Ви хочете вкласти гроші, або вирішили заробити на фондовому ринку, але не знаєте, як купити акції? В цьому немає нічого складного, в цій статті я розповім, як купити акції швидко, і покажу на своєму прикладі, як це роблю я. Все що від вас буде потрібно це наявність невеликого стартового капіталу, відкритий рахунок в банку і трохи вільного часу. Рекомендую також перед покупкою ознайомитися трохи з фондовим ринком, зрозуміти які акції вигідніше купувати (в тому числі подивитися на динаміку індексу ММВБ і індексу РТС ) І визначитися зі стратегією:
- Короткостроковій (спекулятивної)
- Середньостроковій (від декількох місяців до 3х років)
- Довгостроковою (від 3х років)
А, можливо, ви просто вирішили купити акції перед датою закриття реєстру і отримати дивіденди (До речі, при правильному підході теж можна заробити, щоб дізнатися як перейдіть за посиланням і дивіться відео).
На сьогоднішній день самий простим, зручним і безпечним способом покупки акцій є покупка через вторинний ринок цінних паперів (простою мовою на фондовій біржі). але:
здійснювати операції з цінними паперами (акціями, облігаціями), в тому числі, купувати акції, безпосередньо, на біржі фізичні особи не можуть за законодавством.
Для цього існують спеціальні фінансові організації - брокери, які мають відповідні ліцензії на здійснення діяльності подібного роду. Уклавши з одним з них договір, ми зможемо теж купувати (а потім і продавати) акції.
вибір брокера
Про те, як вибрати брокера, який би задовольняв всім вашим потребам максимально можливо, я тут не буду розповідати, тому що для цього є окрема стаття. Ось неповний список перелік найбільших за обсягом торгів брокерів (по спадаючій грошових коштів в обігу, дані на січень 2012 року):
- відкриття
- ФІНАМ
- Брокеркредитсервіс (БКС)
- Трійка Діалог
- ренесанс Капітал
- Алор
- ВТБ 24
Весь список з докладними даними Ви можете подивитися тут . Щоб зрозуміти які брокери існують ще, перейдіть сюди .
Особисто я торгую через Алор, поки все влаштовує: сума, необхідна для відкриття - 10 000 рублів, що значно менше, ніж у ВТБ, наприклад (там від 30 000 рублів). Плата за депозитарне обслуговування - 100 рублів на місяць, при відсутності угод протягом місяця плата теж відсутня. На ваш розсуд можете підключити додаткові послуги типу інвестиційного радника, правда, це вже не безкоштовно.
Після того як ви уклали договір з брокерською компанією, вам необхідно перевести гроші на свій брокерський рахунок - зазвичай банківським переказом (наприклад, через Інтернет-банк), гроші приходять приблизно на наступний день (у мене зазвичай так).
торгова система
Щоб купити акції, вам необхідно встановити на свій комп'ютер спеціальну програму, через яку ви зможете здійснювати операції з цінними паперами. Є такі торгові системи, як:
- Quik (найбільш поширена серед брокерів)
- Алор-Трейд (розроблена компанією "Алор")
- Альфа-Директ (торгова система від Альфа-Банку)
- та інші
Оскільки я клієнт «Алора» у мене на комп'ютері встановлено «Алор-Трейд». Завантажити потрібну систему можна в Інтернеті, наприклад, на сайтах брокерів. Логін і пароль для входу ви повинні отримати у свого брокера. Заходьте в програму, вибираєте акції потрібних вам компаній (я сподіваюся, ви перед відкриттям рахунку вже визначилися зі стратегією і проаналізували ринок, щоб зрозуміти, які акції варто зараз купувати), виставляєте заявки на покупку.
У більшості випадків угода здійснюється моментально, бо завжди знайдеться людина, яка захоче продати акції в даний момент.
Хочу відзначити, що акції на біржі торгуються лотами: дорогі як правило по 1 штуці, а не дуже - частенько і по 10 акцій в одному лоті. У ВТБ, наприклад, лот становить 10 000 акцій, так як вартість однієї лише кілька копійок, і купувати поштучно було б не дуже заманливо. Як тільки ви зробили операцію, ви стаєте власником акцій, з чим я можу Вас привітати.
Отже, якщо ви вирішили купити акції будь-якої вітчизняної компанії, то все, що вам доведеться зробити, це підключитися до системи Інтернет-трейдингу і купити потрібну папір.
Як купити акції Газпрому
Акції Газпрому торгуються на ММВБ-РТС з тікером GAZP. При цьому знайти їх можна в розділі «позаспискового цінні папери», так як акції формально не пройшли лістинг. Акції Газпрому відносяться до високоліквідним , Тому угода здійсниться моментально і за ринковою ціною.
Як купити акції Ощадбанку
Найбільш ліквідними на російському ринку вважаються звичайні акції Ощадбанку. У торговому терміналі (наприклад, QUIK) знайти їх можна по тікер SBER в розділі «A1 - акції ММВБ».
Акції інших компаній також легко визначити по тікер, наприклад, звичайні акції: у Роснефти - ROSN, Ростелекома - RTKM, Сургутнефтегаза - SNGS і так далі.
Акції зарубіжних компаній, таких як Google, Apple, Facebook (а також вітчизняного Яндекса) можна купити на зарубіжних біржах у закордонних брокерів, а й деякі російські брокери надають подібні послуги (дивись докладніше в статті « де купити акції будь-якої компанії »).
висновок
Зробивши перераховані вище дії один раз, ви зрозумієте, як купити акції інших компаній і складете свій інвестиційний портфель (У мене, наприклад, туди входять акції таких компаній, як: Сбербанк, Татнефть, Транснефть, Газпром, ВТБ, Лукойл, Мечел та інші).
PS: відпишіться в коментарях як успіхи, а якщо вона сподобалась стаття, додайте ретвітти.
PPS: Якщо залишилися питання - дивимося це відео: