5 кроків для відкриття інтернет-магазину: використовуємо OpenCart

  1. Чому співпраця з OpenCart вигідно?
  2. Крок 1: установка OpenCart
  3. Крок 2: настройка CMS OpenCart
  4. Установка шаблона OpenCart
  5. Як русифікується CMS OpenCart?
  6. Вибираємо оптимальні настройки CMS OpenCart
  7. Крок 3: розширення функціональності CMS OpenCart, використовуючи модулі
  8. Базові модулі OpenCart і їх успішне використання на практиці
  9. Додаткові модулі і розширення функціональності OpenCart
  10. Підключаємо сайт до ресурсів моніторингу та аналітики
  11. Крок 4: редагування контенту сайту
  12. Створення ієрархії сайту і редагування меню
  13. Публікація заміток і заповнення карток товарів
  14. Крок 5: відстеження продажів
  15. Чи варто магазин на CMS OpenCart вкладених зусиль і коштів?

Сьогодні продавати і інтернеті ставати простіше простого. Абсолютно не потрібно платити за послуги розробки і дизайну, настройку і движок для вашого сайту. Такі завдання можна вирішити в найкоротші терміни самостійно. У даній темі ми розповімо, яким чином створити інтернет-магазин, використовуючи платформу CMS OpenCart, яка є абсолютно безкоштовною і доступною. Сьогодні продавати і інтернеті ставати простіше простого

OpenCart: почати торгувати через годину

Чому співпраця з OpenCart вигідно?

Незаперечний факт такої: вашим потенційним клієнтам абсолютно не важливо, який «движок» буде у вашого сайту, скільки коштів, роботи і праці буде в нього вкладено вами або цілою командою фахівців. Для них важливим є інше. Їм потрібен швидкий спосіб, що дозволяє знайти необхідний їх продукт, бути впевненими в прийнятній для них ціні і надійності вас, як продавця, успішно оформити замовлення і, сплативши зручним для них способом, отримати свій товар в найкоротші терміни. Використовуючи сервіс CMS OpenCart, ви без проблем вирішите все перерахований потреби своїх клієнтів.

Якщо аудиторії потенційних покупців не важлива платформа вашого інтернет-магазину, то для вас вибір «движка» для сайту не такий простий. Будь-CMS магазин в інтернеті повинен відповідати таким характеристикам:

  • Свобода використання. Який сенс оплачувати «движок» сайту, якщо сьогодні є широкий вибір якісних безкоштовних продуктів?
  • Уніфікована, інтуїтивно зрозуміла, а отже проста адміністративна панель. У двох словах - з «адмінкой» вашого онлайн-маркету повинна розібратися в протягом півгодини ваша молодша сестра, яка погодиться допомогти з його розвитком на шкільних канікулах.
  • Інтегрована (вбудована) система моніторингу ваших продажів. Природно, базові метрики ефективності будуть відслідковуватися вами через Google Analytics або «Яндекс Метрики». Однак, є дані, які набагато корисніше буде отримувати під час кожного входу адміністратора на сайт.
  • Можливість кастомізації і розширення функціональності сайту за допомогою готових, а головне безкоштовних шаблонів, плагінів і модулів. Природно вам, як починаючому онлайн-продавцю, буде вигідніше скористатися готовими матеріалами, а не послугами веб-розробників і дизайнерів, праця яких повинен бути сплачений і не малим засобом.
  • SEO-дружність. Сервіс CMS OpenCart з його базовими інструментами і настройками лише з великою натяжкою може назватися SEO-дружнім. Використовуючи додаткові розширення і настройки, ви з легкістю перетворіть «движок» в максимально дружній помічник не тільки до користувачів сайту, але і до пошукових систем на ділі.
  • Захист і безпека. Спеціальні дефолтні інструменти забезпечать безпеку клієнтів вашого сайту при розрахунках. Також у вашому розпорядженні безліч додаткових інструментів, якими можна скористатися для кращого захисту сайту від онлайн-шахрайства, злому і подальшої втрати інформації.

Перераховані вище характеристики як ви зрозуміли, відносяться до CMS OpenCart самим прямим чином. Далі надана інструкція, керуючись якою, можна створити інтернет-магазин, використовуючи «движок» OpenCart. Вся інформація об'єднана в такі блоки:

  1. Установка CMS OpenCart.
  2. Налаштування сайту на OpenCart:
    1. Вибір і установка теми.
    2. Як русифікується CMS OpenCart?
    3. Вибираємо оптимальні настройки CMS OpenCart.
  3. Розширюємо функціональність, використовуючи модулі і вбудовані інструменти:
    1. Базові модулі OpenCart.
    2. Додаткові модулі.
    3. Ресурси моніторингу та аналітики.
  4. Правильне редагування контенту сайту.
    1. Створення ієрархії сайту і редагування меню.
    2. Публікація заміток і заповнення карток товарів.
  5. Відстежуємо продажу ефективно.

