- Подяки
- Ubertooth One
- Levenhuk DTX 50
- INFO
- Philips Hue Starter Kit
- LimeSDR Mini
- Trezor Bitcoin Wallet
- BeagleBone
- Orico HDD External Docking Station
- Apple AirPods
- Batband
- Arduino Mini
- «Технокуб»
- STM32 Discovery
- INFO
- HydraBUS
- HydraNFC
- MiniPro tl866cs
- Продовження доступно тільки учасникам
- Варіант 2. Відкрий один матеріал
Ми зібрали 64 пристрою, серед яких ти напевно знайдеш щось, що порадує твоїх друзів-гиків на Новий рік або будь-який інший свято або (ми знаємо, як це буває!) Стане відмінним способом витратити гроші, подаровані тобі родичами, у яких не було такого гайда.
Отже, поїхали! Порядок - випадковий, нумерація тільки для твого зручності.
Подяки
Редакція «Х» і автори статті висловлюють респект Льву «shadowsoul» і Ярославу «P1nk13 P13» за пару відмінних доповнень по паяльників і локпікінгу. Спасибі хлопці!
1
Ubertooth One
Офіційний сайт
Ubertooth - це опенсорсний залізяка для усіляких забав з Bluetooth і Bluetooth LE. «Убертус» здатний захоплювати і демодулировать радіосигнали в діапазоні ISM 2,4 ГГц з пропускною здатністю 1 МГц і використанням частотної модуляції.
Навіщо це потрібно? За Bluetooth зараз підключається маса бездротових пристроїв, в тому числі смарт-годинник, браслети, клавіатури і електронні замки. Багато з них ніяк не шифрується трафік. Підслухати телефонну розмову по бездротовій гарнітурі з ходу не вийде - для цього потрібна була б повна підтримка GFSK і методи злому шифрованого трафіку. Але ось прокачати скіли в Bluetooth (а заодно і перехопити сигнал клавіатури і парочки інших пристроїв) шанс є. Ціна для такого веселощів не так вже висока - близько 120 доларів.
2
Levenhuk DTX 50
Офіційний сайт
Цей цифровий мікроскоп - відмінний інструмент для огляду друкованих плат, оцінки якості пайки, пошуку мікродефектів і читання маркування чіпів. По суті, це злегка допрацьована веб-камера, у якій перевернули фронтальну лінзу. Доопрацювання полягає в установці кругової підсвічування з регульованою яскравістю, кільця для зміни фокусної відстані і штатива.
Дешеві варіанти таких мікроскопів коштують від півтори тисячі і оснащуються матрицею з роздільною здатністю 0,3 Мп (китайці напишуть на такий хоч 10 Мп, маючи на увазі даремний цифровий зум і програмну інтерполяцію). Але навіть з нею можна домогтися цікавих результатів, хоч працювати буде і незручно.
У більш дорогих моделях (від п'яти тисяч) ставлять CMOS 1,3-2 Мп і якіснішу оптику. Краще заздалегідь доглянути окремий штатив, оскільки підставки з комплекту зроблені безглуздо. Варто пристрій порядку 6500 рублів.
INFO
Якщо не вдається сфокусуватися, злегка покрути зум або спробуй змінити відстань до даного об'єкту. У таких мікроскопах варто дуже примітивний контрастний автофокус з низькою чутливістю, а на малих відстанях його збиває власна підсвічування.
3
Philips Hue Starter Kit
Офіційний сайт
Розумні лампочки в будинках - це поки що рідкість, так що стартовий набір для розумного будинку - це як і раніше цікавий подарунок. Продукти Philips недешеві, але вони встигли добре себе зарекомендувати. Стартовий набір з хаба і двох лампочок (без кольорових діодів - з відтінками білого) можна знайти від 7 тисяч рублів, більш крута версія з трьома лампочками і вимикачем варто 15. Якщо будеш замовляти за кордоном, дивись, щоб підходив патрон і вилка хаба.
