- Вступ. Колекція музичних файлів неминуче містить дублікати. Деякі з них можуть бути потрібними (ремікси,...
- Крок 2: Запуск програми. Налаштування пошуку дублікатів.
- Крок 3: Пошук дублікатів музичних файлів.
Вступ.
Колекція музичних файлів неминуче містить дублікати. Деякі з них можуть бути потрібними (ремікси, альбомні і живі версії і т.п.), інші просто займають місце на диску і захаращують списки відтворення. Ви можете вирішити просто замінити частину файлів MP3 аналогічними файлами в форматі FLAC або APE, щоб слухати музику без втрат якості. В цьому випадку вам доведеться видалити дублікати MP3. Якщо робити це вручну, можна витратити досить багато часу, тому було б непогано автоматизувати процес. Однак більшість програм пошуку дублікатів не можуть визначити, що файл MP3 є дублікатом файлу FLAC.
В цілому видалення дублікатів звільнить місце на диску без необхідності видаляти що-небудь потрібне. Тут ми розглянемо, як можна видалити дублікати музичних файлів за допомогою Music Duplicate Remover . Ця програма підтримує найбільш популярні формати аудіофайлів і може розпізнавати дублікати в різних форматах, з прописаними або відсутніми тегами і т.п.
Крок 1: Завантаження і установка програми.
Завантажте Music Duplicate Remover на ваш комп'ютер і запустіть файл. Дотримуйтесь підказок на екрані для установки програми видалення дублікатів.
Крок 2: Запуск програми. Налаштування пошуку дублікатів.
Запустіть Music Duplicate Remover. Буде показано головне вікно:
Як ми бачимо, інтерфейс дуже схожий на Провідник Windows: зліва показані папки на своєму комп'ютері. Щоб сканувати папку на дублікати, просто поставте галочку поруч з нею.
Права панель зараз майже порожня, але ми бачимо дві вкладки: "Опції пошуку" і "Опції угруповання". За замовчуванням обрана перша папка. Тут у нас є список "Порівнювати". У ньому - три встановлених профілі пошуку дублікатів: "По ID3-тегами", "По звуку" і "По звуку і ID3-тегами". Ці профілі не є чимось незмінним, вони просто об'єднують різні параметри пошуку. Ми можемо їх змінити або видалити і додати власні.
Тепер давайте кликнемо на засланні "Налаштування порівняння" (показано на ілюстрації вище), щоб вивести повний список налаштувань:
Тут ми бачимо, які опції обрані для профілю "За ID3-тегами". У наших файлах будуть порівнюватися тільки ті поля, які відзначені галочкою. Цифри поруч з полями дозволяють визначати значимість відповідного поля. Наприклад, ми можемо зробити назву більш важливим, ніж альбом, записавши в поле назви 100, а в поле альбому - 50.
Опція "Ігнорувати поля з порожніми значеннями" визначає, як будуть оброблятися файли з порожніми тегами. Ми експериментували з програмою і прийшли до висновку, що ця опція за замовчуванням повинна бути відключена, але чомусь це не так. Так що якщо ви захочете сканувати дублікати за тегами, спробуйте відключити цю опцію. Результати повинні бути точніше.
Справа знаходиться область "Порівняння по звуку". На щастя, тут тільки пара можливих налаштувань, а пошук дублікатів по звуку працює досить-таки добре в цій програмі, так що ми виберемо саме цю опцію.
"Формати" дозволяють вибрати, які формати слід сканувати. Наприклад, якщо ми знімемо галочку з MP3, програма не скануватиме MP3 файли.
Тепер кілька слів про опції угруповання:
Тут ми можемо додати папки, в яких дублікати потрібно залишити, і папки, в яких дублікати потрібно видалити. Це дозволить програмі автоматично сортувати знайдені дублікати саме так, як нам необхідно.
Справа ми можемо налаштовувати пріоритет для розширень файлів, пересуваючи більш важливі розширення в верхню частину списку, а також пріоритезувати бітрейт. У нашому прикладі ми вважали за краще FLAC перед APE, з MP3 на третьому місці. Це означає, що якщо програма знайде схожі файли FLAC і APE, перший буде відзначений як оригінал, а APE позначений для видалення.
Звичайно, ми все одно переглянемо список знайдених дублікатів, але ці настройки зроблять наше життя набагато простіше.
Крок 3: Пошук дублікатів музичних файлів.
Потрібні папки вже обрані? Для нашого прикладу ми скористаємося профілем "По звуку". Давайте натиснемо кнопку "Знайти дублікати" на панелі інструментів програми. Music Duplicate Remover почне сканування:
Після сканування буде показано таке повідомлення:
Натиснемо "ОК". Тепер список праворуч вже не порожній:
Ми можемо розкрити всі елементи, щоб переглянути дублікати. На ілюстрації вище ми бачимо, що деякі файли виділені зеленим, а деякі - червоним. Ці кольори - результат наших налаштувань на вкладці угруповання: ми додали одну з папок в список, де дублікати потрібно зберегти, а іншу - в список, де дублікати слід видаляти. Як ми бачимо, програма правильно відсортувала наші файли, відзначаючи непотрібні дублікати для видалення. Але ми також бачимо, що перші два файли в списку виділені зеленим. Це означає, що вони обидва знаходяться в папці, де дублікати слід зберігати. Програма показує такі файли, але не позначає їх для видалення. Якщо ми хочемо видалити один з таких файлів, потрібно поставити галочку навпроти нього. Така функція дозволяє запобігти видалення важливих файлів через неуважність.
Нарешті натисніть кнопку "Видалити дублікати" на панелі інструментів, щоб позбутися від зазначених файлів.
Пробна версія Music Duplicate Remover може видалити до 20 дублікатів. Якщо вам сподобалася програма, ви можете її зареєструвати і зняти всі обмеження.
сторінка програми Потрібні папки вже обрані?