Крок 1: установка OpenCart

Є два способи установки OpenCart: зареєструвавши домен, сплативши роботу хостинг-провайдера, або установка на хостинг зі своїм «движком». У першому випадку необхідно виконати кілька дій, а саме:

У другому випадку - коли хостинг без «свого движка», потрібно діяти наступним чином:

  • Викачуємо дистрибутив - найбільш актуальну версію CMS OpenCart .
  • Створюємо в кабінеті, керуючим ваших хостингом базу даних, попередньо вказавши назву, відповідний логін і пароль.
  • Розпаковуємо архів і завантажуємо за допомогою FTP-клієнта файли на сервер (це або FileZilla, або SmartFTP). У хостинг-провайдера отримуємо дані доступу через FTP до сервера.
  • Вводимо URL сайту в адресну інтернет-рядок будь-якого браузера і приймаємо ліцензійну угоду, вказавши дані доступу до своєї бази даних, встановивши попередньо CMS.

Корисно також ознайомитися з інструкцією установки CMS WordPress на серверах, яка зробить вам більш зрозумілим принцип роботи та управління особистим кабінетом.

Крок 2: настройка CMS OpenCart

Щоб налаштувати OpenCart, потрібно встановити шаблон і вказати оптимальну кількість загальних параметрів. Спочатку вибираємо зовнішній вигляд вашого магазину.

Установка шаблона OpenCart

Вибір шаблону можна здійснити за допомогою офіційного каталогу , Скориставшись сайтами розробників або пошукавши на сторонніх ресурсах. Звертаємо увагу, що для успішного пошуку на зарубіжних англомовних сайтах необхідно використовувати запит «opencart themes». Також ви можете використовувати характеристики responsive, free, adaptive для завдання більш конкретної теми пошуку.

Офіційний каталог OpenCart також пропонує різноманітні фільтри пошуку. Наприклад, можна знайти безкоштовну тему, вибравши відповідні валютні розрахунки.

Шукаємо безкоштовну тему з потрібною валютою

Є теми, які містять адаптивні верстки. Це відмінне рішення проблеми адаптації вашого ресурсу до будь-якого мобільного трафіку. Англомовні каталоги подібні теми зазвичай відзначають так: responsive, adaptive, mobile-friendly - такі теги ви можете зустріти.

Для установки теми потрібно зробити наступну процедуру:

  • Завантажити архів, що містить дистрибутив на свій ПК.
  • Розархівувати збережений дистрибутив з подальшою його завантаженням на сервер, використовуючи FTP-клієнт (типу FileZilla). Каталог з матеріалами обраної теми завантажується в кореневій каталог вашого сайту на відповідному сервері.

  • У «адмінки» вибираємо меню System - Settings, таким чином, входячи в системні настройки.
    Входимо в адміністративну панель
  • Далі входимо в редагування обраних налаштувань магазину.
    налаштування магазину
  • Переходимо і натискаємо на вкладку Store.
    Шукаємо вкладку Store
  • Використовуючи меню, що випадає Template, вибираємо тему, яку ви вже завантажили на сервер використовуючи FTP-клієнт. Встановлюємо обрану тему
  • Зберігаємо зміни, за допомогою кнопки Save, що знаходиться у верхньому правому куті дисплея. Не забудьте перейти з "адмінки" на ваш сайт і перевірити встановлену тему.
  • Останній штрих - редагуємо вказівку на CSS файл в шаблоні header.tpl. Даний файл знаходиться за адресою catalog / view / theme / default / template / common на сервері. Відкриваємо файл через текстовий редактор, замінюємо в зазначеній на малюнку рядку значення default вашим назвою теми і виходимо, зберігши зроблені зміни. Таким образів, ви успішно відредагували header.tpl файл.
    Редагуємо файл CSS

У вас є можливість інсталювати платний або безкоштовний шаблон, або зробити замовлення унікального дизайну. Останній випадок передбачає відповідальний вибору розробника. Тут потрібен фахівець або студія, здатна постійно возитися з оновленням шаблону.

Як русифікується CMS OpenCart?

