8+ варіантів розташування на сайті контекстної реклами Google AdSense. Так що краще?

Вчора прочитав про   zappos   Тоні Сьє, интересненько Вчора прочитав про zappos Тоні Сьє, интересненько ...

Сьогодні в гостях у мене Е. Єфремов, людина в певному сенсі психолог і простий веб-майстер, який працює з контекстною рекламою. Разом ми склали цей пост з особистих спостережень і мережевий статистики роботи з Google Adsense. У кожного окремого випадку розміщення контекстної реклами Google Adsense будуть свої показники, тому не варто сприймати зазначені нами цифри як своєрідний еталон - це не так, це просто орієнтир.

У багатотомних довідкових матеріалах від служби підтримки самої програми Google AdSense можна відшукати 10-ки статей з порадами про те, як краще розташувати рекламне оголошення на сайті, щоб підвищити число кліків по кожному з них. Багаторічні експерименти показують, що в них є певний сенс, і що завдяки порадам від Google можна збільшити число кліків приблизно на 30%. Адже самі гугловці зацікавлені, щоб їх кликали кінцеві користувачі, тоді їх реклама буде ефективна, і рекламодавці будуть приходити до них частіше, а отже заробіток в мережі вебмайстрів вище, в загальному все по колу.

Однак при остаточних підрахунках ми бачимо, що навіть в цьому випадку число кліків становить приблизно 1 до 15 унікальним заходам на сайт для англомовної і приблизно 1 до 20-25 для російськомовної аудиторії. Цифри, звичайно, не точні, але певне уявлення дають.

Є способи розмістити рекламні оголошення на сайті так, щоб зменшити цей розрив до 1 до 5 і навіть 1 до 3. Але не будемо поспішати, а розглянемо 8 різних методів розташування блоків від Google AdSense, і то, який заробіток приносить сайту кожен з них. Але спочатку розберемося з самими блоками, пропонованими нам програмою Google Adsense.

Статистика середня, взята з особистого досвіду роботи з системою і статистичних сайтів.

Прямокутники - великий 360х280 і середній 300х250. Поставлені над текстом вони приносять приблизно 1 клік з 15 відвідувань. У правому верхньому куті 1 до 12, під текстом 1 до 10-20, так як багато в чому дане число залежить від тематики сайту. Так, довідкові та комерційні сайти завжди приносять в 2 рази більше кліків, ніж розважальні та ігрові, і в 4 рази більше, ніж сайти з викачуваним контентом.

Хмарочос і широкий хмарочос - 160х600 і 120х600. Як правило, вони приносять 1 клік на 12-16 відвідувань.

Невеликі блоки - квадрати і кнопки - приносять приблизно 8-10 кліків на 100 заходів.

Дошка пошани - рядкові оголошення розміром 728х90.

А найгірше «продаються» оголошення з пропонованих Google блоків з 5-ти посилань. Число кліків по ним складає 1 до 20-30 і 40.

Тобто, вже одного цього достатньо для того, щоб зрозуміти, які саме з рекламних блоків нам вибрати.

Тепер поговоримо про їх місце на сторінці нашого сайту. Візьмемо усереднену сторінку сайту, на якій немає інших оголошень, окрім як реклами Google AdSense, і на якій розміщений пост на 3 000 знаків (умовно два екрани ПК і три екрана ноутбука), список останніх оновлень, список рубрик, шапка сайту і 1-3 фото. Тепер спробуємо різні варіанти розташування реклами на такій сторінці.

Варіант 1. Хмарочоси з лівого і правого боку.

Ми не будемо розглядати глибинних психологічних аспектів сприйняття рекламного блоку при тому чи іншому його розташуванні на сторінці, а скажемо тільки, що всі ми читаємо зліва направо. В цьому випадку розташований зліва блок першим потрапляє в поле нашої уваги.

В цьому випадку розташований зліва блок першим потрапляє в поле нашої уваги

Але так як ми прийшли на сайт за контентом, то на ньому затримають свій погляд одиниці, переходячи до фото або статті, тобто, тематичної частини, яка зазвичай по центру. А ось блок з правого боку завершує наше вивчення сторінки, а тому ймовірність, що нас зацікавить розміщена на ньому реклама вище майже в 10-15 рази.

