7 продуктів, які корисніше, ніж здається

  1. Картопля pixabay.com Картопля часто згадують в списках продуктів, які потрібно вигнати з раціону...
  2. Кава
  3. Вершкове масло
  4. паста
  5. горіхи
  6. кетчуп

Картопля

pixabay.com

Картопля часто згадують в списках продуктів, які потрібно вигнати з раціону на славу правильного харчування і схуднення. Звичайно, якщо кожен день навертати по великій тарілці смаженої картоплі, наївно розраховувати, що вдасться скинути вагу. І все ж картопля не такий поганий, як нам розповідають.

Це джерело калію, важливого для підтримання водного балансу і поліпшує постачання мозку киснем. У середнього розміру картоплині міститься до 20% від необхідної денної норми калію. Щоб отримувати максимальну кількість цього елемента, вживайте картоплю в запеченому вигляді разом з шкіркою. Зрозуміло, попередньо бульби потрібно ретельно вимити.

Інформація, що міститься в картоплі клітковина разом з вітамінами C і B6 допомагає знизити рівень холестерину, так що любителі картоплі в мундирі можуть бути спокійні за свої судини і серце.

шоколад

pixabay.com

Тут любителі правильного харчування частково мають рацію. Якщо регулярно замінювати нормальний обід шоколадним батончиком або щодня з'їдати по плитці молочного шоколаду, організм навряд чи вас подякує. Замініть молочний шоколад гірким. Може, він і не такий смачний (хоча кому як), але точно корисний.

По-перше, вживання шоколаду скорочує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи: теобромін і катехін позитивно впливають на стан судин. Чим більше в шоколаді тертого какао, тим краще. Гіркий шоколад в цьому плані краще молочного, ну а білий взагалі не варто сприймати всерйоз.

По-друге, шоколад з високим вмістом флавоноїдів захищає нашу шкіру від дії ультрафіолетових променів. Звичайно, це не означає, що тепер ви можете цілими днями валятися на пляжі, забувши про сонцезахисні засоби, але зате є хороший привід повернути шоколад в раціон без докорів сумління.

Кава

pixabay.com

«Відмовтеся від кофеїну», - кажуть нам ЗСЖ-гуру. «Пийте не кава, а чай», - вторять їм інтернет-видання про правильне харчування. Не поспішайте прислухатися до дружнього хору противників цього напою.

Дослідження пов'язують споживання кави зі зниженням ризику виникнення базальноклітинній карциноми - різновиду раку шкіри. Ще кава корисна для печінки: вже дві чашки в день допоможуть захиститися від цирозу.

Кава допомагає боротися з депресією за рахунок підвищення вироблення дофаміну, зменшує ризик виникнення діабету другого типу ... Ну як, досить аргументів? Тільки пам'ятайте, що все добре в міру, ось і з кавою краще не переборщувати.

Вершкове масло

pixabay.com

Здавалося б, ось воно - втілення максимально нездорової їжі. Суцільний жир, чого там корисного? Але не поспішайте відмовлятися від вершкового масла, воно краще, ніж ви про нього думаєте.

Вершкове масло містить вітамін А, який важливий для зору, нормального обміну речовин і синтезу статевих гормонів. Цей вітамін жиророзчинний, так що масло ідеально підходить в якості його джерела.

Вершкове масло багате на вітаміни E (допомагає зміцнити імунітет), K (бере участь в засвоєнні кальцію і допомагає нормальній роботі нирок) і D (важливий для профілактики раку і серцево-судинних захворювань). І так, всі ці вітаміни жиророзчинні. Вгадайте, що це означає? Правильно, треба їсти масло.

паста

pixabay.com

І ще один нічний кошмар для тих, хто піклується про своє харчування. Тарілка задимлених макаронів - ну жах ж, суцільні калорії. Або все не так страшно?

Дивлячись які макарони вибирати. Паста з твердих сортів пшениці багата клітковиною, необхідної нам для гарного травлення. Клітковина навіть допомагає худнути: вона надовго забезпечує почуття насичення, так що тарілка пасти на обід - і до вечері ви дотягнете без перекусів. Плюс до всього якісна цільнозернових паста не викликає стрибків цукру в крові.

Цільнозернових паста містить фолієву кислоту (вона ж вітамін B9), яка потрібна вагітним жінкам для нормального розвитку плода. Чоловікам цей вітамін теж корисний: він допомагає виробленню сперматозоїдів.

Нарешті, селен. Він бере участь в регуляції обміну речовин, підтримує діяльність щитовидної залози та імунної системи. Цільнозернових паста - хороший джерело селену, який легко включити в постійний раціон.

Якщо все ж боїтеся поправитися, відмовтеся від жирних і ситних соусів. Замість них додайте до пасти трохи якісного кетчупу.

горіхи

pixabay.com

У адептів правильного харчування два основних аргументи проти регулярного вживання горіхів: мовляв, вони занадто калорійні і жирні. Нехай так, але не варто раз і назавжди виключати горіхи з меню.

Горіхи - це клітковина і білок. Клітковина потрібна для гарного травлення, а білок - будівельний матеріал, без якого просто неможливо нормальне функціонування організму. Мигдаль і фундук містять багато вітаміну E, що зміцнює імунітет і рятує мозок від кисневого голодування. Крім того, мигдаль корисний для мікрофлори кишечника.

Волоські горіхи хороші для мозку, а арахіс допоможе запобігти проблеми з серцево-судинною системою.

кетчуп

кетчуп

Томатного соусу від ЗСЖ-фанатиків дістається як попало. Всьому виною виверти недобросовісних виробників, які вважають, що суміш крохмалю, барвників і ароматизаторів - цілком адекватна заміна справжнім помідорів. Залишимо подібні фантазії на їх совісті.

Для виробництва справжнього і корисного для організму кетчупу потрібно не так багато інгредієнтів: томатна паста, вода, цукор, сіль і спеції. Таких кетчупів мало, але саме вони гідні звання натуральних.

Mr. Ricco - кетчуп-натурал, який готується на основі якісної томатної пасти з добірних португальських та іспанських помідорів. Ніякі додаткові загусники типу того ж крохмалю не потрібні: за консистенцію відповідає міститься в томатах пектин. Обійдемося і без барвників - тут нам допоможе лікопін, який робить помідори червоними. У підсумку виходить смачний і корисний продукт, який нічим не гірше соусів домашнього приготування.

Чим ще хороші пектин і лікопін? Пектин - це натуральний ентеросорбент, який знижує рівень холестерину і цукру в крові. Лікопін попереджає розвиток атеросклерозу і захищає нас від раку. В хорошому кетчупе, зробленому з томатів, а не на основі яблучного пюре і ароматизаторів, його концентрація навіть вище, ніж у свіжих помідорах.

Додавайте соус в улюблені страви і не переживайте даремно: користь кетчупу-натурала для здоров'я незаперечна. Головне, щоб в складі не було крохмалю, який додають в дешеві кетчупи в якості додаткового загустителя.

Будь-яка їжа при надмірному споживанні може перетворитися з корисною в шкідливу. Вибирайте якісні продукти і з розумом підходьте до того, що і в яких кількостях є.

Ну як, досить аргументів?
Суцільний жир, чого там корисного?
Вгадайте, що це означає?
Або все не так страшно?
Чим ще хороші пектин і лікопін?

Дополнительная информация

rss
Карта