Я вже не в силах терпіти капризи чоловіка ...

Я вже не в силах терпіти капризи чоловіка ...

Ми з моїм хлопцем дружили майже 3 роки, потім одружилися. Всього лише пройшло 3 місяці. У нього жахливий характер. Він завжди хоче, щоб я його слухалася. Хоча сам робить все неправильно. Не може роботу знайти. Може, через це переживає? Не знаю...

Він наймолодший в сім'ї, і дуже примхливий. Не знаю, підкажіть, я начебто люблю і він мене, але я вже не в силах терпіти його примхи.

Ангеліна
Бішкек, Киргизстан

Ваша сімейна історія, як Ви її переказуєте, здається мені дещо дивною.

3 роки, протягом яких ви з ним «дружили», вважаю - достатній термін, щоб багато чого довідатися про людину, за якого Ви вирішили вийти заміж. І не тільки про нього, про його характер, але - і про його родину, про те, які стосунки були у нього з батьками і старшими братами і сестрами і т.д. Дізнатися, і зробити для себе певні висновки.

І ось тепер, через 3 місяці спільного життя, Ви як ніби-то дізнаєтеся його заново. А адже поруч з Вами - та сама людина, з тими ж рисами характеру, з що склалися в батьківському домі звичками, які в принципі не повинні бути для Вас «новиною».

Втім, одна справа - зустрічатися, і зовсім інше - опинитися під одним дахом і бути поруч з дня на день. Це, особливо, на початковому етапі - дуже серйозне випробування.

Труднощі першого року спільного співіснування переживають всі молоді сім'ї, без винятку. І вони, ці труднощі - цілком природні. Адже під одним дахом об'єднуються двоє - з різними уявленнями про сім'ю і ролі кожного в ній, з різним життєвим досвідом, різними звичками і т.д. і т.п. І перед кожним стоїть непросте завдання - знайти в спілкуванні один з одним «загальні знаменники». Причому, це - «проект» не на один день, і не на рік, але - на все життя. Будівництво сімейних відносин - серйозна, повсякденна робота, що вимагає докладання фізичних і душевних сил. Робота, яка не втрачає свою актуальність ні через десять, ні через двадцять років.

З самого початку надзвичайно важливо все це усвідомити. А усвідомивши - постаратися виробити, поки хоча б на найближчу перспективу, позитивну лінію поведінки.

Звичайно ж, будівництво сім'ї ведеться зусиллями обох сторін. Але все ж основна роль в створенні сприятливого сімейної атмосфери відводиться - жінці. І Ви, взявши на себе турботу про світ в будинку - поступите правильно.

Поширена помилка багатьох молодих дружин - надія, що їм, «оперуючи любов'ю», вдасться докорінно змінити чоловіків (в рівній мірі це відноситься і до чоловіків, які планують в процесі сімейного життя змінити дружин). Ні, насправді характер людини - даність. І можна лише, проявляючи терпіння, такт, доброзичливість - зміцнити в партнері щось хороше, що в ньому є, і спробувати «приглушити», зменшити негативний. Змінюючи щось - не в ньому, але в першу чергу - в собі.

У кожної жінки для цього - свої «методи». Будівництво міцної сім'ї - робота ювелірна і суто індивідуальна. Але існують, зрозуміло, і якісь загальні правила, дотримуючись яких можна поліпшити відносини в родині.

Ось Ви, наприклад, за три місяці спільного життя встигли накопичити якийсь «список» негативних проявів чоловіка. Це - не найкращий старт для подальшого, позитивного розвитку відносин. Взаємні претензії не зближують людей, але - лише породжують невдоволення один одним.

Спробуйте подумки повернутися до моменту, коли Ви приймали рішення вийти за нього заміж. Згадайте, які його позитивні якості зіграли у Вашому рішенні основну роль. Можливо, таке «спогад» допоможе Вам виокремити головне у вашому спілкуванні з ним і «закрити очі» на негативний, але - другорядне, несуттєве.

Зрештою, ніхто в світі - не ідеальний. Людей без недоліків - не існує. І все питання в тому, як навчитися цінувати в живе поруч з тобою людині - головне і миритися з його недоліками.

Можливо, Ви маєте рацію, і він проявляє «підвищену примхливість» через те, що, опинившись без роботи, «не виправдав Ваших очікувань» і на даному життєвому етапі не несе матеріальну відповідальність за сім'ю. І це означає, що Вам зараз, намагаючись не звертати увагу на його «капризи», слід, образно кажучи, встати з ним поруч. Вселити в нього впевненість, що все, так чи інакше, влаштується, підтримати його, допомогти йому. Радою, а може - і справою. Пережиті разом (не в конфронтації, але - на основі взаєморозуміння) труднощі здатні значимо зміцнити сімейний союз.

І на закінчення, в якості матеріалу для роздумів про майбутнє Вашої родини, рекомендую уважно прочитати на сайті відповідь «Після весілля пройшло три місяці, а відносини з чоловіком - нестерпні» - з відповідями, позначеними в ньому лінками. Чи не пропускайте і матеріали, на які в цих відповідях є посилання.

Автор тексту Еліягу Ессас
20.03.14




ПОНРАВИЛОСЬ? ПІШЛИ ЗАСЛАННЯ ДРУГУ

Може, через це переживає?
ПОНРАВИЛОСЬ?

Дополнительная информация

rss
Карта