30 питань, які варто задати вашому майбутньому роботодавцю

  1. Питання про посаду і про саму роботу:
  2. Питання про випробувальний термін:
  3. Питання про мотивацію:
  4. Питання про компанії:
  5. Загальні питання:
  6. І на останок:

Підготовка до співбесіди зазвичай спрямована на те, як правильно відповісти на питання потенційного роботодавця. Найчастіше все зводиться до того, що ви в черговий раз репетируєте перед дзеркалом свою відповідь на питання "Розкажіть про себе?" . Але при цьому набагато менше уваги приділяється зворотного (але настільки ж важливою) ситуації: які питання потрібно задати майбутнього роботодавця, щоб з'ясувати, в чому полягатимуть ваші обов'язки і з ким вам доведеться працювати.

Співбесіда - це не просто можливість для менеджера по персоналу про все дізнатися про вас як про фахівця і як про особистість. Це також можливість для вас зрозуміти, чи підходить вам ця робота? Дуже важливо отримати відповіді на такі питання: що потрібно знати про вакансії? Про компанію? Про відділ?

Ми зібрали список ключових питань, які варто задати на співбесіді, коли настає той самий заповітний момент «Отже, у Вас є будь-які питання?». Цей список допоможе вам переконатися, що ви охопили всі ключові моменти.

Питання про посаду і про саму роботу:

1. Які мої посадові обов'язки? Перше, що ви намагаєтеся дізнатися про потенційному місці роботи - це те, що ж ви будете робити, чим займатися і за яку ділянку роботи будете відповідати. Правда, в основному роботодавець сам розповідає, які обов'язки передбачає вакансія, але якщо у вас все ще залишаються сумніви або ви не зовсім впевнені, чи правильно ви зрозуміли цю інформацію, то все ж краще уточнити або перепитати.
2. Це нова посада або старе робоче місце? Багато хто вважає, що отримати нову посаду краще, ніж прийти на вже існуюче місце. Якщо вакансія тільки створюється, то у вас є можливість побудувати роботу так, як вважаєте за потрібне саме ви. В іншому випадку доведеться підлаштовуватися під правила і зобов'язання, які притаманні цій посаді.
3. Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися? Перш ніж прийняти пропозицію про роботу, варто з'ясувати загальні відомості про ієрархію в компанії. Так, вам буде простіше надалі розібратися, до кого можна звернутися з питанням або у кого спитати поради. У деяких компаніях до питань субординації відносяться дуже строго, тому щоб не потрапити в халепу в малознайому колективі, краще відразу ж прояснити для себе це питання.
4. Чи передбачає моя посада відрядження, участь у додаткових проектах? У тексті вакансії не завжди вказують, яку додаткову активність передбачає робота. А між тим, наявність відряджень може істотно вплинути на ваше рішення - для деяких претендентів такі зобов'язання неприйнятні. Те ж саме стосується і участі в інших проектах організації. Якщо вас можуть по ходу роботи залучати до паралельним проектам, якими займається компанія.
5. Як оцінюється успішність в цій роботі? Якщо в сфері продажів з цим більш-менш зрозуміло, то як, наприклад, оцінити роботу маркетолога? У кожної компанії може бути свій спосіб визначення ефективності. Ви можете робити упор на один акцент роботи, але при цьому виявиться, що для оцінки успішності керівництво використовує зовсім інший критерій. Тому краще заздалегідь підготуватися і розставити правильні акценти.
6. Що ви можете розповісти про вакансії, чого не було написано в оголошенні? Як правило, текст вакансії містить лише основні моменти, але будь-яка робота передбачає масу цікавих дрібниць. Тому попросіть рекрутера розповісти про будь-яких неочевидних або прихованих нюансах цієї посади.
7. Ви можете показати приклад проекту, з яким мені доведеться працювати? Буде не зайвим при можливості ознайомитися зі схожими проектами, щоб приблизно розуміти, що потрібно від вас в майбутньому.
8. Чи часто бувають підвищення на цій посаді і що для цього потрібно? Якщо питання про підвищення для вас принциповим, то краще відразу прояснити свої очікування. Інакше надалі розбіжності в цій області можуть стати причиною звільнення.
9. Яку відповідальність несе співробітник? Відразу постарайтеся визначити масштаби відповідальності і зіставити їх з пропонованими вигодами.
10. З якими найскладнішими завданнями може зіткнутися працівник, що займає цю посаду? Як то кажуть, завжди надійся на краще, але будь готовий до гіршого. Тому по можливості краще заздалегідь підготуватися хоча б морально до труднощів, які можуть очікувати в роботі.
11. Що ще входить в щоденні / щотижневі обов'язки? Крім посадових обов'язків, вакансія часто може припускати ще й дрібні завдання на зразок покупки канцтоварів або замовлення води в офіс. Щоб такі завдання не стали для вас сюрпризом, постарайтеся з'ясувати це на співбесіді.

Питання про випробувальний термін:

12. Яких результатів ви очікуєте від нового співробітника в протягом випробувального терміну? Це питання дещо перегукується з питанням про оцінку ефективності, але при цьому більш конкретний. Ви повинні розуміти, що від вас будуть чекати найближчим часом і чи зможете ви відповідати цим вимогам.
13. Які основні особливості випробувального терміну у вашій компанії? Дізнайтеся, скільки триває випробувальний термін для даної посади, в якому розмірі оплачується, які зобов'язання будуть у вас перед компанією і у компанії перед вами.

