Як управляти ПК з телефону Android | Світ ПК | Видавництво «Відкриті системи»

  1. Як управляти ПК з телефону Android
  2. Як управляти ПК з телефону Android
  3. Як управляти ПК з телефону Android
  4. Як управляти ПК з телефону Android
  5. Як управляти ПК з телефону Android

Як управляти ПК з телефону Android

Alex Garnett. How to control your PC with your Android phone, www.pcworld.com

Вам потрібен віддалений програвач, клієнт віддаленого Робочого столу або просто якийсь спосіб передачі даних з ПК на телефон? У цій статті ми розповімо, як встановлювати безпечне з'єднання з Робочим столом ПК і запускати потрібні програми прямо з телефону Android.

Одного разу ви стали володарем приголомшливого пульта дистанційного керування. Він був оснащений монохромним сенсорним екраном і дозволяв з комфортом управляти всією наявною у вас домашньою технікою, не встаючи з дивана. По крайней мере, так було обіцяно. На практиці ж він вічно спотворював пропорції на телевізійному екрані і виставляв на мікрохвильовій печі час за Гринвічем.

А тепер про приємне. За минулі роки світ став набагато краще. Тепер найпотужнішим розважальним пристроєм будинку є ПК, а від застарілого пульта пора відмовитися на користь смартфона.

Маючи в обох частинах рівняння відкриті платформи - телефон Android і ПК, а не «пульт управління Panasonic» і «якийсь комбайн DVD / HDTV», ви можете без особливих зусиль самостійно побудувати надпотужну рішення для організації дистанційного керування. Смартфон як пульт стане в нагоді не тільки тим, хто відводить комп'ютера роль домашнього кінотеатру. Володіючи базовими знаннями мережевих технологій, ви можете налаштувати свій телефон так, щоб він віддалено виводив ПК із сплячого стану. В результаті навіть далеко від дому ви зможете запускати торренти, пересилати на телефон в потоковому режимі мультимедійні файли та й просто поглядати, як там поживає ПК під час вашої відсутності.

підготовка

Спочатку невелика ремарка. У наших інструкціях передбачається, що ваш телефон і комп'ютер підключені до одного й того ж маршрутизатора, а комп'ютера в мережі присвоєно статичний IP-адресу, тобто кожен раз при включенні він отримує один і той же локальний адресу (192.168.xx). (Я попереджав, що вам знадобляться базові знання мережевих технологій.)

У кожного маршрутизатора є свої особливості, тому неможливо на цьому етапі давати якісь конкретні рекомендації. Але, в цілому, процес повинен протікати приблизно так.

1. Знайдіть апаратний MAC-адресу вами з'єднання (кабельного або бездротового). У середовищі Windows це можна зробити, відкривши вікно командного рядка і ввівши команду ipconfig -all. На машині, яка працює під управлінням Linux або Mac OS, відкрийте термінал і введіть команду ifconfig -a. Прокручуйте екран, поки не побачите інформацію про конфігурацію свого маршрутизатора. MAC-адресу, зазвичай представлений в рядку Physical Address (Фізична адреса), виглядає приблизно так: a2: b9: 34: 54: cc: 10.

2. Перейдіть на сторінку настройки конфігурації маршрутизатора, відкривши браузер і набравши в адресному рядку 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Якщо це не спрацює, пошукайте потрібну адресу в інструкції або на сайті виробника. На сторінці налаштування конфігурації маршрутизатора знайдіть розділ визначення статичного IP-адреси. Введіть MAC-адресу свого комп'ютера, його ім'я і IP-адреса, який відтепер буде присвоєно маршрутизатора (адреса 192.168.1.100, наприклад, зазвичай цілком безпечний). Проробивши це, можна рухатися далі.

Наша стаття орієнтована, головним чином, на Windows, хоча всі видалені рішення, про які далі піде мова, за винятком Unified Remote, працюватимуть і на сучасних версіях Linux і MAC OS X.

Unified Remote: керуйте ПК з телефону

Тут все легко і просто, з установкою Unified Remote ніяких труднощів не виникне. Зайдіть на сайт Unified Remoute (www.unifiedremoute.com), скачайте звідти серверний додаток для ПК і запустіть процедуру його установки. Введений вами пароль повинен бути досить стійким, все інше можна залишити за замовчуванням. Якщо система запитає, чи слід відкривати брандмауер для цього додатка, відповідайте ствердно. Потім потрібно завантажити додаток Android з магазину Play Store або з сайту Unified Remote. Ті, хто вважають за краще телефони на платформі Windows, там же знайдуть і додаток Windows Phone.

Запустіть мобільний додаток, і в разі, якщо сервер Unified Remote на комп'ютері також запущений і з мережею все в порядку, воно спробує автоматично налаштувати свою конфігурацію. Якщо в автоматичному режимі йому це зробити не вдасться, доведеться вам додати сервер вручну, ввівши IP-адресу свого ПК.

Підключившись до сервера, перейдіть в розділ додатка Remotes. Тут є багато параметрів, з якими можна поекспериментувати. Найбільш корисними є параметр basic input, що дозволяє використовувати сенсорний екран телефону в якості інтуїтивно зрозумілій миші для ПК, і media, що відображає клавіші відтворення / стоп / гучність, аналогічні тим, що знаходяться на фізичної клавіатурі.

Все виконано на високому рівні, і якщо мережеве з'єднання працює стійко, практично ніяких затримок не відчувається.

Очевидно, що дистанційне керування має сенс лише тоді, коли мобільний пристрій буквально використовується в якості пульта. Керуючи курсором або мультимедійними клавішами, ви повинні знаходитися в безпосередній близькості від комп'ютера і бачити, що відбувається на екрані.

VLC - найкраще з двох світів

Якщо ви хочете отримати додаток, що виступає одночасно в ролі пульта дистанційного керування і каналу для передачі мультимедійного контенту з ПК на телефон, плеєр VLC - саме те, що вам потрібно. Напевно, додатки VLC, керуючі відтворенням відео, вам вже добре відомі. Якщо ні, має сенс ближче познайомитися з цим міжплатформним програмним забезпеченням з відкритим кодом. Йдеться про один з кращих в світі, на мій погляд, мультимедійних програвачів. Завантажити його можна абсолютно безкоштовно з www.videolan.org/vlc .

Відкрийте програму VLC і виберіть з меню, що випадає «Інструменти» пункт «Налаштування». Перемикач «Показувати налаштування» в лівому нижньому кутку переведіть в положення «Все», в розділі «Інтерфейс» на лівій панелі виберіть пункт «Основні інтерфейси» і встановіть прапорець Web. Після цього закрийте вікно налаштувань. Сам же програвач повинен залишатися на екрані.

Потім випливає з магазину Google Play завантажити додаток Android VLC Direct Pro Free. За замовчуванням воно спробує знайти в мережі запущений сервер VLC. Як правило, якщо програвач VLC відкритий, все відбувається автоматично, якщо ж виявити ПК не вдасться, як і в випадку з Unified Remote, додаток попросить ввести його IP-адресу.

Після того як з'єднання буде встановлено, ви побачите перед собою основний інтерфейс програми. У розділі TARGET в лівому верхньому кутку пропонується вибрати, що ви будете робити: управляти мультимедійним контентом безпосередньо на ПК (конічний значок VLC) або ж передавати його в потоковому режимі на телефон (значок Android). Керуючі елементи відтворення / пауза / стоп, а також регулятор гучності знаходяться у верхній частині екрану. Перелік доступних файлів представлений чотирма значками, які збудовані в лінію і дозволяють звертатися (зліва направо): до локального відео на телефоні, локальним аудіофайлів на телефоні, мультимедійного контенту на ПК і останнім файлів, які відривалися на ПК. Якщо ви почнете програвати щось на комп'ютері, то в нижній частині екрана з'явиться тимчасова шкала, за допомогою якої можна переміщатися по запису вперед і назад. Якраз те, що треба!

Вам слід знати три особливості VLC.

По-перше, телефон може не впоратися з відтворенням всіх файлів, при відкритті яких на комп'ютері за замовчуванням запускається програвач. В цьому випадку можна спробувати скористатися бета-версією програми VLC for Android, яке дозволяє визначати асоціації з відеофайлами, які діють за замовчуванням.

По-друге, до цього ж інтерфейсу дистанційного керування VLC по мережі через браузер можна підключити і інший комп'ютер (наприклад, якщо ви хочете підключитися до мультимедійного ПК з портативного комп'ютера, не встаючи при цьому з дивана). Просто наберіть в адресному рядку браузера 192.168.1.100:8080 (якщо ви використовуєте інший статичний IP-адресу, вкажіть його).

По-третє, для того щоб підключитися до програвача VLC, він вже повинен працювати на іншому комп'ютері. А оскільки VLC не відноситься до числа типових фонових додатків, вам доведеться самостійно включити його в список автозавантаження. Час від часу виникає ситуація, коли потрібно закрити і повторно відкрити програму, для того щоб переключитися з перегляду файлу безпосередньо на ПК до перегляду в потоковому режимі. На жаль, по-справжньому зручного рішення тут не існує. Єдине, що можна запропонувати, це відкрити програвач за допомогою, скажімо, Unified Remote, а потім вже запустити програму дистанційного керування VLC. Зате вставати з дивана вам не доведеться.

VNC - перша серед рівних

VNC (Virtual Network Computing) - відмінна система дистанційного керування мультимедійним контентом, про яку ви, напевно, ніколи раніше не чули. На базовому рівні VNC являє собою альтернативу Unified Remote і дозволяє переміщати курсор по екрану, але цим її можливості не обмежуються. З її допомогою можна, наприклад, відсканувати документ на своєму офісному ПК, перетворити файли в формат PDF, відіслати документи поштою і одночасно з усім цим дивитися фільм на комп'ютері, який знаходиться в іншій кімнаті.

