Як грати на біржі: поради для новачків

  1. Біржа для початківців - вибираємо торговий інструмент
  2. Торгівля акціями
  3. Торгівля ф'ючерсами
  4. Торгівля валютою
  5. Торгівля на біржі - з чого почати
  6. вибираємо брокера
  7. Починаємо грати на біржі
  8. Типові помилки трейдингу новачків
  9. відсутність стратегії
  10. Використання відразу декількох стратегій
  11. відсутність тестування
  12. Утримання збиткових активів
  13. Невикористання стопів
  14. Чи не відстеження ситуації на ринку
  15. висновок

Сьогодні ми поговоримо про інтернет-трейдингу, а саме про те, як почати грати на біржі, що для цього потрібно і що не злити капітал в перший же день. Для початку давайте визначимося, що ж собою являє поняття гри на біржі через інтернет.

Інтернет-трейдинг - можливість отримувати онлайн доступ до торгів на товарній, валютній і фондовій біржах. Іншими словами це спосіб грати на фінансових ринках сидячи перед екраном свого монітора.

На сьогоднішній день в Росії представлено дві біржі, на яких можна торгувати різними цінними паперами. Це ММВБ (торгівля акціями та валютою) і ФОРТС (торгівля ф'ючерсами і валютою). Кращі стратегії форекс ми публікували на своєму ресурсі, можете ознайомитися.

Найчастіше вибирають ММВБ - Московську міжбанківську валютну біржу, так як вона найкращим чином підходить для новачків. Але тут також важливе питання: «Що продавати». Кому-то більш перспективним видається фондовий ринок, кому-то - валютний. Тому важливо також зрозуміти які відмінності мають між собою ці ринки і цінні папери, представлені в них.

Біржа для початківців - вибираємо торговий інструмент

При виборі ринку в трейдингу за типом цінних паперів варіантів може бути декілька. Це може бути торгівля акціями, ф'ючерсами або валютою. По кожній з них давайте розберемося детальніше.

Торгівля акціями

Це цінні папери позначають конкретну частку володіння організацією і визначають право їх власника на отримання дивідендів від частини прибутку компанії. Купуючи акцію, ви виступаєте в ролі інвестора і вносите гроші в загальний капітал компанії (яка випустила дану акцію).

При покупці акції ви НЕ купуєте купон, ви купуєте КОМПАНІЮ.

Акціями торгують як в інтернеті, так і в торгових залах Токійської, Австралійської, Лондонській фондовій біржі. Так, це ті самі зали, в яких брокери в «біржових ямах» укладають угоди купівлі-продажу.

Так, це ті самі зали, в яких брокери в «біржових ямах» укладають угоди купівлі-продажу

Біржова яма - місце на біржі, де брокери укладають угоди

Крім прямого призначення - отримання дивідендів від компанії, акції продають і купують з метою отримання прибутку від угоди. Краще за все звертати увагу на перспективні стартапи. Разом з їх зростанням буде збільшуватися вартість акцій, після чого можна їх продати і заробити на різниці.

Торгівля ф'ючерсами

Ф'ючерс - фінансовий документ (або контракт) дає право на викуп певного обсягу продукції компанії за фіксованою вартістю через конкретний проміжок часу.

На практиці це означає наступне: компанія з випуску сільськогосподарської продукції укладає з підприємством біржовий договір, згідно з яким через три місяці вона відвантажить 100 тонн пшениці за ціною $ 145 за тонну. Зазначена ціна залишається незмінною незалежно від ситуації на ринку, політичних подій і інших чинників.

Як заробляти на ф'ючерсах? Їх, також як і акції, перепродують. Припустимо, ви отримали ф'ючерсний контракт з доставкою пшениці через 3 місяці. На 2-й місяць ціни на пшеницю підскочили і ви перепродали ф'ючерс третій компанії за більш вигідною ціною (з підвищенням вартості товару підвищується і вартість ф'ючерса). Прибуток - різниця цін при купівлі та продажу.

