Дивно, але настільки знаменна історична подія, як Вітчизняна війна 1812 року, в кінематографі розкрито вкрай скромно. Можна зрозуміти Голлівуд, для нього це абсолютно стороння історія, можна прийняти позицію французів, російський похід Наполеона - всього лише невеликий епізод в низці подій, що стрясали Францію того часу, причому вельми ганебний. Що вже говорити про кіно решті Європи ... А ось чому наші режисери і продюсери з такою апатією дивляться на найяскравішу сторінку біографії країни - велике питання. Спроби, втім, робляться досить регулярно, але ось їх результат залишає бажати кращого. Напередодні початку прокату історичного бойовика « Василиса »Ми вирішили нагадати про події 1812 року, але зібрали лише ось цей невеликий список.
Є в російській історії кілька імен, невідривно пов'язаних з епохою або навіть якимось одним подією. Так, про Вітчизняну війну 1812 року неможливо говорити, не згадавши Михайла Кутузова, фельдмаршала, під чиїм командуванням російська армія чинила опір французьким полчищам. З його біографії ми і почнемо. Втім, картина Володимира Петрова - це не стільки фільм, звернений до минулого, скільки агітаційний полотно свого справжнього. Фільм знімався в глибокому тилу в найважчі, переломні моменти інший вітчизняної війни - Великої. Розповіддю про те, як прогнулася російська оборона під натиском ворога, як змушена була віддати частину рідної землі, але після піднеслася і розбила загарбника, підтримувався моральний дух солдатів Радянської армії, яка протистоїть гітлерівцям. Стрічка послужила своєрідним пророцтвом, зима 1943 року став переломною в протистоянні Німеччини і СРСР, перемога стала відчутна, як ніколи раніше.
Залишайтеся з нами на зв'язку і отримуйте свіжі рецензії, добірки і новини про кіно першими!Яндекс Дзен | Instagram | Telegram | Твіттер