Для успішної русифікації сайту робимо наступне:

  • качаємо пакет офіційної русифікації з сайту OpenCart .
  • Витягуємо з архіву файли русифікатора.
  • Використовуючи FTP-клієнт, завантажуємо на сервер папки русифікатора. Переміщаємо пакет з каталогу A dmin - Language - Russian в Admin - Language на відповідному сервері. Теж робимо і з каталогом Catalog - Language - Russian - вона поміщається в Catalog - Language - папку на сервері. Завантажуємо руссификатор через FTP-клієнт на сервер
  • Переходимо в меню мовного вибору, яке можна знайти в налаштуваннях адміністративної панелі сайту. Шукаємо потрібний нам мову
  • Натискаємо клавішу Insert.
    Тиснемо правильну кнопку (НЕ промахнись!)
  • Заповнюємо дані додавання мови, як показує зображення. У рядку Local вказуємо наступне: ru_RU.UTF-8, ru_RU, ru-gb, russian і зберігаємо зміни. Заповнюємо дані про мову
  • Призначаємо російську мову, як мову за замовчуванням - входимо в меню налаштувань редагування дефолтного мови. Призначаємо мову за замовчуванням
  • У рядку Sort Order вписуємо значення «2» і зберігаємо зміни. Ставимо англійську другою
  • На вкладці Local міняємо мову адміністративної панелі і зберігаємо зміни. Міняємо мову панелі керування
  • Важливо переконатися, що адміністративна панель і сам сайт повністю русифіковані.
    Перевіряємо переклад сайт і адмінки

Після успішної русифікації переходимо до основних налаштувань CMS OpenCart.

Вибираємо оптимальні настройки CMS OpenCart

Входимо в режим редактора інтернет-магазину - в адміністративній панелі вибираємо меню закладки «Система - налаштування». У вкладці «Загальні» вказуємо дані про магазин в такому порядку: назва, дані про власника, ваш фізичну адресу, потім електронну адресу, і телефон з факсом.

У вкладці «Загальні» вказуємо дані про магазин в такому порядку: назва, дані про власника, ваш фізичну адресу, потім електронну адресу, і телефон з факсом

Вказуємо назву, контакти та адресу

У вкладці «Магазин» заповнюємо поля «Мета-тег Description», «Назва». Важливо: на цьому етапі не здумайте міняти схему або шаблон!

Важливо: на цьому етапі не здумайте міняти схему або шаблон

Вказуємо назву магазину і опис

Вкладка «Локалізація» буде містити більш ранні настройки мови. Тому необхідно додати рубль до списку валют. Просто вибираємо в меню «Система», в ній - «Локалізація» і нарешті - «Валюта».

Просто вибираємо в меню «Система», в ній - «Локалізація» і нарешті - «Валюта»

Вказуємо рубль як використовувану валюту

Натискаємо «Додати» (кнопка праворуч у верхньому куті). В сторінці вказуємо дані додається валюти. Ілюстрація показує дані, відповідні рубля.

Дані про валюту

Вказуємо в налаштуваннях локалізації рубль за замовчуванням і зберігаємо зміни.

Вказуємо в налаштуваннях локалізації рубль за замовчуванням і зберігаємо зміни

Рубль за замовчуванням

Якщо інші валюти вами не використовуються для розрахунків, то їх можна видалити в меню локалізації, щоб уникнути плутанини в майбутньому. Якщо ж ви користуєтеся різноманітними валютними одиницями, то зберігайте активної функцію «Автоматичне оновлення валют».

Далі вам потрібно русифікувати одиниці, що вимірюють вагу. В меню локалізації вибираємо такі розділи: вказуємо назви потрібних одиниць ваги і довжини і зберігаємо зміни.

Локалізуємо одиниці виміру Локалізуємо одиниці виміру   Вказуємо назви одиниці вимірювання Вказуємо назви одиниці вимірювання

Також настройки локалізації допомагають вибрати коректні значення для одиниць виміру - просто скористайтеся випадає меню, введіть дані і збережіть зміни. У закладці «Налаштування» не забуваємо вибирати відповідні функції і звертати увагу на такі пункти:

  • Відредагуйте розділ «Оформлення замовлень» - зменшіть час періоду редагування замовлення, так як за замовчуванням в CMS стоїть функція, що дозволяє змінювати дані замовлення до 100 днів включно.
  • Активуємо опцію, що попереджає про відсутність обраного товару на складі.
  • Використовуючи меню, що випадає, вибираємо інформацію, яка допомагає здійснити повернення покупок.

Вкладка «Зображення» допомагає змінити логотип від встановленого за замовчуванням шаблона. Посилання «Перегляд файлів» дозволяє «Завантажити» ваш логотип. Якщо виникає необхідність, то можна замінити наявний значок сайту (favicone) на бажаний. Далі зберігаємо дефолтні розміри відображуваного фото, які при бажанні, можна поміняти і пізніше.