4
LimeSDR Mini
Crowd Supply
SDR (software-defined radio) - це цифрові приймачі радіосигналів з функцією сканування каналів, адаптовані для хакерських досліджень. До них підключають зовнішні антени різного типу, і для них є спеціалізований софт, в тому числі твікнутие драйвери і прошивки.
Типовий діапазон цих девайсів становить близько 24-1700 МГц. В цей діапазон входить левова частка цікавого радіоефіру - від переговорів пілотів і міських служб до прямих трансляцій з МКС. У ньому ж знаходяться керуючі сигнали електронних замків і систем оповіщення, телерадіомовлення і стільниковий зв'язок. Простір для досліджень просто величезний! Детальніше читай в «хакер» .
LimeSDR Mini якраз і є недорога SDR-ка, молодший побратим вже став популярним LimeSDR. За якісь 140 доларів вона дозволить тобі досхочу побавитися з радіотрафіком. Якщо HackRF і BladeRF з твоїм бюджетом несумісні, то зверни увагу.
5
Trezor Bitcoin Wallet
Офіційний сайт
Апаратні гаманці для зберігання криптовалюта з'явилися кілька років тому, і Trezor Bitcoin Wallet був одним з перших. Сьогодні це один з кращих способів убезпечити свій wallet.dat і зберегти намайненное тяжкою працею. Для проведення платежів потрібно ввести пін-код розблокування і підключити його по USB до комп'ютера.
Шестістрочние OLED-екран з роздільною здатністю 128 на 64 пікселя відображає інформацію про виконувані дії. Для підтвердження транзакцій використовуються механічні кнопки. Це дозволяє бути впевненим, що сума переказу відповідає введеної, а сам платіж піде за вказаною адресою, навіть якщо він здійснюється в недовірених середовищі (наприклад, на чужому комп'ютері).
Крім Bitcoin, пристрій підтримує різні альткойни, зокрема Litecoin, DASH і Zcash. Усередині девайса встановлений мікропроцесор ARM Cortex M3 і працює власна ОС.
Trezor Bitcoin Wallet підтримують Windows, Linux, Android і macOS, але на практиці його можна використовувати з будь-якою ОС, здатної запустити браузер. Обійдеться ця корисна штука в 90 євро.
6
BeagleBone
Офіційний сайт
Ти напевно вже і сам перепробував різні одноплатні комп'ютери і знаєш, що вибір величезний - від фірмової Raspberry Pi, яка хороша як подарунок новачкові, до китайщини начебто Banana Pi, яку краще брати собі для експериментів. Але якщо вибирати основу для хакерських девайсів, то відмінний вибір - це BeagleBoard.
Ця хустки може послужити основою для власного роутера під хакинг Wi-Fi або виділеної станцією для занурення в світ різного роду інтерфейсів. Причому мова йде не тільки про отримання рутшеллов через UART або ж програмуванні чіпів по SPI. Все набагато цікавіше. Наприклад, є можливість побути в статусі злого SPI slave пристрою .
Ну і мабуть, головний козир - це можливість проксінг USB за рахунок наявності USB-хоста і USB OTG з коробки. Для одноплатніков це велика рідкість. плюс є багато цікавого софту на GitHub . Коштувати це чудо буде від 50 доларів.
Як варіант, завжди є Raspberry Pi. Версія 3B з чотирма USB відмінно підійде починаючому. У Росії весь комплект з корпусом, зарядкою і флешкою можна придбати десь за 5-6 тисяч рублів.
Raspberry Pi Zero W
Як цікавий, але більш бюджетного варіанту можеш подивитися на Raspberry Pi Zero W: з портами у цієї крихітки негусто, зате є Wi-Fi і Bluetooth. У Росії така хустки обійдеться приблизно в 2000 рублів.
7
Orico HDD External Docking Station
AliExpress
Док-станція з інтерфейсом eSATA і USB 3.0 для підключення SATA-накопичувачів (HDD / SSD) різних форм-факторів (2,5 / 3,5 ") і будь-якого обсягу. Диски встановлюються буквально одним рухом - як карти пам'яті в картрідер. Ніяких інструментів не потрібно. Охолодження пасивне (ніякого шуму!).