Розгорнути сервер VNC на комп'ютері нескладно - користувачам Windows для цього досить завантажити з сайту RealVNC (www.realvnc.com) серверну частину програми RealVNC, встановити її на ПК і запустити на виконання, ввівши надійний пароль.

Користувачам Ubuntu Linux необхідно встановити з Ubuntu Software Center програму x11vnc, відкрити меню Startup Applications і додати туди наступну команду: x11vnc -forever -passwd xyzzy -rfbport 5900 -bg, де xyzzy - обраний пароль.

Отже, з боку ПК все готово. Тепер потрібно встановити додаток VNC на телефон. Для операційної системи Android існує досить багато додатків VNC різної якості, але найбільше сподобалася програма Free bVNC. В її налаштування немає нічого складного. Все, що вам потрібно - це ввести ім'я свого ПК, IP-адреса, обраний пароль і натиснути кнопку Connect. Потім можна зайти в меню і в якості режиму введення вибрати імітацію сенсорної панелі (Simulated Touchpad). От і все!

Тепер можна управляти своїм комп'ютером з телефону з будь-якої точки, хоча, швидше за все, ви віддасте перевагу обмежитися рамками домашньої мережі, оскільки передача зображення Робочого столу ПК з високою роздільною здатністю вимагає від мережі досить великої пропускної здатності. Віддалене підключення до ПК через стільникові з'єднання 3G і 4G може бути нестабільним, а ось у швидкій мережі продуктивності VNC виявляється цілком достатньо. На тестовому комп'ютері сукупне дозвіл Робочого столу складає 3360x1050 точок, а пропускна здатність бездротової мережі дорівнює приблизно 150 Мбіт / с. В результаті при підключенні до комп'ютера з гаража зображення передається на телефон з частотою 10-20 кадр / с. Не ідеально, але для більшості завдань цілком достатньо.

Wake-on-LAN: пробудження комп'ютера по мережі

Припустимо, ви хочете керувати торрентами і передавати зі свого ПК мультимедійну інформацію в потоковому режимі. Комп'ютер під час простою переводиться в сплячий режим, а ви при цьому перебуваєте поза домом або ж вам просто лінь йти в іншу кімнату, щоб включати його. Якщо все це так, то вас є чим порадувати. Більшість машин вже протягом багатьох років підтримують функцію Wake-on-LAN, що дозволяє мережевий платі виводити комп'ютер із сплячого режиму при отриманні нею переданого по мережі повідомлення.

На жаль, конкретні інструкції тут дати важко, тому що кожен ПК має свої відмітними особливостями. Якщо мережеві компоненти інтегровані безпосередньо в системну плату, потрібно перевіряти настройки Wake-on-LAN в BIOS, в іншому випадку слід шукати їх в додаткових параметрах мережевої плати в диспетчері пристроїв.

Будь-мережевий адаптер, за винятком адаптерів бездротового зв'язку, що підключаються через інтефейс USB, має підтримку функції Wake-on-LAN. Активізуйте цю функцію.

Далі слід завантажити однойменне додаток Android. Як і у випадку з VNC, тут є кілька варіантів, з яких треба вибрати найкращий. Один з варіантів - додаток Android Wake on LAN. Цього разу встановлювати на ПК нічого не доведеться, але натомість при налаштуванні Wake on LAN потрібно буде ввести MAC-адресу свого комп'ютера і його IP-адресу. Вказавши всі необхідні дані, переведіть машину в сплячий режим і подайте сигнал, який повинен повернути її до життя. Подумати тільки, які можливості відкриває перед вами це додаток! Тепер ви можете виводити комп'ютер із сплячого режиму, відкривати VLC і передавати фільм в потоковому режимі на телефон, не встаючи з ліжка.

Носіть ПК з собою в кишені

Ну, ось ми і підійшли до заключного етапу нашої розповіді. Присвоєний машині адреса 192.168.1.100 дійсний тільки всередині нашої власної мережі (ось чому привласнити свого комп'ютера адреса 192.168.1.100 може хто завгодно). А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?».

Врахуйте, що деякі інтернет-провайдери надають новий глобальний IP-адреса при кожному наступному з'єднанні вашого модему, отже, перевіряти його потрібно після будь-якого відключення живлення (для початку зверніться до свого провайдера, оскільки цілком імовірно, що є можливість присвоєння вам статичного IP-адреси ). Крім того, необхідно налаштувати свій маршрутизатор таким чином, щоб він переадресовував зовнішні запити в вашу домашню мережу за адресою 192.168.1.100. Після перемикання на глобальний IP-адреса ви вже не зможете визначити, до якого комп'ютера слід здійснювати віддалений доступ. Ви підключаєтеся до маршрутизатора, і вже він повинен знати, до якого ПК відбувається звернення.

Ще раз повторимо, що у кожного маршрутизатора свої особливості, і тут не можна дати точні інструкції на всі випадки життя. Відповідні налаштування слід шукати в розділі переадресації портів Port Forwarding. Потрібні порти (якщо вам пропонується вибрати між TCP і UDP, вибирайте відразу обидва варіанти) слід додати до ПК з IP-адресою 192.168.1.100. Розглянуті нами програми використовують такі порти:

- Wake-on-LAN: 9;

- VNC: 5900;

- VLC: 8080;

- Unified Remote: 9512.

Збережіть встановлені установки, відійдіть з телефоном подалі від будинку і спробуйте підключитися до свого комп'ютера з використанням різних програм і зазначенням його глобального адреси. Якщо все вийшло, віддалений ПК у вас в кишені.

Цікаво, стаття починалася про пульт дистанційного керування телевізором, а закінчилося все тим, що ви йдете з дому. А тим часом довге перебування на вулиці загрожує сонячними опіками. Тому для початку буде цілком достатньо, якщо ви освоїте дистанційне керування комп'ютером у себе кімнаті. Адже ви занадто розумні (або ліниві), для того щоб вставати для цього з дивана.

Як управляти ПК з телефону Android

Alex Garnett. How to control your PC with your Android phone, www.pcworld.com

Вам потрібен віддалений програвач, клієнт віддаленого Робочого столу або просто якийсь спосіб передачі даних з ПК на телефон? У цій статті ми розповімо, як встановлювати безпечне з'єднання з Робочим столом ПК і запускати потрібні програми прямо з телефону Android.

Одного разу ви стали володарем приголомшливого пульта дистанційного керування. Він був оснащений монохромним сенсорним екраном і дозволяв з комфортом управляти всією наявною у вас домашньою технікою, не встаючи з дивана. По крайней мере, так було обіцяно. На практиці ж він вічно спотворював пропорції на телевізійному екрані і виставляв на мікрохвильовій печі час за Гринвічем.

А тепер про приємне. За минулі роки світ став набагато краще. Тепер найпотужнішим розважальним пристроєм будинку є ПК, а від застарілого пульта пора відмовитися на користь смартфона.

Маючи в обох частинах рівняння відкриті платформи - телефон Android і ПК, а не «пульт управління Panasonic» і «якийсь комбайн DVD / HDTV», ви можете без особливих зусиль самостійно побудувати надпотужну рішення для організації дистанційного керування. Смартфон як пульт стане в нагоді не тільки тим, хто відводить комп'ютера роль домашнього кінотеатру. Володіючи базовими знаннями мережевих технологій, ви можете налаштувати свій телефон так, щоб він віддалено виводив ПК із сплячого стану. В результаті навіть далеко від дому ви зможете запускати торренти, пересилати на телефон в потоковому режимі мультимедійні файли та й просто поглядати, як там поживає ПК під час вашої відсутності.

підготовка

Спочатку невелика ремарка. У наших інструкціях передбачається, що ваш телефон і комп'ютер підключені до одного й того ж маршрутизатора, а комп'ютера в мережі присвоєно статичний IP-адресу, тобто кожен раз при включенні він отримує один і той же локальний адресу (192.168.xx). (Я попереджав, що вам знадобляться базові знання мережевих технологій.)

У кожного маршрутизатора є свої особливості, тому неможливо на цьому етапі давати якісь конкретні рекомендації. Але, в цілому, процес повинен протікати приблизно так.

1. Знайдіть апаратний MAC-адресу вами з'єднання (кабельного або бездротового). У середовищі Windows це можна зробити, відкривши вікно командного рядка і ввівши команду ipconfig -all. На машині, яка працює під управлінням Linux або Mac OS, відкрийте термінал і введіть команду ifconfig -a. Прокручуйте екран, поки не побачите інформацію про конфігурацію свого маршрутизатора. MAC-адресу, зазвичай представлений в рядку Physical Address (Фізична адреса), виглядає приблизно так: a2: b9: 34: 54: cc: 10.

2. Перейдіть на сторінку настройки конфігурації маршрутизатора, відкривши браузер і набравши в адресному рядку 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Якщо це не спрацює, пошукайте потрібну адресу в інструкції або на сайті виробника. На сторінці налаштування конфігурації маршрутизатора знайдіть розділ визначення статичного IP-адреси. Введіть MAC-адресу свого комп'ютера, його ім'я і IP-адреса, який відтепер буде присвоєно маршрутизатора (адреса 192.168.1.100, наприклад, зазвичай цілком безпечний). Проробивши це, можна рухатися далі.

Наша стаття орієнтована, головним чином, на Windows, хоча всі видалені рішення, про які далі піде мова, за винятком Unified Remote, працюватимуть і на сучасних версіях Linux і MAC OS X.