Далі зберігаємо дефолтні розміри відображуваного фото, які при бажанні, можна поміняти і пізніше

міняємо логотип

У вкладці FTP обов'язково вказуємо дані, необхідні для успішного доступу до вашого сервера. Дати їх вам може ваш хостинг-провайдер. Кількома на вкладку «Пошта», вибираємо «Поштовий протокол». Перевіряємо, чи приходять відповідні повідомлення на вашу електронну пошту адміністратора без внесення вами змін. Щоб це перевірити, досить написати собі листа, використовуючи форму зворотного зв'язку. Повідомлення є - залишаємо значення за замовчуванням. Потрібних листів немає - вибираємо протокол SMTP, заповнюємо і зберігаємо дані як показано на зображенні. Як приклад, використано форму заповнення для служби Gmail.

Поштовий сервіс

Вкладка Fraud допомагає вам налаштувати системні параметри для виявлення MaxMind Fraud Detection - шахрайських замовлень. Після придбання, вкажіть ліцензійний ключ в настройках системи, вибравши статус підозрілого замовлення.

Клікнувши на вкладку «Сервер», включаємо функцію «Використовувати SSL». Перед цим потрібно встановити на сервер набутий сертифікат SSL. Активуємо функцію «Використовувати Shared sessions» в разі управління не одним магазином-сайтом або інтернет-магазином з субдоменами.

Включаємо опцію SEO URL, перейменувавши файл htaccess.txt кореневої директорії сервера в інструмент, що дозволяє прискорювати завантаження сайту. Це потрібно при додаванні в магазин великої кількості товарів з ілюстраціями.

Не забуваємо додати код Google Analytics в потрібному рядку і зберегти зміни.

Переходимо в знайоме меню локалізації системи і русіфіціруем статуси товарів: стану на складі, повернень і замовлень. Для цього входимо в потрібне меню - «Система - Локалізація - Статуси замовлень» і натискаємо кнопку «Змінити» для обраного статусу.

змінюємо статуси змінюємо статуси   Вказуємо статуси російською мовою Вказуємо статуси російською мовою

Якщо бажаєте додати нових користувачів, потрібно скористатися у вкладці «Система» клікнути «Користувачі». Там же можна призначити користувача адміністратором, клікнувши «Додати».

Додаємо нових користувачів

На розгорнулася сторінці вказуємо дані реєстрації. Використовуючи меню, що випадає, вибираємо кілька користувачів як Top Administrator, відзначаємо статусом «Включено» і зберігаємо зміни.

зберігаємо зміни

Після приведення в порядок базових налаштувань, приділяємо увагу інших модулів OpenCart.

Крок 3: розширення функціональності CMS OpenCart, використовуючи модулі

Об'єднуються модулі OpenCart в дві підгрупи: базові та додаткові. І якщо перші відповідають за основну функціональність базових параметрів «движка», то другі вам активно допоможуть кастомизировать ваш сайт, вирішуючи додаткові завдання.

Базові модулі OpenCart і їх успішне використання на практиці

На адміністративної панелі натискаємо меню «Додатки» і вибираємо «Модулі». Правда, яка сторінка надасть вам повну інформацію доступних для установки і вже активних модулів.

Правда, яка сторінка надасть вам повну інформацію доступних для установки і вже активних модулів

Розділ меню Додатково - Модулі

Прикладом може бути модуль «Аккаунт». Його завдання - відображати меню особистого кабінету для будь-якого користувача.

модуль Аккаунт

Модуль «Аккаунт» є активним за замовчуванням. Для його налаштування, ми використовуємо функцію «Змінити» в потрібному рядку меню сторінки модулів.

Редагуємо модуль Аккаунт

Ми залишаємо за замовчуванням значення для колонки «Сторінка» в меню редагування. Далі вибираємо найбільш оптимальне для вас розташування блоку. Залишилося в колонці «Статус» і колонці «Порядок сортування» зберегти дефолтні значення.

Редагуємо особистий кабінет

Проробивши аналогічні маніпуляції, ви легко налаштуєте відображення інших базових модулів. Сюди відносимо:

Таким чином, до відправлення повідомлення банер, перебуваючи внизу сторінки, що не приверне уваги, викликаючи непотрібне роздратування. Після ж відправки - банер зможе простимулювати додаткові переходи, опинившись в центрі екрана сторінки.