Особливо гарячим дисків можна додати корпусний вентилятор 120 мм. Він ідеально підходить за розміром і просто ставиться поруч. Якщо живити його від 5 В (наприклад, від USB або старої телефонної зарядки), то вийде практично безшумний обдув.
Девайси для гиків і просунутих користувачів завжди випускають малими партіями. Вони швидко зникають з продажу, як це сталося з док-станціями для жорстких дисків. Якщо раніше Sarotech і ViPower поставляли в Росію прекрасні Кредли з інтерфейсом eSATA, то зараз на ринку можна знайти лише ширвжитковий вироби з USB 3.0.
Виручає якраз Orico, та ще всього за 30 доларів. Та ж фірма робить олдскульний док-станції з eSATA, який дозволяє звертатися до накопичувачів без жодних обмежень. Перепризначення збійних секторів, зміна HPA, управління AAM, відновлення даних - все це можливо тільки з нативним інтерфейсом.
8
Apple AirPods
Офіційний сайт
Якщо твій приятель обклався технікою Apple або хоча б користується айфоном, то навушники AirPods повинні його порадувати. Вони легковажні, непогано звучать для свого розміру, а головне - перемикаються між пристроями без властивого Bluetooth геморою. Інша приємна фіча - вони автоматично вимикаються, якщо вийняти з вуха один навушник (але при бажанні можна включити назад). Офіційна ціна в Росії - 12 тисяч рублів.
9
Batband
Офіційний сайт
Технологія кісткової провідності звуку, що дозволяє позбутися від вкладишів або накладних навушників і передавати звук прямо в кістку, - далеко не новинка. Компанія AfterShokz не перший рік успішно виробляє такі, а на AliExpress можна знайти відразу кілька його клонів. Ось тільки виглядають вони все так, що надягати особливо не хочеться. Batband - більш елегантне рішення, яке відмінно підійде в якості подарунка. Ціна: 200 доларів.
10
Arduino Mini
Варіанти «Амперкі»
Платформа Arduino і її численні китайські клони гарні для вивчення основ програмування мікроконтролерів. З їх допомогою можна швидко навчитися писати керуючі скрипти, отримувати інформацію з датчиків і смикати будь-які пристрої.
У російському варіанті, які роблять в «Амперке», багато уваги приділено саме зручності вивчення. Російськомовні опису, готові схеми - все це є на сайті, так що для подарунка початківцю це відмінний варіант. Все в комплекті коштує 1400 рублів.
Але якщо будеш дарувати, не забудь попередити одержувача, що ця штука хороша саме для навчання і створення прототипів. А ось фігачіть свого бігдога або наворочений розумний будинок на Arduino та готових компонентах - не найкраща ідея. Все одно потім доведеться перейти на ATmega328P або що-небудь подібне.
11
«Технокуб»
Офіційний сайт
Коли купуєш в подарунок набір початківця мейкера, непогано підшукати такий, щоб з нього можна було відразу зібрати що-небудь працює. На цю роль цілком підходить «Технокуб» - один з наборів «Амперкі». Це кубик зі світлодіодами, який стоїть на столі і оповіщає про різні речі. Але найголовніше - це, звичайно, зібрати самому. Набір коштує 2500 рублів.
12
STM32 Discovery
Офіційний сайт , « Чіп і Діп »
Справжні розробники embedded, звичайно, з Arduino не сидять. Хто в XXI столітті проектує залізо на восьмібітного, коли можна взяти 32-бітний ARM з сімейства STM32 за ті ж гроші? Якщо провести попарне порівняння плат Arduino з їх STM32-аналогами, то з'ясується, що STM32 дає більше мегагерц, кілобайт і інтерфейсів за ті ж гроші.
Знайомство з STM32 ми рекомендуємо починати з придбання будь-налагоджувальної плати з сімейства STM32 Discovery. Ці плати коштують від 1500 рублів і містять відразу два чіпа STM32, один з них (як правило, STM32F0) служить отладчиком для другого, основного і більш жирного мікроконтролера. Справа в тому, що технологія ST-Link v2 дозволяє одному STM32-чіпу налагоджувати інший.