Unified Remote: керуйте ПК з телефону

Тут все легко і просто, з установкою Unified Remote ніяких труднощів не виникне. Зайдіть на сайт Unified Remoute (www.unifiedremoute.com), скачайте звідти серверний додаток для ПК і запустіть процедуру його установки. Введений вами пароль повинен бути досить стійким, все інше можна залишити за замовчуванням. Якщо система запитає, чи слід відкривати брандмауер для цього додатка, відповідайте ствердно. Потім потрібно завантажити додаток Android з магазину Play Store або з сайту Unified Remote. Ті, хто вважають за краще телефони на платформі Windows, там же знайдуть і додаток Windows Phone.

Запустіть мобільний додаток, і в разі, якщо сервер Unified Remote на комп'ютері також запущений і з мережею все в порядку, воно спробує автоматично налаштувати свою конфігурацію. Якщо в автоматичному режимі йому це зробити не вдасться, доведеться вам додати сервер вручну, ввівши IP-адресу свого ПК.

Підключившись до сервера, перейдіть в розділ додатка Remotes. Тут є багато параметрів, з якими можна поекспериментувати. Найбільш корисними є параметр basic input, що дозволяє використовувати сенсорний екран телефону в якості інтуїтивно зрозумілій миші для ПК, і media, що відображає клавіші відтворення / стоп / гучність, аналогічні тим, що знаходяться на фізичної клавіатурі.

Все виконано на високому рівні, і якщо мережеве з'єднання працює стійко, практично ніяких затримок не відчувається.

Очевидно, що дистанційне керування має сенс лише тоді, коли мобільний пристрій буквально використовується в якості пульта. Керуючи курсором або мультимедійними клавішами, ви повинні знаходитися в безпосередній близькості від комп'ютера і бачити, що відбувається на екрані.

VLC - найкраще з двох світів

Якщо ви хочете отримати додаток, що виступає одночасно в ролі пульта дистанційного керування і каналу для передачі мультимедійного контенту з ПК на телефон, плеєр VLC - саме те, що вам потрібно. Напевно, додатки VLC, керуючі відтворенням відео, вам вже добре відомі. Якщо ні, має сенс ближче познайомитися з цим міжплатформним програмним забезпеченням з відкритим кодом. Йдеться про один з кращих в світі, на мій погляд, мультимедійних програвачів. Завантажити його можна абсолютно безкоштовно з www.videolan.org/vlc .

Відкрийте програму VLC і виберіть з меню, що випадає «Інструменти» пункт «Налаштування». Перемикач «Показувати налаштування» в лівому нижньому кутку переведіть в положення «Все», в розділі «Інтерфейс» на лівій панелі виберіть пункт «Основні інтерфейси» і встановіть прапорець Web. Після цього закрийте вікно налаштувань. Сам же програвач повинен залишатися на екрані.

Потім випливає з магазину Google Play завантажити додаток Android VLC Direct Pro Free. За замовчуванням воно спробує знайти в мережі запущений сервер VLC. Як правило, якщо програвач VLC відкритий, все відбувається автоматично, якщо ж виявити ПК не вдасться, як і в випадку з Unified Remote, додаток попросить ввести його IP-адресу.

Після того як з'єднання буде встановлено, ви побачите перед собою основний інтерфейс програми. У розділі TARGET в лівому верхньому кутку пропонується вибрати, що ви будете робити: управляти мультимедійним контентом безпосередньо на ПК (конічний значок VLC) або ж передавати його в потоковому режимі на телефон (значок Android). Керуючі елементи відтворення / пауза / стоп, а також регулятор гучності знаходяться у верхній частині екрану. Перелік доступних файлів представлений чотирма значками, які збудовані в лінію і дозволяють звертатися (зліва направо): до локального відео на телефоні, локальним аудіофайлів на телефоні, мультимедійного контенту на ПК і останнім файлів, які відривалися на ПК. Якщо ви почнете програвати щось на комп'ютері, то в нижній частині екрана з'явиться тимчасова шкала, за допомогою якої можна переміщатися по запису вперед і назад. Якраз те, що треба!

Вам слід знати три особливості VLC.

По-перше, телефон може не впоратися з відтворенням всіх файлів, при відкритті яких на комп'ютері за замовчуванням запускається програвач. В цьому випадку можна спробувати скористатися бета-версією програми VLC for Android, яке дозволяє визначати асоціації з відеофайлами, які діють за замовчуванням.

По-друге, до цього ж інтерфейсу дистанційного керування VLC по мережі через браузер можна підключити і інший комп'ютер (наприклад, якщо ви хочете підключитися до мультимедійного ПК з портативного комп'ютера, не встаючи при цьому з дивана). Просто наберіть в адресному рядку браузера 192.168.1.100:8080 (якщо ви використовуєте інший статичний IP-адресу, вкажіть його).

По-третє, для того щоб підключитися до програвача VLC, він вже повинен працювати на іншому комп'ютері. А оскільки VLC не відноситься до числа типових фонових додатків, вам доведеться самостійно включити його в список автозавантаження. Час від часу виникає ситуація, коли потрібно закрити і повторно відкрити програму, для того щоб переключитися з перегляду файлу безпосередньо на ПК до перегляду в потоковому режимі. На жаль, по-справжньому зручного рішення тут не існує. Єдине, що можна запропонувати, це відкрити програвач за допомогою, скажімо, Unified Remote, а потім вже запустити програму дистанційного керування VLC. Зате вставати з дивана вам не доведеться.

VNC - перша серед рівних

VNC (Virtual Network Computing) - відмінна система дистанційного керування мультимедійним контентом, про яку ви, напевно, ніколи раніше не чули. На базовому рівні VNC являє собою альтернативу Unified Remote і дозволяє переміщати курсор по екрану, але цим її можливості не обмежуються. З її допомогою можна, наприклад, відсканувати документ на своєму офісному ПК, перетворити файли в формат PDF, відіслати документи поштою і одночасно з усім цим дивитися фільм на комп'ютері, який знаходиться в іншій кімнаті.

Розгорнути сервер VNC на комп'ютері нескладно - користувачам Windows для цього досить завантажити з сайту RealVNC (www.realvnc.com) серверну частину програми RealVNC, встановити її на ПК і запустити на виконання, ввівши надійний пароль.

Користувачам Ubuntu Linux необхідно встановити з Ubuntu Software Center програму x11vnc, відкрити меню Startup Applications і додати туди наступну команду: x11vnc -forever -passwd xyzzy -rfbport 5900 -bg, де xyzzy - обраний пароль.

Отже, з боку ПК все готово. Тепер потрібно встановити додаток VNC на телефон. Для операційної системи Android існує досить багато додатків VNC різної якості, але найбільше сподобалася програма Free bVNC. В її налаштування немає нічого складного. Все, що вам потрібно - це ввести ім'я свого ПК, IP-адреса, обраний пароль і натиснути кнопку Connect. Потім можна зайти в меню і в якості режиму введення вибрати імітацію сенсорної панелі (Simulated Touchpad). От і все!

Тепер можна управляти своїм комп'ютером з телефону з будь-якої точки, хоча, швидше за все, ви віддасте перевагу обмежитися рамками домашньої мережі, оскільки передача зображення Робочого столу ПК з високою роздільною здатністю вимагає від мережі досить великої пропускної здатності. Віддалене підключення до ПК через стільникові з'єднання 3G і 4G може бути нестабільним, а ось у швидкій мережі продуктивності VNC виявляється цілком достатньо. На тестовому комп'ютері сукупне дозвіл Робочого столу складає 3360x1050 точок, а пропускна здатність бездротової мережі дорівнює приблизно 150 Мбіт / с. В результаті при підключенні до комп'ютера з гаража зображення передається на телефон з частотою 10-20 кадр / с. Не ідеально, але для більшості завдань цілком достатньо.

Wake-on-LAN: пробудження комп'ютера по мережі

Припустимо, ви хочете керувати торрентами і передавати зі свого ПК мультимедійну інформацію в потоковому режимі. Комп'ютер під час простою переводиться в сплячий режим, а ви при цьому перебуваєте поза домом або ж вам просто лінь йти в іншу кімнату, щоб включати його. Якщо все це так, то вас є чим порадувати. Більшість машин вже протягом багатьох років підтримують функцію Wake-on-LAN, що дозволяє мережевий платі виводити комп'ютер із сплячого режиму при отриманні нею переданого по мережі повідомлення.

На жаль, конкретні інструкції тут дати важко, тому що кожен ПК має свої відмітними особливостями. Якщо мережеві компоненти інтегровані безпосередньо в системну плату, потрібно перевіряти настройки Wake-on-LAN в BIOS, в іншому випадку слід шукати їх в додаткових параметрах мережевої плати в диспетчері пристроїв.

Будь-мережевий адаптер, за винятком адаптерів бездротового зв'язку, що підключаються через інтефейс USB, має підтримку функції Wake-on-LAN. Активізуйте цю функцію.

Далі слід завантажити однойменне додаток Android. Як і у випадку з VNC, тут є кілька варіантів, з яких треба вибрати найкращий. Один з варіантів - додаток Android Wake on LAN. Цього разу встановлювати на ПК нічого не доведеться, але натомість при налаштуванні Wake on LAN потрібно буде ввести MAC-адресу свого комп'ютера і його IP-адресу. Вказавши всі необхідні дані, переведіть машину в сплячий режим і подайте сигнал, який повинен повернути її до життя. Подумати тільки, які можливості відкриває перед вами це додаток! Тепер ви можете виводити комп'ютер із сплячого режиму, відкривати VLC і передавати фільм в потоковому режимі на телефон, не встаючи з ліжка.

Носіть ПК з собою в кишені

Ну, ось ми і підійшли до заключного етапу нашої розповіді. Присвоєний машині адреса 192.168.1.100 дійсний тільки всередині нашої власної мережі (ось чому привласнити свого комп'ютера адреса 192.168.1.100 може хто завгодно). А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?».