Після ж відправки - банер зможе простимулювати додаткові переходи, опинившись в центрі екрана сторінки

Стимулюючий банер після відправки повідомлення

  • Модуль «Карусель» виводить однойменний елемент інтерфейсу на обраній сторінці.
    модуль Карусель
  • «Категорії» - управління відображенням всіляких категорій обраних сторінок.
  • «Рекомендовані» - забезпечення ілюстрація списку рекомендованих продуктів для обраних сторінок.
    рекомендовані товари
  • «Слайдшоу» - дає можливість налаштовувати на головній сторінці роботу слайдера.
  • «Оплата» - модуль знаходиться меню доповнень ( «Доповнення - Оплата»). Виберіть потрібний модуль зі списку, встановіть і налаштуйте. Наприклад, «Банківський переказ» вимагає вказівки реквізитів і додавання інструкцій для клієнтів. Зберігаємо зміни. Модуль Банківський переказ
  • «Доставка» - модулі доставки також редагуються за тим же принципом, як і попередній модуль. Потрібно активувати їх і налаштувати, виходячи з доставок, які підтримуються вашим магазином. Зверніть увагу: набір базових модулів не передбачає специфічних способів доставки, властивих деяким регіонам (наприклад, доставка через поштові російські та кур'єрські служби). Вирішити цю складність просто: знаходимо потрібні модулі, використовуючи офіційний каталог OpenCart, завантажуємо їх на сервер через FTP-клієнт, активуємо їх на сайті і налаштовуємо потрібні розширення.

Лише налаштувавши базові модулі, переходите до налаштування додаткових розширень.

Додаткові модулі і розширення функціональності OpenCart

Як правило, додаткові модулі забезпечують відповідність вашого інтернет-ресурсу вимогам, які сьогодні ставлять пошукові системи і допомагають зберегти безпеку користувачів і самого сайту.

Кращий початок - установка SEO-модуля. Можна звернути увагу на популярні комплексні рішення на платній основі: All in One SEO for OpenCart , SEO Mega Kit Plus , SeoPro і ще багато інших подібних розширень. Якщо в засобах ви сильно обмежені і налаштовані зробити максимум «своїми силами», то можна спокійно обійтися безкоштовними розширеннями. Відрізняються безкоштовні версії від комерційних своєю багатофункціональністю. Тобто, вони вирішують тільки одну певну задачу.

Ось деякі безкоштовні SEO-модулі:

  • Duplicate Page Remover - вірішує проблему дублювання сторінок, Архівів, категорій и продуктів.
  • Google Sitemap і Yandex Sitemap - дані плагіні допомагають Керувати XML-картою вашого сайту.
  • Facebook OG and Twitter Card Validator - дає можливість контролю розширених описів сторінок в соціальних мережах.
  • Google Rich Snippets - даний модуль дозволяє розмітити сторінки ваших товарів так, щоб вони відображалися в розширених описах пошукових видачею.
  • Simple SEO - редагує мета-теги description, keywords і title для будь-яких сторінок вашого сайту.
  • Simple SEO Friendly URL - робить URL вашого сайту дружніми до ваших користувачам і будь-яким «пошукачам».

Для установки модуля потрібно зробити наступне:

По завершенню установки декількох безкоштовних або одного платного комплексного модуля, слід знайти плагін, який дозволяє автоматично робити резервні копії вашого сайту. На превеликий жаль, тут вже доведеться трохи розщедритися - гідні розширення випускають на платній основі. Слід звернути увагу на такі комерційні пропозиції:

  • Auto BackUp to cloud - розширення створює і автоматично зберігає резервні копії сайту "на хмарі".
  • FTP BackUp and Restore - плагін здатний створювати копії сайту за певним розкладом або вимозі адміністратора.
  • OpenCart BackUp to Google Drive - інструмент проводить автоматичне збереження архів сайту на «Диску» Google.

Звичайно, можна скористатися стандартним інструментом CMS OpenCart для резервного копіювання. Увійдіть «Система - Резервні копії». Натискаємо «Бекап» і система створює резервну копію з подальшою її завантаженням на жорсткий диск вашого ПК. Але по частині резервування і копій сайту рекомендується скористатися платними сервісами.

Існує також безліч модулів, які захищають «адмінку» від зломів. Це такі:

Забезпечують безпеку платежів ваших користувачів такі розширення:

Рекомендуємо також встановити безкоштовний плагін McAfee Secure . Він якісно сканує сайт, виявляючи шкідливі коди. Якщо модуль вірусів виявив, то публікується іконка, яка підтверджує безпеку ресурсу.

Підключаємо сайт до ресурсів моніторингу та аналітики

Налаштовуючи систему і сайт, ви повинні будете додати код Google Analytics на свій сайт. Тим же способом можна підключити свій сайт до метричної аналітиці або «Яндекс.Метрика». Створюється лічильник, вибирається вкладка «Сервер» (меню налаштувань магазину). Далі залишилося додати код лічильника в рядку «Код Google Analytics» і зберегти зміни.

Далі залишилося додати код лічильника в рядку «Код Google Analytics» і зберегти зміни

Додаємо код Метрики після Google Anaytics

Код «Метрики» потрібно додати після Google Analytics. Обов'язково перевірте код сторінок найретельнішим чином. Лише коли переконаєтеся в коректності установок кодів відстеження, тоді зберігайте зміни.

