- 1 Використовуйте форму предметів Поєднувати 2-3 різних стилю простіше, якщо дотримуватися єдність...
- 3 Комбінуйте матеріали
- 4 Шукайте єдність в несподіваною деталі
- 5 За допомогою кнопок повторювані малюнки
- 6 Задіюйте контраст
- 7 За допомогою кнопок правило «80/20»
1 Використовуйте форму предметів
Поєднувати 2-3 різних стилю простіше, якщо дотримуватися єдність форми. Це не викличе відторгнення і буде виглядати гармонійно. А що ще потрібно для комфортного інтер'єру?
На фото нижче показаний інтер'єр, в якому використовується меблі і аксесуари з різних стилів: тут і модерн, і щось із класики, можна знайти навіть риси футуризму, якщо подивитися на найближчу тумбочку. Але єдина форма цих меблів: тонкі ніжки, м'які текстильні сидіння, - створюють єдину і комфортну атмосферу.
Дизайн інтер'єру: Heidi Caillier Design
2 Знайдіть правильне поєднання кольорів
Грамотне поєднання різних кольорів - це ціла наука, якої дизайнери вчаться довгий час. Але вам не потрібно його витрачати, тому що ми зібрали 6 універсальних порад по поєднанню різних відтінків в інтер'єрі.
- Синій колір вдало поєднується з червоним, оранжевим, білим і зеленим.
- Теракотовий виглядає гармонійно з яскраво-зеленими предметами і відтінками кольору лайма. Це поєднання створює веселий настрій.
- Комбінація світло-блакитного і кремового кольорів відмінно виглядає в кімнатах, де мало природного світла, вона надає затишку і органічності.
- Жовтий колір часто асоціюється з радістю, але він практично ніколи не є домінуючим. Його можна успішно поєднувати з нейтральною гамою: сірим, бежевим, білим. А якщо хочеться яскравості, допоможуть малиновий, яскраво-синій або трав'янисто-зелений.
- Глибокий зелений колір і смарагдовий відтінок вигідно комбінуються з червоним, а приглушене бірюзовий - з нейтральним бежевим і білим кольором.
- Рожеві відтінки завжди складні, але і до них можна знайти підхід. Якщо обрана яскрава палітра, до рожевого додаються бежевий або білий кольори, а приглушений або пильно-рожевий вдало поєднується з темно-блакитним.
Бонус: найпростіший шлях - зробити фон білим . З ним поєднуються практично будь-які кольори, на контрасті можна створити цікавий еклектичний інтер'єр, як в цьому випадку.
Дизайн інтер'єру: Wolfe Rizor Interiors
3 Комбінуйте матеріали
Для різних стилів характерні відмінності в структурах і матеріалах. Так, в класичних інтер'єрах ми найчастіше спостерігаємо оксамит, жовтий метал, дерево. У лофт - камінь і шкіру. В кантрі-інтер'єрах - дерево і текстиль. Для того щоб грамотно поєднувати матеріали в різних стилях, потрібно дотримуватися наступних принципів:
- В одному інтер'єрі краще не поєднувати кілька матеріалів для обробки з однаковою поверхнею: натуральне дерево і ламінат, керамічна плитка, що імітує дерево, і той же ламінат.
- Основне правило поєднання фактур - контраст і гармонія: гладке відмінно поєднується рельєфом, тверде дерево - з м'якою оббивкою.
- Якщо приміщення розділене на зони, ідеально для кожної зони використовувати обробку різних фактур.
Яскравий приклад вдалого змішання стилів і матеріалів - ця передпокій. Сучасна класика вгадується в маленькій тахті, люстра наштовхує на футуризм або індустріальний стиль, а на підлозі ми бачимо цікаву ідею зонування за допомогою плитки та ламінату: при вході покладена плитка, це зручно, практично, а в цьому випадку ще й красиво.
Дизайн інтер'єру: Concept58 Interior Design Studio
4 Шукайте єдність в несподіваною деталі
Змінити інтер'єр кімнати можна однією сміливою деталлю. Наприклад, додати в сучасний інтер'єр килим з східним орнаментом, або в класичну вітальню - футуристичний диван.
В цілому робота з поєднанням класики і новизни - улюблений прийом багатьох дизайнерів. Наприклад, в кімнаті на фото нижче такою деталлю став класичний камін. І він виглядає дуже цікаво в сучасному інтер'єрі.
Дизайн інтер'єру: Horton & Co. Designers
5 За допомогою кнопок повторювані малюнки
Якщо хочеться поєднувати в одному інтер'єрі предмети різних стилів, це буде виглядати завжди добре з обробкою або меблями, де повторюються малюнки або кольору. зв'язок з орнаментів - одна з найбільш вдалих для комбінації різних дизайнерських напрямків.
Наприклад, в цьому інтер'єрі схожі малюнки задній панелі шаф і оббивки стільців. За рахунок цього поєднання виглядає гармонійніше.
Дизайн інтер'єру: SuzAnn Kletzien Design
6 Задіюйте контраст
Часто інтер'єри в змішаному стилі будуються на крайнощах. Наприклад, меблі і килим - в одному стилі, а люстра або журнальних столик - із зовсім іншої історії. При цьому стилі повинні бути абсолютно протилежні один до одного. Предмети, наче з іншого інтер'єру, спеціально принесені в кімнату, називають «якорями».
Інтер'єр на цьому фото цілком можна було назвати кантрі, якби не два стільці і люстра, які потрапляють в футуристичне напрямок.
Дизайн інтер'єру: Wolfe Rizor Interiors
7 За допомогою кнопок правило «80/20»
Щоб зробити змішання стилів вдалим, іноді достатньо однієї-двох деталей. Цей підхід відповідає правилу «80/20», де говориться: 80% меблів і аксесуарів будуть в одному стильовому напрямку, а 20% - в іншому. Тоді інтер'єр буде виглядати виграшно.
Таке навмисне поєднання гармонійно виглядає в інтер'єрі, досить подивитися на кімнату нижче. Тут показано, як за все дві подушки в східному стилі змінили оформлення кімнати.
Дизайн інтер'єру: Deborah French Designs
А що ще потрібно для комфортного інтер'єру?