«Я інвестор і намагаюся купувати хороші акції на довгий термін»

Євген Коваленко

приватний трейдер

15.02.2018 00:00 27361 24

Приватний трейдер Євген КОВАЛЕНКО прийшов на фондовий ринок в травні минулого року, але вже встиг трохи розібратися в правилах гри. І навіть відкрив Telegram-канал «Лимон на чай», де ділиться досвідом з початківцями інвесторами. В інтерв'ю Банкі.ру він розповів, як заробити на інвестиціях в акції.

- Скільки вам років і чим займаєтеся? Як вирішили стати інвестором?

- Мені 24 роки, я програміст. Зараз працюю в IT-компанії, ми розробляємо сайти на замовлення. Інвестором я став випадково: у мене в банку були гроші, кожен місяць їх відкладав, і зібралася невелика сума - близько 500 тисяч рублів. А в той час ставки по вкладах падали. Коли відкривав депозит, було більше 9% річних, а зараз 6%. Подивився на всю цю ситуацію і задав собі питання: куди вкласти гроші, щоб вони принесли мені більше прибутку, ніж у банку?

Я був знайомий з малим бізнесом і знав, скільки цього часу потрібно приділяти. Тому ідея вкласти гроші в новий проект відразу відпала. Шукав інші варіанти і випадково наткнувся на тему інвестування: покупка акцій російських компаній. До цього я взагалі не знав, як це працює. Тільки чув про інвестування в цінні папери та що на цьому люди заробляють гроші. Ось, власне, так і закрутилося.

- І чому вибрали російський ринок?

- Взагалі, я не вибирав російський ринок усвідомлено. Просто почав розбиратися і зрозумів принцип роботи. Брокери дають можливість торгувати російськими компаніями через Московську біржу, а через Пітер - американськими паперами. У моєму портфелі були акції і американських компаній, і російських.

- Пам'ятаєте свою першу угоду? Що купували? Втратили чи ні?

- Пам'ятаю дуже добре. Я виділив невелику суму - 20 тисяч рублів. Зайшов на сайт брокера і подивився їх рекомендації. У них було навчальний відео про те, як зручно і швидко купувати акції, що пояснює, як відбувається весь процес. Власне, я вивчив їх рекомендації. Вони були розраховані на новачків. Потім подивився, які компанії дають хорошу прибутковість. Купив на всю суму акції Ощадбанку, Мосбіржі, eBay, Intel, Visa Inc, "Ростелекома" і ФСК ЄЕС. Причому про ФСК ЄЕС взагалі вперше тоді дізнався. Всі угоди у мене вийшли в плюс. Я продав акції протягом шести місяців. Продавав поступово. За дев'ять місяців вже заробив прибутковість удвічі більше, ніж відсотки за банківськими вкладами.

Звичайно, мені тоді дуже пощастило. Коли купував, ринок був на спаді ... Це зараз оглядаюся і хапаюся за голову. Розумію, як необачно вліз в цю справу і накупив акцій, про які нічого не знав.

- А як зараз вибираєте паперу для покупки? Уже з'явилася якась власна стратегія?

- Навчався на платних курсах, дивився відео на YouTube. Загалом, занурився в більш детальне вивчення ринку ... Хотілося розібратися, як визначати перспективні для інвестицій компанії, коли входити і коли виходити з ринку. Мало не потрапив на курси по трейдингу та технічного аналізу, але, на щастя, вчасно передумав. Якийсь час працював за сигналами більш досвідчених трейдерів.

Потім настав наступний етап. Власне, саме тоді я створив

Скільки вам років і чим займаєтеся?
Як вирішили стати інвестором?
Подивився на всю цю ситуацію і задав собі питання: куди вкласти гроші, щоб вони принесли мені більше прибутку, ніж у банку?
І чому вибрали російський ринок?
Пам'ятаєте свою першу угоду?
Що купували?
Втратили чи ні?
А як зараз вибираєте паперу для покупки?
Уже з'явилася якась власна стратегія?

Дополнительная информация

rss
Карта