Як розшифровувати аудіозаписи за допомогою YouTube

Завдання перетворення аудіозаписи в текст виникає дуже часто, наприклад, у журналістів при обробці інтерв'ю або у студентів, які використовують записи лекцій. Однак процес цей не такий простий і швидкий, як хотілося б. Постійна перемотування вперед-назад і запис матеріалу на слух може вивести з себе навіть самого терплячого людини. Тому пропонуємо вам взяти на озброєння простий і безкоштовний метод розшифровки записів за допомогою сервісу YouTube.

Для використання цього способу вам знадобиться вихідний аудіо-файл, будь-яка картинка і обліковий запис сервісу YouTube. Зображення стане в нагоді для того, щоб зробити зі своєї запису відео-файл, адже ми пам'ятаємо, що YouTube - це відеохостинг.

1. Для створення відео можна використовувати будь-який найпростіший відеоредактор, в якому на статичну картинку можна накласти свою звукову доріжку. Потім отримане відео необхідно завантажити в YouTube. Для тих, кому це здається занадто складним, рекомендуємо спеціальний сервіс TunesToTube.

Для тих, кому це здається занадто складним, рекомендуємо спеціальний сервіс   TunesToTube

2. Дозвольте сервісу доступ до свого облікового запису YouTube, а потім завантажте свій аудіофайл і картинку. Задайте заголовок, опис і, якщо хочете, теги. Натискаємо кнопку Create Video! і чекаємо, поки TunesToTube створить ролик і завантажить його в YouTube.

3. Йдемо в менеджер своїх відеозаписів і бачимо завантажений ролик. Втім, іноді відео з'являється не відразу, а через деякий час, так як це залежить від його розміру та завантаженості серверів YouTube в даний момент. На сторінці завантаженого вами ролика нас цікавить кнопка Текст відео, розташована під вікном перегляду.

4. Тепер вам залишається тільки скопіювати отриману розшифровку і відредагувати її в будь-якому текстовому редакторі. До речі, клацання по будь-якому рядку миттєво перенесе вас у відповідне місце ролика, що може бути корисно для ручної коректури тексту.

Зрозуміло, такий автоматичний спосіб розпізнавання тексту може містити істотні помилки і неточності, особливо якщо запис не дуже хорошої якості. Однак, в будь-якому випадку, це в кілька разів прискорює процес і дає можливість, замість монотонної рутини ручного транскрибування, обмежитися легкою правкою готового тексту.

Дополнительная информация

rss
Карта