Перевірка встановлених кодів

Коди «Метрики» і Google Analytics встановлюються перед закриває тегом </ body>.

Підключайте свій сайт для пошукових систем «Яндекс.Вебмайстер» і Google Search Console. Потрібно зареєструвати ваш ресурс в даних системах, вибрати спосіб підтвердження прав на управління. Можна для цього скористатися FTP-клієнтом, завантажуючи HTML-файл на певний сайт.

Можна для цього скористатися FTP-клієнтом, завантажуючи HTML-файл на певний сайт

Google Search Console: підтверджуємо права на керування сайтом

Далі файл поміщається в кореневий каталог самого ресурсу. Переходимо по посиланню, пропонованої системою в третьому пункті сторінки верифікації (для Google Search Console). Завершує верифікацію кнопка «Підтвердити», на яку не забуваємо клікати. Готово! Права управління сайтом успішно підтверджені.

Завантажуємо HTML-файл через FTP-клієнт Завантажуємо HTML-файл через FTP-клієнт   Перевіряємо долучення   Тиснемо кнопку Підтвердити Перевіряємо долучення Тиснемо кнопку Підтвердити

Д ля сайту «Яндекс.Вебмайстер» процедура підтвердження здійснюється аналогічним способом.

Крок 4: редагування контенту сайту

Перший етап включає редагування меню і створення ієрархії сайту. Лише після успішного виконання цих процедур ви зможете ефективно заповнювати картки будь-якого продукту і публікувати інформацію в своєму блозі.

Створення ієрархії сайту і редагування меню

Розташувати категорії на сайті в певному ієрархічному порядку допоможе створення батьківських категорій. Активуйте для них функцію відображення останніх в головному меню. Потім створюйте дочірні категорії.

У «адмінки» натискаємо «Каталог - Категорії». Вибираємо цікавить нас категорію (для редагування) і переходом до заслання «Змінити».

Редагуємо категорії товарів

На спливла сторінці вказуємо назву категорії. Додаємо мета-теги keywords і description (назва, опис і ключові слова).

Редагуємо опис сайту і ключові слова

Застосувавши будь-який редактор тексту, додайте короткий опис вибраної категорії. OpenCart (дефолтний редактор) включає в себе достатню функціональність для повноцінного форматування тексту з подальшою його публікацією на сайті разом із зображеннями. Звертаємо увагу: не забувайте додавати альтернативне опис до зображень в настройках відображення останніх.

Редагуємо відображення зображення

У вкладці «Дані» обов'язково вкажіть «Показувати в головне меню» із зазначенням порядку сортування. Від цього залежить позиція певної категорії в вашому меню сайту. Можна замінити зображення будь-якої категорії. Після - збережіть пророблені зміни. Батьківська категорія успішно створена.

Налаштування батьківських категорій

Для створення підкатегорії досить при створенні розділу або його редагування вказати його батьківську категорію.

Вказуємо батьківську катогрію

Створення підкатегорії другого рангу теж не повинно викликати проблем. Вводимо ім'я батьківської підкатегорії 1-го рангу і користуємося спливаючій підказкою.

Вибираємо батьківську категорію і підкатегорію

Публікація заміток і заповнення карток товарів

Для створення розділу публікації вам потрібен буде модуль відповідної функціональності. В наявності є таке безкоштовні розширення:

Завантажити можна на свій ПК будь-яке розширення. Наприклад, Easy News. Разархівіруем пакет, використовуючи FTP-клієнт, з подальшою його завантаженням в кореневій каталог вашого сайту. Знаходимо дистрибутив в меню, використовуючи шлях «Доповнення - Модулі» і встановлюємо його.

Установка модуля Easy News

Далі - його активація. Необхідно заповнити всі дані на спливла сторінці для редагування модуля. Потрібно вказати назву, активувати відображення заголовків відповідного блоку і публікації. Вибираємо оптимальний розмір зображень і мініатюр, вказуємо кількість відображуваних публікацій на сторінці і зберігаємо зміни.

Налаштування модуля Easy News

Далі йде настройка. Для публікації замітки, клікніть на «Додати / Змінити новини» в меню розділу. Використовуючи меню для редагування публікацій, вкажіть title і назва замітки, правильно заповніть поля Meta keywords і Meta Description. Важливо не залишати поля «Текст новини» та «Анонс новини» порожніми. Тому додайте в них контенту. Якщо потрібно, відредагуйте дату на вкладці дані. Вкажіть для URL ключові слова, вибравши після всього мініатюру. Не забуваємо зберігати зміни.