Торгівля валютою

Купівля-продаж валюти на біржах здійснюється виходячи з курсового співвідношення, сформованого на даний момент під впливом попиту та пропозиції. Тут ви отримуєте прибуток, купуючи валюту, яка незабаром виросте, і продаючи ту, курс якої незабаром впаде. Перевага даного ринку полягає в тому, що він є наймасовішим і максимально простим для розуміння.

Тепер ми знаємо, чим можна торгувати, але залишається питання: «Як почати грати на біржі?».

Торгівля на біржі - з чого почати

Отже, перед тим, як почати грати, вам потрібно обов'язково знайти брокера, через якого і будуть здійснюватися всі операції. Брокер - це фінансовий агент, уповноважена особа, яка має ліцензію на покупку і продаж цінних паперів. Згідно з чинним законодавством РФ фізичні особи можуть здійснювати операції на біржі тільки через таких агентів. По іншому ніяк.

вибираємо брокера

Знайти хорошого брокера це як знайти хорошого лікаря. Вам потрібно обов'язково перевірити репутацію контрагента, перевірити ліцензію, ознайомитися з відгуками реальних клієнтів (не "фейків»). Перевіряйте всі підводні камені, а їх може бути багато:

Задайте агенту просте запитання (або ще краще знайдіть це в договорі): «Куди я буду переводити свої гроші?» За правилами, ваші кошти повинні бути внесені на ваш особистий рахунок на біржі. Тому якщо в договорі прописано, що ваші гроші будуть перераховані компанії або на рахунок в банку - це привід задуматися.

Чому цей пункт важливий? Якщо все зроблено правильно і ваші кошти зберігаються на біржі, то навіть у разі закриття брокерської компанії ви будете мати можливість і далі користуватися своїми грошима. У разі якщо ви переводите гроші просто компанії, ваші гроші пропадають разом з компанією.

Ще один важливий момент при виборі посередника це питання комісії. Іноді брокери крім явних комісій можуть мати ряд прихованих. Ми рекомендуємо на початковому етапі пробувати працювати і торгувати на невеликі суми грошей. Так ви відразу зможете побачити всю специфіку роботи брокера і оцінити чи підходить вам цей агент чи ні. Також зі старту рекомендуємо робити тестові висновки грошей - наскільки це зручно і швидко, яку комісію за це бере брокер і т.д.

Зазвичай зі своїми послугами брокери пропонують платформу - програму через яку і будуть проходити всі ваші угоди. Тут ми також радимо перевіряти репутацію програмного продукту так як деякі брокери можуть вносити завідомо неправдиву інформацію про угоду або коригувати її в віддаленому режимі щоб позбавити вас можливості заробити.

Список сертифікованих брокерських платформ ви можете легко знайти в інтернеті. Також він доступний на сайті Московської біржі , Наприклад. Будемо вважати, що етап вибору брокера пройшов успішно.

Починаємо грати на біржі

Велику частину часу трейдингу займе відстеження зміни графіка актуальних цін на акції, ф'ючерси, валюту. Залежно від поведінки графіка трейдер і приймає рішення про купівлю або продаж паперів відповідно до короткостроковими або довгостроковими стратегіями. Ці стратегії дозволяють не тільки приймати правильні рішення, але і розуміти природу графіків в цілому.

  • скальпинг - тип трейдингу при якому велика кількість угод відбувається за короткий проміжок часу;
  • дей-трейдинг - торгівля через деякі проміжки часу (годинник) всередині однієї сесії;
  • свин-трейдинг - торгівля цінними паперами при якій угоди залишаються відкритими протягом 2-3 днів;
  • інвестиційний трейдинг - це довгострокові стратегії, які можуть розтягуватися від декількох днів і тижнів до декількох місяців.

