64 подарунка для хакера. Вибираємо кращі гіковскіе гаджети для друзів і для себе

  1. Подяки
  2. Ubertooth One
  3. Levenhuk DTX 50
  4. INFO
  5. Philips Hue Starter Kit
  6. LimeSDR Mini
  7. Trezor Bitcoin Wallet
  8. BeagleBone
  9. Orico HDD External Docking Station
  10. Apple AirPods
  11. Batband
  12. Arduino Mini
  13. «Технокуб»
  14. STM32 Discovery
  15. INFO
  16. HydraBUS
  17. HydraNFC
  18. MiniPro tl866cs
  19. Продовження доступно тільки учасникам
  20. Варіант 2. Відкрий один матеріал

Ми зібрали 64 пристрою, серед яких ти напевно знайдеш щось, що порадує твоїх друзів-гиків на Новий рік або будь-який інший свято або (ми знаємо, як це буває!) Стане відмінним способом витратити гроші, подаровані тобі родичами, у яких не було такого гайда.

Отже, поїхали! Порядок - випадковий, нумерація тільки для твого зручності.

Подяки

Редакція «Х» і автори статті висловлюють респект Льву «shadowsoul» і Ярославу «P1nk13 P13» за пару відмінних доповнень по паяльників і локпікінгу. Спасибі хлопці!

1

Ubertooth One

Ми зібрали 64 пристрою, серед яких ти напевно знайдеш щось, що порадує твоїх друзів-гиків на Новий рік або будь-який інший свято або (ми знаємо, як це буває

Офіційний сайт

Ubertooth - це опенсорсний залізяка для усіляких забав з Bluetooth і Bluetooth LE. «Убертус» здатний захоплювати і демодулировать радіосигнали в діапазоні ISM 2,4 ГГц з пропускною здатністю 1 МГц і використанням частотної модуляції.

Навіщо це потрібно? За Bluetooth зараз підключається маса бездротових пристроїв, в тому числі смарт-годинник, браслети, клавіатури і електронні замки. Багато з них ніяк не шифрується трафік. Підслухати телефонну розмову по бездротовій гарнітурі з ходу не вийде - для цього потрібна була б повна підтримка GFSK і методи злому шифрованого трафіку. Але ось прокачати скіли в Bluetooth (а заодно і перехопити сигнал клавіатури і парочки інших пристроїв) шанс є. Ціна для такого веселощів не так вже висока - близько 120 доларів.

2

Levenhuk DTX 50


Офіційний сайт

Цей цифровий мікроскоп - відмінний інструмент для огляду друкованих плат, оцінки якості пайки, пошуку мікродефектів і читання маркування чіпів. По суті, це злегка допрацьована веб-камера, у якій перевернули фронтальну лінзу. Доопрацювання полягає в установці кругової підсвічування з регульованою яскравістю, кільця для зміни фокусної відстані і штатива.

Дешеві варіанти таких мікроскопів коштують від півтори тисячі і оснащуються матрицею з роздільною здатністю 0,3 Мп (китайці напишуть на такий хоч 10 Мп, маючи на увазі даремний цифровий зум і програмну інтерполяцію). Але навіть з нею можна домогтися цікавих результатів, хоч працювати буде і незручно.

У більш дорогих моделях (від п'яти тисяч) ставлять CMOS 1,3-2 Мп і якіснішу оптику. Краще заздалегідь доглянути окремий штатив, оскільки підставки з комплекту зроблені безглуздо. Варто пристрій порядку 6500 рублів.

INFO

Якщо не вдається сфокусуватися, злегка покрути зум або спробуй змінити відстань до даного об'єкту. У таких мікроскопах варто дуже примітивний контрастний автофокус з низькою чутливістю, а на малих відстанях його збиває власна підсвічування.

3

Philips Hue Starter Kit


Офіційний сайт

Розумні лампочки в будинках - це поки що рідкість, так що стартовий набір для розумного будинку - це як і раніше цікавий подарунок. Продукти Philips недешеві, але вони встигли добре себе зарекомендувати. Стартовий набір з хаба і двох лампочок (без кольорових діодів - з відтінками білого) можна знайти від 7 тисяч рублів, більш крута версія з трьома лампочками і вимикачем варто 15. Якщо будеш замовляти за кордоном, дивись, щоб підходив патрон і вилка хаба.

