8 фактів про фірмовий стиль і логотип

  1. Навіщо мені взагалі потрібен корпоративний стиль?
  2. Корпоративний стиль - це раз і назавжди?
  3. З чого почати?
  4. Як вибрати назву?
  5. Що потрібно знати про вибір колірної гами?
  6. Як створити логотип?
  7. Що потрібно знати про фірмовому шрифті?
  8. Чому комунікація - це частина айдентики?

Що таке корпоративний стиль, як розробити логотип та інші питання про фірмовому стилі (і відповіді на них) Що таке корпоративний стиль, як розробити логотип та інші питання про фірмовому стилі (і відповіді на них)   Depositphotos   Корпоративний стиль (айдентіка бренду) - немов одяг і зовнішній вигляд, розповідає про вашому бізнесі тим, хто тільки з ним познайомився, допомагає виділитися серед конкурентів, робить так, щоб вас запам'ятали

Depositphotos

Корпоративний стиль (айдентіка бренду) - немов одяг і зовнішній вигляд, розповідає про вашому бізнесі тим, хто тільки з ним познайомився, допомагає виділитися серед конкурентів, робить так, щоб вас запам'ятали. У поняття корпоративного стилю входить безліч факторів, від візуальних проявів вашого бізнесу до особливостей комунікації. Відповідаємо на найважливіші питання про це.

1

Навіщо мені взагалі потрібен корпоративний стиль?

Коли ми знайомимося з новою людиною, перше враження справляє найбільший вплив на формування нашої думки. І в основному це враження формується від зовнішніх проявів: від того, як людина виглядає, як одягнений, як рухається, що і як говорить. Це справедливо і по відношенню до продуктів і компаніям: споживачі звертають увагу на назву, візуальний образ і комунікаційні особливості бренду, відразу вирішуючи, чи є вони його цільовою аудиторією, можуть довіряти даним бренду. Клієнти, які відчувають бренд "своїм", можуть стати найбільш лояльними покупцями.

Корпоративна айдентіка допомагає

  • сформувати у клієнта правильне уявлення про бренд;
  • відбудуватися від конкурентів;
  • запам'ятатися потенційним покупцям.

2

Корпоративний стиль - це раз і назавжди?

Ні. Корпоративний стиль, розроблений на старті, потребує тестуванні, доповненні, поліпшенні. Навіть найбільші бренди час від часу модифікують свої логотипи, слогани, візуальні прояви - виходячи з змінених потреб цільової аудиторії або через необхідність змінити позиціонування марки. Проте, добре, коли в корпоративному стилі дотримується спадкоємність.

3

З чого почати?

З цільової аудиторії - і вашого продукту. Розуміння, хто ваша ЦА, допоможе розробити правильну комунікацію з ними, грамотно і коректно вибудувати свою "близькість" до клієнта. Специфіка продукту продиктує свої нюанси: назва, колірну гамму, логотип і шрифти.

4

Як вибрати назву?

Воно повинно бути коротким. Не таким, як у конкурентів. Бажано - осмисленим (набір букв з ініціалів співвласників компанії таким не є). Щось говорити про специфіку бренду.

Врахуйте, що саме назва стане основою інтернет-адреси: перевірте доступність домену, подумайте про те, щоб назва чітко читалося в транслітерації.

Зрештою, виберіть кілька назв - і протестуйте це на невеликій групі, нехай навіть рідних і знайомих (але краще, щоб вони були вашою цільовою аудиторією).

5

Що потрібно знати про вибір колірної гами?

У кожної людини асоціативно різні кольори пов'язані з різними емоціями і навіть з конкретними продуктами. Врахуйте це: вибирайте фірмові кольори в залежності від напрямки діяльності компанії, а також з огляду на психологічне значення кольорів.

6

Як створити логотип?

Логотип - це не просто іконка і текст. Це обличчя вашого бренду. Створюючи логотип, зверніть увагу на:

  • універсальність. Чи буде ваш логотип однаково добре виглядати на сайті і упаковці з вашою продукцією.
  • Унікальність. Не намагайтеся копіювати відомі бренди або логотипи конкурентів.
  • Запам'ятовуваність. Це один з найважливіших принципів при створенні логотипу. Він повинен включати елементи, що виділяються, легко асоціюються з будь-яким напрямком бізнесу або групою товару, і як наслідок - запам'ятовуються.

Щоб створити логотип, можна звернутися до фахівців. Найдорожчий варіант - спеціалізовані дизайн-бюро. Середньому та малому бізнесу швидше підійде дизайнер-фрілансер, його можна знайти на онлайн-сервісі замовлення послуг Kabanchik.ua . Подивіться на відгуки про дизайнера, запитайте його портфоліо - так ви зрозумієте, чи підходить вам художній смак і бачення конкретного фахівця.

Можна також скористатися популярними онлайн-генераторами логотипів, наприклад, сервісом Logaster . Інтерфейс інтуїтивний, серед бази пропозицій ви зможете відфільтрувати потрібні основи логотипів за видом діяльності, потім відредагувати базовий варіант "під себе", зберегти його в особистому кабінеті і перевірити, як створений логотип буде виглядати в різних варіантах використання: в онлайні, на поліграфії або на фірмової продукції. Після того, як логотип готовий, можна за допомогою "Логастера" створити і інші елементи фірмового стилю: візитки, конверти, бланки листів і т. д. Логотип можна скачати безкоштовно в маленькому дозволі, але краще відразу купити за невелику плату створений вами дизайн-пакет в форматах: .png, .svg, .ico, .dox, .jpeg і. pdf. Цей варіант зручний ще й тим, що при необхідності внести зміни в логотип ви зможете зробити це самостійно, легко і швидко.

7

Що потрібно знати про фірмовому шрифті?

З огляду на, що велика частина комунікації ведеться онлайн і використовує "вбудовані" в систему і найпопулярніші шрифти, врахуйте самі базові правила. Шрифт повинен визначатися на етапі створення логотипу, поєднуватися з ним, підкреслювати характер вашого бренду, бути доступним для всіх ваших потенційних клієнтів.

8

Чому комунікація - це частина айдентики?

Тому що вона, в числі іншого, створює той самий "перше враження". Як ви будете спілкуватися з клієнтами - на ти або на ви? Який стиль спілкування для них більш прийнятний? Як вони ставляться до жартів, і які саме жарти люблять? Де межа допустимої близькості з ними? Відповіді на всі ці питання сформують комунікаційні правила, які в подальшому ви будете враховувати при написанні листів, розсилок, веденні блогу або сторінки в соцмережі.

Матеріали по темі

Навіщо мені взагалі потрібен корпоративний стиль?
Корпоративний стиль - це раз і назавжди?
З чого почати?
Як вибрати назву?
Що потрібно знати про вибір колірної гами?
Як створити логотип?
Що потрібно знати про фірмовому шрифті?
Чому комунікація - це частина айдентики?
Навіщо мені взагалі потрібен корпоративний стиль?
Корпоративний стиль - це раз і назавжди?

Дополнительная информация

rss
Карта