А ось блок з правого боку завершує наше вивчення сторінки, а тому ймовірність, що нас зацікавить розміщена на ньому реклама вище майже в 10-15 рази

Чому? Очима ми постійно будемо закінчувати читати контент саме на правій частині і на підсвідомому рівні шукати лінію кінця контенту «залазити», так би мовити, на саму праву частину, яка фактично вже не тематична. На підтвердження цього на більшості проектів, що створюються в даний час, використовується тільки правий сайдбар. Подивіться на сучасну блогосферу - сайдбар справа переважає, а це вже юзабіліті і психологія користувача.

Варіант 2. Дошка пошани, розташована під шапкою сайту або відразу ж під статтею.

Обидва випадки є комерційно невдалими, так як користувач миттєво характеризує їх як «рекламу», а не «перехід до інших статей сайту» як ви розраховували, завдяки чому його підсвідомість блокує сприйняття таких рекламних блоків, і число кліків по ним невисоко - 1 до 25 . Ще гірші справи при аналогічному розташуванні блоків на 5 посилань, що займають останнє місце по числу кліків як таких. Але, як і в будь-якому випадку, є відмінне рішення. Яке? А чому б не замаскувати дане розміщення реклами Google Adsense під блок «Схожі матеріали», які ми так часто бачимо в тій же блогосфері? За ідеєю, якщо людина отримала не в повному обсязі інформацію, або не знайшов відповідь на своє питання по темі або ж ще бажає вивчити інші аспекти теми, він обов'язково пройде по посиланнях цього блоку. Так чому йому не бути рекламним? Дуже просто можна вставити рекламні посилання.

Варіант 3. Квадрати і прямокутники над текстом і під текстом.

Ефект від такого розташування дещо більше, але якщо ви вирішили працювати саме з прямокутниками, то відразу переходите до наступного варіанта, так як саме він принесе вам куди більший (але не більший взагалі) дохід.

Квадрати ж розміщують цілком вдало вгорі статті, під заголовком. Дуже часто їх ставлять на одному рівні зі своїми послугами, адже і те і інше, в кінцевому підсумку, перетворюється в дзвінку монету на кіпері Webmoney. Раніше так стояв блок у Терехова, але він зняв. Зате Михайло Шакін активно і вже тривалий час використовує таку модель. Давайте подивимося, проаналізуємо і спробуємо розібратися в поведінці користувача:

1 - заголовок самої статті.

2 - наш рекламний квадрат. Тут поведінку користувача працює за наступним принципом:

- під заголовком у нас контент;

- починаємо читати зліва;

- що це?

3 - після вивчення лівій частині він переходить на праву, а тут послуги власника блогу, що, в кінцевому підсумку, дасть навіть більшу конверсію кліка при ряді позитивних моментів.

4 - Користувач не задоволений, йому не потрібні запропоновані рекламним блоком і блоком послуги власника сайту, він йде далі в пошуках контента, про наявність і темі якого говорить заголовок. Опускає користувач очі далі і натикається знову на рекламний блок, це може бути Nolix або інша система.

5 - ну, а ось там вже далі починається контент.

Таким чином, почавши з нашого рекламного блоку, ми намагаємося вичавити все варіанти подій, в яких зацікавлені і отримуємо певну вигоду.

Квадрати також розміщують часто блогери на рівні супроводжуючого пост зображення:

Квадрати також розміщують часто блогери на рівні супроводжуючого пост зображення:

У підсумку ми отримуємо той же ефект, що описаний вище.

Варіант 4. Квадрати і прямокутники справа і зліва.

Так як варіантів подібного розміщення може бути безліч, ми спочатку вистоїмо їх згідно з рейтингом за сумою принесеного доходу, від більшого до меншого.

- прямокутник верху і зліва сторінки працює в першу чергу тому, що при відсутності інших оголошень і банерів змушує повернутися тих, хто шукає певні послуги або товар, або підсвідомо вирішив переглянути рубрикатор сайту;

- прямокутник вгорі і справа є класичним, як і сама звичка шукати рекламу саме там;

- 2-3-4 прямокутника зліва майже не працюють, а точніше, працюють тільки в разі, якщо збігаються загальним своїм розміром з розмірами поста;

- 2-3-4 справа - віддача трохи більше, але за умови, що при їх створенні ви вибрали максимально великий текст написання оголошень;

- внизу і праворуч - працює тільки, як засіб покинути сторінку сайту;

- внизу і зліва - є одним з найгірших варіантів розміщення рекламних блоків.

