5 способів дізнатися Сокет материнської плати

  1. Як дізнатися сокет материнської плати - трохи інформації
  2. Як визначити сокет материнської плати через її модель
  3. Як дізнатися який сокет на материнке програмою CPU-Z
  4. Як дізнатися socket плати програмою AIDA64
  5. HWiNFO - простий спосіб дізнатися сокет материнської плати
  6. висновки

Всім доброго часу доби! Іноді у багатьох користувачів виникає питання «Як дізнатися сокет материнської плати», як правило це потрібно для заміни процесорного кулера або заміни процесора на більш продуктивний. Дана замітка є доповненням для інструкції по визначенню моделі материнської плати і іноді ми будемо посилатися на неї.

визначенню моделі материнської плати

Що таке сокет? - я не буду вживати різні терміни, як інтерфейс підключення ... це всього навсього місце на материнській платі, куди встановлюється процесор. На жаль виробники процесорів (особливо Intel) дуже люблять його міняти вводячи багатьох користувачів в ступор - як так сталося що у мене вже застарілий комп'ютер і материнських плат днем з вогнем не знайдеш.

Як дізнатися сокет материнської плати - трохи інформації

Дана замітка написана для звичних системних блоків, але в цілому можна застосувати і для ноутбуків (особливих відмінностей немає, тільки лінійка гнізд буде відрізнятися)

Якщо бути відвертим, то пару років назад я і не думав що навіть у мене виникнуть проблеми з визначенням сокета на материнке або процесорі - раніше вони все відрізнялися візуально ... зараз же на око їх відрізнити практично неможливо (особливо це стосується s1156 / s1155 / s1150 / s1151), в останньому випадку нам допоможе хоча б трохи відрізняється від інших маркування процесора.

В цілому я не прихильник при будь-якому зручному випадку розбирати системник і розглядати там різні написи (а буває і таке що зазначений не сам сокет, а можливість використання нестандартного кулера від написаного сокета) ... я рекомендую вам звернутися до програмних методів, благо їх досить багато і більшість з програм мають портативні версії.

Як визначити сокет материнської плати через її модель

Один з найпростіших способів дізнатися сокет материнки - це знайти її по найменуванню моделі на офіційному сайті і переглянути її характеристики, напевно це ще і найправильніший варіант.

У минулій статті про те як дізнатися модель материнської плати ми з'ясували що у мене встановлена ​​ASUS P8H67, тому і вводимо в будь-який пошуковик назву і переходимо на офіційний сайт (в моєму випадку це ASUS.com). Знаходимо там характеристики і бачимо сокет материнки.

Знаходимо там характеристики і бачимо сокет материнки

Зверніть вашу увагу, що офіційний сайт проїводітелей системної плати необов'язково повинен бути на перших місцях у видачі, а дану інформацію можна дізнатися і в описі товару на сторінках інтернет магазину

Як дізнатися який сокет на материнке програмою CPU-Z

Утиліта CPU-Z відмінно підходить для ідентифікації процесора в нашій системі. Ми знаємо, що різні сокети несумісні один з одним, тому нам можна дізнатися для якого сокета наш процесор і тим самим відповісти на наш з вами питання.

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

На вкладці CPU в рядку Package і відобразиться наш сокет (в нашому випадку це Socket1155 LGA). Як бачите все досить просто і не займає багато вашого часу.

Для власників ноутбуків! Зверніть вашу увагу, якщо ви вирішили замінити свій процесор на більш потужний і він ніби як підходить в ваш сокет, обов'язково перевірте Max TDP - є ймовірність що він більш гарячий і ваша система охолодження просто не впорається з теплоотводом

Як дізнатися socket плати програмою AIDA64

Одна з улюблених моїх програм, яку ми використовували в замітці про характеристиках комп'ютера - там вона була просто незамінною. Завантажити пробну версію на 30 днів можна на офіційному сайті, нас цікавить версія Extreme.

https://www.aida64.com/downloads

У лівій частині розгорніть категорію «Системна плата» і в списку, знайдіть пункт з такою ж назвою (можете бачити на зображенні нижче). У правій частині в блоці «Фізична інформація про системну плату» і побачите Socket вашої материнської плати.

Аналогічно з додатком CPU-Z утиліта AIDA 64 може показати з яким сокетом сумісний ваш процесор

Уже вкотре нас врятує маленька утиліта від Piriform - Speccy. Нам буде достатньо FREE версії, скачати її можна з офіційного сайту.

http://www.piriform.com/Speccy

На жаль додаток вимагає установки, але це для нас не повинно бути проблемою. Запускаємо, чекаємо поки збереться вся інформація про систему і в лівій частині переходимо в розділ «Системна плата». У правій частині в рядку «Модель» поруч з найменуванням материнської плати в дужка буде вказано сокет вашої материнки (в моєму випадку це LGA1155)

У правій частині в рядку «Модель» поруч з найменуванням материнської плати в дужка буде вказано сокет вашої материнки (в моєму випадку це LGA1155)

В цілому Piroform Speccy надає набагато більше інформації ніж просто сокет, рекомендую докладно вивчити функціонал цього додатка

HWiNFO - простий спосіб дізнатися сокет материнської плати

І останній спосіб як дізнатися сокет (але не найгірший) - це використання утиліти HWiNFO. Існує версія для 64 і 32 бітних систем (у мене 64 розрядна ОС, тому я використовував в прикладі HWiNFO64). Перейти на сторінку завантаження можна клікнувши на посилання нижче

https://www.hwinfo.com/download.php

Після запуску додаток деякий час буде збирати інформацію про систему і відобразиться вікно «System Summary», де в рядку Platform і покажуть Socket LGA1155 - це і є відповідь на наше запитання ...

Насправді це далеко не всі способи за визначенням сокета, цілком реально привести ще не один десяток додатків і утиліт які впораються з цим завданням.

висновки

Ну що друзі, пора підбивати підсумки. У сьогоднішній статті ми розглянули 5 найпопулярніших і простих способів дізнатися сокет материнської плати, як показала практика ніяких проблем з відповіддю на дане питання немає - все можна з'ясувати не розбираючи комп'ютера (особливо актуально власникам ноутбуків).

PS Якщо ви визначаєте сокет з метою апгрейда, то звертайте свою увагу на підтримувані процесори, так як сумісність на фізичному рівні не означає що система в результаті запуститься (а можливо потрібно буде просто оновити BIOS)

Що таке сокет?

Дополнительная информация

rss
Карта