Як і чому геймери чекають виходу Half-Life 3

  1. Як все починалося
  2. «Ми хочемо Half-Life 3!»
  3. Чи чекати Half-Life 3?

Новина про створення фанатами легендарної ігрової серії Half-Life власного коміксу навряд чи має велике значення для світу ігрової індустрії, але, безсумнівно, є симптоматичною, так як виходу третьої частини люди чекають дуже і дуже давно.

Тому не дивно, що на все, хоч якось пов'язане з магічною фразою «Half-Life», у шанувальників шутера з фізиком-ядерником з монтуванням в головній ролі виробився умовний рефлекс. 16 листопада 2004 року компанія Valve випустила другу частину став культовим шутера, в 2006-2007 роках вибухнула двома спін-оффамі до серії, а потім про найпопулярнішому своє дітище як ніби забула: і про розробку третьої частини, і про цифру 3 в прес- релізах, і про офіційні виступах взагалі.

Ми спробували розібратися, як розвивалися події в протистоянні Valve -фанати Half-Life в останні роки і чому стадія «заперечення» рано чи пізно закінчиться «прийняттям».

Як все починалося

Вихід Half-Life 2 майже десять років тому привчив ігровий світ до того, що хлопці з Valve на чолі з Гейб Ньюелл не відрізняються особливою вправністю і швидкістю. Розбурхала любителів шутерів перша «Халф» вийшла в далекому 1998 році. Причому через шість років, коли фанати дочекалися заповітної другій частині, ігровий світ зробив стільки кроків вперед, що продовження було схоже на першу частину лише назвою і деяким подібністю ігрових персонажів. Восторг геймерів і світова популярність конвертувалися в схвальні оцінки ігрових видань і титул «Гра десятиліття». Стало зрозуміло: продовження бути.

У 2006 році світ побачив Half-Life 2: Episode One. Гейб Ньюелл заявив, що в компанії вирішили випустити продовження гри епізодами. Тоді Гейб назвав три частини, в яких сюжетна лінія Half-Life триватиме і розвиватися. Крім того, гра вийшла в новому для Valve і ігрової індустрії взагалі форматі: компанія показала так звану The Orange Box, геймерський набір їх трьох ігор: Portal, Team Fortress 2 і, власне, продовження історії Фрімена і компанії. Через рік вийшло друге доповнення, Half-Life 2: Episode Two, і логічний вихід третього епізоду, підкріплений драматичної кінцівкою з відкритим фіналом, замаячив на горизонті.

Тоді здавалося, що «і Ньюелл такий молодий, і третя частина попереду!», Але, починаючи з релізу другого епізоду, з Valve відбуваються дивні зміни. Все почалося з того, що в кінцівці Half-Life 2: Episode Two, яка шокувала фанатів серії і просто любителів якісних ігор, творці не розмістили трейлер майбутньої частини, як вони зазвичай це робили. У Valve відмовчалися, мовляв, гра ще в розробці, а ми не хочемо показувати фанатам «сирий» продукт. Фанати заспокоїлися і почали чекати появи третього епізоду, який ніби як намітили на 2009 рік. Шанувальники чекали релізу продовження серії на конференції E3, але Valve показали Left 4 Dead 2. Пролунав черговий дзвінок: про гру, яку чекають мільйони геймерів на конференції, не сказали ні слова.

2010 рік був, мабуть, одним з найскладніших, якщо розглядати відносини шанувальників серії і Valve з Гейб Ньюелл. Хвилю невдоволення, піднята в інтернеті, по великому рахунку компанія ігнорує. Ньюелл іноді давав скупі коментарі пресі, що серія повернеться до коріння, ігровий світ стане ще крутіше, а сюжет буде захоплювати і тримати до самого кінця гри. Поки глава Valve мутіл воду, в компанії найняли розробника Dota і, мабуть, сконцентрувалися на онлайн-ринку. Шанувальники Half-Life цього не знали і продовжували по крупицях збирати натяки на продовження серії в інтернеті, інтерв'ю Ньюела і коді нових ігор, які випускали Valve.

Шанувальники Half-Life цього не знали і продовжували по крупицях збирати натяки на продовження серії в інтернеті, інтерв'ю Ньюела і коді нових ігор, які випускали Valve

У 2011 році в компанії випускають Portal 2. В черговий раз при розборі редактора гри наполегливими гиками фанати знаходять натяки на продовження Half-Life - текстури, назви модулів, знайомі предмети. Тим часом, в пресі, з якої зрідка спілкуються представники компанії, вже забули не тільки цифру «3», а й назва доповнення - Episode 3. Ігнорування питань про майбутнє Half-Life, вихід популярної Dota 2, успіх Steam - з одного боку, це символізувало вірність шляху, по якому вів компанію Ньюелл, з іншого - доносилися вже не тривожні дзвіночки щодо майбутнього серії, а справжнісінький дзвоновий сполох.