Врахуйте, що деякі інтернет-провайдери надають новий глобальний IP-адреса при кожному наступному з'єднанні вашого модему, отже, перевіряти його потрібно після будь-якого відключення живлення (для початку зверніться до свого провайдера, оскільки цілком імовірно, що є можливість присвоєння вам статичного IP-адреси ). Крім того, необхідно налаштувати свій маршрутизатор таким чином, щоб він переадресовував зовнішні запити в вашу домашню мережу за адресою 192.168.1.100. Після перемикання на глобальний IP-адреса ви вже не зможете визначити, до якого комп'ютера слід здійснювати віддалений доступ. Ви підключаєтеся до маршрутизатора, і вже він повинен знати, до якого ПК відбувається звернення.

Ще раз повторимо, що у кожного маршрутизатора свої особливості, і тут не можна дати точні інструкції на всі випадки життя. Відповідні налаштування слід шукати в розділі переадресації портів Port Forwarding. Потрібні порти (якщо вам пропонується вибрати між TCP і UDP, вибирайте відразу обидва варіанти) слід додати до ПК з IP-адресою 192.168.1.100. Розглянуті нами програми використовують такі порти:

- Wake-on-LAN: 9;

- VNC: 5900;

- VLC: 8080;

- Unified Remote: 9512.

Збережіть встановлені установки, відійдіть з телефоном подалі від будинку і спробуйте підключитися до свого комп'ютера з використанням різних програм і зазначенням його глобального адреси. Якщо все вийшло, віддалений ПК у вас в кишені.

Цікаво, стаття починалася про пульт дистанційного керування телевізором, а закінчилося все тим, що ви йдете з дому. А тим часом довге перебування на вулиці загрожує сонячними опіками. Тому для початку буде цілком достатньо, якщо ви освоїте дистанційне керування комп'ютером у себе кімнаті. Адже ви занадто розумні (або ліниві), для того щоб вставати для цього з дивана.

Як управляти ПК з телефону Android

Alex Garnett. How to control your PC with your Android phone, www.pcworld.com

Вам потрібен віддалений програвач, клієнт віддаленого Робочого столу або просто якийсь спосіб передачі даних з ПК на телефон? У цій статті ми розповімо, як встановлювати безпечне з'єднання з Робочим столом ПК і запускати потрібні програми прямо з телефону Android.

Одного разу ви стали володарем приголомшливого пульта дистанційного керування. Він був оснащений монохромним сенсорним екраном і дозволяв з комфортом управляти всією наявною у вас домашньою технікою, не встаючи з дивана. По крайней мере, так було обіцяно. На практиці ж він вічно спотворював пропорції на телевізійному екрані і виставляв на мікрохвильовій печі час за Гринвічем.

А тепер про приємне. За минулі роки світ став набагато краще. Тепер найпотужнішим розважальним пристроєм будинку є ПК, а від застарілого пульта пора відмовитися на користь смартфона.

Маючи в обох частинах рівняння відкриті платформи - телефон Android і ПК, а не «пульт управління Panasonic» і «якийсь комбайн DVD / HDTV», ви можете без особливих зусиль самостійно побудувати надпотужну рішення для організації дистанційного керування. Смартфон як пульт стане в нагоді не тільки тим, хто відводить комп'ютера роль домашнього кінотеатру. Володіючи базовими знаннями мережевих технологій, ви можете налаштувати свій телефон так, щоб він віддалено виводив ПК із сплячого стану. В результаті навіть далеко від дому ви зможете запускати торренти, пересилати на телефон в потоковому режимі мультимедійні файли та й просто поглядати, як там поживає ПК під час вашої відсутності.

підготовка

Спочатку невелика ремарка. У наших інструкціях передбачається, що ваш телефон і комп'ютер підключені до одного й того ж маршрутизатора, а комп'ютера в мережі присвоєно статичний IP-адресу, тобто кожен раз при включенні він отримує один і той же локальний адресу (192.168.xx). (Я попереджав, що вам знадобляться базові знання мережевих технологій.)

У кожного маршрутизатора є свої особливості, тому неможливо на цьому етапі давати якісь конкретні рекомендації. Але, в цілому, процес повинен протікати приблизно так.

1. Знайдіть апаратний MAC-адресу вами з'єднання (кабельного або бездротового). У середовищі Windows це можна зробити, відкривши вікно командного рядка і ввівши команду ipconfig -all. На машині, яка працює під управлінням Linux або Mac OS, відкрийте термінал і введіть команду ifconfig -a. Прокручуйте екран, поки не побачите інформацію про конфігурацію свого маршрутизатора. MAC-адресу, зазвичай представлений в рядку Physical Address (Фізична адреса), виглядає приблизно так: a2: b9: 34: 54: cc: 10.

2. Перейдіть на сторінку настройки конфігурації маршрутизатора, відкривши браузер і набравши в адресному рядку 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Якщо це не спрацює, пошукайте потрібну адресу в інструкції або на сайті виробника. На сторінці налаштування конфігурації маршрутизатора знайдіть розділ визначення статичного IP-адреси. Введіть MAC-адресу свого комп'ютера, його ім'я і IP-адреса, який відтепер буде присвоєно маршрутизатора (адреса 192.168.1.100, наприклад, зазвичай цілком безпечний). Проробивши це, можна рухатися далі.

Наша стаття орієнтована, головним чином, на Windows, хоча всі видалені рішення, про які далі піде мова, за винятком Unified Remote, працюватимуть і на сучасних версіях Linux і MAC OS X.

Unified Remote: керуйте ПК з телефону

Тут все легко і просто, з установкою Unified Remote ніяких труднощів не виникне. Зайдіть на сайт Unified Remoute (www.unifiedremoute.com), скачайте звідти серверний додаток для ПК і запустіть процедуру його установки. Введений вами пароль повинен бути досить стійким, все інше можна залишити за замовчуванням. Якщо система запитає, чи слід відкривати брандмауер для цього додатка, відповідайте ствердно. Потім потрібно завантажити додаток Android з магазину Play Store або з сайту Unified Remote. Ті, хто вважають за краще телефони на платформі Windows, там же знайдуть і додаток Windows Phone.

Запустіть мобільний додаток, і в разі, якщо сервер Unified Remote на комп'ютері також запущений і з мережею все в порядку, воно спробує автоматично налаштувати свою конфігурацію. Якщо в автоматичному режимі йому це зробити не вдасться, доведеться вам додати сервер вручну, ввівши IP-адресу свого ПК.

Підключившись до сервера, перейдіть в розділ додатка Remotes. Тут є багато параметрів, з якими можна поекспериментувати. Найбільш корисними є параметр basic input, що дозволяє використовувати сенсорний екран телефону в якості інтуїтивно зрозумілій миші для ПК, і media, що відображає клавіші відтворення / стоп / гучність, аналогічні тим, що знаходяться на фізичної клавіатурі.

Все виконано на високому рівні, і якщо мережеве з'єднання працює стійко, практично ніяких затримок не відчувається.

Очевидно, що дистанційне керування має сенс лише тоді, коли мобільний пристрій буквально використовується в якості пульта. Керуючи курсором або мультимедійними клавішами, ви повинні знаходитися в безпосередній близькості від комп'ютера і бачити, що відбувається на екрані.

VLC - найкраще з двох світів

Якщо ви хочете отримати додаток, що виступає одночасно в ролі пульта дистанційного керування і каналу для передачі мультимедійного контенту з ПК на телефон, плеєр VLC - саме те, що вам потрібно. Напевно, додатки VLC, керуючі відтворенням відео, вам вже добре відомі. Якщо ні, має сенс ближче познайомитися з цим міжплатформним програмним забезпеченням з відкритим кодом. Йдеться про один з кращих в світі, на мій погляд, мультимедійних програвачів. Завантажити його можна абсолютно безкоштовно з www.videolan.org/vlc .

Відкрийте програму VLC і виберіть з меню, що випадає «Інструменти» пункт «Налаштування». Перемикач «Показувати налаштування» в лівому нижньому кутку переведіть в положення «Все», в розділі «Інтерфейс» на лівій панелі виберіть пункт «Основні інтерфейси» і встановіть прапорець Web. Після цього закрийте вікно налаштувань. Сам же програвач повинен залишатися на екрані.

Потім випливає з магазину Google Play завантажити додаток Android VLC Direct Pro Free. За замовчуванням воно спробує знайти в мережі запущений сервер VLC. Як правило, якщо програвач VLC відкритий, все відбувається автоматично, якщо ж виявити ПК не вдасться, як і в випадку з Unified Remote, додаток попросить ввести його IP-адресу.

Після того як з'єднання буде встановлено, ви побачите перед собою основний інтерфейс програми. У розділі TARGET в лівому верхньому кутку пропонується вибрати, що ви будете робити: управляти мультимедійним контентом безпосередньо на ПК (конічний значок VLC) або ж передавати його в потоковому режимі на телефон (значок Android). Керуючі елементи відтворення / пауза / стоп, а також регулятор гучності знаходяться у верхній частині екрану. Перелік доступних файлів представлений чотирма значками, які збудовані в лінію і дозволяють звертатися (зліва направо): до локального відео на телефоні, локальним аудіофайлів на телефоні, мультимедійного контенту на ПК і останнім файлів, які відривалися на ПК. Якщо ви почнете програвати щось на комп'ютері, то в нижній частині екрана з'явиться тимчасова шкала, за допомогою якої можна переміщатися по запису вперед і назад. Якраз те, що треба!

Вам слід знати три особливості VLC.