публікуємо замітку

Для заповнення картки товару, необхідно скористатися адміністративною панеллю - «Каталог - Товари». Натискаємо «Додати» у верхньому правому куточку.

У вкладці «Загальні» редагування сторінки картки товару, вказуємо його назву з ключовими словами і описом. Приправляємо все це за потрібне контентом.

Приправляємо все це за потрібне контентом

Додаємо контент в картку товару

Інформація про товар вказується у вкладці «Загальні». Потрібно заповнити «Модель» - обов'язкове поле. Якщо потрібно - заповніть та опціональні дані. Далі в «статусі» вибираємо функцію «Включено».

Вкажіть інформацію про продукт

Вкладка «Зв'язки» повинна містити дані про виробника. Заповніть її достовірною інформацією і відзначте категорії, вибрані вами для публікації картки товару. Якщо є необхідність - вказуйте рекомендовані товари.

Вказуємо категорії і зв'язку товарної картки

Вкладка «Атрибут» містить найбільш важливі характеристики товару - впишіть їх. Сюди ставитися діагональ монітора, потужність процесора і т.п. Якщо ж ваші продукти відрізняються лише кольором, текстурою поверхні, кольором і т.п., це можна відзначити у вкладці «Опції».

Вказуємо атрибути товару

Якщо є необхідність, можна ввести спеціальні умови продажу. Вкладка «Знижка» вказує групу покупців (користувачів), здатних скористатися більш вигідною пропозицією придбання товару: пільгової ціною або спеціальна пропозиція. Запропонувати покупцям пільгові умови покупки ви можете за допомогою введення даних у вкладку «Акції».

Налаштовуємо показники знижки товару

Вкладка «Зображення» дозволяє додавати нові фото товару. «Бонусні бали» - ця вкладка дозволяє вказати кількість балів, які може отримати покупець товару. Якщо у вашому магазині існує бонусна система, то ця опція буде для вас незамінною. Вкладка «Дизайн» дозволяє вам з легкістю змінювати існуючий шаблон сторінки. Не забуваємо зберігати зміни.

Опублікована картка товару

Крок 5: відстеження продажів

Найкраще ефективність інтернет-маркету відстежується за допомогою інструментів «Яндекс.Метрики» і Google Analytics, про які згадувалося раніше. Правда деякі параметри ви, звичайно ж, здатні врахувати і проаналізувати, використовуючи стандартні засоби для моніторингу в CMS OpenCart.

«Адаменко» OpenCart здатна надати дані моніторингу продажів і покупців. Виконавши вхід в систему, ви потрапите на сторінку «Обзор». На ній представлена ​​коротке зведення кількості замовлень, загальні суми продажів за певний період з наростаючим підсумком, дані кількості партнерів і покупців. Графік відображає число замовлень і покупців. Тут же є інформація про останні клієнтів і замовленнях.

Загальна інформація про продажі

Для перегляду даних по замовленнях, вибираємо «Продажі - Замовлення». Кількома на цікавий для нас замовлення і переходимо на «Переглянути». Ось перед нами інформація про угоду, де є ім'я покупця, обраний ним спосіб оплати, відомості про придбаному продукті. Кнопка «Переглянути рахунок» дозволяє вивести рахунок на монітор або роздрукувати його.

Дивимося дані по замовленнях Дивимося дані по замовленнях   Інформація про угоду Інформація про угоду

«Продажі - Покупці - Покупці» - це меню містить інформацію про клієнтів. Клікнувши на «Продажі - Покупці - Групи покупців» ви отримуєте можливість редагування і створення груп користувачів. Можете об'єднати в групи клієнтів, що купують товари однієї фірми або тих, хто скористався пропозицією по акції, або якщо вони придбали кілька продуктів за певний відрізок часу.

Створюємо і редагуємо групи покупців

«Звіти» містять інформацію про ваших продажах. Тут ви знайдете зведення замовлень, податків, повернень, використаних купонів і доставок. Тут же можна відстежувати дані про кількість переглянутих і куплених продуктів, клікнувши на «Звіти - Товари».

Звіти по замовленнях

«Звіти - Покупці» містять інформацію про онлайн-користувачів, замовленнях, використаних балах, кредитах та бонуси.

Звіти по результатам пошуку товарів

Меню «Звіти - Партнерська програма» містить інформацію про виплачені винагороди (комісійних).

Відображаються дані про користувачів онлайн

Чи варто магазин на CMS OpenCart вкладених зусиль і коштів?

Однозначно це того варте. За допомогою OpenCart ви здатні запустити свій онлайн-магазин за одну годину. Правда, не одну годину піде для адаптації і налаштування функціональності «движка» платформи вашого сайті, щоб він відповідав запитам вашого проекту.