4

LimeSDR Mini


Crowd Supply

SDR (software-defined radio) - це цифрові приймачі радіосигналів з функцією сканування каналів, адаптовані для хакерських досліджень. До них підключають зовнішні антени різного типу, і для них є спеціалізований софт, в тому числі твікнутие драйвери і прошивки.

Типовий діапазон цих девайсів становить близько 24-1700 МГц. В цей діапазон входить левова частка цікавого радіоефіру - від переговорів пілотів і міських служб до прямих трансляцій з МКС. У ньому ж знаходяться керуючі сигнали електронних замків і систем оповіщення, телерадіомовлення і стільниковий зв'язок. Простір для досліджень просто величезний! Детальніше читай в «хакер» .

LimeSDR Mini якраз і є недорога SDR-ка, молодший побратим вже став популярним LimeSDR. За якісь 140 доларів вона дозволить тобі досхочу побавитися з радіотрафіком. Якщо HackRF і BladeRF з твоїм бюджетом несумісні, то зверни увагу.

5

Trezor Bitcoin Wallet


Офіційний сайт

Апаратні гаманці для зберігання криптовалюта з'явилися кілька років тому, і Trezor Bitcoin Wallet був одним з перших. Сьогодні це один з кращих способів убезпечити свій wallet.dat і зберегти намайненное тяжкою працею. Для проведення платежів потрібно ввести пін-код розблокування і підключити його по USB до комп'ютера.

Шестістрочние OLED-екран з роздільною здатністю 128 на 64 пікселя відображає інформацію про виконувані дії. Для підтвердження транзакцій використовуються механічні кнопки. Це дозволяє бути впевненим, що сума переказу відповідає введеної, а сам платіж піде за вказаною адресою, навіть якщо він здійснюється в недовірених середовищі (наприклад, на чужому комп'ютері).

Крім Bitcoin, пристрій підтримує різні альткойни, зокрема Litecoin, DASH і Zcash. Усередині девайса встановлений мікропроцесор ARM Cortex M3 і працює власна ОС.

Trezor Bitcoin Wallet підтримують Windows, Linux, Android і macOS, але на практиці його можна використовувати з будь-якою ОС, здатної запустити браузер. Обійдеться ця корисна штука в 90 євро.

6

BeagleBone


Офіційний сайт

Ти напевно вже і сам перепробував різні одноплатні комп'ютери і знаєш, що вибір величезний - від фірмової Raspberry Pi, яка хороша як подарунок новачкові, до китайщини начебто Banana Pi, яку краще брати собі для експериментів. Але якщо вибирати основу для хакерських девайсів, то відмінний вибір - це BeagleBoard.

Ця хустки може послужити основою для власного роутера під хакинг Wi-Fi або виділеної станцією для занурення в світ різного роду інтерфейсів. Причому мова йде не тільки про отримання рутшеллов через UART або ж програмуванні чіпів по SPI. Все набагато цікавіше. Наприклад, є можливість побути в статусі злого SPI slave пристрою .

Ну і мабуть, головний козир - це можливість проксінг USB за рахунок наявності USB-хоста і USB OTG з коробки. Для одноплатніков це велика рідкість. плюс є багато цікавого софту на GitHub . Коштувати це чудо буде від 50 доларів.

Як варіант, завжди є Raspberry Pi. Версія 3B з чотирма USB відмінно підійде починаючому. У Росії весь комплект з корпусом, зарядкою і флешкою ​​можна придбати десь за 5-6 тисяч рублів.

У Росії весь комплект з корпусом, зарядкою і флешкою ​​можна придбати десь за 5-6 тисяч рублів

Raspberry Pi Zero W

Як цікавий, але більш бюджетного варіанту можеш подивитися на Raspberry Pi Zero W: з портами у цієї крихітки негусто, зате є Wi-Fi і Bluetooth. У Росії така хустки обійдеться приблизно в 2000 рублів.

7

Orico HDD External Docking Station


AliExpress

Док-станція з інтерфейсом eSATA і USB 3.0 для підключення SATA-накопичувачів (HDD / SSD) різних форм-факторів (2,5 / 3,5 ") і будь-якого обсягу. Диски встановлюються буквально одним рухом - як карти пам'яті в картрідер. Ніяких інструментів не потрібно. Охолодження пасивне (ніякого шуму!).

