7 секретів як вести блог регулярно і не зійти при цьому з розуму

  1. 1. Ведіть список тем для постів
  2. 2. Регулярно формуйте редакційний календар блогу
  3. 3. Застосовуйте принцип каменів і піску
  4. 4. Пишіть про життя
  5. 5. Використовуйте різні жанри
  6. 6. Розбивайте теми на підтеми
  7. 7. Об'єднуйте ваш бізнес-проект і блог
фотографії Микити Родіонова

Як часто ви бачили покинуті блоги-примари? Я знаю блоги, останній пост в яких був опублікований більше року тому і звучить він приблизно так: "Ми йдемо на канікули, відкриємося через місяць. Ми хочемо зробити блог більш корисним і зручним для вас, наших читачів. А поки шолом вам великий привіт! ". Або такі, де кожен новий пост починається з вибачень про те, що "вибачте, я тут давно не з'являлася". Я і сама таким грішила в своєму минулому блозі.

Блог вимагає часу і зусиль. Я розумію, що крім блогу є ще і полоценная робота або свій бізнес, де весь час трапляється щось нове і потрібно терміново мчати рятувати всесвіт. Але якщо ви серйозно налаштовані на ведення блогу, якщо це інструмент для вашого бізнес-проекту або майбутнього справи, то сталість - запорука успіху.

Є деякі секрети, які допомагають вести блог регулярно. Ними я користуюся сама і часто рекомендую їх іншим блогерам. Якщо у вас є свої хитрощі, обов'язково поділіться ними в коментарях, впевнена всім буде цікаво.

1. Ведіть список тем для постів

Не злічити скільки разів я придумувала ге-ні-аль-ву тему, не записувала її в свій Молескин або файл Evernote (вона ж настільки геніальна, що вже її-то я точно не забуду) і через кілька днів - порожнеча в моїй голові. Список допомагає менше прокрастініровать над тим, про що писати. Зі списку можна вибрати тему, яка вже більше продумана, до якої вже є фото, до якої вже є чернетка, яка коротше, в кінці кінців.

До речі, окремий файл раджу завести для питань, які задають читачі або клієнти. У мене є такий файлик, до якого я звертаюся, коли здається, що писати нема про що, а часу на придумування немає.

2. Регулярно формуйте редакційний календар блогу

Визначте для себе, як часто ви плануєте публікувати пости в блог і намагайтеся дотримуватися цього графіка. Беріть список тем, календар і розставляйте теми за календарем. Я роблю це в кінці місяця.

Раніше я розкреслюють сітку календаря по лінійці в молескіні, тепер у мене готовий календар в моєму Get to Work Book , Суть від цього не змінюється. Заплановані теми я пишу олівцем (якщо тема переноситься, то олівець легко стирається), а опубліковані пости - пишу ручкою. У підсумку, дуже зручно в кінці місяця подивитися наскільки вдалося реалізувати задумане.

Розкажіть, ви ведете календар блогу? Якщо так, то чим користуєтеся для цього?

3. Застосовуйте принцип каменів і піску

історію про булижники, гальку і пісок, які потрібно вмістити в банку люблять розповідати на тренінгах по тайм-менеджменту. Схожий принцип можна застосувати і в блозі. Дозвольте собі писати не тільки фундаментальні, але і більш легкі тексти.

Так, в вашому блозі повинні бути так звані «вічнозелені" тексти ( "кругляки"). Серйозні, продумані, з великою кількістю посилань і корисною інформацією. Вони не прив'язані до певного часу, ви зможете постійно на них посилатися, а читачі зможуть звертатися до них знову і знову.

Але між ними можуть бути легші сезонні пости ( "галька" і "пісок"), створення яких займає менше часу і частково їх можна автоматизувати. На нашому порталі «Будинок, в який хочеться приходити», наприклад, це щотижнева рубрика "Че-Як" . Причому саме ритм цієї рубрики мотивує мене писати більш серйозні тексти протягом тижня. Важливо, звичайно, не забувати підтримувати правильний баланс "каменів", "гальки" і "піску".

4. Пишіть про життя

Навіть якщо у вас спеціалізований бізнес блог, не бійтеся розповідати більше про своє життя. Безумовно, все буде дуже залежати від специфіки блога і від ваших рамок, який особистою інформацією ви готові ділитися з читачами. Але ж коріння блогу все-таки лежать в особистих щоденниках, а читачам подобається дізнатися трохи більше про те, хто стоїть за блогом, побачити трохи "закулісся" вашому житті або вашого проекту.

Одного разу я запропонувала Олені Рєзанова розповісти про свою роботу кар'єрного коуча, про те, як проходить її звичайний день. Так народився пост "Один день з життя в стилі Life Is Now" , Який зібрав безліч лайків і коментарів в фейсбуці. Якщо ви прочитаєте пост, то побачите, що хоча Олена розповідає про своє звичайний день, мимоволі замислюєшся про неї як про професіонала і про ті послуги, які вона пропонує.

5. Використовуйте різні жанри

Будь-яка придумана вами тема не обов'язково повинна розкриватися у вигляді довгого і докладного тексту. Думаєте outside of the box і з самого початку замислюйтесь про те, як можна полегшити собі роботу. Може бути це буде регулярна добірка фотографій за шаблоном, який ми максимально стандартізіруете (дуже я люблю мозаїки та інфографіки від Саші Чаріковой ), Або пост-дискусія, де ви відкриваєте тему і задаєте питання читачам (як я ось тут ), Або коротке інтерв'ю (хто сказав, що в інтерв'ю не може бути одного питання?).

6. Розбивайте теми на підтеми

Часто обрану тему можна розбити на дві, а то й на три, іноді одна тема може дати початок рубриці. Придумав тему я намагаюся накидати структуру поста і потім аналізую, чи всі ці частини потрібно включати в один пост.

Так наприклад, пост з аналізом мого прогресу за програмними цілями за квартал легко перетворився в два поста: безпосередньо мій звіт про результати і огляд книги "12 тижнів" . пост про моє навчання інтер'єрного дизайну в National Design Academy вийшов в трьох частинах, кожна з яких закінчувалася фразою "далі буде ...". Читачам, до речі, дуже сподобалося і всі з нетерпінням чекали продовження історії і могли задати по ходу з'являються питання.

7. Об'єднуйте ваш бізнес-проект і блог

Блог не повинен жити паралельним життям з вашим проектом і тим, чим ви займаєтеся. Чи не вигадуйте велосипед. Намагайтеся перетворити те, над чим ви і так працюєте в пост, який буде цікавий читачам.

Наприклад, Таня, яка з головою працювала над своєю колекцією викрійок для одягу і не встигала писати в блог пости how to або поради по одязі, опублікувала пост про правильний підбір кольорів для капсульного гардероба . На основі своєї колекції. Більшість фотографій вже було готове плюс трохи тексту - в результаті, пост в блог і додаткове згадка найголовнішого для неї бізнес-проекту. Всі зайці вбиті одним пострілом.

Нас насправді у мене в запасі ще чимало порад, як можна оптимізувати роботу з блогом і ефективно управляти часом, займаючись блогінгом, але тут я, мабуть, скористаюся своїм радою №6 і скажу «далі буде».

Розкажіть, ви ведете календар блогу?
Якщо так, то чим користуєтеся для цього?
О сказав, що в інтерв'ю не може бути одного питання?

Дополнительная информация

rss
Карта