Сервіс OpenCart вже заслуговує на увагу через низку переваг:

  • Некомерційна, безкоштовна CMS. Це повнофункціональний і адаптований «движок» для Ecommerce.
  • Уніфіковані базові настройки і параметри. Ламати голову або викликати фахівця для роботи з адміністративною панеллю не потрібно. Цілком під силу розібратися з «адмінкой» OpenCart своїми силами.
  • Великі можливості вже є за замовчуванням. Лише почавши роботу, ви вже можете запропонувати користувачам кілька варіантів оплати, доставки, зручний і зрозумілий інтерфейс роботи з товарами і відстеження замовлень.

Невже все так гладко? Чи не зовсім. Звичайно, у цього сервісу є свої особливості і не всі вони лише позитивні. Більше інформації про OpenCart дозволить вам зробити більш усвідомлений вибір. Про це трохи детальніше.

Вибираючи цю платформу для сайту, будьте готові до наступного:

  • Некомерційна основа CMS OpenCart вельми умовна. Звичайно, за сам «движок» сайту платити не потрібно. Однак «голий» інтернет-ресурс нікого не зацікавить, а для кастомізірованія потрібно буде розщедритися за модулі. Можна, звичайно, користуватися безкоштовними плагінами. Однак завжди ними не обійтися. Приклад: безкоштовний SEO-модуль All in One SEO Pack для CMS WordPress, який вирішує майже всі завдання, що стосуються адаптації «движка» щодо вимог «пошукачів». Існують комплексні SEO-розширення рангу All in One SEO Pack для OpenCart, але вони коштують грошей. І тут буде вибір між одним платним модулем і десятком безкоштовних. Так само виглядає ситуація з дизайнерськими шаблонами, більшість з яких на платній основі.
  • Основні настройки OpenCart абсолютно нескладні. Однак як тільки ви доросте до тонкощів, то будуть нові проблеми. Самих опцій занадто багато: щоб запустити деякі з найпростіших функцій, потрібно буде здійснювати величезну кількість дій (встановити модуль, поміняти код шаблону, налаштувати дозвіл, редагувати саме розширення і т.п.).
  • Чи не все в CMS OpenCart працює справно. Природно, не секрет, що запуск редактора і розширення семантичної розмітки в Joomla викликає безліч труднощів. Часто доводиться встановлювати і перенастроювати плагін по кілька разів. Тут такі дії допомагають вирішити проблему, а певні модулі OpenCart все одно працювати відмовляються.
  • Існує неприємна дрібниця: для поновлення WordPress потрібно натиснути лише одну кнопочку в «адмінки». Платформа OpenCart потребує оновлення вручну, використовуючи FTP-клієнт.
  • Редагування головного меню за допомогою штатних засобів OpenCart вельми незручна процедура. Якщо порівнювати Joomla, WordPress і OpenCart, то в перших двох прикладах можна виконати дану дію в спеціальному розділі «адмінки». Адміністративна ж панель останнього, розділу редагування безпосередньо самого меню не містить.

Якщо підсумувати, то виходить наступне: якщо описані проблеми вам по плечу, а переваги співпраці залучають ще більше, то сміливо беріть OpenCart для використання. Недоліками володіє кожен «движок» без винятків. Важливим є те, як їх вміти використовувати з користю для себе. Плюси OpenCart з великим запасом здатні компенсувати ті проблеми і недоліки, які доведеться вирішувати при подальшій роботі.

Обов'язково поділіться в коментарях особистим досвідом співпраці з OpenCart, порівняйте з іншими CMS, як «движка» для інтернет-магазинів, які співпрацювали з вами. Залишайте зауваження і не забувайте про пропозиції та побажання. Всього найкращого.

[Schema type = "review" url = "http://d-sant.com/" name = "5 кроків для відкриття інтернет-магазину: використовуємо OpenCart" description = "5 кроків для створення інтернет-магазину за допомогою CMS OpenCart. Створення інтернет-магазину за 1 день. "Rev_name =" розробка сайтів "rev_body =" Докладний стаття з покрокової схемою розробки інтернет-магазину на основі безкоштовної і широко поширеною в світі CMS OpenCart. Корисне керівництво для початківців підприємців, веб-розробників і веб-майстрів. "Author =" Андрій Унтерзегер "pubdate =" 2015-12-31 "user_review =" 5 "min_review =" 4 "max_review =" 5 "]

Чому співпраця з OpenCart вигідно?
Який сенс оплачувати «движок» сайту, якщо сьогодні є широкий вибір якісних безкоштовних продуктів?
Як русифікується CMS OpenCart?
Як русифікується CMS OpenCart?
Невже все так гладко?

Дополнительная информация

rss
Карта