шляхом розпакування і завантаження їх на сервер в папку yoursite.com/sites/all/modules, а потім включенням його разом в необхідними подмодулей.

У кожному зі своїх сайтів я намагаюся виконувати цей пункт дуже систематично. Я завантажую і встановлюю 2-3 модуля за раз, потім налаштовую кожен з них, перш ніж перейти до наступної групи. Встановлюючи залежні модулі, такі як Views або Panels з Chaos Tools Suite, я спершу неодмінно завантажую і встановлюю первинний модуль, а потім вже переходжу до модулів, що залежать від нього.

9. Перевірте таксономию і категорії

Цей етап, по суті, потрібно в тому випадку, коли ви створюєте свій власний тип контенту або налаштовуєте вже існуючий.

В Drupal 7 вже спочатку є вбудований словник тегів. Цей словник дозволяє вам створювати вільну систему міток. Якщо ви хочете зробити обмежений набір міток, ви можете створити новий словник і додати в нього потрібні терміни. Деякі модулі створюють свої словники. Також бувають модулі, типу Hierarchical Select, які допоможуть вам створити додаткові можливості категорій.

10. Налаштуйте типи контенту

Зараз, коли більшість CCK вбудовано в ядро ​​Drupal, призначати різні типи контенту стало легше, ніж будь-коли. І все ж існує безліч додаткових модулів, які можуть вам у пригоді, як, наприклад, модуль Link, що дозволяє створювати CKK-поле для веб-адрес і посилань.

Ви можете редагувати існуючі типи контенту і налаштовувати їх за допомогою CKK і полів. За замовчуванням в Drupal два типи контенту, Стаття (Article) і Головна сторінка (Basic Page). В Drupal 6 і більш ранніх версіях типи контенту називалися Story і Page). Деякі модулі, такі як Frequently Asked Questions, Poll, Forum, і Blog, додадуть до списку інші типи контенту, які ви також можете змінювати і налаштовувати під свої потреби за допомогою KK і полів.

Також можна створювати свої власні типи контенту. Зараз як раз час додати поля для ваших мета-тегів і категорій відповідно до ваших вимог.

11. Вкажіть Drupal, як поступати з URL

Після того, як ви дали вашому сайту систему человекопонятний посилань, вам слід вказати Drupal, що з ними тепер робити.

Навіщо це потрібно? Рада, що ви задали це питання. Призначення псевдоніма посиланням за допомогою модуля Path не змінило саму посилання - ми просто додали посиланням маску, яку можуть прочитати пошуковики і люди.

Drupal зберігає посилання на весь контент у вигляді node / [node id] ... І для прикладу, наведеного мною вище, реальна посилання залишилася node / 4, і вона завжди залишиться такою. З цього випливає, що сторінка буде доступна як за адресою http://www.yoursite.com/node/4, так і по http://www.yoursite.com/ten-most-important-steps. З очевидних причин це дуже погано з точки зранія SEO. Вам потрібно мінімізувати кількість посилань, що ведуть на одну і ту ж сторінку, а не збільшувати його!

Проблема, чи не так? Якось не дуже хочеться для кожної сторінки призначати свій псевдонім. А якщо забудете його привласнити, доведеться починати спочатку ... проблема. І ми вирішимо її прямо зараз, скачавши і встановить модулі Pathauto, Token і Global Redirect.

Pathauto дозволить нам поставити шаблони посилань. Ці шаблони формують псевдоніми посилань як з введених вами даних, так і з міток, а потім привласнюють ці псевдоніми елементу контенту автоматично в момент його створення.

Так, у наведеному вище прикладі, у мене призначені мітки для кожного типу контенту. Для оголошень Сlassified Аd шаблон виглядає як classifieds / node: created (мітка для дати створення контенту) / node: title (мітка назви контенту). Таким чином, якщо я 12-го жовтня створю оголошення під назвою «Віддам кошеня в хороші руки», то моя посилання буде виглядати так: http://www.yoursite.com/classifieds/10-12-2011/отдам-котенка- в-хороші-руки.