Але всі ці методи вже давно втрачають свою ефективність. І мало того - з кожним роком ця ситуація тільки погіршуватиметься. І знаєте, чому? Та тому, що будь-який користувач вже бачив подібне на сотнях тисяч сайтів, які встиг відвідати, і це приїлося йому настільки, що тепер він не звертає на низ уваги. Ні, іноді звертає, особливо якщо хоче щось купити або продати. Але у всіх інших випадках, нічого не продаючи і не купуючи, ми насилу можемо сподіватися на те, що заробіток на Google AdSense буде приносити нам більше 200-300 доларів на місяць, а то і того менше.

А раз так, то потрібно щось змінювати. І в першу чергу - місце розташування оголошень на вашій сторінці і їх число, тому що, тільки таким чином ви зможете підняти свій дохід в декілька (від 2 до 7, а іноді і більше) разів.

Варіант 5. Всього одне рекламне оголошення на всій сторінці.

Не будемо скупитися, і вставляти в сторінку сайту всі рекламні блоки, дозволені програмою Google Adsense. Ви ж знаєте, що на відміну від риболовлі, це мало що дає. Відмовимося від цього і залишимо тільки один рекламний блок. Який саме - це ви зможете визначити тільки шляхом експериментів, постійно змінюючи як його, так і відведений йому місце, а заодно і оформлення блоку. Ми ж скажемо тільки про те, що єдиний рекламний блок на сайті звертає на себе увагу приблизно в 10 разів частіше *, якщо якесь із містяться в ньому оголошень відповідає інтересам користувача, він обов'язково натисне на нього.

Наприклад, давайте подивимося на молодий мій блог про пікап, який абсолютно ніяк не просувається і має невелику відвідуваність в добу, 100-150 відвідувачів:

А тепер подивимося статистику кліків реклами Google Adsense, за цією самою одному оголошенню за частину доби (деякі дані замиті, щоб не породжувати конкуренцію):

Як бачите, відсоток кліків по рекламі Google Adsense по відношенню до загальної кількості відвідувачів цілком високий. на монетизацію , Думаю, не варто дивитися, адже він залежить від ніші і цін на рекламу в ній. подальше розвиток сайту збільшить ці показники виразно.

* - справа в тому, що велика кількість рекламних блоків (особливо блоків різного формату та оформлення) розсіюють увагу користувача настільки, що він швидше покине сторінку, закривши її, ніж перейде по рекламному посиланню.

Варіант 6. Прямокутники в тексті для великих постів.

Один з кращих варіантів для збільшення числа кліків по рекламі. Але він працює тільки в тому випадку, якщо ви не використовуєте нічого, крім нього. Для цього варіанту в своєму акаунті Google AdSense ви створюєте оголошення, повністю відповідне форматами і колірним оформленням тексту і назвою вашого поста, прибираєте рамку, зробивши фон оголошення аналогічним фону вашої сторінки, слава Богу, настройка Google Adsense це дозволяє зробити.

Після цього чітко ділите текст на 3 частини (текст від 3 500 знаків), вставивши оголошення відразу після 1/3 тексту і 2/3. Розмір прямокутника може бути будь-яким. Головне інше - завдяки його розташуванню, користувач мимоволі читає розташовані в ньому оголошення, завдяки чому і збільшується число кліків.

Ну а вимоги до поділу тексту на частини обумовлено тим, що, за підрахунками фахівців, приблизно 50% користувачів припиняють читання статей приблизно на половині, ще 40% - НЕ дочитавши 2-3 останні абзаци, і тільки 20% читає текст цілком. Саме тому ми і отримуємо те, що оголошення в першому рекламному блоці в статті прочитають 10 з 10 користувачів нашого сайту, а другий - 6 з десяти. При такому варіанті число кліків може збільшитися до 1 до 4-5.

Майже за таким принципом працює Дмитро, автор блогу ktonanovenkogo.ru, тільки з рекламою від Яндекс - Яндекс Директ:

Як бачите, у Дмитра пости великі і все, що сказано в статті, працює цілком. Крім того через певний проміжок тексту контекстна реклама повторюється. Разом на пост 3 оголошення.