Питання про мотивацію:

14. Який розмір заробітної плати і як вона виплачується? Це питання одне з найбільш ключових на співбесіді, а найчастіше розмір зарплати вказують в самому тексті вакансій. Але про всяк випадок все ж варто уточнити цей момент.
15. Чи є соціальний пакет і що в нього входить? Зараз багато компаній пропонують різні компенсаційні пакети. Тому набір додаткових «булочок» може істотно вплинути на вибір місця роботи.
16. Передбачається оплата за переробки? І чи бувають переробки в компанії взагалі? У будь-якому випадку, якщо компанія оплачує понаднормову роботу, то цей пункт повинен бути прописаний в трудовому договорі.
17. Які перспективи зростання в даній посаді? Знову ж таки, якщо кар'єрний ріст для вас - одне з основних питань при виборі місця роботи, то краще відразу прояснити цей момент.
18. Чи передбачається додаткове навчання? Деякі компанії можуть пропонувати навчання за свій рахунок, проведення мовних курсів в рамках робочого процесу. Також фірма може частково оплачувати курси підвищення кваліфікації або додаткову освіту.
19. Якими якостями і навичками повинен володіти ідеальний кандидат? Так ви зможете порівняти себе і образ того кандидата, якого хотів би бачити роботодавець, і зрозуміти, наскільки ви підходите для цієї роботи.

Питання про компанії:

20. Яка у компанії структура? Можливо, ця інформація загальнодоступна і її можна дізнатися на сайті компанії. Але якщо ви у вас є які-небудь сумніви з цього приводу, то краще уточнити незрозумілі моменти.
21. Який порядок оформлення на роботу співробітників? Офіційне чи працевлаштування надає компанія? В які терміни відбувається оформлення і чи потрібні якісь додаткові документи - санітарна книжка, довідки і т. Д.? Цей аспект дуже важливий для подальшої співпраці.
22. Чи потрібно укладати угоду про нерозголошення? Деякі компанії, особливо в сфері інформаційних технологій, можуть вимагати від співробітників підписання контракту, який обмежить поширення конфіденційної інформації.
23. Чи передбачається в компанії дрес-код? Хоч зараз все більше компаній і відмовляються від дрес-коду, вважаючи за краще вільний вибір одягу, уточніть, які порядки в цій компанії, щоб не опинитися в незручній ситуації в перший же робочий день.
24. Як відбувається взаємодія між відділами або структурними підрозділами? Ви повинні розуміти, як здійснюються комунікації всередині компанії. У великих організаціях взаємодія між філіями або відділами може вимагати досить багато часу і формальностей, тому краще бути готовим до цього.
25. Які плани розвитку у компанії? Подібно до того, як рекрутери цікавляться: «Ким ви бачите себе через 5/10 років?», Поцікавтеся, які цілі ставить перед собою компанія. Це допоможе вам зрозуміти, по шляху вам з цією організацією.

Загальні питання:

26. Який передбачається робочий графік і чи можна його коригувати? Це одне з основних питань, поряд з посадовими обов'язками і оплатою праці. Часто через незручне або занадто жорсткого графіка кандидатам доводиться відмовлятися від вакансії.
27. Яке у мене буде робоче місце - open space або окремий кабінет? Багатьом співробітникам працювати в загальному офісі складно. Чи не комфортні умови навряд чи будуть сприяти продуктивній роботі.
28. Як обладнано робоче місце? Чи є вся необхідна техніка або буде потрібен особистий ноутбук?

І на останок:

29. Як довго чекати від вас фідбек? Щоб не витрачати час і власні нерви в очікуванні відповіді, який може бути негативним, краще відразу визначити тимчасові рамки.
30. Що Ви можете сказати про моє резюме? Що в ньому варто поліпшити? Як кажуть, немає межі досконалості. Навіть якщо вам здається, що ваше резюме ідеально, думка з боку ніколи не завадить.

Звичайно ж, ми безумовно не рекомендуємо ставити їх все відразу - частина відповідей ви, безумовно, отримаєте в ході своєї розмови з менеджером з персоналу. Просто переконайтеся, що після минулого співбесіди ви можете відповісти на всі з них, і тоді можете бути впевненим - ваше інтерв'ю пройшло вдало!
Бажаємо Вам вдалих співбесід і тільки гідних пропозицій про роботу!

© 2016 «Робота в Харкові»
При передруці матеріалів гіперпосилання на сайт « Робота в Харкові »Обов'язкове.

Читайте також:

Це також можливість для вас зрозуміти, чи підходить вам ця робота?
Дуже важливо отримати відповіді на такі питання: що потрібно знати про вакансії?
Про компанію?
Про відділ?
Ми зібрали список ключових питань, які варто задати на співбесіді, коли настає той самий заповітний момент «Отже, у Вас є будь-які питання?
Якщо в сфері продажів з цим більш-менш зрозуміло, то як, наприклад, оцінити роботу маркетолога?
І чи бувають переробки в компанії взагалі?
Офіційне чи працевлаштування надає компанія?
Подібно до того, як рекрутери цікавляться: «Ким ви бачите себе через 5/10 років?
Чи є вся необхідна техніка або буде потрібен особистий ноутбук?

Дополнительная информация

rss
Карта