- Тематика і формат записів
- Спілкування в групі
- Робота з негативом
- створюйте активність
- частота публікацій
- Спам в коментарях
- Рекламуйте
- Що в підсумку?
Слідуючи за тенденціями моди, компанії почали масово створювати власні групи в соціальних мережах. Багато керівників і маркетологи не мають досвіду подібного спілкування з аудиторією і, захлинаючись ентузіазмом від освоєння «нового каналу продажів», так само масово починають робити помилки. У цій статті ми даємо кілька порад щодо ведення комерційних груп в соціальних мережах , Які допоможуть уникнути найбільш грубих помилок в соціальному маркетингу .
Тематика і формат записів
Найчастіше компанії публікують на сторінках в соцмережах тільки власні новини, причому більшість новинних приводів «висмоктана з пальця». Це найбільш поширена помилка, тому що ВИ їм НЕ цікаві. Кожен користувач хоче отримати від вас щось корисне, тому публікуйте не тільки свої новини, але і новини індустрії в цілому, веселі зображення з вашої тематики, розповіді про трудові будні, статистику та цікаві факти, фотографії та відео робочого процесу, відеозапису та презентації доповідей ваших співробітників на різних конференціях і виставках, і т.д. Сенс в тому, щоб навіть конкуренти розповідали один одному про записи з вашої сторінки.
Спілкування в групі
... запропонуйте зіграти в просту гру ...
Потрібно пам'ятати, що соціальні мережі створювалися заради спілкування. Відповідайте на всі коментарі, які будуть з'являтися на вашій сторінці. Спонукайте читачів до діалогу, задаючи цікаві, спірні або навіть провокаційні теми для обговорень. Заведіть тему, в якій ви будете відповідати на питання з вашої області, вирішувати невеликі проблеми людей, давати поради.
Робота з негативом
Ніколи не видаляйте негативні відгуки і негативні коментарі. Перші можуть зіграти вам на руку, адже вам випадає нагода публічно виправити ситуацію і перетворити незадоволеного клієнта в лояльного, що покаже ваше уважне ставлення до покупців і якості сервісу.
У другому випадку ніколи не намагайтеся відповідати грубістю на грубість, що не хаміте. Спілкуйтеся з негативно налаштованим людиною спокійно і конструктивно, постарайтеся перенести діалог з публічної сторінки в приватну частину соцмережі (приватні повідомлення), попередьте його про санкції за грубість. Якщо нічого не допомагає, цього користувача слід додати в чорний список групи. Видаляти негативні коментарі слід тільки в разі крайньої неадекватності їх автора, а щоб неприємний діалог не муляв очі, додайте на свою сторінку кілька новин, картинок і іншого позитивний контент, тоді небажані коментарі підуть вниз по стрічці і їх уже навряд чи хто-небудь прочитає.
Приклад подарунка ВКонтакте
створюйте активність
Активність в групі можна підігрівати не тільки обговореннями. Створюйте опитування, влаштовуйте конкурси, запропонуйте зіграти в просту гру прямо на вашій сторінці або взяти участь в оффлайновом заході. Конкурси повинні бути простими, як і призи для переможців: фірмова кружка, флешка, переносний жорсткий диск і навіть віртуальні подарунки ВКонтакте чудово підійдуть для цих цілей.
частота публікацій
Не будьте настирливі, занадто часта публікація записів дратує користувачів і вони видаляються з вашої групи. Для комерційних сторінок досить робити від однієї до трьох записів в день, а інформаційним і розважальним майданчикам - до десяти.
Спам в коментарях
Коли ваша сторінка стане більш-менш популярною, в коментарях з'явиться багато спаму. Його потрібно негайно видаляти, інакше ваша сторінка буде виглядати покинутій, що моментально спроецируется і на вашу компанію. Найміть пару студентів, які будуть щодня підтримувати чистоту вашої стіни.
Рекламуйте
Існує думка, що хороший контент сам знаходить своїх читачів. Здебільшого це міф. У вас є чудова група з цікавим контентом, але про неї ніхто не знає, а значить число її передплатників буде мізерно малим. Якщо ви хочете мати відчутний ефект від маркетингу в соціальних мережах, то групу доведеться рекламувати .
... досить робити від 1 до 3 записів в день ...
Існує як офіційна можливість реклами сторінки бренду за допомогою інструментів, які дає адміністрація соціальної мережі, так і неофіційна - розміщувати рекламу в чужих групах. Офіційна реклама досить дорога, але вона ефективна за рахунок тонких налаштувань націлювання . В інших випадках можна заплатити адміністраторам груп з великою кількістю передплатників за розміщення вашої реклами на їх стіні. Реклама в групах дешевше, але менш ефективна. Намагайтеся шукати близькі до вас по тематиці групи. У деяких випадках адміністратор групи може піти на безкоштовний обмін рекламними повідомленнями з вами - перевіряйте таку можливість.
Що в підсумку?
Використовуючи наведені вище поради, ви зможете створити групу або публічну сторінку вашої компанії, у якої є всі шанси стати успішною і навіть популярною. Але з ростом популярності групи не варто очікувати такого ж зростання продажів, так як в загальнотематичні соціальні мережі (Вконтакте, Facebook) люди приходять не за покупками, а з метою спілкування і пошуку розважальної інформації, отже, такі соціальні мережі можуть служити каналом продажів тільки для дуже обмеженого кола товарів чи послуг. Але це не привід відмовлятися від присутності в них - читайте нашу статтю про переваги розкрутки в соцмережах .
Що в підсумку?