Чіп відладчика на платах STM32 Discovery можна використовувати для прошивки або налагодження будь-якого іншого ARM-мікроконтролерів, а не тільки STM32, за рахунок заливки офіційної прошивки, що перетворює його в J-Link .
За управлінням комутацією між чіпами відповідає пара джамперів, так що якщо буде бажання перепрошити інший ARM, то досить виставити джампери і підключити прошиває тіло до окремої виведеної групі пинов з промовистою назвою SWD.
INFO
Раз вже зайшла мова про просунутих техніках програмування мікроконтролерів, то порекомендуємо і софт. Коли Arduino IDE стане не вистачати, можна починати перебиратися в дорослий світ розробки під STM32 на основі зв'язки STM32CubeMX і SystemWorkbench IDE. STM32CubeMX дозволяє генерувати код, не започатковано залізо, конфігурується призначення пинов, частоту роботи контролера. При необхідності CubeMX дозволяє додати мінімальний HAL або ж цілий FreeRTOS в код прошивки. А SystemWorkbench є адаптований Eclipse в комплекті з тулчейнамі і прошівальщік.
13
HydraBUS
Офіційний сайт
Ще одне цікаве хакерської пристрій на STM32 - це HydraBus. Ця плата дозволяє працювати з величезною кількістю інтерфейсів на embedded-залозі, причому для цього, як правило, нічого не потрібно писати! Прошивка HydraFW містить невеликий і зрозумілий командний інтерфейс, з яким можна почати працювати з будь-яким підтримуваним інтерфейсом за п'ять хвилин. Більш того, прошивка підтримує скриптинг для автоматизації типових дій. Скрипти зберігаються на SD-карті, також можливий автозапуск скрипта на виконання, що за певних умов відіграє вирішальну роль. Обійдеться ця корисна залізяка всього в 50 євро.
14
HydraNFC
Офіційний сайт
Крім самого HydraBus, є також апаратне розширення з промовистою назвою HydraNFC. На даний момент HydraBus + HydraNFC - це кращий комплект для хакинга NFC. Причому не останню роль в цьому питанні відіграє якраз можливість заскріптованних атаку. Та й за ціною вона куди дешевше горезвісного Proxmark!
Погодься, простіше і непомітніше атакувати зчитувач карт на турнікеті за допомогою невеликого девайса, пише Трейсі на SD-карту, ніж стояти з ноутбуком і платою в очікуванні неминучого появи охорони з цікавими питаннями. Але ми, звичайно, не рекомендуємо займатися такими штуками. А ось що рекомендуємо, так це купити HydraNFC - і одному, і собі. Версія хустки окремо від «гідробаса» обійдеться в 80 євро, а в повному комплекті - в 150.
15
MiniPro tl866cs
« Техноцентр », AliExpress
Універсальний паралельний програматор, який підтримує понад 13 тисяч інтегральних схем . Найбільш затребуваний в автомобільному чіп-тюнінгу та «коректування» одометрів. Також використовується для перепрошивки материнок і ІС побутової техніки.
MiniPro TL866CS підключається по USB. Драйвери є для Windows різних версій - від «вінтукея» до 64-бітної «вісімки». Під «десяткою» теж повинен працювати, але з особистого досвіду ми радимо суворо Windows 7 x86. Ціна - 3000 рублів.
Продовження доступно тільки учасникам
Варіант 1. Приєднайся до товариства «Xakep.ru», щоб читати всі матеріали на сайті
Членство в співтоваристві протягом зазначеного терміну відкриє тобі доступ до ВСІХ матеріалами «Хакера», збільшить особисту накопичувальну знижку і дозволить накопичувати професійний рейтинг Xakep Score! Детальніше
Варіант 2. Відкрий один матеріал
Зацікавила стаття, але немає можливості стати членом клубу «Xakep.ru»? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб підходить тільки для статей, опублікованих більше двох місяців тому.
Навіщо це потрібно?
Хто в XXI столітті проектує залізо на восьмібітного, коли можна взяти 32-бітний ARM з сімейства STM32 за ті ж гроші?
Ru»?