Як тільки ви налаштуєте вашу систему посилань так, як вам до душі, форма для створення нового контенту теж зміниться. Замість поля для введення псевдоніма у вас з'явиться checkbox, що повідомляє вас про те, що для цього контенту буде створено псевдонім за шаблоном, вказаною вами раніше.
Як тільки ви налаштуєте вашу систему посилань так, як вам до душі, форма для створення нового контенту теж зміниться

Якщо ж ви не хочете, щоб псевдонім створювався автоматично, зніміть галочку і введіть псевдонім вручну.

Для того ж, щоб два посилання не вели на одну і ту ж сторінку, в справу включається Global Redirect. Цей модуль буде виконувати пару завдань для того, щоб відвідувачі вашого сайту, переходячи на сторінку, завжди бачили для неї один і той же URL.

Як уже згадувалося вище, Drupal завжди зберігає посилання у вигляді node / [node id], для того прикладу номер ноди був 4. Дуже важливо, щоб так воно і залишалося, тому що деякі модулі використовують саме цю систему посилань Drupal, так що міняти її ми не хочемо. Але при цьому ми хочемо бути впевнені, що всі наші відвідувачі будуть бачити саме варіант посилання з псевдонімом, а не загадковий node / 4. Щоб так воно і траплялося, Global Redirect виконує перевірку на наявність псевдоніма і автоматично використовує перенаправлення 301 (301 Permanently-Moved Redirect), щоб перемістити відвідувача, будь то спайдер, робот або людина, на посилання-псевдонім.

Я не дарма наполягаю на установці цих модулів на ранніх стадіях, так як Pathauto не працює тому. Це означає, що якщо ви вирішите почекати і встановіть модуль пізніше, після того, як ви вже написали купу статей, вам доведеться створювати і оновлювати ваші псевдоніми для всього вже існуючого на момент установки модуля контенту. Для всіх же нових статей, створених після закінчення його установки, він буде спрацьовувати автоматично.

12. Налаштовуємо поиск

Пошукової інструмент налаштовуваті, в общем-то, нескладно. Важліво только врахуваті, что чим Ранее ми Виконаємо це завдання, тим простіше буде це сделать. Новий контент, по ходу Додавання на сайт, буде індексуватіся для поиска КОЖЕН раз при запуску крона. А якщо ви дотягнете з конфігурацією установки сканування до того, що вже буде написано десятка два сторінок, то буде потрібно кілька запусків крона, поки вся інформація сайту проиндексируется.

Щоб зрушити справу з мертвої точки, виставте налаштування пошуку по сайту. Ви можете вказати, скільки статей індексувати за один прохід крона, що потрібно індексувати - контент, користувачів або і те, і інше, а також в який порядок виводити результати.

Ви можете вказати, скільки статей індексувати за один прохід крона, що потрібно індексувати - контент, користувачів або і те, і інше, а також в який порядок виводити результати

Якщо ви плануєте робити розширений пошук або пошук з урахуванням відстані, вам все одно варто виставити початкові настройки, перш ніж переходити до чогось більшого і кращого.

13. Налаштуйте меню і починайте писати контент

За замовчуванням, в Drupal 7 є 4 меню: Головне (Main Menu), Управління (Management Menu), Меню навігації (Navigation Menu) і Меню користувача (User Menu).

У міру того, як я починаю писати первинний контент на сайт, на кшталт умов використання сторінок, а то і самі сторінки, я вважаю розумним одночасно налаштовувати меню. Наприклад, на одному з сайтів я так і назвала меню - Умови, воно містило посилання на всі сторінки умов використання цього сайту.

Отже, спершу я додаю нове меню, потім створюю під нього сторінки, і неодмінно додаю їх в це меню. Я намагаюся додавати все на сайт вкрай систематично, спершу засвідчується в тому, що один розділ завершено, перш ніж переходжу до іншого. Однак, це мій особистий підхід, і зовсім не обов'язково вступати саме так.