По-перше, телефон може не впоратися з відтворенням всіх файлів, при відкритті яких на комп'ютері за замовчуванням запускається програвач. В цьому випадку можна спробувати скористатися бета-версією програми VLC for Android, яке дозволяє визначати асоціації з відеофайлами, які діють за замовчуванням.

По-друге, до цього ж інтерфейсу дистанційного керування VLC по мережі через браузер можна підключити і інший комп'ютер (наприклад, якщо ви хочете підключитися до мультимедійного ПК з портативного комп'ютера, не встаючи при цьому з дивана). Просто наберіть в адресному рядку браузера 192.168.1.100:8080 (якщо ви використовуєте інший статичний IP-адресу, вкажіть його).

По-третє, для того щоб підключитися до програвача VLC, він вже повинен працювати на іншому комп'ютері. А оскільки VLC не відноситься до числа типових фонових додатків, вам доведеться самостійно включити його в список автозавантаження. Час від часу виникає ситуація, коли потрібно закрити і повторно відкрити програму, для того щоб переключитися з перегляду файлу безпосередньо на ПК до перегляду в потоковому режимі. На жаль, по-справжньому зручного рішення тут не існує. Єдине, що можна запропонувати, це відкрити програвач за допомогою, скажімо, Unified Remote, а потім вже запустити програму дистанційного керування VLC. Зате вставати з дивана вам не доведеться.

VNC - перша серед рівних

VNC (Virtual Network Computing) - відмінна система дистанційного керування мультимедійним контентом, про яку ви, напевно, ніколи раніше не чули. На базовому рівні VNC являє собою альтернативу Unified Remote і дозволяє переміщати курсор по екрану, але цим її можливості не обмежуються. З її допомогою можна, наприклад, відсканувати документ на своєму офісному ПК, перетворити файли в формат PDF, відіслати документи поштою і одночасно з усім цим дивитися фільм на комп'ютері, який знаходиться в іншій кімнаті.

Розгорнути сервер VNC на комп'ютері нескладно - користувачам Windows для цього досить завантажити з сайту RealVNC (www.realvnc.com) серверну частину програми RealVNC, встановити її на ПК і запустити на виконання, ввівши надійний пароль.

Користувачам Ubuntu Linux необхідно встановити з Ubuntu Software Center програму x11vnc, відкрити меню Startup Applications і додати туди наступну команду: x11vnc -forever -passwd xyzzy -rfbport 5900 -bg, де xyzzy - обраний пароль.

Отже, з боку ПК все готово. Тепер потрібно встановити додаток VNC на телефон. Для операційної системи Android існує досить багато додатків VNC різної якості, але найбільше сподобалася програма Free bVNC. В її налаштування немає нічого складного. Все, що вам потрібно - це ввести ім'я свого ПК, IP-адреса, обраний пароль і натиснути кнопку Connect. Потім можна зайти в меню і в якості режиму введення вибрати імітацію сенсорної панелі (Simulated Touchpad). От і все!

Тепер можна управляти своїм комп'ютером з телефону з будь-якої точки, хоча, швидше за все, ви віддасте перевагу обмежитися рамками домашньої мережі, оскільки передача зображення Робочого столу ПК з високою роздільною здатністю вимагає від мережі досить великої пропускної здатності. Віддалене підключення до ПК через стільникові з'єднання 3G і 4G може бути нестабільним, а ось у швидкій мережі продуктивності VNC виявляється цілком достатньо. На тестовому комп'ютері сукупне дозвіл Робочого столу складає 3360x1050 точок, а пропускна здатність бездротової мережі дорівнює приблизно 150 Мбіт / с. В результаті при підключенні до комп'ютера з гаража зображення передається на телефон з частотою 10-20 кадр / с. Не ідеально, але для більшості завдань цілком достатньо.

Wake-on-LAN: пробудження комп'ютера по мережі

Припустимо, ви хочете керувати торрентами і передавати зі свого ПК мультимедійну інформацію в потоковому режимі. Комп'ютер під час простою переводиться в сплячий режим, а ви при цьому перебуваєте поза домом або ж вам просто лінь йти в іншу кімнату, щоб включати його. Якщо все це так, то вас є чим порадувати. Більшість машин вже протягом багатьох років підтримують функцію Wake-on-LAN, що дозволяє мережевий платі виводити комп'ютер із сплячого режиму при отриманні нею переданого по мережі повідомлення.

На жаль, конкретні інструкції тут дати важко, тому що кожен ПК має свої відмітними особливостями. Якщо мережеві компоненти інтегровані безпосередньо в системну плату, потрібно перевіряти настройки Wake-on-LAN в BIOS, в іншому випадку слід шукати їх в додаткових параметрах мережевої плати в диспетчері пристроїв.

Будь-мережевий адаптер, за винятком адаптерів бездротового зв'язку, що підключаються через інтефейс USB, має підтримку функції Wake-on-LAN. Активізуйте цю функцію.

Далі слід завантажити однойменне додаток Android. Як і у випадку з VNC, тут є кілька варіантів, з яких треба вибрати найкращий. Один з варіантів - додаток Android Wake on LAN. Цього разу встановлювати на ПК нічого не доведеться, але натомість при налаштуванні Wake on LAN потрібно буде ввести MAC-адресу свого комп'ютера і його IP-адресу. Вказавши всі необхідні дані, переведіть машину в сплячий режим і подайте сигнал, який повинен повернути її до життя. Подумати тільки, які можливості відкриває перед вами це додаток! Тепер ви можете виводити комп'ютер із сплячого режиму, відкривати VLC і передавати фільм в потоковому режимі на телефон, не встаючи з ліжка.

Носіть ПК з собою в кишені

Ну, ось ми і підійшли до заключного етапу нашої розповіді. Присвоєний машині адреса 192.168.1.100 дійсний тільки всередині нашої власної мережі (ось чому привласнити свого комп'ютера адреса 192.168.1.100 може хто завгодно). А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?».

Врахуйте, що деякі інтернет-провайдери надають новий глобальний IP-адреса при кожному наступному з'єднанні вашого модему, отже, перевіряти його потрібно після будь-якого відключення живлення (для початку зверніться до свого провайдера, оскільки цілком імовірно, що є можливість присвоєння вам статичного IP-адреси ). Крім того, необхідно налаштувати свій маршрутизатор таким чином, щоб він переадресовував зовнішні запити в вашу домашню мережу за адресою 192.168.1.100. Після перемикання на глобальний IP-адреса ви вже не зможете визначити, до якого комп'ютера слід здійснювати віддалений доступ. Ви підключаєтеся до маршрутизатора, і вже він повинен знати, до якого ПК відбувається звернення.

Ще раз повторимо, що у кожного маршрутизатора свої особливості, і тут не можна дати точні інструкції на всі випадки життя. Відповідні налаштування слід шукати в розділі переадресації портів Port Forwarding. Потрібні порти (якщо вам пропонується вибрати між TCP і UDP, вибирайте відразу обидва варіанти) слід додати до ПК з IP-адресою 192.168.1.100. Розглянуті нами програми використовують такі порти:

- Wake-on-LAN: 9;

- VNC: 5900;

- VLC: 8080;

- Unified Remote: 9512.

Збережіть встановлені установки, відійдіть з телефоном подалі від будинку і спробуйте підключитися до свого комп'ютера з використанням різних програм і зазначенням його глобального адреси. Якщо все вийшло, віддалений ПК у вас в кишені.

Цікаво, стаття починалася про пульт дистанційного керування телевізором, а закінчилося все тим, що ви йдете з дому. А тим часом довге перебування на вулиці загрожує сонячними опіками. Тому для початку буде цілком достатньо, якщо ви освоїте дистанційне керування комп'ютером у себе кімнаті. Адже ви занадто розумні (або ліниві), для того щоб вставати для цього з дивана.

Як управляти ПК з телефону Android

Alex Garnett. How to control your PC with your Android phone, www.pcworld.com

Вам потрібен віддалений програвач, клієнт віддаленого Робочого столу або просто якийсь спосіб передачі даних з ПК на телефон? У цій статті ми розповімо, як встановлювати безпечне з'єднання з Робочим столом ПК і запускати потрібні програми прямо з телефону Android.

Одного разу ви стали володарем приголомшливого пульта дистанційного керування. Він був оснащений монохромним сенсорним екраном і дозволяв з комфортом управляти всією наявною у вас домашньою технікою, не встаючи з дивана. По крайней мере, так було обіцяно. На практиці ж він вічно спотворював пропорції на телевізійному екрані і виставляв на мікрохвильовій печі час за Гринвічем.

А тепер про приємне. За минулі роки світ став набагато краще. Тепер найпотужнішим розважальним пристроєм будинку є ПК, а від застарілого пульта пора відмовитися на користь смартфона.

Маючи в обох частинах рівняння відкриті платформи - телефон Android і ПК, а не «пульт управління Panasonic» і «якийсь комбайн DVD / HDTV», ви можете без особливих зусиль самостійно побудувати надпотужну рішення для організації дистанційного керування. Смартфон як пульт стане в нагоді не тільки тим, хто відводить комп'ютера роль домашнього кінотеатру. Володіючи базовими знаннями мережевих технологій, ви можете налаштувати свій телефон так, щоб він віддалено виводив ПК із сплячого стану. В результаті навіть далеко від дому ви зможете запускати торренти, пересилати на телефон в потоковому режимі мультимедійні файли та й просто поглядати, як там поживає ПК під час вашої відсутності.

підготовка

Спочатку невелика ремарка. У наших інструкціях передбачається, що ваш телефон і комп'ютер підключені до одного й того ж маршрутизатора, а комп'ютера в мережі присвоєно статичний IP-адресу, тобто кожен раз при включенні він отримує один і той же локальний адресу (192.168.xx). (Я попереджав, що вам знадобляться базові знання мережевих технологій.)