Особливо гарячим дисків можна додати корпусний вентилятор 120 мм. Він ідеально підходить за розміром і просто ставиться поруч. Якщо живити його від 5 В (наприклад, від USB або старої телефонної зарядки), то вийде практично безшумний обдув.

Девайси для гиків і просунутих користувачів завжди випускають малими партіями. Вони швидко зникають з продажу, як це сталося з док-станціями для жорстких дисків. Якщо раніше Sarotech і ViPower поставляли в Росію прекрасні Кредли з інтерфейсом eSATA, то зараз на ринку можна знайти лише ширвжитковий вироби з USB 3.0.

Виручає якраз Orico, та ще всього за 30 доларів. Та ж фірма робить олдскульний док-станції з eSATA, який дозволяє звертатися до накопичувачів без жодних обмежень. Перепризначення збійних секторів, зміна HPA, управління AAM, відновлення даних - все це можливо тільки з нативним інтерфейсом.

8

Apple AirPods


Офіційний сайт

Якщо твій приятель обклався технікою Apple або хоча б користується айфоном, то навушники AirPods повинні його порадувати. Вони легковажні, непогано звучать для свого розміру, а головне - перемикаються між пристроями без властивого Bluetooth геморою. Інша приємна фіча - вони автоматично вимикаються, якщо вийняти з вуха один навушник (але при бажанні можна включити назад). Офіційна ціна в Росії - 12 тисяч рублів.

9

Batband


Офіційний сайт

Технологія кісткової провідності звуку, що дозволяє позбутися від вкладишів або накладних навушників і передавати звук прямо в кістку, - далеко не новинка. Компанія AfterShokz не перший рік успішно виробляє такі, а на AliExpress можна знайти відразу кілька його клонів. Ось тільки виглядають вони все так, що надягати особливо не хочеться. Batband - більш елегантне рішення, яке відмінно підійде в якості подарунка. Ціна: 200 доларів.

10

Arduino Mini


Варіанти «Амперкі»

Платформа Arduino і її численні китайські клони гарні для вивчення основ програмування мікроконтролерів. З їх допомогою можна швидко навчитися писати керуючі скрипти, отримувати інформацію з датчиків і смикати будь-які пристрої.

У російському варіанті, які роблять в «Амперке», багато уваги приділено саме зручності вивчення. Російськомовні опису, готові схеми - все це є на сайті, так що для подарунка початківцю це відмінний варіант. Все в комплекті коштує 1400 рублів.

Але якщо будеш дарувати, не забудь попередити одержувача, що ця штука хороша саме для навчання і створення прототипів. А ось фігачіть свого бігдога або наворочений розумний будинок на Arduino та готових компонентах - не найкраща ідея. Все одно потім доведеться перейти на ATmega328P або що-небудь подібне.

11

«Технокуб»


Офіційний сайт

Коли купуєш в подарунок набір початківця мейкера, непогано підшукати такий, щоб з нього можна було відразу зібрати що-небудь працює. На цю роль цілком підходить «Технокуб» - один з наборів «Амперкі». Це кубик зі світлодіодами, який стоїть на столі і оповіщає про різні речі. Але найголовніше - це, звичайно, зібрати самому. Набір коштує 2500 рублів.

12

STM32 Discovery


Офіційний сайт , « Чіп і Діп »

Справжні розробники embedded, звичайно, з Arduino не сидять. Хто в XXI столітті проектує залізо на восьмібітного, коли можна взяти 32-бітний ARM з сімейства STM32 за ті ж гроші? Якщо провести попарне порівняння плат Arduino з їх STM32-аналогами, то з'ясується, що STM32 дає більше мегагерц, кілобайт і інтерфейсів за ті ж гроші.

Знайомство з STM32 ми рекомендуємо починати з придбання будь-налагоджувальної плати з сімейства STM32 Discovery. Ці плати коштують від 1500 рублів і містять відразу два чіпа STM32, один з них (як правило, STM32F0) служить отладчиком для другого, основного і більш жирного мікроконтролера. Справа в тому, що технологія ST-Link v2 дозволяє одному STM32-чіпу налагоджувати інший.

