Адміну на замітку - 17. Як вимкнути або перезавантажити комп'ютер через RDP - Записки IT фахівця

  1. графічна оболонка
  2. Командний рядок
  3. Утиліта PsShutdown від Sysinternals
  4. PowerShell

Віддалений доступ до робочого столу за протоколом RDP широко використовується для роботи не тільки з серверами, а й з робочими станціями, як для віддаленої роботи, так і з метою адміністрування Віддалений доступ до робочого столу за протоколом RDP широко використовується для роботи не тільки з серверами, а й з робочими станціями, як для віддаленої роботи, так і з метою адміністрування. Однак є деякі обмеження, зокрема в середовищі клієнтської ОС можна керувати параметрами живлення, навіть маючи права локального адміністратора. У деяких випадках це може волати труднощі, тому якщо ви до сих пір не знаєте, як вимкнути або перезавантажити клієнтську версію ОС через RDP - ця стаття для вас.

У серверних системах сімейства Windows локальний адміністратор, не кажучи про доменне, має повний контроль над системою і не відчуває труднощів в управлінні харчуванням навіть підключившись через віддалений доступ.

У клієнтських ОС ситуація принципово інша, навіть локальний адміністратор не має можливості вимкнути або перезавантажити комп'ютер У клієнтських ОС ситуація принципово інша, навіть локальний адміністратор не має можливості вимкнути або перезавантажити комп'ютер.

Незважаючи на гадану нелогічність, певний сенс у такій поведінці є Незважаючи на гадану нелогічність, певний сенс у такій поведінці є. Серверні ОС адмініструють професіонали (як мінімум в теорії), які повинні віддавати собі звіт про можливі наслідки своїх дій. З іншого боку, віддалено вимкнувши ПК так просто включити його вже не вийде, в більшості випадків буде потрібно фізична присутність, тому рішення прибрати подібну функцію від простих користувачів виглядає цілком обгрунтовано. Адміністратори, дотримуючись цієї логіки, повинні вміти керувати живленням і іншими способами.

Але як показує практика, вміють це не все. Нічого страшного в цьому немає, як говорив мій шкільний учитель: запитати - сором хвилини, не знати - сором усього життя.

графічна оболонка

Насправді "проблема" вирішується не просто, а дуже просто. Вийшовши на робочий стіл досить натиснути Alt + F4, щоб отримати стандартний діалог завершення роботи.

Однак у цього способу є один суттєвий недолік Однак у цього способу є один суттєвий недолік. Дуже часто вимкнути або перезавантажити комп'ютер заважають користуватися деякими програмами, наприклад, незбережений документ. Подібна картина, на наш погляд, знайома кожному.

Біда в тому, що цього екрану через RDP ви вже не побачите Біда в тому, що цього екрану через RDP ви вже не побачите. Та й відкриті програми - це півбіди, гірше, коли систему не дає вимкнути або перезавантажити завислий додаток. В цьому випадку доведеться шукати інші методи.

Командний рядок

Як завжди, якщо графічні інструменти не допомагають, на допомогу адміністратору приходить командний рядок. Для того, щоб керувати живленням комп'ютера з її допомогою не треба володіти особливими знаннями, досить запам'ятати одну просту команду. Натисніть Win + R або Пуск - Виконати і введіть наступні команди:

shutdown -s -f -t 0

для виключення

shutdown -r -f -t 0

для перезавантаження.

Розберемо ключі команди докладніше: Розберемо ключі команди докладніше:

  • s - виключення комп'ютера
  • r - перезавантаження
  • f - примусове завершення заважають перезавантаження процесів
  • t - час, через яке завершення роботи буде виконано, вказується в секундах через пробіл. Якщо даний параметр не використовується команда буде виконана через 60 секунд.