Варіант 7. Оголошення та кнопки в самому кінці постів розміром в 1 500 знаків.

Але найкращим варіантом є розміщення одного єдиного оголошення (методи оформлення в цьому випадку можуть бути якими завгодно) в самому кінці поста, чиї розміри не перевищують 1 500 знаків. У цьому випадку ми маємо справу з чудовим психологічним ефектом, при якому:

- з одного боку, прочитавши текст до кінця, користувач чи отримає всю потрібну йому інформацію через лаконічності матеріалу;

- з іншого боку - йому лінь шукати продовження серед рубрик вашого сайту або користуватися пошуком;

- і з третьої сторони - ви запропонували йому просто натиснути на оголошення, щоб він міг знайти відсутню йому інформацію або покинути сайт.

Є думка, що внизу ніхто не читає оголошення. Так, але це коли стаття повністю розкрила тему і задовольнила користувача. Але що зможе донести стаття в 1 500 знаків, якщо це не коротенька новина?

Ефект просто приголомшує, так як при такому варіанті, як мінімум, кожен другий відвідувач вашого сайту дарує вам гарантований рекламний клік. Не вірите? А ви спробуйте застосувати запропонований нами метод монетизації на практиці, щоб переконатися, наскільки він дієвий. А коли ви побачите це, то не поспішайте видаляти зі свого сайту великі пости, просто Форматуйте їх на сторінки по 1 500 тисячі, що збільшить ваш дохід відразу в кілька разів. При всьому при цьому ні в якому разі ми не закликаємо вас писати тільки мінімум матеріалу.

8. Маскування посилань Google Adsense під складові елементи меню

Часто ми натикаємося на розміщення реклами від Google Adsense в меню. Особливо ними користуються вебмастера, що створюють проекти на безкоштовному сервісі Яндекс Народ, які називають MFA. Адже, посудіть самі, що за умови чіткого вписання в основу ефективність значно збільшується. Користувач натискає на посилання, більшою мірою навіть не підозрюючи, що це реклама. Звичайно, досвідчених користувачів цим можна тільки розлютити, але багато творців подібного трюку про це навіть не замислюються, коли переводять у готівку чек від програми Google Adsense.

Ось чіткий приклад такого маскування:

Чи це не чудо? Ефективність такого розміщення Adsense дуже висока, адже меню дивляться практично всі і якщо рекламні анкор будуть цікаві - користувач натисне обов'язково на них.

Насправді, варіантів маскування реклами набагато більше, це і розміщення у вигляді коментарів, в тіло зображень, поруч з картинкою і т.д.

Можна не маскувати, а просто запропонувати як альтернативу, наприклад, так:

Як бачите, кожен спосіб, дає певний профіт і викликає певну поведінку у користувачів. Потрібно пробувати різні варіанти, і ви напевно знайдете свій. Так, нещодавно спілкуючись з Олегом Маркарьяном, на одному з його проектах ми розглядали види реклами. Саме на тому проекті, випробувавши різні варіанти, він прийшов до висновку про розміщення саме хмарочосів і саме від програми Google Adsense. При тому ж розміщенні Яндекс Директа ефект був набагато менше, менше кликали. Так що, заробляючи на контексті потрібно пробувати і різні мережі, чим чорт не жартує. Одне скажу точно - не розміщуйте контекст в кутах, туди рідко хто дивиться. Тема ця широка, як всі грошові віяння в мережі ...

Також можу порадити вам прочитати інші поради по контекстній рекламі від мене тут .

Хотілося б запропонувати вам цікаве відео по темі:

Напевно у вас є свій досвід і свої цифри, діліться ними в коментарях. Я ж бажаю всім вдалих вихідних!

На батьківських зборах:
- Марь Іванівна, ну і як вам мій Вовочка?
- Далеко піде стерво ... якщо не на самий верх, то як мінімум етапом з Твері. 🙂

Чому?
Яке?
А чому б не замаскувати дане розміщення реклами Google Adsense під блок «Схожі матеріали», які ми так часто бачимо в тій же блогосфері?
Так чому йому не бути рекламним?
І знаєте, чому?
Але що зможе донести стаття в 1 500 знаків, якщо це не коротенька новина?
Не вірите?

Дополнительная информация

rss
Карта