Наступні два роки тривали як під копірку. Valve зливалися і уникали прямих запитань щодо «Халфи», фанати шукали «тарганів» в нових продуктах компанії і бачили скрізь постійні натяки на продовження історії Гордона Фрімена, який воює проти «Альянсу». Восени 2013 року з'явилися чутки, що компанія зареєструвала торговельну марку Half-Life 3, який, втім, був спростований.

Кінець 2013 року було надзвичайно плідний для компанії. Valve анонсували свою власну ігрову операційну систему Steam OS, протестували власні геймпади нового покоління і заявили, що складуть гідну конкуренцію Oculus Rift, оголосивши початок роботи над новим шоломом віртуальної реальності. Ні слова про Half-Life.

«Ми хочемо Half-Life 3!»

Посил, з яким шанувальники серії проводять свої акції, простий: «Зробіть нам Half-Life 3». З метою знайти натяки на анонс виходу серії геймери колупаються в ігрових редакторах, клепають концепти і артворкі і проводять спільні акції.

• У серпні 2011 року двоє геймерів прийшли на пікет до офісу Valve: поставили намети, стільчики, розгорнули плакати і почали чекати. Гасла не принесли користі, хоча хлопців по-доброму вітали співробітники компанії і годували сендвічами, а в кінці навіть вийшов сам Гейб.

Гасла не принесли користі, хоча хлопців по-доброму вітали співробітники компанії і годували сендвічами, а в кінці навіть вийшов сам Гейб

• У 2012 році в головний офіс Valve прийшла дивна посилка від анонімного відправника. Коли в компанії розпакували ящики, то виявили кілька десяток монтувань - головна зброя протагоніста Half-Life Гордона Фрімена і символ всієї ігрової серії.

• У цьому ж році відбувся мітинг на підтримку виходу Half-Life 3. Фанати гри соорганізованних через співтовариство в Steam і вийшли перед офісом компанії Valve. Правда, замість запланованих 50 тисяч прийшло «всього» десять з невеликим, але і це непогано.

• На початку цього року шанувальники культового шутера з Deviant Pictures вирішили не чекати милості від Ньюелла і зробили власний трейлер третьої частини. Відео розбурхало інтернет і навіть спочатку обнадіяло непосвячених геймерів.

• Кілька опустили руки фанатів у вересні цього року почали збирати гроші на фільм про Half-Life. 40-хвилинний фільм про протистояння людства і інопланетян за мотивами сюжету дітища Ньюелла не набрав навіть 500 доларів, хоча вимагав всі 20 тисяч.

• Американські фанати серії запустили краудфандінговий проект «We Want Half-Life 3» . Суть його проста: хлопці збирають гроші на те, щоб ненав'язливо змусити Valve робити свою головну, як їм здається, роботу. Якщо шанувальники набирають 3 тисячі доларів, то запускають рекламну кампанію в інтернеті, що складається з банерів з фразою «Ми хочемо Half-Life 3». Якщо набереться 9 тисяч доларів, то навколо офісу Valve курсуватиме вантажівка з білбордами, на якому буде аналогічний заклик. За 45 тисяч доларів хлопці наймуть двійників Ньюелла, які будуть діставати голову Valve, а за 150 тисяч проведуть концерт на підтримку виходу Half-Life 3.

Чи чекати Half-Life 3?

Судячи з усього, не варто. Судячи з останніх продуктів компанії, Valve переорієнтувалися на ринок онлайн-ігор. Успіх з «Дотой», розвивається сервіс Steam, без якого більшість сучасних геймерів вже не уявляють гри, проекти по створенню власної ігрової операційної системи і останні ігри Valve явно показують вектор розвитку компанії. Гра про самотнього і небагатослівного вченого з монтуванням просто не вкладається в логічний ряд продуктів Valve. Також, судячи з кількох «слив», в компанії зазнали істотних проблеми з перенесенням механіки та світу гри на новий движок і адаптацію під останні технології.

А може бути, справа в тому, що для компанії історія з найуспішнішою і відомої грою є «золотим вантажем», від тиску якого Ньюелл давно мріє позбутися? А ми продовжуємо чекати дива і людини з монтуванням.

«Прокидайтеся, містер Фрімен. Вас знову чекають великі справи ».

Вас знову чекають великі справи »

А може бути, справа в тому, що для компанії історія з найуспішнішою і відомої грою є «золотим вантажем», від тиску якого Ньюелл давно мріє позбутися?

Дополнительная информация

rss
Карта