Однак, це мій особистий підхід, і зовсім не обов'язково вступати саме так

Зараз також саме час почати створювати свої власні види Views, які будуть потрібні на сайті. У деяких модулях містяться вбудовані види, а в модуль Views включені кілька дефолтних видів, які можна налаштувати під свої цілі.

14. Підготуйтеся в бекапіть

Модуль Backup and Migrate - це дуже добрий початок для підготовки бекапа сайту. Це не оптимальне рішення всіх питань, пов'язаних з резервним копіюванням, але безумовно полегшує процес.

Цей модуль завантажується і встановлюється стандартно, в папку sites / all / modulesна сервері. З його допомогою ви можете налаштовувати розклад створення резервних копій, вказувати місце їх записи і навіть задавати шаблон назви файлу бекапа.

З його допомогою ви можете налаштовувати розклад створення резервних копій, вказувати місце їх записи і навіть задавати шаблон назви файлу бекапа

На сьогоднішній день немає жодної стабільної версії модуля, який би виконував всю роботу по створенню резервних копій, але цей доступний для тестування. Модуль Backup and Migrate допоможе вам створити копію бази даних і всього, що зберігається в ній. Хоча я ніколи не мала з ним ніяких проблем, розробники поки не дають гарантії його працездатності. Так що, якщо ви користуєтеся цим модулем, неодмінно майте про запас план Б на вашому хостингу.

15. Стартуємо із зменшеною кількістю HTTP запитів

Нарешті насталет час запускати ваш сайт. Як ви це будете робити, цілком і повністю вирішувати вам. в залежності від кількості скриптів, CSS файлів і запущених на даний момент модулів, час завантаження вашого сайту може бути дуже різним.

Перед самим запуском сайту зайдіть в Performance Settings і встановіть настройки кешу.
Перед самим запуском сайту зайдіть в Performance Settings і встановіть настройки кешу
Існують модулі і блоки, робота яких несумісна з кешуванням, наприклад модулі Aggregator або оновлення Twitter. Практично всі інші працюють з настройками кеша.

У Performance Settings ви можете вказати, як поступати з кешем, як часто повинен оновлюватися кеш сторінок і як довго зовнішні джерела можуть використовувати кешовану сторінку.

Також ви можете упакувати ваші файли CSS і JavaScript. Це зменшить кількість HTTP запитів, що здійснюються про кожному завантаженні сторінки, а також скоротить час завантаження, істотно прискорюючи роботу сайту після запуску.

Також, перед остаточним запуском сайту в роботу, буде непогано змінити налаштування повідомлення про помилки на сайті. За замовчуванням, Drupal показує повідомлення про кожну помилку поверх всіх сторінок, і вони будуть видні всім відвідувачам сайту.

Щоб цього уникнути, зайдіть в розділ, який відповідає за помилки, і встановіть перемикач в режим «Не відображати жодні повідомлення про помилки» (None)
Щоб цього уникнути, зайдіть в розділ, який відповідає за помилки, і встановіть перемикач в режим «Не відображати жодні повідомлення про помилки» (None)

Сайт запущений!

У це важко повірити, але це так! П'ятнадцять простих дій - і ваш сайт в роботі. Залежно від того, що саме ви створювали, ці дії могли виявитися четь складніше або, навпаки, простіше, ніж я описала. І, звичайно, могли бути інші етапи, які потрібно було виконати під ваші конкретні цілі.

Ви навіть можете вирішити виконувати ці пункти в іншому порядку, ніж я пропоную. Чим більше ви будете працювати з Drupal, тим більше проти вам юудут здаватися ці кроки. І тим краще ви зможете продумати свою власну оптимальну послідовність дій.

Перекладала Вартівня, оригінал можна подивитися на onextrapixel.com

Коментарі

залишити відповідь

Схожі статті

випадкові статті

Php і написати код: «<?
Com/?
Так легше запам'ятати, ніж node / 4, правда?
Навіщо це потрібно?
Проблема, чи не так?

Дополнительная информация

rss
Карта