Як інтернет речей знищить відомі бренди

smartdevices.su

У мережі можна наштовхнутися на сотні новин про те, як в кожну річ поступово проникає інтернет. Internet of Things (IoT, інтернет речей) став найпотужнішим технологічним трендом останніх років. За даними дослідницької компанії Gartner, зараз в світі вже більше 5 млрд підключених пристроїв. А до 2020 року, за її прогнозами, таких буде близько 20,7 млрд

Чи отримають такі пристрої в найближчому майбутньому більш серйозну функцію, яка вимірювалася б не тільки в кількості лайків під фото їх покупця, а, наприклад, в зекономлених грошах?

ЛІГА.net спробувала спрогнозувати, яке значення матиме інтернет речей для майбутнього електронної торгівлі.

Гримуча суміш

Оглядачі видань, таких як американський Forbes або TechCrunch, нещодавно вже спантеличені цим питанням. У поєднанні з «віртуальним помічником» кожного споживача (програмою штучного інтелекту), поява якого експерти вже передбачали в ході сесій на Всесвітньому економічному форумі 2016 в Давосі, інтернет речей буде здатний багато чого змінити в сучасному маркетингу і рекламі.

Основна ідея полягає ось у чому: чим більше пристроїв, які оточують людину, будуть підключені до Мережі, тим більше буде з'являтися додатків, спрямованих на поліпшення якості життя. І якість споживання товарів і послуг тут на першому місці. Ще одна важлива річ - у людини з'являється можливість усуватися від рутинного походу в магазин за закінчилися шампунем, порошком, ковбасою, яйцями, кава і так далі. Цю функцію можна буде покласти на програму, яка, вивчивши переваги господаря, сама регулярно ходитиме в інтернет-магазин.

Навіть нинішній рівень автоматизації бізнес-процесів і штучного інтелекту дозволив компанії Amazon запустити і успішно розвивати сервіс Amazon Dash Replenishment. Він дозволяє домашнім підключеним пристроям самостійно замовляти в інтернет-магазині інгредієнти, які їм необхідні для повноцінної роботи. Для цих цілей вони оснащені вбудованими сенсорами.

Перший досвід

Пристрій для фільтрації води Brita підключається до інтернету по Wi-Fi. Воно здатне відстежувати, коли через фільтр проходить максимально допустиму кількість води - 40 галонів, - і замовляє доставку нового. Принтери Samsung і Brother вже вміють самостійно докуповувати тонер, якщо він закінчується. А пральні машинки Whirlpool навчилися дозамовляти порошок.
Пристрій для фільтрації води Brita підключається до інтернету по Wi-Fi

Samsung недавно представив великий сімейний холодильник, оснащений трьома камерами на дверцятах. Вони при кожному відкритті моніторять наявність продуктів і терміни їх придатності. «Навіть якщо ви в магазині і забули перевірити, що потрібно до вечері, можна легко відкрити додаток Samsung Smart Home і заглянути прямо в ваш холодильник», - так описує корейський виробник свою новинку.
Samsung недавно представив великий сімейний холодильник, оснащений трьома камерами на дверцятах

Бюджет на відкуп програмі

Цілком очевидно, що як тільки в домашніх холодильниках з'являться сенсори, за ними прийдуть і програми, здатні прорахувати, скільки сім'ї необхідно на тиждень продуктів, і більш того, самостійно вибрати найдешевший і зручний спосіб їх покупки. У міру того як розумний будинок стає поширеним явищем, варто очікувати додатків, які будуть витрачати гроші на ресурси (воду, миючі засоби, продукти, електроенергію), виходячи з лімітів сімейного бюджету, встановленого користувачем. Йому просто будуть пропонуватися варіанти споживання: «економний», «базовий», «необмежений».

Все, що залишиться споживачеві, - це натиснути «ок». І то тільки на перших порах, поки він не звикне до відчуття того, що повністю покладається на машину. Вона буде вибирати і купувати продукти і товари, що мають властивість регулярно закінчуватися, оплачувати комунальні послуги. А також при необхідності викликати додому майстрів, якщо щось з техніки поламалося.

Небезпека проти ліні: хто переможе?

Міжнародна консалтингова компанія по цифровій торгівлі Salmon Ltd вже охрестила це явище Programmatic Commerce (програмної торгівлею). З тим, як вона виглядає в розумінні її аналітиків, можна швидко ознайомитися по цьому посиланню .

Salmon Ltd прогнозує, що замовляти товари першої необхідності буде не тільки будинок, але і автомобіль. Наприклад, якщо шини зносилися, бортовий помічник зробить замовлення на доставку нових. І це ще не все. Програми примітивного штучного інтелекту, по очікуванню Salmon, зможуть аналізувати профілі друзів в соціальних мережах і пропонувати користувачеві купити конкретний подарунок, виходячи з переваг приятеля. Все, що потрібно буде зробити людині, - це знову-таки натиснути «ок». Підтвердити, що він схвалює купівлю.

Само собою зрозуміло, існує безліч суперечок і дискусій, наскільки будуть безпечні такі системи. І чи не призведе це до крадіжок не тільки величезного масиву даних користувача, але і самих речей, які оточують людину. Наприклад, на тому ж відео Salmon демонструє, що кур'єр майбутнього доставляє і кладе товар, замовлений бортовим комп'ютером його автомобіля, безпосередньо в багажник. Для цього йому потрібно лише ввести код безпеки. Така схема продажу виглядає екзотикою в українських реаліях, де отримати майже санкціонований доступ до задніх дверцятах машини - знахідка для злодія.

Але аналітики стверджують, що в кінці кінців людська лінь візьме верх і багато покупки будуть робити віртуальні помічники. «Все, що спрощує життя споживачам, працює. Тому що вони апріорі ледачі », - стверджує гендиректор Salmon Нейл Стюарт.

Прощай, реклама для мас-маркету

Якщо добре навчені програми візьмуться за покупки замість нас, то їм вже буде не до емоційного шопінгу. Складно собі уявити, як може змінитися брендинг і позиціонування споживчих товарів, як тільки IoT в зв'язці з штучним інтелектом візьмуться за наші рутинні обов'язки.

Пральна машинка не буде дивитися по телевізору рекламу, як тітка Ася видаляє плями. Вона не буде гуглити в інтернет-браузері словосполучення «найдешевший порошок».

Вже зараз очевидно, що якщо пральна машинка почне замовляти порошок, то вона, швидше за все, надовго причепиться в перевазі до одного бренду. Пральна машинка не буде дивитися по телевізору рекламу, як тітка Ася видаляє плями. Вона не буде гуглити в інтернет-браузері словосполучення «найдешевший порошок». Просування товарів в Google за допомогою пошукової оптимізації не зіграє ніякої ролі. Адже її інструменти заточувалися під людини, а не під алгоритм, здатний за секунду опрацювати пропозиції сотні брендів і тисячі магазинів. І вибрати найбільш підходящий.

Можливо, наступне покоління споживачів, народжене в епоху розумних будинків, машин, міст і офісів, вже не буде точно знати, що таке новорічна реклама Coca-Cola, коли по телевізору показують святкову фуру, що приносить напій в кожен будинок. Можливо, для тінейджера 2020-х Coca-Cola буде просто темним газованим напоєм в прозорій пластиковій упаковці, який регулярно замовляє його холодильник.

джерело: liga.net

Читайте свіжі новини і аналітику про ритейлі та інтернет-торгівлі в Україні на нашій сторінці в Facebook , На нашому каналі в Telegram , А також підписуйтесь на нашу щотижневу e-mail розсилку.

Небезпека проти ліні: хто переможе?

Дополнительная информация

rss
Карта