Адаптивний логотип. Айдентика в світі адаптивного дизайну.

  1. Минуло вже чимало часу з тих пір, як дизайнери почали робити перші кроки в створенні адаптивних логотипів...
  2. Звичайний шлях створення адаптивного дизайну.
  3. Той самий логотип
  4. проблемні логотипи
  5. чуйні Логотипи
  6. перевантажені логотипи
  7. Забудьте проблему! Яке рішення?

Минуло вже чимало часу з тих пір, як дизайнери почали робити перші кроки в створенні адаптивних логотипів . Але, незважаючи на триваюче поширення мобільних пристроїв, труднощі в адаптації такої важливої ​​складової бренду, як логотип, залишаються. Давайте спробуємо докопатися до суті проблеми логотипів в світі чуйного дизайну.

Зростання використання мобільних пристроїв

Неухильне зростання використання мобільних пристроїв вже нікого не дивує. Вони обігнали настільні комп'ютери, і тільки вже зовсім дурний підприємець сьогодні не забезпечує своїм сайтам дружній до мобільного пристрою інтерфейс. А тут ще й Google змусив всіх грати в цю гру. Його Mobilegeddon змусив близько 5% компаній, які раніше не дбали про цю проблему, переробити сайти під адаптивний дизайн.

Звичайний шлях створення адаптивного дизайну.

Дивлячись на чуйні сайти, майже всюди ми спостерігаємо один елемент, який залишається незмінним. На цей елемент розробники брендів найчастіше накладають табу.

Той самий логотип

Основний символ бренду дуже часто не працює зовсім, або не досить добре працює в середовищі чуйного дизайну. І це дуже велика проблема. Вимоги чуйного веб-дизайну все більше і більше тиснуть на логотипи, змушуючи їх адаптуватися до розмірів невеликих екранів. Але до сих пір ми спостерігаємо дуже маленька кількість логотипів, які справлялися б з цим завданням.

Давайте поглянемо на пару прикладів.

проблемні логотипи

проблемні логотипи

Слоган компанії Ford цілком прийнятний для чуйного дизайну, а ось овальна форма логотипу не дозволяє візуальному бренду повністю адаптуватися до маленьких екранів. Як результат: логотип змушений «стирчати» на мобільному пристрої, займаючи майже весь простір. Що, погодьтеся, виглядає досить незграбно.

У своєму огляді про проблеми, з якими стикаються деякі логотипи в світі чуйного дизайну, Крістофер Раткліфф з Econsultancy обговорював і цей логотип.

Автору вистачило відвертості, щоб включити в статтю і невирішені питання, які стоять перед логотипом самого Econsultancy. Довге ім'я, і ​​поєднання слогану з круглою формою, ставлять певні виклики перед дизайнерами, покликаними вирішити проблему зменшення логотипу.

Прийняте рішення виглядає одночасно і сміливо, і дивно. На сторінці блогу цієї компанії, в логотипі просто опущений сам слоган, а площа логотипу представлена ​​зовсім іншою формою, набагато більш пристосованою до масштабування. На домашній же сторінці блогу чуйний «новий» логотип використовується поряд зі «старої» круглою формою. Виглядає дивно.

Виглядає дивно

Крістофер Раткліфф пояснює це, захищаючись: «Ми не просто блог, ми можемо запропонувати клієнту величезний набір навчальних курсів, наукових досліджень і звітів. Щоб відобразити все це, нам необхідна саме така домашня сторінка ».

Щоб відобразити все це, нам необхідна саме така домашня сторінка »

Насправді, як нам здається, основна ідея тут - в складності адаптації логотипу. Швидше за все таке рішення прийнято для впливу на клієнта в якості візуального ідентифікатора, а зовсім не для підвищення значимості марення. І в такій незручній ситуації опиняються багато брендів.

чуйні Логотипи

Однак нам слід звикнути до такого підходу.

Дизайнери все більше будуть розробляти логотипи, які будуть виглядати і відображатися по-різному, в залежності від контексту. В чуйну дизайні це як ніколи важливо. Проте, багато брендів продовжують просто зменшувати свій логотип, не намагаючись змусити його поводитися по-справжньому чуйне.

Не так давно Джо Харрісон вдало експериментував з цим підходом. Він взяв кілька знакових логотипів великих брендів і покроково розклав їх в чуйну форму. Подивіться, такий підхід змушує логотип поводитися так само, як і будь-який інший елемент в просторі чуйного дизайну, тобто пристосовуватися до різних розмірів екрану. Логотипи не тільки стають менше: вони змінюють форму, спрощуються і навіть втрачають слова. Коротше кажучи - відповідають на розмір екрану.

перевантажені логотипи

Як ми зазначали вище, частина проблеми - в очікуваннях від інформації, вміщеної в логотип. Логотип є гачком для клієнта - для багатьох це анафема. Ми хочемо, щоб логотип відбивав всі цінності бренду і його традиції. Те, що на логотип покладено таке велике тягар, не дивно, але зараз він бореться за те, щоб бути гнучким.

Можливо, при проектуванні логотипів для чуйного дизайну потрібно мати на увазі наступне:

1. Логотип - це не бренд

2. Бренд - це не логотип

3. Логотип - такий же елемент айдентики як інші складові - колір, слоган, візуальні знаки і т.п.

4. Лого повинен бути простим і зрозумілим для захоплення уваги і запам'ятовування - не більше і не менше.

Якщо ми приймаємо це - наш логотип здатний адаптуватися в світі чуйного дизайну.

А на закінчення ...

А на закінчення

Подивіться, як HubSpot просто прибравши формулювання бренду, зробив вибір на користь простого, але впізнаваного і масштабується знака.

Або, як Twitter відмовився від слова-назви в дизайні для мобільних пристроїв.

Забудьте проблему! Яке рішення?

Потрібно підходити до логотипів по-різному. Переробіть свої логотипи так, щоб вони стали масштабуються. Просто трохи розслабтеся і підійдіть до проблеми гнучко. Зробіть все, що можна з вже існуючим логотипом на користь його чуйності. У нас немає альтернативи тому, щоб далі вже не витрачати дорогоцінний простір і дозволити неприступного логотипу зіпсувати ваше взаємодія з користувачем мобільного пристрою.

Ми вже живемо в світі чуйного дизайну, і що що не логотип повинен стати на чолі змін уявлення про веб-дизайні?

Яке рішення?
Яке рішення?
Ми вже живемо в світі чуйного дизайну, і що що не логотип повинен стати на чолі змін уявлення про веб-дизайні?

Дополнительная информация

rss
Карта