У кожного маршрутизатора є свої особливості, тому неможливо на цьому етапі давати якісь конкретні рекомендації. Але, в цілому, процес повинен протікати приблизно так.

1. Знайдіть апаратний MAC-адресу вами з'єднання (кабельного або бездротового). У середовищі Windows це можна зробити, відкривши вікно командного рядка і ввівши команду ipconfig -all. На машині, яка працює під управлінням Linux або Mac OS, відкрийте термінал і введіть команду ifconfig -a. Прокручуйте екран, поки не побачите інформацію про конфігурацію свого маршрутизатора. MAC-адресу, зазвичай представлений в рядку Physical Address (Фізична адреса), виглядає приблизно так: a2: b9: 34: 54: cc: 10.

2. Перейдіть на сторінку настройки конфігурації маршрутизатора, відкривши браузер і набравши в адресному рядку 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Якщо це не спрацює, пошукайте потрібну адресу в інструкції або на сайті виробника. На сторінці налаштування конфігурації маршрутизатора знайдіть розділ визначення статичного IP-адреси. Введіть MAC-адресу свого комп'ютера, його ім'я і IP-адреса, який відтепер буде присвоєно маршрутизатора (адреса 192.168.1.100, наприклад, зазвичай цілком безпечний). Проробивши це, можна рухатися далі.

Наша стаття орієнтована, головним чином, на Windows, хоча всі видалені рішення, про які далі піде мова, за винятком Unified Remote, працюватимуть і на сучасних версіях Linux і MAC OS X.

Unified Remote: керуйте ПК з телефону

Тут все легко і просто, з установкою Unified Remote ніяких труднощів не виникне. Зайдіть на сайт Unified Remoute (www.unifiedremoute.com), скачайте звідти серверний додаток для ПК і запустіть процедуру його установки. Введений вами пароль повинен бути досить стійким, все інше можна залишити за замовчуванням. Якщо система запитає, чи слід відкривати брандмауер для цього додатка, відповідайте ствердно. Потім потрібно завантажити додаток Android з магазину Play Store або з сайту Unified Remote. Ті, хто вважають за краще телефони на платформі Windows, там же знайдуть і додаток Windows Phone.

Запустіть мобільний додаток, і в разі, якщо сервер Unified Remote на комп'ютері також запущений і з мережею все в порядку, воно спробує автоматично налаштувати свою конфігурацію. Якщо в автоматичному режимі йому це зробити не вдасться, доведеться вам додати сервер вручну, ввівши IP-адресу свого ПК.

Підключившись до сервера, перейдіть в розділ додатка Remotes. Тут є багато параметрів, з якими можна поекспериментувати. Найбільш корисними є параметр basic input, що дозволяє використовувати сенсорний екран телефону в якості інтуїтивно зрозумілій миші для ПК, і media, що відображає клавіші відтворення / стоп / гучність, аналогічні тим, що знаходяться на фізичної клавіатурі.

Все виконано на високому рівні, і якщо мережеве з'єднання працює стійко, практично ніяких затримок не відчувається.

Очевидно, що дистанційне керування має сенс лише тоді, коли мобільний пристрій буквально використовується в якості пульта. Керуючи курсором або мультимедійними клавішами, ви повинні знаходитися в безпосередній близькості від комп'ютера і бачити, що відбувається на екрані.

VLC - найкраще з двох світів

Якщо ви хочете отримати додаток, що виступає одночасно в ролі пульта дистанційного керування і каналу для передачі мультимедійного контенту з ПК на телефон, плеєр VLC - саме те, що вам потрібно. Напевно, додатки VLC, керуючі відтворенням відео, вам вже добре відомі. Якщо ні, має сенс ближче познайомитися з цим міжплатформним програмним забезпеченням з відкритим кодом. Йдеться про один з кращих в світі, на мій погляд, мультимедійних програвачів. Завантажити його можна абсолютно безкоштовно з www.videolan.org/vlc .

Відкрийте програму VLC і виберіть з меню, що випадає «Інструменти» пункт «Налаштування». Перемикач «Показувати налаштування» в лівому нижньому кутку переведіть в положення «Все», в розділі «Інтерфейс» на лівій панелі виберіть пункт «Основні інтерфейси» і встановіть прапорець Web. Після цього закрийте вікно налаштувань. Сам же програвач повинен залишатися на екрані.

Потім випливає з магазину Google Play завантажити додаток Android VLC Direct Pro Free. За замовчуванням воно спробує знайти в мережі запущений сервер VLC. Як правило, якщо програвач VLC відкритий, все відбувається автоматично, якщо ж виявити ПК не вдасться, як і в випадку з Unified Remote, додаток попросить ввести його IP-адресу.

Після того як з'єднання буде встановлено, ви побачите перед собою основний інтерфейс програми. У розділі TARGET в лівому верхньому кутку пропонується вибрати, що ви будете робити: управляти мультимедійним контентом безпосередньо на ПК (конічний значок VLC) або ж передавати його в потоковому режимі на телефон (значок Android). Керуючі елементи відтворення / пауза / стоп, а також регулятор гучності знаходяться у верхній частині екрану. Перелік доступних файлів представлений чотирма значками, які збудовані в лінію і дозволяють звертатися (зліва направо): до локального відео на телефоні, локальним аудіофайлів на телефоні, мультимедійного контенту на ПК і останнім файлів, які відривалися на ПК. Якщо ви почнете програвати щось на комп'ютері, то в нижній частині екрана з'явиться тимчасова шкала, за допомогою якої можна переміщатися по запису вперед і назад. Якраз те, що треба!

Вам слід знати три особливості VLC.

По-перше, телефон може не впоратися з відтворенням всіх файлів, при відкритті яких на комп'ютері за замовчуванням запускається програвач. В цьому випадку можна спробувати скористатися бета-версією програми VLC for Android, яке дозволяє визначати асоціації з відеофайлами, які діють за замовчуванням.

По-друге, до цього ж інтерфейсу дистанційного керування VLC по мережі через браузер можна підключити і інший комп'ютер (наприклад, якщо ви хочете підключитися до мультимедійного ПК з портативного комп'ютера, не встаючи при цьому з дивана). Просто наберіть в адресному рядку браузера 192.168.1.100:8080 (якщо ви використовуєте інший статичний IP-адресу, вкажіть його).

По-третє, для того щоб підключитися до програвача VLC, він вже повинен працювати на іншому комп'ютері. А оскільки VLC не відноситься до числа типових фонових додатків, вам доведеться самостійно включити його в список автозавантаження. Час від часу виникає ситуація, коли потрібно закрити і повторно відкрити програму, для того щоб переключитися з перегляду файлу безпосередньо на ПК до перегляду в потоковому режимі. На жаль, по-справжньому зручного рішення тут не існує. Єдине, що можна запропонувати, це відкрити програвач за допомогою, скажімо, Unified Remote, а потім вже запустити програму дистанційного керування VLC. Зате вставати з дивана вам не доведеться.

VNC - перша серед рівних

VNC (Virtual Network Computing) - відмінна система дистанційного керування мультимедійним контентом, про яку ви, напевно, ніколи раніше не чули. На базовому рівні VNC являє собою альтернативу Unified Remote і дозволяє переміщати курсор по екрану, але цим її можливості не обмежуються. З її допомогою можна, наприклад, відсканувати документ на своєму офісному ПК, перетворити файли в формат PDF, відіслати документи поштою і одночасно з усім цим дивитися фільм на комп'ютері, який знаходиться в іншій кімнаті.

Розгорнути сервер VNC на комп'ютері нескладно - користувачам Windows для цього досить завантажити з сайту RealVNC (www.realvnc.com) серверну частину програми RealVNC, встановити її на ПК і запустити на виконання, ввівши надійний пароль.

Користувачам Ubuntu Linux необхідно встановити з Ubuntu Software Center програму x11vnc, відкрити меню Startup Applications і додати туди наступну команду: x11vnc -forever -passwd xyzzy -rfbport 5900 -bg, де xyzzy - обраний пароль.

Отже, з боку ПК все готово. Тепер потрібно встановити додаток VNC на телефон. Для операційної системи Android існує досить багато додатків VNC різної якості, але найбільше сподобалася програма Free bVNC. В її налаштування немає нічого складного. Все, що вам потрібно - це ввести ім'я свого ПК, IP-адреса, обраний пароль і натиснути кнопку Connect. Потім можна зайти в меню і в якості режиму введення вибрати імітацію сенсорної панелі (Simulated Touchpad). От і все!

Тепер можна управляти своїм комп'ютером з телефону з будь-якої точки, хоча, швидше за все, ви віддасте перевагу обмежитися рамками домашньої мережі, оскільки передача зображення Робочого столу ПК з високою роздільною здатністю вимагає від мережі досить великої пропускної здатності. Віддалене підключення до ПК через стільникові з'єднання 3G і 4G може бути нестабільним, а ось у швидкій мережі продуктивності VNC виявляється цілком достатньо. На тестовому комп'ютері сукупне дозвіл Робочого столу складає 3360x1050 точок, а пропускна здатність бездротової мережі дорівнює приблизно 150 Мбіт / с. В результаті при підключенні до комп'ютера з гаража зображення передається на телефон з частотою 10-20 кадр / с. Не ідеально, але для більшості завдань цілком достатньо.

Wake-on-LAN: пробудження комп'ютера по мережі

Припустимо, ви хочете керувати торрентами і передавати зі свого ПК мультимедійну інформацію в потоковому режимі. Комп'ютер під час простою переводиться в сплячий режим, а ви при цьому перебуваєте поза домом або ж вам просто лінь йти в іншу кімнату, щоб включати його. Якщо все це так, то вас є чим порадувати. Більшість машин вже протягом багатьох років підтримують функцію Wake-on-LAN, що дозволяє мережевий платі виводити комп'ютер із сплячого режиму при отриманні нею переданого по мережі повідомлення.