Чіп відладчика на платах STM32 Discovery можна використовувати для прошивки або налагодження будь-якого іншого ARM-мікроконтролерів, а не тільки STM32, за рахунок заливки офіційної прошивки, що перетворює його в J-Link .

За управлінням комутацією між чіпами відповідає пара джамперів, так що якщо буде бажання перепрошити інший ARM, то досить виставити джампери і підключити прошиває тіло до окремої виведеної групі пинов з промовистою назвою SWD.

За управлінням комутацією між чіпами відповідає пара джамперів, так що якщо буде бажання перепрошити інший ARM, то досить виставити джампери і підключити прошиває тіло до окремої виведеної групі пинов з промовистою назвою SWD

INFO

Раз вже зайшла мова про просунутих техніках програмування мікроконтролерів, то порекомендуємо і софт. Коли Arduino IDE стане не вистачати, можна починати перебиратися в дорослий світ розробки під STM32 на основі зв'язки STM32CubeMX і SystemWorkbench IDE. STM32CubeMX дозволяє генерувати код, не започатковано залізо, конфігурується призначення пинов, частоту роботи контролера. При необхідності CubeMX дозволяє додати мінімальний HAL або ж цілий FreeRTOS в код прошивки. А SystemWorkbench є адаптований Eclipse в комплекті з тулчейнамі і прошівальщік.

13

HydraBUS


Офіційний сайт

Ще одне цікаве хакерської пристрій на STM32 - це HydraBus. Ця плата дозволяє працювати з величезною кількістю інтерфейсів на embedded-залозі, причому для цього, як правило, нічого не потрібно писати! Прошивка HydraFW містить невеликий і зрозумілий командний інтерфейс, з яким можна почати працювати з будь-яким підтримуваним інтерфейсом за п'ять хвилин. Більш того, прошивка підтримує скриптинг для автоматизації типових дій. Скрипти зберігаються на SD-карті, також можливий автозапуск скрипта на виконання, що за певних умов відіграє вирішальну роль. Обійдеться ця корисна залізяка всього в 50 євро.

14

HydraNFC


Офіційний сайт

Крім самого HydraBus, є також апаратне розширення з промовистою назвою HydraNFC. На даний момент HydraBus + HydraNFC - це кращий комплект для хакинга NFC. Причому не останню роль в цьому питанні відіграє якраз можливість заскріптованних атаку. Та й за ціною вона куди дешевше горезвісного Proxmark!

Погодься, простіше і непомітніше атакувати зчитувач карт на турнікеті за допомогою невеликого девайса, пише Трейсі на SD-карту, ніж стояти з ноутбуком і платою в очікуванні неминучого появи охорони з цікавими питаннями. Але ми, звичайно, не рекомендуємо займатися такими штуками. А ось що рекомендуємо, так це купити HydraNFC - і одному, і собі. Версія хустки окремо від «гідробаса» обійдеться в 80 євро, а в повному комплекті - в 150.

15

MiniPro tl866cs


« Техноцентр », AliExpress

Універсальний паралельний програматор, який підтримує понад 13 тисяч інтегральних схем . Найбільш затребуваний в автомобільному чіп-тюнінгу та «коректування» одометрів. Також використовується для перепрошивки материнок і ІС побутової техніки.

MiniPro TL866CS підключається по USB. Драйвери є для Windows різних версій - від «вінтукея» до 64-бітної «вісімки». Під «десяткою» теж повинен працювати, але з особистого досвіду ми радимо суворо Windows 7 x86. Ціна - 3000 рублів.

Продовження доступно тільки учасникам

Варіант 1. Приєднайся до товариства «Xakep.ru», щоб читати всі матеріали на сайті

Членство в співтоваристві протягом зазначеного терміну відкриє тобі доступ до ВСІХ матеріалами «Хакера», збільшить особисту накопичувальну знижку і дозволить накопичувати професійний рейтинг Xakep Score! Детальніше

Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зацікавила стаття, але немає можливості стати членом клубу «Xakep.ru»? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб підходить тільки для статей, опублікованих більше двох місяців тому.


Навіщо це потрібно?
Хто в XXI столітті проектує залізо на восьмібітного, коли можна взяти 32-бітний ARM з сімейства STM32 за ті ж гроші?
Ru»?

Дополнительная информация

rss
Карта