Утиліта PsShutdown від Sysinternals

Якщо штатні можливості вас з якоїсь причини не влаштовують, то можна скористатися альтернативою - утилітою PsShutdown від Sysinternals. Додайте скачаний файл в будь-якому зручному місці, найкраще в одному із зазначених у змінній PATH, або додайте туди її розташування, це дозволити запускати її за коротким імені, без вказівки шляху. Синтаксис утиліти схожий на синтаксис стандартної, але є деякі відмінності, так для виключення виконайте:

psshutdown -k -f -t 0

а для перезавантаження:

psshutdown -r -f -t 0

Пояснимо використовувані ключі:

  • k - вимикання системи
  • r - перезавантаження
  • f - примусове завершення процесів
  • t - час виконання команди

Якщо замість ключа -k використовувати для виключення ключ -s, то система завершить роботу без виключення живлення, старожили повинні добре пам'ятати:

Крім того, дана утиліта дозволяє керувати живленням інших ПК по мережі Крім того, дана утиліта дозволяє керувати живленням інших ПК по мережі. Якщо чесно, то працювати по мережі вміє і штатна утиліта shutdown, досить вказати ключ:

-m \\ computer

Але є один суттєвий недолік - команда виконується в контексті запустив його користувача, тому ви з дому не зможете вимкнути робочий ПК, навіть маючи доступ до корпоративної мережі через VPN і маючи облікові дані адміністратора мережі.

PsShutdown даного недоліку позбавлена ​​і дозволяє вказувати облікові дані для підключення до віддаленого ПК, наприклад:

psshutdown \\ computer -u username -p password -r -f -t 0

Дана команда виконає перезавантаження віддаленого ПК computer використавши для підключення ім'я username і пароль password. Слід пам'ятати, що зазначений вами користувач повинен мати права доступу до адміністративного ресурсу ADMIN $. У середовищі Active Directory цим правом володіє адміністратор домену, а ось в тимчасової мережі можуть виникнути труднощі.

Якщо ви спробуєте вимкнути віддалену систему навіть з використанням облікових даних локального адміністратора, то швидше за все отримаєте помилку Немає доступу.

Це свідчить про те, що даний користувач не має доступу до ресурсу ADMIN $ Це свідчить про те, що даний користувач не має доступу до ресурсу ADMIN $. Щоб його включити потрібно виконати дві умови: включити загальний доступ до файлів і принтерів

А потім в гілку реєстру А потім в гілку реєстру

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System

додати параметр типу DWORD з ім'ям

LocalAccountTokenFilterPolicy

і встановити його значення рівним 1. Після цього комп'ютер потрібно перезавантажити.

Спробуємо знову вимкнути його віддалено.

Як бачимо в цей раз команда відпрацювала успішно Як бачимо в цей раз команда відпрацювала успішно.

PowerShell

Використовувати PowerShell для виключення або перезавантаження комп'ютера, це те саме що стрільби з гармати по горобцях, але в ряді випадків може виявитися корисним.

Для виключення використовуйте команду:

Stop-Computer -Force

А для перезавантаження:

Restart-Computer -Force

Ключ -Force в даному випадку аналогічний ключу -f команди shutdown і передбачає примусове завершення роботи заважають виключення додатків.

Також PowerShell можна використовувати для управління живленням по мережі, наприклад, можна вимкнути віддалений ПК командою:

Stop-Computer -ComputerName computer -Credential username -Force

Де ключи:

  • ComputerName - ім'я віддаленого комп'ютера, допускається перерахування кількох імен через кому
  • Credential - ім'я облікового запису для аутентифікації в віддаленій системі

При цьому робота через PowerShell більш безпечна, так як пароль не вводиться відкритим текстом і не залишається в історії команд. Для аутентифікації використовуються стандартні механізми ОС.

Як бачимо, для управління живленням в ОС Windows доступні найрізноманітніші інструменти - на будь-який смак і колір Як бачимо, для управління живленням в ОС Windows доступні найрізноманітніші інструменти - на будь-який смак і колір. При цьому всі вони доступні всередині термінальній сесії, який з них використовувати - справа особистого смаку і переваг.

Дополнительная информация

rss
Карта