2. Яку тематику краще вибрати для сайту

  1. Наскільки тематика подобається вам і наскільки ви в ній розбираєтеся
  2. У вибраній вами тематиці повинні бути гроші
  3. У вибраній вами тематиці повинні бути відвідувачі
  4. Приклад поганих і хороших тематик
  5. підсумок
  6. завдання:

Привіт, шановні читачі Привіт, шановні читачі. У цьому уроці ми поговоримо про те, як вибрати тематику сайту. Цей крок є дуже важливим, так як якщо її вибрати неправильно, то це може поставити хрест на подальшому розвитку сайту.

З іншого боку, якщо підібрати якусь оптимальну нішу, то розвивати сайт буде легше, це буде приносити гроші і задоволення. Вибираючи тематику для сайту, варто врахувати багато різних факторів.

Наскільки тематика подобається вам і наскільки ви в ній розбираєтеся

Справа в тому, що якщо це буде просто перспективна тематика, але особисто вам вона не буде подобається, то нічого не вийде. Ви створите сайт, попрацюєте над ним кілька тижнів, може місяців, а потім закинути, бо вам все це не буде доставляти задоволення і як результат швидко набридне.

Те, наскільки ви добре розбираєтеся в обраній для сайту темі, насправді не так і важливо. Якщо вона вам подобається, то ви розберетеся. Посидівши кілька днів в інтернеті і покопавшись в темі, по якій плануєте створювати сайт, ви вже будете знати більше, ніж переважна більшість відвідувачів вашого сайту. Для них ви будете професіоналом.

У вибраній вами тематиці повинні бути гроші

Іншими словами, в тій ніші, яку ви вибрали для сайту повинні бути рекламодавці. І чим більше цих рекламодавців, тим краще. Як перевірити, чи є рекламодавці? Для цього йдемо в Яндекс Директ і вбиваємо запити з тієї тематики, яку ви вибрали для сайту.

Отже, переходимо сюди - http://direct.yandex.ru/search. І вводимо, скажімо, слово «інвестиції» (якщо ви вирішили робити сайт про інвестиції). В результаті бачимо, що у нас є 30 оголошень. Що вже непогано.

Що вже непогано

Перш ніж прийняти рішення, який тематики краще створити сайт, введіть кілька запитів з тематики. Скажімо для сайту про інвестиції можна вводити «інвестиції», «інвестиції в інтернеті», «інвестиції в нерухомість» і т.д.

Якщо у вибраній вами тематиці є хоча б 20 оголошень, то вважайте що питання яку вибрати тематику сайту вирішене. Тобто, гроші в цій темі є і якщо вона вам подобається, то можна приступати до створення сайту.

А ось якщо ви вирішили робити сайт по темі «в'язання бісером», то це не дуже гарна ідея, так як рекламодавців тут немає. Всього одне оголошення.

Всього одне оголошення

Але тут варто зробити поправку. Якщо ви не маєте наміру заробляти на контекстній рекламі, то вам повинно бути все одно є в Яндекс Директ оголошення чи ні.

У вибраній вами тематиці повинні бути відвідувачі

Щоб визначити, чи є в тематиці відвідувачі, нам знадобиться сервіс Яндекс WordStat - http://wordstat.yandex.ru/.

Перейдіть по посиланню вище і введіть головне слово з обраної вами тематики і натисніть на кнопку "Підібрати". В результаті, Яндекс видасть вам кількість показів в місяць по потрібних вам запитом. Скажімо для запиту «інвестиції» вийшло 223 тис. Показів на місяць.

Показів на місяць

Нас цікавлять тематики, в яких більше 50 тис. Показів на місяць.

Перевіряючи в WordStat різні запити, ви помітите, що за деякими з них дуже велика кількість показів (наприклад, за запитом «фільми онлайн» понад 29 млн. Показів).

Так ось задавшись питанням яку тематику вибрати для сайту ви повинні розуміти, що чим легше дається кожен відвідувач, тим складніше на ньому заробити. І навпаки, чим важче дістається кожен відвідувач, тим більше грошей він принесе.

Наприклад, візьмемо тематику фільми і тематику форекс. У першій тематиці ви легко наберете 10-50 тис. Відвідувачів на добу. У другій, ви насилу доберетеся до 1000. Але при цьому сайт про форекс з відвідуваністю 1000 чоловік в добу буде приносити більше грошей, ніж сайт про фільми з відвідуваністю в 10-50 разів більше. При цьому на сайті про фільми у вас ще будуть постійні проблеми з правовласниками і тільки чорні методи монетизації трафіку.

Приклад поганих і хороших тематик

Якщо ви плануєте робити контентний проект, а не інтернет магазин, то ви повинні розуміти, що бувають комерційні запити, а бувають напівкомерційні, а бувають інформаційні. Ділові пропозиції від це все запити, які пов'язані з наданням послуг (купити, замовити, орендувати, доставити і т.д.).

Наприклад, якщо ви вирішили робити сайт про автозапчастини, то це погана ідея. Здебільшого, коли хтось шукає інформацію про автозапчастини, то він хоче їх купити, а не почитати про те, якими вони бувають.

Погана ідея також писати про сантехніці, так як в більшості своїй, якщо людина вбиває в Яндекс «унітаз», то він хоче купити його. Але з іншого боку, ви можете писати про те, як встановити змішувач у ванній, або як поміняти сифон під раковинной і тоді це буде відмінна тема для сайту.

Ось вам, наприклад, хороший приклад контентного проекту про ванну кімнату - http://eto-vannaya.ru/. На сайті відвідуваність понад 10 000 осіб на добу і заробляють на ньому виключно на контекстній рекламі.

І на кінець, багато хто питає які найпопулярніші тематики сайтів. Питання кілька неправильний. Вам не потрібна найпопулярніша. Вам потрібна та тематика, яка відповідає всім вище перерахованим критеріям і найголовніше, щоб вона вам подобалася. А заробити грошей можна абсолютно в будь-якій темі, якщо ви в ній розбираєтеся.

підсумок

Доброю тематикою буде та, яка відповідає таким вимогам:

  • тема подобається вам і ви в ній розбираєтеся
  • в обраній тематиці багато рекламодавців (в Яндекс Директ більше 20 оголошень)
  • багато відвідувачів (понад 50 тис. показів по WordStat)

завдання:

  • Визначтеся з тематикою для вашого майбутнього сайту.
  • Якщо вже зовсім зайдете в глухий кут і ідей на яку тематику створити сайт більше не буде, то можете скористатися підказкою. Почерпнути ідею для тематики ви можете в Яндекс Каталозі - http://yaca.yandex.ua/.

У наступному уроці ми виберемо симпатичний домен для вашого сайту і зареєструємо його.

Не соромтеся, задавайте питання в коментарях, якщо якийсь з питань я висвітлив не досить добре.

Як перевірити, чи є рекламодавці?

Дополнительная информация

rss
Карта