У кожній з них є свої особливості, але варто відразу обмовитися, що ніхто вам не дасть гарантії і не скаже, що вони на все 100% прибуткові. Все залежить в першу чергу від трейдера - його здатності відчувати ринок і вже під це підлаштовувати свою систему роботи.

Типові помилки трейдингу новачків

Звичайно ж, було б нелогічним не відзначити основні помилки, які роблять трейдери, щоб ви могли по максимуму їх уникнути.

відсутність стратегії

Ведення торгів без будь-якої системи можна порівняти із стрибком в воду зі скелі, коли попередньо плавець не спромагається перевірити дно в тому місці в яке він буде стрибати. Повна відсутність системи - це, напевно, одна з головних причин, чому 90% трейдерів-новачків йдуть в збиток і розчаровуються в трейдингу.

Трейдинг - це не місце для емоцій і азарту, тому тут завжди всі дії повинні бути вами розписані на кілька ходів вперед. У кожного вашого кроку має бути чітке пояснення.

Використання відразу декількох стратегій

Цей пункт прямо протилежний попередньому. Припустимо ви новачок, але вже прочитали кілька книг по трейдингу, пройшли навчання у досвідчених трейдерів і починаєте застосовувати отримані знання на практиці. При чому все і відразу. Ось це якраз і помилка. Торгувати треба з якоїсь однієї вибраної стратегії - не змінювати її часто і не намагатися застосувати відразу кілька стратегій в одному місці.

відсутність тестування

Тестування в трейдингу - особливо важливий елемент. Без нього не можна запускати жодну нову стратегію. Якщо ви все ж впроваджуєте нову систему, яку більшість трейдерів характеризують як робочу, то починайте з невеликих угод, тому що те, що спрацювало в інших не обов'язково може бути застосовано у вашому конкретному випадку.

Утримання збиткових активів

Деякі новачки додають до збиткових позиціях з прицілом заробити на них в майбутньому. Ціна опускається, а ми все одно продовжуємо чекати. Насправді це так не працює. Збитковий актив тільки подвоїть або потроїть ваші збитки. Додавати слід завжди прибутковим позиціям.

Невикористання стопів

Стоп (або стоп лосс) - це тип ордера в якому при досягненні певного рівня угода автоматично закриється. Наприклад: ви купуєте валюту EUR / USD по 1,1 зі стоп лоссом на 1,096. Як тільки ціна EUR / USD опуститися до рівня стоп лосс, ваша програма автоматично закриє угоду. Досвідчений трейдер завжди виставляє рівень стоп лосс заздалегідь, це дозволяє мінімізувати збитки і прибрати непотрібні ризики.

Досвідчений трейдер завжди виставляє рівень стоп лосс заздалегідь, це дозволяє мінімізувати збитки і прибрати непотрібні ризики

Стоп лосс дозволить істотно зменшити ризик втрати капіталу

Чи не відстеження ситуації на ринку

Навіть якщо ви не торгуєте на новинах, ви все одно завжди повинні бути в курсі того, що відбувається в індустрії, адже на кожну новину ринок реагує по-різному. Більш того, значущі події або новини можуть стати причиною високої волатильності, що точно виведе тренд за рамки тієї стратегії, яку трейдер використовує на даний момент.

висновок

Ось ті прості кроки, які допоможуть навчитися грі на біржі для початківців. Найважливіше, що завжди потрібно тримати в умі це те, що ваша головна задача як трейдера - отримувати максимум прибутку і не діяти навмання. Безумовно, можуть бути і невдалі угоди, але користуючись досвідом і набутими навичками можна прогнозувати і визначати тренди, розуміти тенденції ринку. Додайте до цього практику і постійний процес навчання і ви гарантовано отримаєте бажаний результат.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі:

Як заробляти на ф'ючерсах?
Тепер ми знаємо, чим можна торгувати, але залишається питання: «Як почати грати на біржі?
Чому цей пункт важливий?

Дополнительная информация

rss
Карта