На жаль, конкретні інструкції тут дати важко, тому що кожен ПК має свої відмітними особливостями. Якщо мережеві компоненти інтегровані безпосередньо в системну плату, потрібно перевіряти настройки Wake-on-LAN в BIOS, в іншому випадку слід шукати їх в додаткових параметрах мережевої плати в диспетчері пристроїв.

Будь-мережевий адаптер, за винятком адаптерів бездротового зв'язку, що підключаються через інтефейс USB, має підтримку функції Wake-on-LAN. Активізуйте цю функцію.

Далі слід завантажити однойменне додаток Android. Як і у випадку з VNC, тут є кілька варіантів, з яких треба вибрати найкращий. Один з варіантів - додаток Android Wake on LAN. Цього разу встановлювати на ПК нічого не доведеться, але натомість при налаштуванні Wake on LAN потрібно буде ввести MAC-адресу свого комп'ютера і його IP-адресу. Вказавши всі необхідні дані, переведіть машину в сплячий режим і подайте сигнал, який повинен повернути її до життя. Подумати тільки, які можливості відкриває перед вами це додаток! Тепер ви можете виводити комп'ютер із сплячого режиму, відкривати VLC і передавати фільм в потоковому режимі на телефон, не встаючи з ліжка.

Носіть ПК з собою в кишені

Ну, ось ми і підійшли до заключного етапу нашої розповіді. Присвоєний машині адреса 192.168.1.100 дійсний тільки всередині нашої власної мережі (ось чому привласнити свого комп'ютера адреса 192.168.1.100 може хто завгодно). А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?».

Врахуйте, що деякі інтернет-провайдери надають новий глобальний IP-адреса при кожному наступному з'єднанні вашого модему, отже, перевіряти його потрібно після будь-якого відключення живлення (для початку зверніться до свого провайдера, оскільки цілком імовірно, що є можливість присвоєння вам статичного IP-адреси ). Крім того, необхідно налаштувати свій маршрутизатор таким чином, щоб він переадресовував зовнішні запити в вашу домашню мережу за адресою 192.168.1.100. Після перемикання на глобальний IP-адреса ви вже не зможете визначити, до якого комп'ютера слід здійснювати віддалений доступ. Ви підключаєтеся до маршрутизатора, і вже він повинен знати, до якого ПК відбувається звернення.

Ще раз повторимо, що у кожного маршрутизатора свої особливості, і тут не можна дати точні інструкції на всі випадки життя. Відповідні налаштування слід шукати в розділі переадресації портів Port Forwarding. Потрібні порти (якщо вам пропонується вибрати між TCP і UDP, вибирайте відразу обидва варіанти) слід додати до ПК з IP-адресою 192.168.1.100. Розглянуті нами програми використовують такі порти:

- Wake-on-LAN: 9;

- VNC: 5900;

- VLC: 8080;

- Unified Remote: 9512.

Збережіть встановлені установки, відійдіть з телефоном подалі від будинку і спробуйте підключитися до свого комп'ютера з використанням різних програм і зазначенням його глобального адреси. Якщо все вийшло, віддалений ПК у вас в кишені.

Цікаво, стаття починалася про пульт дистанційного керування телевізором, а закінчилося все тим, що ви йдете з дому. А тим часом довге перебування на вулиці загрожує сонячними опіками. Тому для початку буде цілком достатньо, якщо ви освоїте дистанційне керування комп'ютером у себе кімнаті. Адже ви занадто розумні (або ліниві), для того щоб вставати для цього з дивана.

Як управляти ПК з телефону Android

Alex Garnett. How to control your PC with your Android phone, www.pcworld.com

Вам потрібен віддалений програвач, клієнт віддаленого Робочого столу або просто якийсь спосіб передачі даних з ПК на телефон? У цій статті ми розповімо, як встановлювати безпечне з'єднання з Робочим столом ПК і запускати потрібні програми прямо з телефону Android.

Одного разу ви стали володарем приголомшливого пульта дистанційного керування. Він був оснащений монохромним сенсорним екраном і дозволяв з комфортом управляти всією наявною у вас домашньою технікою, не встаючи з дивана. По крайней мере, так було обіцяно. На практиці ж він вічно спотворював пропорції на телевізійному екрані і виставляв на мікрохвильовій печі час за Гринвічем.

А тепер про приємне. За минулі роки світ став набагато краще. Тепер найпотужнішим розважальним пристроєм будинку є ПК, а від застарілого пульта пора відмовитися на користь смартфона.

Маючи в обох частинах рівняння відкриті платформи - телефон Android і ПК, а не «пульт управління Panasonic» і «якийсь комбайн DVD / HDTV», ви можете без особливих зусиль самостійно побудувати надпотужну рішення для організації дистанційного керування. Смартфон як пульт стане в нагоді не тільки тим, хто відводить комп'ютера роль домашнього кінотеатру. Володіючи базовими знаннями мережевих технологій, ви можете налаштувати свій телефон так, щоб він віддалено виводив ПК із сплячого стану. В результаті навіть далеко від дому ви зможете запускати торренти, пересилати на телефон в потоковому режимі мультимедійні файли та й просто поглядати, як там поживає ПК під час вашої відсутності.

підготовка

Спочатку невелика ремарка. У наших інструкціях передбачається, що ваш телефон і комп'ютер підключені до одного й того ж маршрутизатора, а комп'ютера в мережі присвоєно статичний IP-адресу, тобто кожен раз при включенні він отримує один і той же локальний адресу (192.168.xx). (Я попереджав, що вам знадобляться базові знання мережевих технологій.)

У кожного маршрутизатора є свої особливості, тому неможливо на цьому етапі давати якісь конкретні рекомендації. Але, в цілому, процес повинен протікати приблизно так.

1. Знайдіть апаратний MAC-адресу вами з'єднання (кабельного або бездротового). У середовищі Windows це можна зробити, відкривши вікно командного рядка і ввівши команду ipconfig -all. На машині, яка працює під управлінням Linux або Mac OS, відкрийте термінал і введіть команду ifconfig -a. Прокручуйте екран, поки не побачите інформацію про конфігурацію свого маршрутизатора. MAC-адресу, зазвичай представлений в рядку Physical Address (Фізична адреса), виглядає приблизно так: a2: b9: 34: 54: cc: 10.

2. Перейдіть на сторінку настройки конфігурації маршрутизатора, відкривши браузер і набравши в адресному рядку 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Якщо це не спрацює, пошукайте потрібну адресу в інструкції або на сайті виробника. На сторінці налаштування конфігурації маршрутизатора знайдіть розділ визначення статичного IP-адреси. Введіть MAC-адресу свого комп'ютера, його ім'я і IP-адреса, який відтепер буде присвоєно маршрутизатора (адреса 192.168.1.100, наприклад, зазвичай цілком безпечний). Проробивши це, можна рухатися далі.

Наша стаття орієнтована, головним чином, на Windows, хоча всі видалені рішення, про які далі піде мова, за винятком Unified Remote, працюватимуть і на сучасних версіях Linux і MAC OS X.

Unified Remote: керуйте ПК з телефону

Тут все легко і просто, з установкою Unified Remote ніяких труднощів не виникне. Зайдіть на сайт Unified Remoute (www.unifiedremoute.com), скачайте звідти серверний додаток для ПК і запустіть процедуру його установки. Введений вами пароль повинен бути досить стійким, все інше можна залишити за замовчуванням. Якщо система запитає, чи слід відкривати брандмауер для цього додатка, відповідайте ствердно. Потім потрібно завантажити додаток Android з магазину Play Store або з сайту Unified Remote. Ті, хто вважають за краще телефони на платформі Windows, там же знайдуть і додаток Windows Phone.

Запустіть мобільний додаток, і в разі, якщо сервер Unified Remote на комп'ютері також запущений і з мережею все в порядку, воно спробує автоматично налаштувати свою конфігурацію. Якщо в автоматичному режимі йому це зробити не вдасться, доведеться вам додати сервер вручну, ввівши IP-адресу свого ПК.

Підключившись до сервера, перейдіть в розділ додатка Remotes. Тут є багато параметрів, з якими можна поекспериментувати. Найбільш корисними є параметр basic input, що дозволяє використовувати сенсорний екран телефону в якості інтуїтивно зрозумілій миші для ПК, і media, що відображає клавіші відтворення / стоп / гучність, аналогічні тим, що знаходяться на фізичної клавіатурі.

Все виконано на високому рівні, і якщо мережеве з'єднання працює стійко, практично ніяких затримок не відчувається.

Очевидно, що дистанційне керування має сенс лише тоді, коли мобільний пристрій буквально використовується в якості пульта. Керуючи курсором або мультимедійними клавішами, ви повинні знаходитися в безпосередній близькості від комп'ютера і бачити, що відбувається на екрані.

VLC - найкраще з двох світів

Якщо ви хочете отримати додаток, що виступає одночасно в ролі пульта дистанційного керування і каналу для передачі мультимедійного контенту з ПК на телефон, плеєр VLC - саме те, що вам потрібно. Напевно, додатки VLC, керуючі відтворенням відео, вам вже добре відомі. Якщо ні, має сенс ближче познайомитися з цим міжплатформним програмним забезпеченням з відкритим кодом. Йдеться про один з кращих в світі, на мій погляд, мультимедійних програвачів. Завантажити його можна абсолютно безкоштовно з www.videolan.org/vlc .

