Всім привіт! Не так давно, коли жорсткі диски були маленькими, а інтернет як «черепаха», то питання про те, як стиснути файл ніхто не задавав - все і так всі знали, бо і дискетки були по півтора мегабайта, а флешки в Windows 98 вимагали установки драйверів! (Та й коштували як чавунний міст)
Однак потреба в стисненні файлів нікуди не поділася, просто не завжди в цьому є очевидний виграш в розмірі файлу. Практичне застосування стиснення мається на використанні електронної пошти, адже інтернет не у всіх швидкісний, а ганяти сотні мегабайт інформації по інтернету немає сенсу, якщо їх можна скоротити наприклад до кілька десятків!
Як стиснути файл архіватором 7 Zip?
Напевно у багатьох стоїть платний і ламаний архіватор WinRAR, але ми будемо використовувати безкоштовну альтернативу у вигляді 7 Zip, інформацію про встановлення та налаштування якого Ви можете почитати тут . Після того, як ви встановили цей архіватор, в контекстному меню (це коли ви натискаєте правою кнопкою миші по файли) додалася рядок 7-Zip, саме тут і знаходяться варіанти стиснення.
Ви можете просто клікнути «Чи додасть до <ІМ'Я ФАЙЛА> .zip» і отримаєте архівований в zip файлик з дефолтними налаштуваннями стиснення, але я хочу показати настройки стиснення. Нам потрібно вибрати «Чи додасть до архіву ...»
У рядку Архів можемо придумати назву нашого архіву, за замовчуванням воно буде таке ж, як і в оригінального файлу. Дуже важливий параметр: «Формат архіву». Я рекомендую використовувати вам ZIP - цього формату сто років в обід і працювати з ним можна без установки стороннього ПО, однак стиснення у нього не завжди радує. Далі можна задати пароль на наш архів (якщо є така потреба)
Наш архів створений, як бачите - різниця особливо не видно, однак уявіть що база 1С з 800 мегабайт легко стискається в 150, а це вже істотно навіть у сьогоднішніх реаліях.
Давайте спробуємо ще один поширений формат стиснення - 7Z. Якщо вибрати максимальне стиснення, то доведеться запастися терпінням - відбувається це все значно повільніше, якби ми стиснули в Zip.
Однак поглянувши на скрін нижче можна помітити суттєву різницю між zip і 7z. Формат 7z стискає значно краще, але вимагає більше ресурсів і встановлений архіватор.
Звичайно ж це не єдиний спосіб стиснути файл, існують ще безліч варіантів. Просто хочу додати від себе - не намагайтеся стиснути відео або картинки, звичні нам архіви не дадуть ніякого виграшу в розмірі файлу, зате часу на це піде багато. Ну ось і все, тепер ви знаєте як стиснути файл архіватором 7 Zip 🙂
Як стиснути файл архіватором 7 Zip?Як стиснути файл архіватором 7 Zip?