Відкрийте програму VLC і виберіть з меню, що випадає «Інструменти» пункт «Налаштування». Перемикач «Показувати налаштування» в лівому нижньому кутку переведіть в положення «Все», в розділі «Інтерфейс» на лівій панелі виберіть пункт «Основні інтерфейси» і встановіть прапорець Web. Після цього закрийте вікно налаштувань. Сам же програвач повинен залишатися на екрані.

Потім випливає з магазину Google Play завантажити додаток Android VLC Direct Pro Free. За замовчуванням воно спробує знайти в мережі запущений сервер VLC. Як правило, якщо програвач VLC відкритий, все відбувається автоматично, якщо ж виявити ПК не вдасться, як і в випадку з Unified Remote, додаток попросить ввести його IP-адресу.

Після того як з'єднання буде встановлено, ви побачите перед собою основний інтерфейс програми. У розділі TARGET в лівому верхньому кутку пропонується вибрати, що ви будете робити: управляти мультимедійним контентом безпосередньо на ПК (конічний значок VLC) або ж передавати його в потоковому режимі на телефон (значок Android). Керуючі елементи відтворення / пауза / стоп, а також регулятор гучності знаходяться у верхній частині екрану. Перелік доступних файлів представлений чотирма значками, які збудовані в лінію і дозволяють звертатися (зліва направо): до локального відео на телефоні, локальним аудіофайлів на телефоні, мультимедійного контенту на ПК і останнім файлів, які відривалися на ПК. Якщо ви почнете програвати щось на комп'ютері, то в нижній частині екрана з'явиться тимчасова шкала, за допомогою якої можна переміщатися по запису вперед і назад. Якраз те, що треба!

Вам слід знати три особливості VLC.

По-перше, телефон може не впоратися з відтворенням всіх файлів, при відкритті яких на комп'ютері за замовчуванням запускається програвач. В цьому випадку можна спробувати скористатися бета-версією програми VLC for Android, яке дозволяє визначати асоціації з відеофайлами, які діють за замовчуванням.

По-друге, до цього ж інтерфейсу дистанційного керування VLC по мережі через браузер можна підключити і інший комп'ютер (наприклад, якщо ви хочете підключитися до мультимедійного ПК з портативного комп'ютера, не встаючи при цьому з дивана). Просто наберіть в адресному рядку браузера 192.168.1.100:8080 (якщо ви використовуєте інший статичний IP-адресу, вкажіть його).

По-третє, для того щоб підключитися до програвача VLC, він вже повинен працювати на іншому комп'ютері. А оскільки VLC не відноситься до числа типових фонових додатків, вам доведеться самостійно включити його в список автозавантаження. Час від часу виникає ситуація, коли потрібно закрити і повторно відкрити програму, для того щоб переключитися з перегляду файлу безпосередньо на ПК до перегляду в потоковому режимі. На жаль, по-справжньому зручного рішення тут не існує. Єдине, що можна запропонувати, це відкрити програвач за допомогою, скажімо, Unified Remote, а потім вже запустити програму дистанційного керування VLC. Зате вставати з дивана вам не доведеться.

VNC - перша серед рівних

VNC (Virtual Network Computing) - відмінна система дистанційного керування мультимедійним контентом, про яку ви, напевно, ніколи раніше не чули. На базовому рівні VNC являє собою альтернативу Unified Remote і дозволяє переміщати курсор по екрану, але цим її можливості не обмежуються. З її допомогою можна, наприклад, відсканувати документ на своєму офісному ПК, перетворити файли в формат PDF, відіслати документи поштою і одночасно з усім цим дивитися фільм на комп'ютері, який знаходиться в іншій кімнаті.

Розгорнути сервер VNC на комп'ютері нескладно - користувачам Windows для цього досить завантажити з сайту RealVNC (www.realvnc.com) серверну частину програми RealVNC, встановити її на ПК і запустити на виконання, ввівши надійний пароль.

Користувачам Ubuntu Linux необхідно встановити з Ubuntu Software Center програму x11vnc, відкрити меню Startup Applications і додати туди наступну команду: x11vnc -forever -passwd xyzzy -rfbport 5900 -bg, де xyzzy - обраний пароль.

Отже, з боку ПК все готово. Тепер потрібно встановити додаток VNC на телефон. Для операційної системи Android існує досить багато додатків VNC різної якості, але найбільше сподобалася програма Free bVNC. В її налаштування немає нічого складного. Все, що вам потрібно - це ввести ім'я свого ПК, IP-адреса, обраний пароль і натиснути кнопку Connect. Потім можна зайти в меню і в якості режиму введення вибрати імітацію сенсорної панелі (Simulated Touchpad). От і все!

Тепер можна управляти своїм комп'ютером з телефону з будь-якої точки, хоча, швидше за все, ви віддасте перевагу обмежитися рамками домашньої мережі, оскільки передача зображення Робочого столу ПК з високою роздільною здатністю вимагає від мережі досить великої пропускної здатності. Віддалене підключення до ПК через стільникові з'єднання 3G і 4G може бути нестабільним, а ось у швидкій мережі продуктивності VNC виявляється цілком достатньо. На тестовому комп'ютері сукупне дозвіл Робочого столу складає 3360x1050 точок, а пропускна здатність бездротової мережі дорівнює приблизно 150 Мбіт / с. В результаті при підключенні до комп'ютера з гаража зображення передається на телефон з частотою 10-20 кадр / с. Не ідеально, але для більшості завдань цілком достатньо.

Wake-on-LAN: пробудження комп'ютера по мережі

Припустимо, ви хочете керувати торрентами і передавати зі свого ПК мультимедійну інформацію в потоковому режимі. Комп'ютер під час простою переводиться в сплячий режим, а ви при цьому перебуваєте поза домом або ж вам просто лінь йти в іншу кімнату, щоб включати його. Якщо все це так, то вас є чим порадувати. Більшість машин вже протягом багатьох років підтримують функцію Wake-on-LAN, що дозволяє мережевий платі виводити комп'ютер із сплячого режиму при отриманні нею переданого по мережі повідомлення.

На жаль, конкретні інструкції тут дати важко, тому що кожен ПК має свої відмітними особливостями. Якщо мережеві компоненти інтегровані безпосередньо в системну плату, потрібно перевіряти настройки Wake-on-LAN в BIOS, в іншому випадку слід шукати їх в додаткових параметрах мережевої плати в диспетчері пристроїв.

Будь-мережевий адаптер, за винятком адаптерів бездротового зв'язку, що підключаються через інтефейс USB, має підтримку функції Wake-on-LAN. Активізуйте цю функцію.

Далі слід завантажити однойменне додаток Android. Як і у випадку з VNC, тут є кілька варіантів, з яких треба вибрати найкращий. Один з варіантів - додаток Android Wake on LAN. Цього разу встановлювати на ПК нічого не доведеться, але натомість при налаштуванні Wake on LAN потрібно буде ввести MAC-адресу свого комп'ютера і його IP-адресу. Вказавши всі необхідні дані, переведіть машину в сплячий режим і подайте сигнал, який повинен повернути її до життя. Подумати тільки, які можливості відкриває перед вами це додаток! Тепер ви можете виводити комп'ютер із сплячого режиму, відкривати VLC і передавати фільм в потоковому режимі на телефон, не встаючи з ліжка.

Носіть ПК з собою в кишені

Ну, ось ми і підійшли до заключного етапу нашої розповіді. Присвоєний машині адреса 192.168.1.100 дійсний тільки всередині нашої власної мережі (ось чому привласнити свого комп'ютера адреса 192.168.1.100 може хто завгодно). А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?».

Врахуйте, що деякі інтернет-провайдери надають новий глобальний IP-адреса при кожному наступному з'єднанні вашого модему, отже, перевіряти його потрібно після будь-якого відключення живлення (для початку зверніться до свого провайдера, оскільки цілком імовірно, що є можливість присвоєння вам статичного IP-адреси ). Крім того, необхідно налаштувати свій маршрутизатор таким чином, щоб він переадресовував зовнішні запити в вашу домашню мережу за адресою 192.168.1.100. Після перемикання на глобальний IP-адреса ви вже не зможете визначити, до якого комп'ютера слід здійснювати віддалений доступ. Ви підключаєтеся до маршрутизатора, і вже він повинен знати, до якого ПК відбувається звернення.

Ще раз повторимо, що у кожного маршрутизатора свої особливості, і тут не можна дати точні інструкції на всі випадки життя. Відповідні налаштування слід шукати в розділі переадресації портів Port Forwarding. Потрібні порти (якщо вам пропонується вибрати між TCP і UDP, вибирайте відразу обидва варіанти) слід додати до ПК з IP-адресою 192.168.1.100. Розглянуті нами програми використовують такі порти:

- Wake-on-LAN: 9;

- VNC: 5900;

- VLC: 8080;

- Unified Remote: 9512.

Збережіть встановлені установки, відійдіть з телефоном подалі від будинку і спробуйте підключитися до свого комп'ютера з використанням різних програм і зазначенням його глобального адреси. Якщо все вийшло, віддалений ПК у вас в кишені.

Цікаво, стаття починалася про пульт дистанційного керування телевізором, а закінчилося все тим, що ви йдете з дому. А тим часом довге перебування на вулиці загрожує сонячними опіками. Тому для початку буде цілком достатньо, якщо ви освоїте дистанційне керування комп'ютером у себе кімнаті. Адже ви занадто розумні (або ліниві), для того щоб вставати для цього з дивана.

А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?
А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?
А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?
А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?
А щоб підключитися ззовні, необхідно вказати свій глобальний IP-адресу, яку можна дізнатися, набравши в пошуковому рядку Google: «Який у мене IP-адреса?

Дополнительная информация

rss
Карта